صفحه 103 از 120 نخستنخست ... 3 53 93 99 100 101 102 103 104 105 106 107 113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    منم با اجازتون نظرم میگم. وقتی بهترین شرایط استفاده از این دوربین ، در طبیعت و آتلیه هست و سوژه ها ثابتن، دلیلی نداره رو دست و فوری عکس بگیریم. برمیگرده به نیازهای عکاس.
    بهترین شرایط این دوربین , مانعی البته برای استفاده روی دست وعکاسی سریع نمی شود. اصولا سرعت عکاسی 4 فریم برثانیه دراین دوربین پس کجا باید استفاده شود؟!!
    lamagra، obsidiyan و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    بهترین شرایط این دوربین , مانعی البته برای استفاده روی دست وعکاسی سریع نمی شود.
    من منظورم به حرف دوست عزیزمون بود که گفته بود: من ترجيح ميدم روی دست و فوری يه عکس خوب بگيرم.
    وگرنه حق با شماست کی بدش میاد از این دوربین در موارد دیگه هم استفاده کنه؟ کلیت حرفم این بود چون خودشون گفتن بهترین استفاده از این دوربین در طبیعت و آتلیه هست، من هم گفتم در این شرایط هیچ نیازی به عکاسی سریع و روی دست نیست.
    شرمنده که اصل مطلب خوب ادا نکردم.
    یک مثال هم میزنم امیدوارم به بهتر رسوندن منظورم کمکی بکنه: بعید میدونم جناب بردیا سعادت، که کارشون تخصصی عکاسی طبیعت هست رو دست و سریع عکاسی کنن.
    یک مورد دیگه هم به ذهنم رسید مشتری های این دوربین کدوم دسته افرادن یا باید چه کسانی باشند؟ بعید میدونم دوستان آماتوری چون خودم همچین انتخابی داشته باشن وقتی نتونن به صورت حرفه ای و روی اصول درست عکاسی؛ ازش استفاده کنن. سپاس
    اصولا سرعت عکاسی 4 فریم برثانیه دراین دوربین پس کجا باید استفاده شود؟!!
    به دست افراد حرفه ای که یاد داشته باشن درست عکاسی کنن مثل آلن مورفی که تا جایی که یادمه ایشون هم دی 800 دارن که در تایید فرمایش شماست و ممنونم از نظرتون.
    ویرایش توسط amir.komeily : Sunday 8 December 2013 در ساعت 10:26
    yaghoobi و kiavash تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

سلام
    اصولا در این بحثها شرکت نمیکنم ولی گاهی اوقات بعضی دوستان اظهار نظر هایی عجیبی میکنند که ....
    به این عکسها توجه کنید که همگی با d800 گرفته شده توسط آلن مورفی.

کراپ 100 از پنجه عقاب در عکس بالا

پس در این عکسها لابد آلن مورفی عقاب بینوا را برده در استدیو و دوربین را گذاشته روی سه پایه و به عقاب گفته که با سرعت کم پرواز کن چون دوربین من d800 است ، رزولوشنش بالاست ، تراکم پیکسلش زیاد است، عکست تار میشود . چون d800 بدرد عکاسی در محیط بیرون نمیخورد.

Bald Eagle

Bald Eagle
    Amir Mohebi، yaghoobi، scorpion2147 و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

جناب کسری
    من هم با شما موافقم...
    اصولن مهارت عکاسی ( یا کلن مهارت استفاده از ابزار ، در اینجا دوربین ) چیزی است که کمتر مورد توجه قرار میگیره ...
    و گویا فراموش کرده‌ایم که هر ابزاری ، مهارت استفاده رو لازم داره ...
    همانطور که یک جراح جدید هم برای استفاده از ابزارهای روباتیک امروز ،نیاز به آموزش های مجدد ، تمرین و کسب مهارت داره ... چرا که کوچکترین لغزش دست ، میتونه جبران ناپذیر باشه...
    هر چقدر ابزارها پیشرفت می‌کنند ،نیاز به مهارت استفاده در حین کار از اونها بیشتر می‌شود ...

ما نمی‌تونیم این رو عیب بدونیم که چرا ابزارها پیشرفته کرده‌اند و چرا کار من را سخت‌تر کرده‌اند ؟!!

یا چرا با پیشرفت ابزار ، من از آن جا مانده‌ام ؟!

رانندگی با بوگاتی ، با سرعت بالای 250 کیلومتر ، مهارت خاصی را می‌طلبد که هرگز با طرز رانندگی با یک اتومبیل معمولی یکی نیست ...
    برای همین است که رانندگان حرفه‌ای تا این حد ارج و قرب دارند ...

