صفحه 94 از 120 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 931 تا 940 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من نه بر روی دست و نه بر روی 3پایه تفاوتی در عکسهای خودم نمیبینم.مگر در سرعت های پایین که کاملا طبیعی است.حالا یا من دست های استوار و کم لرزشی دارم یا چیز دیگری دخیله...
    اما در مورد جزئیات باید بگم اتفاقا موردی که این بدنه رو از سایر بدنه ها متمایز میکنه همین سطح جزئیات بسیار زیاد اونه.هر دو ورژن جزئیاتی بالاتر از رقبای خودشون ارائه میدن.اتفاقا من دو ماه دی800 رو در کنار مارک 2 بارها و بارها تست کردم و الان هم در کنار دی800 یک 6دی هم دارم و باید بگم تعداد شاتهایی که برای تست زدم بیشتر از شاتهایی بوده که برای دلم گرفتم.گرچه بعد از کلی بالا پایین به این نتیجه رسیدم که مارک2 عجب سنسور خوبی داره! اما اینکه جزئیات این دوربین (دی800) از مارک دو پایینتر باشه یا نویزی تر اصلا به چنین نتیجه ای نرسیدم.هم سطح جزئیات دی800 بیشتره هم کم نویزتر.همینطور از لحاظ ثبت جزئیات به 6دی هم برتری داره اما 6دی در ایزوهای بالا کم نویزتره.در ریکاوری مناطق سایه دی800 عالی عمل میکنه و با کمترین تخریب بهترین نتیجه رو میگیرید.مارک2 و 6دی هم هر دو در این مورد عالی اند اما دی800 برتری مشخصی در ثبت جزئیات در مناطق سایه داره.
    در هایلایت من تفاوت معنی داری ندیدم اما در سایه داستان فرق میکنه.
    اختلاف ثبت جزئیات ورژن معمولی دست کم خیلی بزرگ و عجیب نیست اما به راحتی دیده میشه.ورژن ای هم که جای خود داره.
    پ.ن:با مارک 3 کار نکردم ولی طبق تستهایی که دیدم ثبت جزئیات در این بدنه عالی است،تا جایی که بعضی اوقات نمیشه تفاوتی بین دی800 معمولی و مارک سه دید.همینطور از دوستان شنیدم در ریکاوری مناطق روشن خیلی خوب عمل میکنه و حتی از دی800 بهتره.کلا به نظرم بدنه های قبلی نیکون در ثبت جزئیات به خوبی کنون ها نبودند.اما دی800 این روند رو عوض کرد.
    ویرایش توسط lamagra : Friday 29 November 2013 در ساعت 11:46
    Persian، yaghoobi، K_NMT و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ضمنا، بدلیل غیر مشخصی وقتی از فلاش استفاده میشه ( حتی در سرعتهای پایین شاتر) عکسها خیلی شارپتر هستند.
    دليلش مشخصه چون تا لحظه اي که فلش زده نشده سنسور همه چيز رو تاريک ميبينه و چيز زيادی ثبت نميشه
    و فلش فقط برای زمان ناچيزی روشن ميمونه و باعث ميشه تصوير به قول خارجی ها فريز بشه
    yaghoobi و lamagra تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

صرف نظر از داستان فریز شدن کنتراست بالاتر عکسهای با فلاش باعث میشه جزئیات ریز بهتر به نمایش در بیان.من با 7دی و کلا بقیه بدنه ها هم همین تجربه رو داشتم.وقتی از فلاش استفاده میکردم عکسها شارپتر بودند و جزئیات ریز بهتر و با تفکیک پذیری بالاتری دیده میشدند.
    adeliry، Persian، yaghoobi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

