صفحه 50 از 120 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

سلام به همه دوستان
    امروز از نیکون فرانسه پیغام رسید بدنه D800E که چند هفته پیش سفارش داده بودم برای تحویل حاضره.
    اول گفته بودند اواخر ماه May .
    چون خودم ایران هستم شخصی را فرستادم دوربین را تحویل گرفت و شنبه صبح به دستم میرسه.
    قیمت بدنه بعلاوه چهار سال گارانتی با تخفیف کارت NPS حدود ۳۵۰۰ یورو.
    امیدوارم بتونم هر چه زودتر تستش کنم و نتیجه را برای دوستان اعلام کنم.
    به هر حال زمانش رسیده بود به D2X که ۷ ساله مردونه داره برام کار میکنه یک استراحتی بدم...
    ارادتمند
    yaghoobi، Mashhadi Vahid، merdax و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    دوستان من بیش از یک ساعت چند نمونه از D800 و D800e در ISO های پایین رو مقایسه کردم و بنظرم تفاوت فقط محدود به کراپ 100% نیست, در 50% هم بخوبی تفاوت در جزییات مشخص هست و در برخی مناطق در 33% هم تفاوت دیده میشه.
    بنظر شما با توجه با خاص بودن این مدل و احتمالا تعداد تولید پایینترش این 300 دلار اختلاف به فارسی چقدر ترجمه میشه ؟! (مثلا اگر حدود 1 میلیون اختلاف داشته باشند از نظر شما ارزشش رو داره ؟)
    و یک سوال دیگه اینکه بنظر شما این تفاوت در جزئیات و شارپنس برای پرینت های A3 و A2 خودش رو نشون میده و یا مربوط به سایز های خیلی خیلی بالاتر هست ؟
    ممنون
    - اصلا نباید در بزرگنمایی ۵۰درصد و ۳۰درصد مقایسه ای در این زمینه انجام دهید. دریافت چشم شما از جزئیات در این بزرگنمایی‌ها واقعی نیست و حاصل نوع نمایش است.
    - نکته مهم در مورد اینگونه مقایسه‌ها، بخصوص در مورد خروجی دوربین، درک تفاوت شارپنس و رزولوشن است. بسیاری از این مقایسه‌ها که در مورد این دو در وب منتشر شده است، بسادگی در مورد شارپنس این دو قیاس کرده اند که چیز مهمی نیست. آن میزان تفاوت شارپنسی که در این دو دیده می‌شود، چیزی است که می‌توان با یک شارپ سازی post به آن رسید. نکته مهم تفاوت رزولوشن یا همان Resolving Power است. یعنی یک سیستم چقدر می‌تواند بین عناصر ظریفی که در کنار یکدیگر هستند، افتراق ایجاد کند. مثلا یک سری خطوط خیلی باریک کنار کم. سیستمی که Resolving Power بیشتری داشته باشد، اینها را می‌تواند مجزا از یکدیگر ثبت کند و سیستمی که رزولوشن پایین‌تری داشته باشد، این قدرت را ندارد. این مساله را دیگر نمی‌توان با افزایش شارپنس جبران کرد. چیزی که ثبت نشده، دیگر قابل بازیابی نیست. این تفاوت Resolution ممکن است رابطه مستقیمی نیز با رزولوشن سنسور نداشته باشد. مثالش همین دو دوربین D800/D800E هستند که باوجود یکسان بودن رزولوشن اسمی سنسور، رزولوشن واقعی متفاوتی دارند

چیزی که مشخص است، تفاوت این دو دوربین از لحاظ رزولوشن واقعی است. اما نکته مهم این است که
    > این تفاوت را ممکن است همگان اصلا حس نکنند! یعنی D800E آنها به اندازه D800 ( یا حتی بدتر به اندازه یک دوربین با رزولوشن پایین‌تر) خروجی بدهد. وقتی در این سطح می خواهیم به رزولوشن بالا برسیم، مقدماتش نیز ضروری است. لنز خوب+ قفل آینه+ سه پایه خوب، سرعت شاتر ( بیش از قوانینی که قبلا گفته می‌شد) و پروسس خوب، ضروری خواهد بود.

- آیا تفاوت را در سایز A2 خواهیم دید؟ پاسخ این سوال بستگی به فاکتورهای متعددی دارد. مثلا اینکه چه کسی آن عکس را گرفته باشد؟ چگونه گرفته باشد؟ از چه چیزی عکس گرفته باشد
    اگر همه چیز ایده آل باشد، و عکس نیز از چیزی باشد که بتوان جزئیات را در آن بررسی کرد، به نظرم تفاوت این دو را بتوان در چاپ‌های دقیق حتی در این سایز هم دید.

