صفحه 50 از 59 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 583
Like Tree2837تشکر

موضوع: Nikon D600

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    چون سایز سنسور بطور غیر مستقیم روی عمق میدان تاثیر داره، این تغییر کامپوزیشن بعد از فوکوس روی دوربینهای فول فریم نتیجه مخرب تری داره. یکی از دلایلی که با D800 این مشکل پیش میومد همین امر بود.
    كاملا درست است. در فاصله يكسان با سوژه، عمق ميدان دوربينهاي كراپدار بيشتر است از طرفي بافرض رسيدن به كادر يكسان با لنز يكسان (فارغ از مساله تفاوت پرسپكتيو) قاعدتا فاصله تا سوژه براي دوربين كراپدار بيشتر از فول فريم است كه اين نيز خود مساله را تشديد مي كند.

اما من مثالي كه زدم براي دوربين فول فريم بود نه كراپدار كه در ديافراگهاي بسته تر عمق ميدان به حدي است كه مشكلي ايجاد نشود.
    adeliry و K_NMT تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

با سلام
    داشتم پستهای دوستان رو میخوندم که یه مطلبی توجه منو به خودش جلب کرد
    اینکه دوستان وجود لکه هایی رو روی سنسور این دوربین گزارش کردند . با تحقیقی که کردم علت این لکه ها نه ذرات گرد و غبار بلکه لکه های روغن اونم از نوع گریس هست !!!! علت نشت هم معیوب بودن محفظه نگهدارنده گریس هست که حتی نیکون اقدام به تعویض نوع گریس کرد ( گریس قبلی به هیچ عنوان فاسد نبوده بلکه همون گریس استاندارد میباشد ) ولی بازم مشکل حل نشد چون محفظه نگهدارنده ایراد دارد نه گریس. مشکلی که این وسط هست اولا عدم پاسخگویی نیکون در ابتدا که به کل منکر میشد همچین مشکلی هست و بعد هم اعلام کردند که فقط چند مورد معیوب وجود داره که اینم اشتباه بود . همه بادی های D600 معیوب بودند بعضی بعد چند صد شات و بعضیا یکم بیشتر ولی بالاخره اشکار میشد . بعد دیدم چند نفر از دوستان این لکه هارو با لکه های گرد غبار ناشی از تعویض لنز و ... یکی دونستند و گفتند که هیچ مساله مهمی نیست ....ولی هست !! درسته که شاید بشه با ادیت اونا رو ازبین برد ولی این لکه ها بدلیل معیوب بودن بادی هست نه تعویض لنز و با ادامه کار از میزان گریس کاسته شده و عملکرد شاتر دچار مشکل اساسی خواهد شد . آیا کسی از دوستان میتونه صددرصد تضمین کنه این بادی بعداز 50000 شات و احیانا کاهش گریس همون عملکردی که بادی بدون ایراد میداشت رو خواهد داشت ؟ مقایسه این ایراد با گزارش وجود لکه در سنسور بادی هایی مثل 7D اصلا کار درستی نیست چون این بادی ها فقط چند مورد ایراد دار بودن بقیه سالم هستند ولی در مورد 600d میتونید بگید چند مورد بدون ایراد هست ؟ حتی دیدم یکی از دوستان وجود این لکه ها رو با مشکلblackdot بادی 5D mark II مقایسه کرده بود اصلا صحیح نیست چون اون ایراد با فریمور جدید حل شد و مشکل نرم افزاری بود حلا کسی میتونه بگه مشکل پاشیده شدن گریس با چه فریموری حل خواهد شد ؟!
    فرض کنیم نیکون راه حلی ارائه بده و قطعه معیوب رو عوض کنه !! حالابادی رو باید ببرید و بدید دست تعمیرکار تا پیچهاش باز بشه و ....... 6-7 میلیون بدی به بادی نو بعدش ببری با دست خودت بدیش به تعمیر کار که قطعه عوض کنه !! اصلا منطقی نیست . من خودم می خواستم بادی 7D رو بفروشم و اینو بخرم ولی منصرف شدم .
    ویرایش توسط obsidiyan : Friday 30 August 2013 در ساعت 18:17

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط obsidiyan نمایش پست ها
    با سلام
    داشتم پستهای دوستان رو میخوندم که یه مطلبی توجه منو به خودش جلب کرد
    اینکه دوستان وجود لکه هایی رو روی سنسور این دوربین گزارش کردند ...
    پیشنهاد من اینه شما برو بخر ولی از سری تولیدی جدید بخر که این مشکل دیگه حل شده و جای نگرانی نیست. احیانا اگه مدلی خریدین که این مشکل داشت بازم به نظرم جای نگرانی نیست. جناب قاسمی قول مساعد دادن در اولین فرصت یک تاریخ اعلام کنن و همه دوستانی که دوربینشون این مشکل داره درست کنن. در طول مدتی هم که این مشکل حل میشه ( فکر کنم اعلام کردن 48 ساعت ) یک دوربین دیگه در اختیارتون میذارن.
    در کل برای دوربینی با یک دنیا مشخصات خوب، یک ایراد فنی که اونم یک مهندس خبره دوربین ( جناب قاسمی ) قول حل کردنش داده چیزی از ارزشش کم نمیکنه ( نظر شخصیه من، دوستان کنونی به خودشون نگیرن )
    درود
    yaghoobi، Saeed.fathi، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    233