ببخشیداین رو محض یاداوری میگم(چون من تااین حد مشکل شارپنس ندیدم) وگرنه قصد جسارت نیست، ولی باسرعت شاتریکسان که d800 رو با 5d قیاس نکردید.اقای Michael Clark کلاسهای ویژه ۲ روزه ای برای این دوربین تشکیل دادندکه در۱۸و۱۹ ژانویه ۲۰۱۴ هم تکرارخواهدشد(البته نه درتهران، درسانتامونیکا!) جدای ازاینکه ایشون عکاس قرادادی نیکون باشند یانه (من نمیدانم)، ولی نکاتی که دررابطه باکار بااین دوربین یاداوری کرده، خوندنش خالی ازلطف نیست.
    http://www.pictureline.com/blog/came...w-nikons-d800/

http://www.michaelclarkphoto.com/blog/?p=2427
    ولی گذشته ازاین مواردنامربوطی که عرض کردم!!! درمجموع استفاده ازسرعت شاتربالاتر ،استفاده ازسه پایه یاتک پایه راهم تقریبابرطرف میکند.برای این منظور، ممکن است مجبوربه افزایش iso شویم که عملکرد d800 در ایزوهای بالاتر اونقدرعالی هست که مشکلی نباشه. من که نسبت به دیگردوربین ها چیزی که بشه بهش گفت مشکل حس نکردم.چگالی پیکسلی این دوربین نهایتا برابر d7000 هست.
    اگه این دوربین روبا مدیوم فرمت قیاس کرده اند چون ثبت جزییات بالایی داره درحالیکه DR بالایی هم داره واگه برای بدست اوردن نتایجی مشابه مدیوم فرمتها ، یک سری نکات رو رعایت کنید، به تقریبا نتایجی نزدیک هم خواهید رسید.
    ویرایش توسط kiavash : Friday 29 November 2013 در ساعت 15:03
    lamagra، ALI.Barutkub، Alireza_Lv و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

pelk
    Guest

البته حساسیت به لرزش این دوربین کمی بیشتر از دوربینهای دیگس (به خاطر مگا پیکسل بالاتر) ولی کمتر بودن شارپنس این دوربین،نسبت به دوربینهای هم سطح رو حتی خود نیکون انکار نکرده،من و شما که جای خود داره.این لینک رو ملاحظه بفرمایید:
    Nikon | Imaging Products | Nikon's original technology - Nikon D800/D800E
    البته موضوع شارپنس پایین خروجی D800 صرفا در مقایسه با دوربین های هم رده خودش مشخص میشه
    از یادآوری نکاتی که برای جلوگیری لرزش دست باید رعایت کرد متشکرم

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

ببخشید کجای آن متن نوشته شده که D800 شارپ نیست؟

------------

پی‌نوشت : تبدیل D800 به یک دوربین سیاه و سفید خالص، با برداشتن فیلتر Color filter array و میکرولنزها :

این تغییر باعث تولید عکسهای سیاه و سفیدی می‌شود که با روش معمول ( یعنی عکاسی رنگی با سنسورهای RGB و تبدیل بعدی آنها در نرم‌افزار ) ممکن نیست
    شرح ماجرا :
    diglloyd blog - A 36-megapixel Pure Monochrome Camera (Modified Nikon D800)
    کار این شرکت است :
    B&W Conversion
    Arash، Persian، Kaveh Ghobadi و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

به نظر من دلیل آن فقط ضعف لنزهاست (البته ممکن است اشتباه کنم ) و d800 هیچ مشکلی ندارد ٬ مثلا آن دو لنزی که شما استفاده کردید ٬ طبق آزمایش های سایت dxomark ٬ حداکثر ۱۵ و ۱۶ مگاپیکسل رزولوشن دارند آن هم روی d800 ٬ ۳۶ مگاپیکسلی! در حالی که مثلا لنز کنون 24-70 جدید روی مارک ۳ ٬ ۱۸ مگاپیکسل رزولوشن دارد آن هم روی مارک ۳ که فقط ۲۲ مگاپیکسل هست! اینجا دقیقا مشکل٬ رزولوشن پایین آن دو لنز هست.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

برای رسیدن به رزولوشن (شارپنس) بالاتر نیاز به استفاده از لنزهای بهتر هست این نیاز با بالا رفتن مگاپیکسل دوربین ها هر روز بیشتر خود نمایی می کند.
    مثلا لنز 85mm /f1.4g لنز بسیار شارپی است و رزولوشن آن روی d800 ٬ ۲۲ مگاپیکسل هست.
    یا بهتر از همه لنز های بازار لنز جدید زایس 55mm f/1.4 که روی d800 رزولوشن ۲۹ تحویل می دهد و به گفته ی dxo ٬ این مقدار برای دوربین d800E بالای ۳۰ خواهد بود.
    yaghoobi، usef، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