بله . من در نت صدها عکس دیده‌ام با همین رزولوشن و کیفیت ...
    که نشاندهنده قدرت و مهارت عکاس در استفاده از ابزار در حین کار است ...
    یک نمونه از قدرت تفکیک آن :
    عکس از مهدی غلامی نسب

1470334_439276159507130_1533666442_n1.jpg

حالا ممکن است عده بسیاری هم این مهارت را نداشته باشند و عکس‌های ضعیفی بگیرند و اشکال را از دوربین بگذارند ...

سرآخر ، با برخی از این گفته‌ها به نظر می‌رسد که سایت معتبر و مرجع DP که به آن گلداوارد داده و امتیاز 84% ، لابد این مسایل رو متوجه نشده و ما متوجه شده‌ایم ...
    yaghoobi، scorpion2147، Kasra.H و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

فکر ميکنم منظور من رو بد برداشت کرديد
    من نگفتم اين دوربين فقط برای اين کار خوبه و جاهای ديگه بدرد نميخوره
    اما توی حالت عادی و برای يک عکاس معمولی روی نتيجه کارش تأثير ميزاره
    اين 2 تا بدنه رو برند خودشون بهترين تو کلاس خودشون هستن و نميشه گفت که 100% يکيشون از يک نظر برتره يا نه ، نيکون با بالا بردن رزولوشن حساسيت دوربين رو هم بالا برده و دقت خيلی بيشتری نياز داره
    اما همين عکس عقاب که شما گذاشتيد رو از 100 تا عکاس اماتور چند نفر ميتونن با اين دوربين بگيرن ؟ اگر با 5 دی بگيرن چند تاشون عکس خوبی ميتونن بگيرن؟

من نگفتم نميشه چنين عکسی گرفت ، گفتم سخت تره و ابزار بهتری هم ميخواد

سرآخر ، با برخی از این گفته‌ها به نظر می‌رسد که سایت معتبر و مرجع DP که به آن گلداوارد داده و امتیاز 84% ، لابد این مسایل رو متوجه نشده و ما متوجه شده‌ایم ...
    شما که خارج از ايران زندگی ميکنی بهتره اين رفتار مسخره و با نيش و کنايه حرف زدن ايرانی ها رو کنار بزاريد و
    گاهی فکر کنيد شايد خودتون متوجه نشده باشيد
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    3755

نتيجه تست جناب سعادت برای من کمی عجيب بود و فکر ميکنم تجهيزات مورد داشتن ( البته 70-200 نيکون هم به خوبی نمونه کنونی نيست)
    نتيجه اين تست ها براه خودم هم عجيب بود که ميبينيد اينجا گفتم بايد بهتر از اين ميبود

نميدونم شايد شما کلان حرف من رو متوجه نميشيد
    گرفتن عکس خوب با اين دوربين سخت تر از نمونه مشابه اونه
    ربطی به من نداره
    الان چند نفر تو اين تاپيک باهاش مشکل داشتن؟ چرا هيچکی نمياد بگه با دی 600 عکس گرفتن سخته؟
    شما که نميتونی با احترام به عقايد بقيه نظر بدی يه وبلاگ بزن اونجا هرچی دوست داری بنويس که کسی نتونه چيزی بگه که به شما بر بخوره
    بر خلاف شما من اصلاً تعصب رو برند ندارم و اگر با گريپ نيکون ميتونستم کنار بيام دی 610 ميگرفتم

6 دی هم گولد آوارد گرفته يعنی با اين دوربين تو يک سطحه؟؟
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

تشکر کرده
    3755

Technical Solutions | Nikon Professional Services
    Shooting Techniques / Static Subjects

At the high resolutions offered by the D800/D800E, even the slightest camera motion can result in blur. The technique revealed in this section minimizes blur through a combination of live view photography and a tripod.
    لابد خود نيکون هم به اندازه شما درک و فهم عکاسی نداره و نميدونه اين دوربين گولدن آوارد گرفته
    Canon 6D2/5D3
    Majid

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    Technical Solutions | Nikon Professional Services

لابد خود نيکون هم به اندازه شما درک و فهم عکاسی نداره و نميدونه اين دوربين گولدن آوارد گرفته
    ماشاالله شما چه انرژی ای میگیرید !
    دوست گرامی

پست های قبلی را خوانده اید ؟!
    پست من را در مورد قدرت تفکیک خوانده اید ؟
    در مورد اینکه یک سنسور را با چه معیارهایی می‌سنجند ...
    اگر نخوانده‌اید ، لطفن یک بار دیگر مرور کنید :
    پست 1017 :
    اما اگر بحث شما بحث کاربرد این بدنه در شرایط روزمره است که این بارها گفته شده ( و یک قضیه کاملن علمی است که ) هرچقدر قدرت تفکیک و رزولوشن یک سنسور بالا می‌رود نیاز به تکان کمتر ، یا سرعت شاتر بیشتر است ...