-آیا با این تفاوت ۳۰۰ دلار ، D800E ارزشش را دارد؟ دیگر حالا خودتان می‌توانید حدس بزنید که پاسخ چیست. بستگی به فرد، توانایی‌های عکاسی وی و نوع عکاسی وی دارد. برای یک نفر می‌تواند کاملا مفید باشد و برای نفر دیگری، کاملا بی‌فایده.
    Arash، ME، Persian و 37 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

جناب روشن, سپاس بابت پاسخ جامعی که فرمودید

----
    شدیدا منتظر نتایج کار و نظر دوستمون ARFPIX هم با این دوربین هستم (خصوصا در مورد moire )

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

Nikon USA مشکل قفل شدن D4 و D800 که قبلا عنوان شده بود را پذیرفت و تا ارائه راه حل قطعی راه حلی موقت جلوی پای مصرف کنندگان قرار داده (جدا که با خرید سری اول دوربین ها مصرف کننده هم در برخی موارد پول بیشتری میده هم اعصابش خراب میشه و هم بنوعی beta tester مفت شرکت میشه !)
    Nikon has received reports of a small number of D4/D800 users who are experiencing 'locking up' issues, where the camera becomes unresponsive until the battery is removed and reinserted. Nikon is investigating a permanent solution to this issue and will update users accordingly. To immediately resolve this issue, users can turn off both the 'Highlights' and 'RGB Histogram' display options in the 'Playback Display Options' sub-menu found in the 'Playback' menu. Nikon apologizes for any inconvenience this may have caused users
    ویرایش توسط Bijan.DSLR : Friday 4 May 2012 در ساعت 05:38
    A_Maddah، yaghoobi، merdax و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

سلام
    D800e دیروز بدستم رسید ، خوشبختانه از رنگ اضافی ال سی دی خبری نیست همچنین شماره سریال باطری از سری مشکل دار هم نمیباشد. که هر دو باعث خوشحالی بود. اولین فریم با نرم افزار مک چک شد که ۰۰۰۲ را نشون میده.
    دست گرفتنش از D2Xیک مقداری سخت تره اون هم شاید به خاطر نداشتن گریپ باشه. اولین چیزی که برام خوشایند نبود ضرب آینه در برابر D2X ،که درD800e خیلی زیاد تره که فکر میکنم یکی از دلایلش فول فریم بودن و آینه بزرگتره ، دلیل دیگه سبکتر بودن و سوم ،« بعد از ۶۵ هزار فریم ، D2X حسابی نرم و روان شده».
    عکسها بسیار صاف و شفاف هستند. و فعلا از moire خبری نیست که هنوز برای قضاوت خیلی زوده. اواسط هفته میرم سفر عکاسی و میتونم حسابی تستش کنم.
    بعد از یک روز تقریبان به همون نتایجی رسیدم که میشل ریچمن در سایت luminous-landscape عنوان کرده.
    این یک تست شات که با شرایط تقریبا یکسان تهیه شده البته یک کمی با عجله که دوستان عفو بفرمایند.
    فایل ۹۷۰ کیلو بایتی
    http://arfpix.persiangig.com/image/C...2006.47.13.png

کلا دوربین دوست داشتنی هست بخاطر کیفیت عکسهای اون و و امکانات بالای دوربین و مونیتور ۳،۲ اینچی واقعا کار را راحت کرده، حداقل برای من که ۷ ساله اپگرید نکرده بودم. ولی با تمام این صحبتها هنوز D2X را به خاطر کیفیت ساخت بدنه و کیفیت عکسها در حساسیت پایین دوست دارم.....
    امیدوارم این دوربین هرچه زودتر به دست تک تک دوستان برسه.
    ارادتمند.
    A_Maddah، yaghoobi، Amin Zarif و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

جناب فیروزی
    با سلام خدمتتون
    خیلی دوست داشتم(داشتیم) که زحمت بکشید و ریووی کاملی قرار دهید ! از ظاهر بسته بندی دوربین تا محتویات داخلی اش و بعد هم هندلینگ و نکات تکنیکی که البته کم و بیش زحمت کشیدید .
    دیدن یه چندتایی تصویر از دوربین در دست یه هموطن قطعاً خیلی فرحبخش خواهد بود
    با تشکر

كاربر جديد BIOJEK آواتار ها
    تشکر کرده
    10

ببخشید دوستان فک کنم سوال 100% تکراری باشه، اما هرچی سرچ کردم به جواب نرسیدم!
    الان لنز کیت D800/800e چی هست؟ و قیمت کیت ـش کلاً چقدر در میاد؟!

