صفحه 9 از 120 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

نبايد فراموش كرد كه عرضه D700 در زمان خودش به فروش D3 خيلي آسيب زد و بعيده كه نيكون اين اشتباه را تكرار كنه, بخصوص كه در اردوي رقيب هم چنين بدنه اي وجود نداره. به علاوه عكاسان خبري هم با وجود D4 نيازشون رفع شده. نيكون با اين بدنه در اين قيمت در واقع همون چيزي را كه اكثر ما ميخواستيم و مرتب نيكون را به خاطرش سرزنش مي كرديم عرضه كرده. من تا اينجاي كار و ديدن سمپلها كاملا راضي و قانع هستم. قضاوت نهايي هم بسته به رويوها و تست كامل دوربين داره.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    جناب ابراهيمي دقت كرديد D700 هم كه مورد تاييد بود 5 فريم درثانيه عكس ميگرفت ؟
    والا چه عرض کنم. تا اون جایی‌ که خاطر من هست D۷۰۰ در حالت عادی ۵ fps عکاسی متوالی‌ داشت اما در صورت استفاده از باطری گریپ، سرعت عکاسیش به ۸ می‌رسید که در مقابل ۴، زمین تا آسمون تفاوت داره.
    Meisam، LightBox و KHAKSAR تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط milad65 نمایش پست ها
    نبايد فراموش كرد كه عرضه D700 در زمان خودش به فروش D3 خيلي آسيب زد و بعيده كه نيكون اين اشتباه را تكرار كنه, بخصوص كه در اردوي رقيب هم چنين بدنه اي وجود نداره. به علاوه عكاسان خبري هم با وجود D4 نيازشون رفع شده. نيكون با اين بدنه در اين قيمت در واقع همون چيزي را كه اكثر ما ميخواستيم و مرتب نيكون را به خاطرش سرزنش مي كرديم عرضه كرده. من تا اينجاي كار و ديدن سمپلها كاملا راضي و قانع هستم. قضاوت نهايي هم بسته به رويوها و تست كامل دوربين داره.

ببینید دوست عزیز، واسه نیکون فرقی‌ نداره D۳ بیشتر بفروشه یا D۷۰۰. نیکون میخواد به سود بیشتری دست پیدا کنه. مهمم نیست این سود با بدنه‌ای مثل D۳ به دست بیاد یا با D۳۰۰۰. بر عکس چیزی که خیلی‌‌ها بهش اعتقاد دارند و فکر می‌کنن تولید D۷۰۰ باعث شد که نیکون متضرر بشه، بنده عمیقا معتقدم که تولید D۷۰۰ و فروش این بدنه سود سرشاری رو عاید نیکون کرد. اینطور نیست که شما فکر کنی‌ اگر نیکون D۷۰۰ رو نداشت اون‌وقت مشتری D۷۰۰ میرفت به سمت D۳. به هیچ عنوان اینطور نیست. نیکون در همون سال اولی‌ که D۳ رو عرضه کرد، عمده افرادی که این بدنه رو لازم داشتند، اونو تهیه کردند. شاید اگر D۷۰۰ معرفی‌ نمی‌شد، برخی‌ از افرادی که به سمت D۷۰۰ رفتند، میرفتن و D۳ می‌گرفتند اما تعداد زیادی یا به D۳۰۰ بسنده میکردند یا ممکن بود سویچ کنند.

الان هم به عقیده من، این که میگن نیکون تصمیم گرفته که سیاستش رو تغییر بده و دیگه اشتباه D۷۰۰ رو تکرار نکنه و ...، شایعاتی هست که به خاطر بازار گرمی‌ D۴ ساخته میشه. اصلا بعید نیست که وقتی‌ نیکون به اندازه کافی‌ D۴ فروخت و تقاضای D۴ فروکش کرد، با معرفی‌ بدنه جدیدی با سنسور D۴, این سنسور رو به تعداد خیلی‌ بیشتری بفروشه. شاید فروش هر دونه از اون دوربین سود کمتری داشته باشه اما وقتی‌ به مجموع سود نگاه کنید خواهید دید که سود اصلی‌ رو از فروش سنسور D۴ در بدنه‌ای کوچکتر خواهد برد.

