صفحه 26 از 32 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 315
Like Tree733تشکر

موضوع: Nikon D3200

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط arman2rooz نمایش پست ها
    اول اینکه تنظیم دیافشو پیدا نمیکنم!و برای عوض کردن دیاف اول ب مودAمیرم اونجا عوضش میکنم و دوباره میزارم روحالت دستی ممنون میشم کمکم کنید
    خب این چه کاریه ؟؟!!!
    به راحتی دکمه بالای بدنه را کنار دکمه شاتر که علامت مثبت منفی داره فشار دهید و نگهدارید و بعد با چرخاندن دایال ، اپرچر را تغییر دهید !

مشکل دومم اینه که چون زیاد عکس میگیرم باتری زود تموم میکنم میخواستم بدونم وسیله ای هست که بشه باهاش از باتری قلمی استفاده کرد؟بجز بعضی از گریپ ها
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    راه حل خرید یک باتری یدکی اصل است ...
    ehsan1 و arman2rooz تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

سلام دوستان
    من چند روزیه ک این دوربینو خریدم فقط دو تا مشکل دارم باهاش
    اول اینکه تنظیم دیافشو پیدا نمیکنم!و برای عوض کردن دیاف اول ب مودAمیرم اونجا عوضش میکنم و دوباره میزارم روحالت دستی ممنون میشم کمکم کنید
    مشکل دومم اینه که چون زیاد عکس میگیرم باتری زود تموم میکنم میخواستم بدونم وسیله ای هست که بشه باهاش از باتری قلمی استفاده کرد؟بجز بعضی از گریپ ها
    دوست گرامی سعی کنید دفترچه دوربین رو به خوبی مطالعه کنید. تمرین عملی همراه با مطالعه مطالب گفته شده در دفترچه، شما رو در جهت تسلط هر چه بیشتر بر دوربین کمک می کنند.
    خزان و arman2rooz تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

سلام دوستان
    راه اولو که دوستمون اشاره کردند...مشکل دوم اگر در هر نوب عکاسی بیشتر از 1000 شات میزنید راه حل شما استفاده از باتری گریپ هستش
    خزان و arman2rooz تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

سلام دوستان
    اگه زیاد عکس میگیرید سعی کنید کمتر از لایو ویو استفاده کنید حتی برای تنظیمات سرعت شاتر و دیافراگم از ال سی دی استفاده نکنید و از ویزور استفاده کنید موقعی که از ال سی دی استفاده نمیکنید با زدن دکمه Info پشت شاتر ال سی دیو خاموش کنید وقتی نیاز به لرزشگیر ندارید لرزشگیر رو خاموش کنید اگه این مواردی که گفتم رعایت کنید حداقل میتونید 50 شات بیشتر از حالت معمول بزنید ولی برای مورد دوم من به جز گریپ مورد دیگه ای ندیدم
    arman2rooz تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

سلام.
    من یه سوالی که بهش برخوردم اینکه میخوام اگه بشه عید برم مسافرت.خودتون میدونید مسافرتو دوربینو عکاسی ... چه شود دارم از ذوق میترکم فقط تنها نکته ای که هست همین مشکلیه که دوستمم اشاره کردن بهش.باطری! نمیشه باطری دوربین رو از طریق یو اس بی شارژ کرد؟ منظورم اینه که باطری رو در نیارم و با اتصال دوربین از طریق کابلش به لب تاپی چیزی که یو اس بی داره شارژش کنم؟ چون این احتمال قوی رو میدم که زیاد دسترسی به پریز نداشته باشم
    siosha و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط rasaam نمایش پست ها
    سلام.
    من یه سوالی که بهش برخوردم اینکه میخوام اگه بشه عید برم مسافرت.خودتون میدونید مسافرتو دوربینو عکاسی ... چه شود دارم از ذوق میترکم فقط تنها نکته ای که هست همین مشکلیه که دوستمم اشاره کردن بهش.باطری! نمیشه باطری دوربین رو از طریق یو اس بی شارژ کرد؟ منظورم اینه که باطری رو در نیارم و با اتصال دوربین از طریق کابلش به لب تاپی چیزی که یو اس بی داره شارژش کنم؟ چون این احتمال قوی رو میدم که زیاد دسترسی به پریز نداشته باشم
    خیر همچین امکانی وجود نداره. مگه اینکه دنبال یه تبدیل برق خودرو به برق شهری و یا دنبال یه شارژر باشید که با رابط فندکی خودرو کار کنه که اونم چون باید مخصوص این نوع باتری باشه خیلی سخت گیر میاد. شرکت هنل یه نوع شارژر یونورسال به اسم Unipal Multi Charger ساخته بود ولی نمیدونم تا چه حد کارایی داره. و یا بدرد باتری شما میخوره یا نه.
    rasaam و ben163s تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

