صفحه 93 از 120 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    درود
    كسي از دوستان مدل d800 E رو نداره؟ ميخواستم ببينم تجربه كار با اين دوربين به شكل هست ؟ ايا نبود فيلتر مشكلساز شده يا به عبارتي درچند درصداز عكسها اين قضيه مشكل افرين شده احتمالا؟
    درمجموع ميخوام ببينم ايا خريد اين دوربين وياتعويض مدل D800 باان ، توصيه ميشه؟ ممنون ميشم اگه دوستاني كه اون رو دارند و يا تجربه شخصي ازش دارند، راهنمايي بفرمايند.
    باتشكر
    سلام....

بستگی به کاربرد شما دارد.اما در بعضی جاها به نظرم خروجی بسیار شارپ ( بخصوص با برخی لنز ها مثلا 70-200 اف 4 ) اش شما را قدری کیفور خواهد کرد.در مقایسه با دی 800 شاید اختلاف خیلی خیلی به چشم نیاید.اما برای کاربران سایر بدنه ها بسیار شگفت آور خواهد بود.
    yaghoobi، M. Beyrami، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

باتشكرازتوجه شماجناب قبادي ،
    ببخشيد، محض افزايش اگاهي خودم و بيشترهدفم ازاين پرسش ؛ اگه بتونم درست منظورم روبرسونم ، اين هستش كه اين قضيه moir تاچه حدي ممكنه اذيت كنه؟ توي همه عكسهاي باالگوهاي تكرارشونده ،به فرض، وجود خواهدداشت يابا رعايت نكاتي ميتوان ازش فراركرد؟ بااديت تاچه حدرفع ميشوند؟ وكلاشارپنسي كه بدست ميادنسبت به دي٨٠٠ ارزش اين ازار رادارد؟
    ضمن اينكه الان داره عرضه دوربينهاي بدون فيلتر هم بيشترميشه توسط سازندگان !
    ممنون ازشما.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    باتشكرازتوجه شماجناب قبادي ،
    ببخشيد، محض افزايش اگاهي خودم و بيشترهدفم ازاين پرسش ؛ اگه بتونم درست منظورم روبرسونم ، اين هستش كه اين قضيه moir تاچه حدي ممكنه اذيت كنه؟ توي همه عكسهاي باالگوهاي تكرارشونده ،به فرض، وجود خواهدداشت يابا رعايت نكاتي ميتوان ازش فراركرد؟ بااديت تاچه حدرفع ميشوند؟ وكلاشارپنسي كه بدست ميادنسبت به دي٨٠٠ ارزش اين ازار رادارد؟
    ضمن اينكه الان داره عرضه دوربينهاي بدون فيلتر هم بيشترميشه توسط سازندگان !
    ممنون ازشما.
    اگر پرتره و یا عکاسی از بافت ها و پترن ها میکنید به چشن خواهد آمد.در اسرع وقت اگر عمری بود چند نمونه قرار می دهم اما به نظرم آزار دهنده نیست.با نرم افزار ها هم تا حدودی قابل برطرف شدن است.اما برای کسی که دی 800 دارد شاید آپدیت و ارتقا به سری E زیاد چشمگیر نباشد.
    yaghoobi، Saadat، M. Beyrami و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    750

دوستان سلام
    1-فایلهای nef دوربین d800 من در فتوشاپ باز نمشود چه کنم
    2-فعلا بخاطر بی پولی به 200-28 قناعت کردم .یه لنزخوب مناسب برای یه استدیوی به ابعاد کوچک معرفی کنید تاوقتی اوضاع خوب شد بخرم
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط naserlajevardi نمایش پست ها
    فایلهای nef دوربین d800 من در فتوشاپ باز نمشود چه کنم
    ورژن بالاتر جدیدتر adobe، به همراه camera raw جدید.
    yaghoobi و Naser Lajevardi تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    750

الان cs5 دارم آیا لازمه cs6 نصب کنم

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط naserlajevardi نمایش پست ها
    الان cs5 دارم آیا لازمه cs6 نصب کنم
    خیر فقط adobe camera raw نسخه جدیدتر را نصب کنید.
    hkhaghani، amir.komeily و Naser Lajevardi تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

pelk
    Guest

سلام
    دوستان بنده در حدود 1ماه این دوربین رو داشتم (به همراه لنزهای 50 1.8 و 24-70) به طور کل اصلا ازش راضی نبودم.قبل از این دوربین مارک2 کنن با کلی لنز و مخلفات داشتم و به خاطر موقعیتی که برای خرید دست دوم این دوربین پیش اومد مدتی دی800 داشتم(خوشبختانه از تجهیزات قبلی فقط بدنه رو فروختم).این توضیح رو دادم تا تعصب نداشتنم روی برند رو ثابت کنم.
    دوتا علت اصلی نارضایتی من از این دوربین
    1)شارپنس کمتر نسبت به مارک2 و مارک3 و حتی دی700(که البته نیکون هم این موضوع رو به عنوان ویژگی این دوربین و نه اشکال اون بیان کرده و گفته اگر جزییات براتون خیلی اهمیت داره d800e رو انتخاب کنید).میدونم حالا خیلی از دوستان میان و میگن 36 مگا پیکسل دی 800 رو با دی700 مقایسه میکنی؟شاید این افت شارپنس در مقایسه با دی 700 به خاطر سه برابر شدن مگا پیکسل قابل توجیه باشه ولی در مقابل مارک 3 و حتی مارک 2 اصلا!این یک در جا زدن محضه!!بالا رفتن مگا پیکسل و پایین امدن شارپنس که همان کاهش جزییاته،تنها اتفاقی که رخ میده پردازش فایل خام 75مگابایتی دی 800 که به هیچ وجه به اندازه 3 برابر حجمش نسبت به مارک3 سه برابر جزییات بیشتر ارایه نمی کنه.