یا پست 982 همین تاپیک :
    کیفیت تصویر در عکس ( بدون احتساب لنز و شرایط و ...) به دو عامل بستگی دارد :
    قدرت تفکیک فضایی Spacial
    قدرت تفکیک روشنایی Brightness

هر چقدر قدرت تفکیک فضایی در یک سنسور بیشتر می‌شود که در سنسور از طریق بالاتر رفتن چگالی پیکسل رخ می‌دهد ، نیاز به نور بیشتر ، نیاز به تفکیک بیشتر در رسانای نور ( لنز ) و نیاز به تکان هر چه کمتر ( هنگام گرفتن عکس ) است ...
    بزارید یه مثال بزنم :
    شما در یک واحد یک میلی متری فکر کنید یک پیکسل دارید ...
    حالا در همان واحد یک میلی متری دو پیکسل دارید ...
    در شرایط مشابه نوری ، کدام یکی نور کمتری دریافت می‌کنند و پس نیاز به جبران نوردهی بیشتری هست ؟
    کدام یک نیاز به تفکیک بیشتری در پرتوی های نوری را دارند ؟ ( که از لنز با یک میزان قدرت تفکیک شارپنس استفاده شده باشد )
    تکان ، به اندازه مشابه هر دو ، بر روی کدامیک تاثیر بیشتری می‌گذارد ؟ و باعث بلور شدن می‌شود ؟

Nikon D800 / D800E

و یا همین پست قبلی من در شماره 1024:
    اصولن مهارت عکاسی ( یا کلن مهارت استفاده از ابزار ، در اینجا دوربین ) چیزی است که کمتر مورد توجه قرار میگیره ...
    و گویا فراموش کرده‌ایم که هر ابزاری ، مهارت استفاده رو لازم داره ...
    همانطور که یک جراح جدید هم برای استفاده از ابزارهای روباتیک امروز ،نیاز به آموزش های مجدد ، تمرین و کسب مهارت داره ... چرا که کوچکترین لغزش دست ، میتونه جبران ناپذیر باشه...
    هر چقدر ابزارها پیشرفت می‌کنند ،نیاز به مهارت استفاده در حین کار از اونها بیشتر می‌شود ...

فکر می‌کنم این گفتگو دیگر دارد تبدیل به یک ماجرای همیشگی تکراری و فرسایشی می‌شود که باید هر از چند پست ، حرف‌های قبلی را تکرار کرد ...
    من بیشتر از این وقت و حوصله آن ندارم ...
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر همراه ALI.Barutkub آواتار ها
    تشکر کرده
    1156

با تشکر از جناب دکتر روشن عزیز!
    واقعاً وجود استادی دانا در چنین شرایطی خودش را نشان می دهد... تمام نکاتی که فرمودید دقیق و بجا هستند و در چنین شرایطی است که مقایسه ای بی نقص خواهیم داشت. ...
    منتظر اقدام بردیای عزیز هستیم

با شرمندگی نتوانستم فقط به دکمه تشکر بسنده کنم

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط Kasra.H نمایش پست ها
    سلام
    اصولا در این بحثها شرکت نمیکنم ولی گاهی اوقات بعضی دوستان اظهار نظر هایی عجیبی میکنند که ....
    به این عکسها توجه کنید که همگی با d800 گرفته شده توسط آلن مورفی.

کراپ 100 از پنجه عقاب در عکس بالا

پس در این عکسها لابد آلن مورفی عقاب بینوا را برده در استدیو و دوربین را گذاشته روی سه پایه و به عقاب گفته که با سرعت کم پرواز کن چون دوربین من d800 است ، رزولوشنش بالاست ، تراکم پیکسلش زیاد است، عکست تار میشود . چون d800 بدرد عکاسی در محیط بیرون نمیخورد.

Bald Eagle

Bald Eagle

عجبا !!! دوست عزيز اين عكس ها فايل خام نيستن و تا سر حد مرگ ! اديت شده اند
    obsidiyan، Alias_239 و Pedram.m تشکر می‌کنند.