صفحه 56 از 120 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پنجم، اینو دوستان متخصص باید نظر بدن در موردش من فقط چیزی رو که می بینم تعریف میکنم. مشکلی که هست اینه که در حالت عادی، با نور، فضا، دیافراگم و زاویه ثابت، خروجیِ وایت بالانسش رو حالت خودکار متفاوته.
    فضایی که در اون عکاسی کردین با چه نوری روشن شده؟ مهتابی و یا لامپ‌های کم‌مصرف و یا التهابی توش وجود داره؟
    aidin594 و ahmad-d تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    فضایی که در اون عکاسی کردین با چه نوری روشن شده؟ مهتابی و یا لامپ‌های کم‌مصرف و یا التهابی توش وجود داره؟
    بله، دو ردیف نور مهتابی دو طرف اتاق + 8 لامپ کم مصرف کوچک وسط. فضای اتاق هم حدود 20 متر.
    Arash تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkk نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایی دوستان....
    دوستان نمونه عکس های زیادی از هر 2 دوربین دیدم
    و مقایسه ان ها
    اما در بعضی مقایسه ها ( Canon 5D Mark III vs Nikon D800 noise | Cameralabs )
    هم کمی کنون شارپ تر بود هم نویزش بهتر هم کمی اغراق رنگ بیشتر ( به نظر خودم )
    دوستان برای کار های پرتره ( در استودیو و خارج ان ( البته با داشتن فلاش قابل حمل ) کدام بهتره ؟
    من کمی دو دل هستم بین این 2 انتخاب
    معیار شما تست های camera labs اون هم بر اساس تست عکس های jpg هست؟!! اگر می خواین jpg عکاسی کنید, کنن سر تره.
    بعدشم الان چند نفر توی سایت هستند که 5DIII و D800 هر دو رو از نزدیک باهاش کار کردند که نظر بدن؟ هر کسی هم نظر بده نظرش از روی مقایسه هایی هست که از این دو دوربین دیده و خود شما هم با کمی صرف وقت می تونید مقایسه های بسیار خوبی از این دو دوربین پیدا کنید. و صد البته مقایسه های بسیار سطحی و عامیانه ای مثل این یکی که بر اساس خروجی jpg هست و برای کسی که می خواد در سطح حرفه ای عکاسی پرتره کنه عملا بی استفاده و بی ارزشه.
    قبلا هم دکتر روشن توضیح مبسوطی پیرامون تفاوت شارپنس و دیتیل عکس ارائه کردند که احتمالا می تونه دانش شما رو در این زمینه بیشتر کنه.
    نکته آخر اینکه شما می خواین کار پرتره کنید چرا دنبال شارپنس هستید؟!! به نظر من مطالعه در مورد اصول عکاسی خیلی خیلی بیشتر از اینکه این دوربین یا اون دوربین براتون عکس خوب بگیره, بهتون کمک می کنه که از ابزارتون درست استفاده کنید و خروجی بهتری داشته باشید.
    Saadat، kiavash، babakkk و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

بله، دو ردیف نور مهتابی دو طرف اتاق + 8 لامپ کم مصرف کوچک وسط. فضای اتاق هم حدود 20 متر.
    حتما خودتون می دونید که دمای نور برخی لامپ ها ثابت نیست و با فرکانس معینی تغیر می کنه. این فرکانس اونقدر بالاست که مغز انسان با یکنواخت کردن میزان دما و شدت نور, نوری یکنواخت و با دمای ثابت رو تصور می کنه. ولی وقتی دوربین می خواد که عکسی در این محیط رو ثبت کنه ممکن هست دقیقا وقتی که دمای نور محاسبه شد و عکس ثبت شد, دمای نور محیط تغییر کنه. خصوصا وقتی که در محیط, چندین نور با چنین ویژگی ای وجود داشته باشند, این احتمال که در محاسبه دمای منبع نور, اشتباه پیش بیاد, بیشتر هم میشه. گاهی پیش میاد که در ثبت عکس در محیطی با نور متغیری مثل نور لامپهای مهتابی, قسمت های مختلف یک دیوار, رنگ های مختلفی داشته باشند.
    Arash، rend، Anoosh-Em و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط merdax نمایش پست ها
    دو تا معادله داشتیم برای انتخاب!
    1.خرید E و اصلاح مویر به صورت نرم افزاری
    2.خرید ورژن معمولی و شارپنینگ نرم افزاری

با این مثالهایی که من دیدم، اگر واقعا نرم افزاری نداشته باشیم(نمیدونم DXO Pro Optics کاری در این زمینه میتونه بکنه یا نه) که بتونه مویر رو از بین ببره، همون بهتر که علی رغم اون شارپ بالا، سیصد دلار بزاریم توی جیبمون بمونه!
    چون واقعا شاید اثر منفی دیداری شارپنینگ نرم افزاری(اگر لازم باشه واقعا) روی خروجی ورژن معمولی، کمتر از این رد گوره خر مانندِ روی لباس در ورژن E باشه!
    بهتر است بگوییم کیفیت نامطلوب پارچه لباس فوق و گذر سالیان اتو نخوردن آن بیشتر بچشم آمد تا نقص و ایراد و اشکال در دوربین...