نهایتا ممکنه که بعد از یه مدت، D۴s رو معرفی‌ کنه که بازار D۴ کامل از دستش خارج نشه.
    ویرایش توسط jebrahim : Tuesday 7 February 2012 در ساعت 20:30
    Arash، towfigh، Behin Nazem و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

این سیاستهای تولیدی نیکون در معرفی مدلها و امکانات و قیمتشون خیلی عجیب و جالبه حداقل برای من به عنوان یک رسته از مشتریان ( مثلا علاقه مند جدی ) ...حالا که D800 با تکنولوژی و امکانات باورنکردنی معرفی شده و خیلی هم خواستنی به نظر میرسه در ذهنم اتفاقی در رابطه با D700 افتاده...D700 از قبل برای من جذاب تر شده!
    به احتمال زیاد D700 حالا حالا ها تولید خواهد شد و Discontinued نخواهد شد.مثل داستان D90
    Kourosh Kahal، Anoosh-Em، Saeed Barikani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    به احتمال زیاد D700 حالا حالا ها تولید خواهد شد و Discontinued نخواهد شد.مثل داستان D90
    روزبه جان ، ولی D700 و D300s الان مدتی است که Discontinued شده اند

http://www.nikon-image.com/products/discontinue/camera/

http://nikonrumors.com/2012/01/25/ni...ontinued.aspx/
    towfigh، Rouzbeh Ehsani، Anoosh-Em و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز، واسه نیکون فرقی‌ نداره D۳ بیشتر بفروشه یا D۷۰۰. نیکون میخواد به سود بیشتری دست پیدا کنه. مهمم نیست این سود با بدنه‌ای مثل D۳ به دست بیاد یا با D۳۰۰۰. بر عکس چیزی که خیلی‌‌ها بهش اعتقاد دارند و فکر می‌کنن تولید D۷۰۰ باعث شد که نیکون متضرر بشه، بنده عمیقا معتقدم که تولید D۷۰۰ و فروش این بدنه سود سرشاری رو عاید نیکون کرد. اینطور نیست که شما فکر کنی‌ اگر نیکون D۷۰۰ رو نداشت اون‌وقت مشتری D۷۰۰ میرفت به سمت D۳. به هیچ عنوان اینطور نیست. نیکون در همون سال اولی‌ که D۳ رو عرضه کرد، عمده افرادی که این بدنه رو لازم داشتند، اونو تهیه کردند. شاید اگر D۷۰۰ معرفی‌ نمی‌شد، برخی‌ از افرادی که به سمت D۷۰۰ رفتند، میرفتن و D۳ می‌گرفتند اما تعداد زیادی یا به D۳۰۰ بسنده میکردند یا ممکن بود سویچ کنند.

الان هم به عقیده من، این که میگن نیکون تصمیم گرفته که سیاستش رو تغییر بده و دیگه اشتباه D۷۰۰ رو تغییر نده و ...، شایعاتی هست که به خاطر بازار گرمی‌ D۴ ساخته میشه. اصلا بعید نیست که وقتی‌ نیکون به اندازه کافی‌ D۴ فروخت و تقاضای D۴ فروکش کرد، با معرفی‌ بدنه جدیدی با سنسور D۴, این سنسور رو به تعداد خیلی‌ بیشتری بفروشه. شاید فروش هر دونه از اون دوربین سود کمتری داشته باشه اما وقتی‌ به مجموع سود نگاه کنید خواهید دید که سود اصلی‌ رو از فروش سنسور D۴ در بدنه‌ای کوچکتر خواهد برد.

نهایتا ممکنه که بعد از یه مدت، D۴s رو معرفی‌ کنه که بازار D۴ کامل از دستش خارج نشه.
    با درود
    البته نبايد سرمايه گذاري عظيمي را كه توليد بدنه اي مثل D3 روي دست نيكون ميگذاره فراموش كرد بخصوص كه flagship كمپاني هم محسوب بشه. در مورد D3X نيكون با نحوه قيمت گذاري عملا نشون داده بود كه روي فروش بالاي اون حساب باز نكرده و بقول تام هوگان صرفا نشان دادن تواناييها بود, اما فروش پايينتر از انتظار D3 براي نيكون خوشايند نبود. در مورد D700 هنوز هم با نظر كساني كه اون را اشتباه استراتژي نيكون ميدانستند موافقم. چرا كه پس از آپديت D3 و بهبود قابل ملاحظه اون, D700 را آپديت نكرد. البته اينكه در رنج محصولات هر شركتي تنوع بيشتر مطلوبتره شكي نيست و من هم اميدوارم كه چنين محصولي توليد بشه ولي فكر نمي كنم تقاضا براي چنين بدنه اي اونقدر بالا باشه كه نيكون را به توليد اون ترغيب كنه.