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    پیشنهاد من اینه شما برو بخر ولی از سری تولیدی جدید بخر که این مشکل دیگه حل شده و جای نگرانی نیست. احیانا اگه مدلی خریدین که این مشکل داشت بازم به نظرم جای نگرانی نیست. جناب قاسمی قول مساعد دادن در اولین فرصت یک تاریخ اعلام کنن و همه دوستانی که دوربینشون این مشکل داره درست کنن. در طول مدتی هم که این مشکل حل میشه ( فکر کنم اعلام کردن 48 ساعت ) یک دوربین دیگه در اختیارتون میذارن.
    در کل برای دوربینی با یک دنیا مشخصات خوب، یک ایراد فنی که اونم یک مهندس خبره دوربین ( جناب قاسمی ) قول حل کردنش داده چیزی از ارزشش کم نمیکنه ( نظر شخصیه من، دوستان کنونی به خودشون نگیرن )
    درود
    با سلام..
    بفرض اینکه مشکل در تولیدات جدید یا حل شده و یا کمتر شده,چطور باید این تولیدات رو تشخیص داد؟کدوم شماره سریالها هستند؟
    obsidiyan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.fathi نمایش پست ها
    با سلام..
    بفرض اینکه مشکل در تولیدات جدید یا حل شده و یا کمتر شده,چطور باید این تولیدات رو تشخیص داد؟کدوم شماره سریالها هستند؟
    در مورد شماره سریالها، چون جناب قاسمی خودشون شخصا برای این دوربین سفری به ژاپن داشتند و در دوره تخصصیش شرکت داشتند و یکبار هم خودشون اعلام کردند که تولیدات جدید این مشکل ندارند، به نظرم تو تاپیک تعمیرگاه مرکزی ازشون بپرسین بهتره. ( اظهار نظر اشتباه من باعث نشه دوربین تولید قدیم بخرین که شرمندتون بشم)
    ارادت
    yaghoobi، Saeed.fathi، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

D600 هایی که این مشکل رو دارند، از طرف تعمیرگاه مرکزی ظرف سه روز کاری و به صورت رایگان (با گارانتی ایده آل) رفع عیب دائمی میشن.
    به گفته تعمیرگاه مرکزی دوربین همین چند دقیقه پیش!
    yaghoobi، Nima Sadigh، کوروش و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

به صرف اينکه 1 نفر تو کل ايران ميتونه اين دوربين رو تعمير کنه نميشه رفت دوربينی که احتمال خرابی داره رو خريد
    اگر قرار باشه اين دوربين نو خريداری بشه و بدست نمايندگی اصلاح بشه بايد با قيمت ريفربيش عرضه بشه نه قيمت دوربين سالم
    به نظر من با توجه به اخلاف قيمت نه چندان زياد و امکانات بهتر دی 800 بهتره آدم ريسک نکنه و کمی بيشتر هزينه کنه و دی 800 رو بگيره
    يا اينکه صبر کنيد و تا نتيجه تعمير و توليدات جديد رو ببينيد بعد هزينه کنيد
    kiavash، Moty، Amateurism و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    به صرف اينکه 1 نفر تو کل ايران ميتونه اين دوربين رو تعمير کنه نميشه رفت دوربينی که احتمال خرابی داره رو خريد
    اگر قرار باشه اين دوربين نو خريداری بشه و بدست نمايندگی اصلاح بشه بايد با قيمت ريفربيش عرضه بشه نه قيمت دوربين سالم
    اینم پیشنهاد خوبیه. دی 800 هم عالیه. در کل خودم به شخصه با این مشکل، مشکل ندارم. حالا شاید این مشکل از دید شما بزرگ باشه و از دید من قابل چشم پوشی و در اولین فرصت قابل تعمیر. اگه جناب قاسمی یا دوستانی که اطلاعات موثق دارند شماره سریال های جدید اعلام کنن فکر نمیکنم دیگه مشکلی در خرید این دوربین باشه. بازم از راهنماییتون سپاسگذارم. مطمئنن مثل همیشه در رکاب شما، سعی میکنم بیشتر یاد بگیرم.
    ارادتمند
    امیر کمیلی
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

دوستان مشکل من همچنان پا برجاست

فردا قراره آقای قاسمی رو ببینم ، امیدوارم مشکل سخت افزاری نباشه
    obsidiyan و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

شایعه ورود D610 به بازار
    لینک و توضیحات بیشتر در تاپیک شایعات یا واقعیات
    Persian، yaghoobi و obsidiyan تشکر می‌کنند.

صفحه 50 از 59 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... آخرینآخرین