همان جناب Michael Clark که عرض کردم، دوسه مورد مفید را توصیه نموده که دانستنشان بدنیست ،
    یکی اینکه AF Fine Tune گزینه ای ست برای تصحیح اتوفوکوس برای رفع اختلاف جزیی که بین برخی لنزها ودوربین وجود داردوبااستفاده از برنامه های متفرقه.اواین کاررا بااستفاده از برنامه LensAlign انجام میدهد. به این ترتیب با دسترسی به این قابلیت از طریق منو Custom Settingدر دوربین ایشان اتوفوکوس همه لنزهای خودرا با دوربین اصلاح میکنند.ضمن اینکه D800 کالیبراسیون همه لنزها رادرحافظه نگه میدارد، به این ترتیب دراستفاده مجدداز لنز،دوربین تنظیمات کالیبره ان لنزخاص را اتوماتیک انجام میدهد.
    یه نکته هم اینکه میتوانیدتنظیمات دوربین را به شکلی انجام دهید که تنها بافشاریک دکمه(دکمه وسط چهارجهته دوربین)تصویر را بصورت ۱۰۰٪ ودر قسمت فوکوس شده چک کنیدتا برای مشاهده نقطه فوکوس زمان کمی را صرف کنید. برای این کار درCustom Setting گزینه f2را انتخاب کنید،سپس ====> Playback Mode===> وبعد Zoom on/of===> وبعد===> Medium Magnificationرا انتخاب کنید.حالابعدازهرعکس برای چکاب درستی محل فوکوس تنها کافیست دکمه گرد وسط کلیدچهارجهته را فشاردهید.

pelk
    Guest

جناب آقای روشن ضمن عرض ادب،تصاویر زیر که از همان لینک میباشد به همراه توضیحاتی که آمده،این موضوع رو نشون میده.پراکنش جزیی که برای نور بوجود میاد (عبور از LPF باعث این موضوع میشه) باعث افت شارپنس تصویر میشه و به کسانی که جزییات براشون اهمیت زیادی داره ورژن E رو توصیه کرده
    البته اینکه دوستمون فرمودند لنزها پاسخگوی رزولوشن این دوربین نیستند درسته ولی یادمون باشه که D800E با همین لنزها تصاویر شارپتری ثبت میکنه...پراکنش نور پس عبور از LPF باعث میشه تصاویر این دوربین افت شارپنس داشته باشه حالا اگر شما از لنزهای بهتری استفاده کنید تاثیر مثبتی بر روی شارپنس تصویر خواهد گذاشت ولی تاثیر منفی LPF همیشه پا برجاست

With the D800, light passing through the lens that is separated in four segments using a low-pass filter is received by the image sensor. Because separation pitch of the low-pass filter is much shorter than that of the image sensor, moiré and false color reduction can be achieved with minimal deterioration of resolution.

فایل پیوست 53065فایل پیوست 53066

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

منظور از آن جمله اين است كه دوربينهايي كه LPF دارند به هر حال افت شارپنس دارند و براي پيشگيري از moire بايد اين مساله را پذيرفت
    اين جمله مختص اين دوربين نيست و يا به خاطر رزولوشن بالاي اين دوربين نيست كه چنين مساله اي ايجاد شده است٠ يك قانون كلي است براي همه دوربينها٠

اين مساله را هم تنها به اين علت گفته كه مي خواسته ورژن E را معرفي كند٠

كلا بدست آوردن عكس خوب با دوربينهاي رزولوشن بالا نيازمند مقدماتي است كه اگر رعايت نشود، نتيجه همين مي شود كه شما به آن رسيديد٠ مختص اين دوربين هم نيست، دوربين جديد سوني هم چنين است و بايد با دقت با آنها كار كرد٠
    yaghoobi، pelk، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 94 از 120 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 104 ... آخرینآخرین