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

چه حیف تازه داشتم عاشق d700 میشدم ... ... فکر کنم تازه داشت وقت خریدش میشد !!!
    یه سوال :
    من خیلی دیدم دوستان نوشتن با آمدن این دوربین و داشتن قابلیت نصب لنزهای dx مشکل بردهای بلند تو این دوربین حل شده ... ولی واقعیتش اینه که قابلیت نصب لنزهای dx برای بردهای بلند نیست !!! (آیا هست؟ ) شما روی هر دوربینی یک لنز بلند بندازید و عکس را کراپ کنید به برد بلند تر میرسید مثلا شما در دوربین 7d با لنز 400 عکس بگیرید و کراپ کنید میتونید تا 800 هم برسید ... این بحث قابلیت نصب لنزهای dx فقط این قابلیت رو به عکاس میده که از لنزهای دی ایکس هم بتونه رو دوربین استفاده کنه . که خوب اکثرا در اون حوزه لنزهای خیلی خوب که لازم باشه رو دوربین بگذاریم کم داریم. و کلا خیلی مزیت قوی نیست هرچند بد نیست.
    دوما بعضی از دوستان از قابلیت لنزها برای جذب این همه مگاپیکسل نظراتی داشتن ... باید بگم وقتی برای d 7000 مشکلی برای جذب مگاپیکسل اون دوربین نداریم خوب برای این دوربین هم قطعا نداریم. چون تقریبا پیکسل دنسیتی هر دو یکی هست. وقتی برای دوربینهایی مثل کمپکتها و slr like ها مشکل نداریم و رزولوشن 16 مگاپیکسل روی این دوربینها کاملا واضح نسبت به 12 مگاپیکسل مشخص هست پس لنزها قابلیت هضم مگاپیکسلهای بالاتر هم دارند.جای نگرانی نباید باشه.
    AlirezaAkhlaghi تشکر می‌کند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نمونه عکسها رو که دیدم، به‌خصوص عکسها با ایزو ۱۰۰، تصویر نرمال‌تری نسبت به دی ۷۰۰۰ تولید می‌کنه.
    مدتهاست یه دی‌۷۰۰۰ دارم ولی راستش اصلن تصویر خروجیش رو دوست ندارم. یه چیزیش می‌شه!
    در سمپل‌های اولیه‌ی این دوربین وضعیت پیکسلها در ایزوی پایین بهتر است و حس ماسمالیزه شدن نداره. امیدوارم چنین چیزی رو در واقعیت دوربین تجربه کنیم.
    Daruosha، towfigh، Behin Nazem و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

چه نمونه های تاسف باری!
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

تصاویر زیر، میزان نویز این دوربین در ایزو ۳۲۰ رو نشون میده. دو تصویر بزرگتر، کراپ ۱۰۰% از خروجی‌ و بدون ویرایش این دوربینه در حالی‌ که عکس هایی کوچکتر، کراپ ۱۰۰% از همون عکس منتها بعد از کاهش سایز عکس هست.

نکته‌ای که در هنگام مقایسه نویز عکس‌ها (یا به عبارت صحیح تر، گرین عکس ها) مهم هست که بهش توجه بشه اینه که عکس‌ها رو در رزولوشن یکسان مقایسه کنیم. برای این منظور، با کاهش رزولوشن عکس D۸۰۰ به اندازه ۱۲ مگا پیکسل (رزولوشن D۷۰۰) می‌شه عادلانه تر در مورد گرین این دو دوربین قضاوت کرد. میزان گرین، بعد از کاهش رزولوشن به ۱۲ مگا پیکسل، کاهش چشمگیری داره.

ای کاش بر روی این دوربین، گزینه‌ای برای ایجاد تصویر ۹ مگاپیکسلی خام تعبیه میشد به این صورت که با جمع آوری اطلاعات ۴ فتو سل مجاور، یک پیکسل عکس تشکیل میشد. چنین قابلیتی، با توجه به رزولوشن بسیار بالای D۸۰۰, منجر به ایجاد تصویری با SNR بسیار بالا میشد و هیچ خرج اضافی هم برای نیکون نمی‌داشت. اما احتمالا به خاطر استراتژی بازار، نیکون این کار رو نکرده!

شاید از لحاظ میزان گرین، تفاوت فاحشی بین D۷۰۰ و D۸۰۰ بعد از یکسان کردن رزولوشن دیده نشه. اما اینکه از لحاظ دینامیک رنج و درستی‌ رنگ ها، D۷۰۰ و D۸۰۰ چطور در برابر هم رقابت میکنند، مساله‌ای هست که احتمالا تا مدتی‌ ذهن خیلی‌‌ها رو درگیر خودش خواهد کرد و تنها بعد از ورود این دوربین به بازار و تست‌های دقیق بشه در موردش نظر داد.

پینوشت: کراپ هایی زیر، عمدا از قسمت‌های خاصی‌ انتخاب شده که وجود گرین در اونها مشهود تر باشه. قسمت هایی تاریک، خارج از فکوس و با کنتراست پایین از جمله جاهائی هستند که نویز بیشتر وجود داره و یا خودش رو بیشتر نشون میده.

c1.jpgc2.jpgc3.jpgc4.jpg
    Saeed61، Kourosh Kahal، Saadat و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 9 از 120 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 109 ... آخرینآخرین