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط BIOJEK نمایش پست ها
    ببخشید دوستان فک کنم سوال 100% تکراری باشه، اما هرچی سرچ کردم به جواب نرسیدم!
    الان لنز کیت D800/800e چی هست؟ و قیمت کیت ـش کلاً چقدر در میاد؟!

درود

D800 که جای خود ، همینطور D700 و D300s به صورت لنز کیت ارائه نمیشوند اینها Body Only هستند.

در نیکون در رده D7000 و پایینتر دوربین ها به صورت کیت عرضه می شوند . قیمت 3 هزار دلار d800 هم برای بدنه خالی هست

موفق باشید

انوش
    yaghoobi، Mohamad_Ali، Saeed Barikani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    جناب فیروزی
    با سلام خدمتتون
    خیلی دوست داشتم(داشتیم) که زحمت بکشید و ریووی کاملی قرار دهید ! از ظاهر بسته بندی دوربین تا محتویات داخلی اش و بعد هم هندلینگ و نکات تکنیکی که البته کم و بیش زحمت کشیدید .
    دیدن یه چندتایی تصویر از دوربین در دست یه هموطن قطعاً خیلی فرحبخش خواهد بود
    با تشکر
    به روی چشم
    در حدی مشغله کاری و سواد اینجانب اجازه بده ...
    چون جعبه دوربین را ندیدم نمیدونم در چه وضعیتی بوده. داخل جعبه ، بدنهD800E با درب پوشBF-1B و حفاظ ال سی دی BM-12 و حفاظ قسمت هات شو فلاش BS-1همگی باهم. یک عدد باطری EN-EL 15 با درپوش و یک شارژر MH-25 به همراه سیم برق ۲۲۰،یک عدد کابل یو اس بی ۳ ، UC-E14 با یک نگهدارنده کابلUSB .دو عدد دفترچه راهنما یکی سریع د دیگری با جزییات کامل در ۴۴۵ صفحه!! و همچنین نرم افزار محبوب نیکون کپچر NX2 و ViewNX2 .
    اولین کاری که کردم یک طلق پلاستیکی محافظ ال سی دی iPhone از بازار کامپیوتر پایتخت تهیه و روی ال سی دی قرار دادم و BM-12 را کنار گذاشتم ،
    این هم چند تا عکس از خود دوربین و لنز 85mm f1.4 AF-D.
    http://arfpix.persiangig.com/image/_ARF0595s.jpg
    http://arfpix.persiangig.com/image/_ARF0596s.jpg
    http://arfpix.persiangig.com/image/_ARF0597s.jpg
    http://arfpix.persiangig.com/image/_ARF0598s.jpg
    http://arfpix.persiangig.com/image/_ARF0599s.jpg
    ارادتمند
    MehdiM، jebrahim، king4 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

نقل قول نوشته اصلی توسط ARFPIX نمایش پست ها
    به روی چشم
    در حدی مشغله کاری و سواد اینجانب اجازه بده ...
    چون جعبه دوربین را ندیدم نمیدونم در چه وضعیتی بوده. داخل جعبه ، بدنهD800E با درب پوشBF-1B و حفاظ ال سی دی BM-12 و حفاظ قسمت هات شو فلاش BS-1همگی باهم. یک عدد باطری EN-EL 15 با درپوش و یک شارژر MH-25 به همراه سیم برق ۲۲۰،یک عدد کابل یو اس بی ۳ ، UC-E14 با یک نگهدارنده کابلUSB .دو عدد دفترچه راهنما یکی سریع د دیگری با جزییات کامل در ۴۴۵ صفحه!! و همچنین نرم افزار محبوب نیکون کپچر NX2 و ViewNX2 .
    اولین کاری که کردم یک طلق پلاستیکی محافظ ال سی دی iPhone از بازار کامپیوتر پایتخت تهیه و روی ال سی دی قرار دادم و BM-12 را کنار گذاشتم ،
    این هم چند تا عکس از خود دوربین و لنز 85mm f1.4 AF-D.
    http://arfpix.persiangig.com/image/_ARF0595s.jpg
    http://arfpix.persiangig.com/image/_ARF0596s.jpg
    http://arfpix.persiangig.com/image/_ARF0597s.jpg
    http://arfpix.persiangig.com/image/_ARF0598s.jpg
    http://arfpix.persiangig.com/image/_ARF0599s.jpg
    ارادتمند
    استحکام ، خوشدستی و جنس بدنه در مقایسه با D700 و یا D2x چطوره؟
    با خود دوربین هنوز عکسی نگرفتین؟
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

صفحه 50 از 120 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 ... آخرینآخرین