2) دومین دلیل اصلیه من برای نارضایتی از این دوربین نویز بیشتر این دوربین نسبت به مارک 2 و مارک 3،این موضوع وقتی برجسته تر میشه که شما بخواهید با شارپ کردن تصویر اشکال اول که عرض کردم(شارپنس پایین تصویر) رو جبران کنید که در این حالت به نویز تصویر هم دامن میزنید،اساسا شارپ کردن تصویر حتی با بهترین تکنیک ها،نویز تصویر را افزایش میدهد.مطلبی در dpreview میدیدم که در مقایسه عکسهای این دوربین با d800e نشان داده که استفاده از فیلتر unsharp mask در فتوشاپ شارپنس این دوربین بسیار به d800e نزدیک میشود،که به نظر من این موضوع بیشتر شبیه شوخیه!!!شارپ کردن تصویر با استفاده از unsharp mask کجا و ثبت یک تصویر با جزییات بالا توسط دوربین کجا،با unsharp mask تنها میتوان توهم شارپنس (جزییات) ایجاد کرد و قطعا نمیتوان جزییاتی که دوربین میبایست ثبت میکرد و نکرده رو بوجود آورد.
    Nikon D800 Review: Digital Photography Review
    در کل باید عرض کنم که 36 مگا پیکسل بودن این دوربین به هیچ عنوان اونو به یک دوربین مدیوم فرمت نزدیک نمیکنه (ادعایی که بعضا مطرح میشه) البته شاید این موضوع در مورد d800e قابل بحث باشه...پس اگر به 36مگا پیکسل بودن این دوربین و ثبت جزییات با دقت و شارپنس بالا فکر میکنید به نظر بنده حتما نسخه E رو انتخاب کنید
    این دوربین رو من بدون هیچ تعصب برندی بعد از سالها استفاده از مارک تو خریدم و اتفاقا حسن ظن زیادی هم نسبت بهش داشتم و این پیش داوری مثبت میتونست باعث بشه که ضعف های اون رو برجسته نبینم ولی واقعیت این بود که این دو مورد برای من واقعا اشکالات بزرگی بود
    masoudrejae، M.Nouri، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    يه موضوع كه توي برخي سوالات ديده ميشه اينه كه برخي افراد از طرح بعضي از سوالات خودشون بدليل غير حرفه اي بودن و ... خجالت! ميكشن.
    آقا سوال كنيد و سوال كنيد و .... هرچي بيشتر سوال كنيد و بيشتر بحث بشه براي همه مفيد است.
    طرح هيچ سوالي باعث خجلت نيست. اما اگر ندانيم و بازهم سوال نكنيم آن موقع خجالت دارد
    به لطف دلگرمی دکتر روشن، ممنون میشم بیشتر در این مورد توضیح بدین. متوجه اهمیت مگاپیکسل و بزرگ تر بودن ابعاد عکس هستم ولی خودم هم انتظار اینچنینی از دی 800 ندارم چون اگه اینطور بود که 5DMARKiii الان بازارش خیلی خراب بود ( جدا ازبحث رفتار نویزی عالی ):
    نقل قول نوشته اصلی توسط pelk نمایش پست ها
    دی 800 به هیچ وجه به اندازه 3 برابر حجمش نسبت به مارک3 سه برابر جزییات بیشتر ارایه نمی کنه.[/B]
    Niaz تشکر می‌کند.

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

دوست عزیزمشکل شارپ نبودن تصویر این دوربین مشکل فنی سنسور نیست، بلکه حساسیت بالای اون به لرزشهای کوچیک هست. اگه به هرطریقی بتونید لرزش رو کنترل کنید از تصاویر زیباش لذت خواهید برد وگرنه دلخوری و ناامیدی نصیبتون میشه. اگه پست های قبلی رو خونده باشید این مشکل توسط اکثر دوستان مطرح شده. ولی راه حل:

اگه لرزش دستهاتون زیاده ( مثل من) حتی تو سرعتهای بالای شاتر هم این مشکل رو خواهید دید. بهترین کار استفاده از سه پایه و در صورتی که از مناظر عکس میگیرید بالا بردن قفل آینه هست.

بخاطر اینکه کاربرد سه پایه برای عکاسی پرتره بیرون از استودیو خیلی دست و پاگیر هست و باعث اتلاف وقت میشه، استفاده از تک پایه واقعا موثره. از وقتی از تک پایه استفاده میکنم شاید ازهر ده تا عکس یکی بیشتر بلور نشه.

یادتون نره که لرزشگیر لنز رو روی سه پایه و تک پایه غیر فعال کنید ( اکثر وقتها من یادم میره)
    ضمنا، بدلیل غیر مشخصی وقتی از فلاش استفاده میشه ( حتی در سرعتهای پایین شاتر) عکسها خیلی شارپتر هستند.
    yaghoobi، lamagra، ALI.Barutkub و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

صفحه 93 از 120 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 ... آخرینآخرین