در انجمن عکاسی دهکده-شهرمان(جایی را تصور کنید تقریبا دوبرابر تهران مساحت با حداکثر 450 هزار نفر پراکندگی جمعیت)شخصی از عکاسان باسابقه کانادایی(و نه لاجرم مشهور!) با یکی از همین بدنه دی 800 بدون فیلتر عکس هایی بسیار زیبا از سار سینه سرخ کانادایی گرفته بود که چون جهت ارائه به مجله عکاسی معتبری و به سفارش آنها تهیه شده بود متاسفانه بدلیل محدودیت ناشی از کپی رایت معذور از ارائه آن هستم...بقدری جزئیات برای بنده جذاب بودند که تصور می کنم با همین دانش اندک ساعتی محو تماشای عکسهای فوق شدم..کمترین میزان اصلاح انجام شده بود و خود شخص عکاس اذعان می داشت که بکمک همین نبود فیلتر توانسته تصویر زیبای بشدت حقیقی خلق کند(شاید توصیف فوق چندان گیرا و کارآمد نباشد که باید همینجا پوزش بطلبم)درحقیقت در این ژانر بیشتر از شارپنس بدنبال دیتیل عکس می بود تا تصویری هرچه طبیعی تر از نگاه و دریچه دوربین به بیننده و خواننده مجله حیات وحش منتقل نماید...ضمن اینکه بوکه عکس نیز بسیار نرم بود(شاید توصیفی نه چندان مقبول)..
    حال اینکه اصلا این دوربین مناسب ژانر حیات وحش هست یا خیر مبحث دیگری است...
    در حقیقت نیاز حقیقی شما مشخص می سازد که واقعا چه می خواهید...دقت و جزئیات بیشتر و طبیعی تر یا کیفیت دست کاری شده مقبول تر؟
    واقعا هرچه بیشتر می آموزیم درک می کنیم که دیدن زیبایی با یکی از بهترین دوربین های عکاسی -فیلم برداری زنده یعنی چشمان عکاس یک طرف قضیه بوده و طرف دیگر آن درک این زیبایی و ارائه تکنیک مناسب برای خلق طبیعی تر این زیبایی و انتقال این مفهوم به چشم بیننده ثانویه است و اینجاست که حس زیبایی شناسی بیننده قلقلک داده می شود...
    بدرود تا درودی دیگربار
    ARFPIX، kiavash و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

یک نمونه فیلم از خروجی D800E تو این سایت معرفی شده:
    Nikon D800E video samples show stunning resolution in 1080p | EOSHD.com

که برای دانلود ورژن 1080p باید عضو Plus سایت vimeo باشید ولی سایر سایزها قابل دانلوده. ( من نسخه 1280×720 رو دیدم) توصیه سایت به دیدن 1080p هست ولی نگفته چجوری.

https://vimeo.com/41662917

تو فیلم پدیده moire دیده نمیشه ( هر چند لباسهای توی فیلم شاید خیلی این قضیه رو به چالش نکشند) و اگه ملاک رو به فیلمبرداری از چنین موارد روزمره ای بگذاریم نه تنها مشکلی از این نظر وجود نداره بلکه جزیئات بیشتر موجود در خروجی ٬ فیلم رو دلپذیرتر کرده. قسمت آخر هم که با ایزو 4000 فیلمبرداری کرده و بدک نیست.