سلام
    بنظر شما چه فرمتی برای عکاسی خوبه؟
    با توجه ب اینکه تازه کارم و عکس هارو ادیت چندانی نمیکنم آیا استفاده از فرمتRawلازمه؟
    و اینکه از چه سایزی استفاده کنم بهتره؟24یا13یا6مگاپیکسل با توجه ب اینکه عکس هارو چاپ نمیکنم و اگه هم کنم تو ابعاد کوچیک
    و اینکه کلا مقدار مگاپیکسل تاثیر داره رو کیفیت؟یا فقط برای چاپ بدرد میخوره؟
    ممنون
    siosha و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

سلام
    بنظر شما چه فرمتی برای عکاسی خوبه؟
    با توجه ب اینکه تازه کارم و عکس هارو ادیت چندانی نمیکنم آیا استفاده از فرمتRawلازمه؟
    و اینکه از چه سایزی استفاده کنم بهتره؟24یا13یا6مگاپیکسل با توجه ب اینکه عکس هارو چاپ نمیکنم و اگه هم کنم تو ابعاد کوچیک
    و اینکه کلا مقدار مگاپیکسل تاثیر داره رو کیفیت؟یا فقط برای چاپ بدرد میخوره؟
    ممنون
    اصول عکاسی را مطالعه بفرمائید
    در صورتی که فضای ذخیره سازی کافی دارید دلیلی ندارد که از raw استفاده نکنید
    مگاپیکسل در عکاسی معادل تعداد گره های فرش است هر میزان گره ها بیشتر باشد فرش خوش نقش تر است اما تنها مورد جهت برسی کیفیت نیست
    Amin.Zallaghi و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

با سلام خدمت اساتید بزرگوار انجمن
    سال نو رو به همه تبریک میگم عذرخواهی میکنم دیر شد چون مسافرت بودم کلیم عکس گرفتم با دوربینم
    یه سوالی داشتم از خدمتتون اینکه توی قشم بودم یه نفرو دیدم داشت با همین دوربین 3200 عکاسی میکرد معلومم بود حرفه ای هستش.رفتم کنارش باهاش حرف زدم اتفاقی لایو دوربینشو دیدم.کلا با دوربین من فرق میکرد تمش.ازش که پرسیدم گفت من یه فریموورک استوک روی دوربینم فلش زدم که هم شکلو شمایلش رو تغییر میده هم یه سری امکانات دیگه ام به دوربین اضافه میکنه مثل حالت HDR که خود دوربین نداره که خود دوربین با سه یا پنج یا هفت نور دهی مختلف از سوژه در آن واحد عکس میگیره و دیگه احتیاجی نیست خودت دستی نوردهی رو تغییر بدی و کادر بهم بخوره.خیلی برام جالب بود از اون موقع دارم لحظه شماری میکنم بیام خونه از شما دوستان بپرسم چجوری باید این کاری انجام داد؟ از خودش که پرسیدم گفت من دادم برام انجام دادن خودم نمیدونم چجوریه
    ممنون میشم راهنمائیم کنین خیلی تو کفش موندم
    mostafa_1366 و ghanbareshtayn تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط rasaam نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید بزرگوار انجمن
    سال نو رو به همه تبریک میگم عذرخواهی میکنم دیر شد چون مسافرت بودم کلیم عکس گرفتم با دوربینم
    یه سوالی داشتم از خدمتتون اینکه توی قشم بودم یه نفرو دیدم داشت با همین دوربین 3200 عکاسی میکرد معلومم بود حرفه ای هستش.رفتم کنارش باهاش حرف زدم اتفاقی لایو دوربینشو دیدم.کلا با دوربین من فرق میکرد تمش.ازش که پرسیدم گفت من یه فریموورک استوک روی دوربینم فلش زدم که هم شکلو شمایلش رو تغییر میده هم یه سری امکانات دیگه ام به دوربین اضافه میکنه مثل حالت HDR که خود دوربین نداره که خود دوربین با سه یا پنج یا هفت نور دهی مختلف از سوژه در آن واحد عکس میگیره و دیگه احتیاجی نیست خودت دستی نوردهی رو تغییر بدی و کادر بهم بخوره.خیلی برام جالب بود از اون موقع دارم لحظه شماری میکنم بیام خونه از شما دوستان بپرسم چجوری باید این کاری انجام داد؟ از خودش که پرسیدم گفت من دادم برام انجام دادن خودم نمیدونم چجوریه
    ممنون میشم راهنمائیم کنین خیلی تو کفش موندم
    دوست عزیز در درجه اول توجه کنید که در صورت انجام چنین کاری بیمه و گارانتی دوربینتون از درجه اعتبار ساقط میشه. به هیچ وجه خودتون این کار رو انجام ندید چون احتمال سوختن فلش و حافظه دوربین زیاده، حتما توسط کسایی که به کارشون اعتماد دارید این کار باید انجام بشه. همون طور که عرض کردم ریسک انجام چنین عملی بالاست و احتمال آسیب دیدن برد و سایر قطعات الکترونیکی دوربینتون هم بالاست.
    rasaam و ben163s تشکر می‌کنند.

صفحه 26 از 32 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... آخرینآخرین