I wasn’t expecting fine detail to be this clean on the E… Removing the anti-aliasing filter seemed like a recipe for disaster
    تو متن اومده که شرکت Mosaic Engineering روی یک فیلتر anti-aliasing برای D800 ( تمیدونم شاید اشتباه کرده وباید D800E مینوشت) کار میکنه و بزودی آماده میشه و اگه نیاز بود میشه این فیلتر رو به D800E اضافه کرد. نمیدونم منظورش فیلتر جلوی لنز هست یا دقیقا همون فیلتر جلوی سنسور. اگه فیلتری باشه که به لنز بسته شده شاید با کمی هزینه بیشتر بتونیم دو تا هلو رو به جا داشته باشیم.
    ویرایش توسط adeliry : Tuesday 15 May 2012 در ساعت 09:06
    kiavash تشکر می‌کند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    معیار شما تست های camera labs اون هم بر اساس تست عکس های jpg هست؟!! اگر می خواین jpg عکاسی کنید, کنن سر تره.
    بعدشم الان چند نفر توی سایت هستند که 5DIII و D800 هر دو رو از نزدیک باهاش کار کردند که نظر بدن؟ هر کسی هم نظر بده نظرش از روی مقایسه هایی هست که از این دو دوربین دیده و خود شما هم با کمی صرف وقت می تونید مقایسه های بسیار خوبی از این دو دوربین پیدا کنید. و صد البته مقایسه های بسیار سطحی و عامیانه ای مثل این یکی که بر اساس خروجی jpg هست و برای کسی که می خواد در سطح حرفه ای عکاسی پرتره کنه عملا بی استفاده و بی ارزشه.
    قبلا هم دکتر روشن توضیح مبسوطی پیرامون تفاوت شارپنس و دیتیل عکس ارائه کردند که احتمالا می تونه دانش شما رو در این زمینه بیشتر کنه.
    نکته آخر اینکه شما می خواین کار پرتره کنید چرا دنبال شارپنس هستید؟!! به نظر من مطالعه در مورد اصول عکاسی خیلی خیلی بیشتر از اینکه این دوربین یا اون دوربین براتون عکس خوب بگیره, بهتون کمک می کنه که از ابزارتون درست استفاده کنید و خروجی بهتری داشته باشید.
    کار به خروجی jpg زیاد عاقلانه نیست برای یک گرافیست
    شارپ بودن در کار های گرافیکی نیاز نیست؟
    در بعضی کار ها نیازه
    سوال من اینجاست
    برای عکاسی از انسان ( در تمامی حالت ها ) کدام بهتره !
    منظورم ( ورزشی و حیوانات ) نیست
    ممنون
    nikon d800
    canon 5d mark lll

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

منظورتون کار آتلیه هست ؟
    اگر بله. 100% برتری با D800 هست.مخصوصا به خاطر رزولوشن
    babakkk تشکر می‌کند.
    پـوریـا ارشدی

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

بررسی و مقایسه D800e با Pentax 645D در عکاسی منظره از The Camera Store TV

کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=S0plNkdLkeE

When Luminous Landscape's Nick Devlin received one of the few D800E cameras in Canada, we knew we'd have to take it out for a day of landscape photography. Nick and The Camera Store's Chris Niccolls took out the D800E and the fantastic Pentax 645D to see how they stacked up shooting the beautiful landscapes of Canmore Alberta

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkk نمایش پست ها
    کار به خروجی jpg زیاد عاقلانه نیست برای یک گرافیست
    شارپ بودن در کار های گرافیکی نیاز نیست؟
    در بعضی کار ها نیازه
    سوال من اینجاست
    منظورم ( ورزشی و حیوانات ) نیست
    ممنون
    nikon d800
    canon 5d mark lll
    دوست عزیز, بالاخره عکاسی پرتره در استودیو و خارج آن یا کارهای گرافیکی؟ شما هر دفعه یک چیز میگین. چرا لازمه. در پرتره هم لازمه اما نه به اندازه عکاسی لندسکیپ.
    هر دو دوربین بسیار عالی هستند. هر کدوم یک سری برتری هایی داره و این باعث میشه که مقایسه این دو دوربین به این شکل که بگیم این یکی از اون یکی بهتر هست, غیر ممکن باشه.
    اگر سوال شما این هست که آیا رزلوشن عکس های 5DIII بیشتر از جزئیات عکس های D800 هست باید عرض کنم که چنین چیزی صحت نداره. در صورت استفاده صحیح از D800 و استفاده کردن از لنز مناسب بر روی این بدنه, از لحاظ دیتیل تصویر, خروجی D800 نسبت به خروجی 5DIII به یمن ۱۴ مگاپیکسل رزلوشن بیشتر, جزئیات بیشتری داره. در نتیجه برای عکاسی پرتره در استودیو" احتمالا" دوربین بهتری خواهد بود. اما جاهایی که سوژه در حرکت هست, "احتمالا" خروجی 5DIII به کمک سیستم فوکوس بهتر و سرعت عکاسی بالا تر , بهتر از D800 خواهد بود. اما تفاوت این دو دوربین خیلی زیاد نیست. هر کدوم رو که انتخاب کنید, اگر مهارت در عکاسی داشته باشید راضی خواهید بود و اگر مهارت کافی نداشته باشید احتمالا ناراضی.
    یک نکته بسیار مهم تر, مساله رنگ در خروجی این دو دوربین هست که برای خیلی ها تعیین کننده تر هست. اما این موضوع هم برای عکاسان حرفه ای مساله مهمی نیست چرا که با استفاده از روش های ساده مثل استفاده از چارت های رنگی یا کارت های خاکستری, میتونن رنگ های طبیعی داشته باشند.
    فکر می کنم که خیلی از موضوع تاپیک داریم فاصله می گیریم. بهتره که اگر بازم سوالی هست در تاپیک مربوط به خودش پیگیری بشه.
    yaghoobi، usef، faridz و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 56 از 120 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین