صفحه 46 از 59 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 451 تا 460 , از مجموع 583
Like Tree2837تشکر

موضوع: Nikon D600

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

من 168 تومان دادم با یک نرم افزاری کلی با دوربینم وررفتن یعنی تنظیم فوکوس شد. بعد که برگشتم با اولش هیچ تفاوتی نداشت که نداشت. مجبور شدم همه تنظیمات لنزهام رو طبق همون فاین تیونینگ قبلی بزارم. این وسط فقط 168 ناقابل پرید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    سلام و درود بر دوستان عزیز

من دیروز (پنجشنبه) برای ادجاست فوکوس دوربینم (D90) پیش آقای قاسمی بودم و از ایشون جویای علت پاشیدن گریس شاتر D600 شدم و ایشون گفتن که مشکل اصلی " فاسد بودن گریس استفاده شده از طرف تایمن کننده " بوده که ما طی این دوره آموزشی آموزشی که دیدیم برای این بوده که دوربین رو باز کنیم و کل این گریس فاسد رو پاک کنیم (نه اینکه سطحی پاک کنند)

البته اول که ازشون سوال کردم گفتن که بیارید ما گریس رو پاک میکنیم و درست میشه، اول فکر کردم منظورشون همون تمیز کردن سنسور هست، به همین خاطر پرسیدم من میخوام بدونم مشکل اصلیش آیا برطرف میشه یا نه که جواب بالا رو دادن.

البته من از ایشون پرسیدم که بعد از پاک کردن گریس آیا گریس جدیدی جایگزین میشه ؟ که شانس اون لحظه تماسی داشتن و منم بعدش یادم رفت دوباره بپرسم.
    ایشون به من گفتن که برای این کار من یک روز زمان میخوام.

من که دوربین دوستم بام نبود که پیش مرگ بشم و گفتن که بعداً حضوری بیارید (پست نکنید) حالا از دوستانی که احتمالاً دوربین رو میدن درست کنن خواهشمندم اطلاع رسانی کنن.

حالا نظر دوستان در این مورد چیه ؟ واقعاً میتونه همین فاسد بودن گریس باشه ؟ به نظر خودم که احتمالاً مشکل همینه
    aidin594، Bijan.DSLR، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط Malekzadeh نمایش پست ها
    من 168 تومان دادم با یک نرم افزاری کلی با دوربینم وررفتن یعنی تنظیم فوکوس شد. بعد که برگشتم با اولش هیچ تفاوتی نداشت که نداشت. مجبور شدم همه تنظیمات لنزهام رو طبق همون فاین تیونینگ قبلی بزارم. این وسط فقط 168 ناقابل پرید.
    توی تعمیرگاه مرکزی ؟
    دوربین گارانتی داشت ؟

شاید مشکل از لنز هست ؟
    دوباره ببرید و موضوع رو در میون بزارید
    Dariush Chegini، viva_utopia و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

گارانتی نداشت، منظور من اینه که خیلی نمیشه رو کارای نرم افزاری حساب کرد. نزدیک 2 ساعت وقت گذاشت. بعدش کلی نمودار و گراف نشونم دادن. بعدش من برای مجموعه لنزهام تنظیمات مختلفی دارم ولی همشون بک فوکوس هستند. مثلا با 300-70 نیکون حدود 10 خط، با 35 حدود 5 خط و الی آخر. تازه وقتی متوجه شدن از بچه های سایت عکاسی هستم تخفیف دادن شد 168 هزارتومان قبلش میگفتن 180 هزار.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    توی تعمیرگاه مرکزی ؟
    دوربین گارانتی داشت ؟

شاید مشکل از لنز هست ؟
    دوباره ببرید و موضوع رو در میون بزارید
    sahneh32 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

گارانتی نداشت، منظور من اینه که خیلی نمیشه رو کارای نرم افزاری حساب کرد. نزدیک 2 ساعت وقت گذاشت. بعدش کلی نمودار و گراف نشونم دادن. بعدش من برای مجموعه لنزهام تنظیمات مختلفی دارم ولی همشون بک فوکوس هستند. مثلا با 300-70 نیکون حدود 10 خط، با 35 حدود 5 خط و الی آخر. تازه وقتی متوجه شدن از بچه های سایت عکاسی هستم تخفیف دادن شد 168 هزارتومان قبلش میگفتن 180 هزار.
    کاری که اتوماتیک با نرم افزار انجام شده و در نهایت 20 تا 30 تومان ارزش داشته - جای بسی تاسف داره واسه این نوع تعمیرگاه ها که کارشون مثل راهزنی شده .
    masoudrejae تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط sahneh32 نمایش پست ها
    کاری که اتوماتیک با نرم افزار انجام شده و در نهایت 20 تا 30 تومان ارزش داشته - جای بسی تاسف داره واسه این نوع تعمیرگاه ها که کارشون مثل راهزنی شده .
    شما که از ریز کارهای انجام شده خبر ندارید. قضاوت عجولانه نکنید. با توجه به سابقه خوب این مرکز بعید می دانم حرف های شما حقیقت داشته باشد.
    ashkan 78، M.Meghdari، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط sahneh32 نمایش پست ها
    كاري كه در اين خصوص انجام مي شود اين است كه يك صفحه بزرگ مشكي كه نقاط فوكوس دوربين با رنگ سفيد به طور دقيق روي آن چاپ شده را به صورت كاملاً قائم در فاصله مشخصي از دوربين (كه بر روي سه پايه تراز شده قرار دارد) قرار مي دهند و بعد يك لنز كاليبره شده (معمولاً 50 f/1.4) را روي دوربين بسته و دوربين رابه نوعي تنظيم مي كنند كه تك نقاط سفيد روي صفحه دقيقاً روي نقاط فوكوس دوربين قرار گيرد و صفحه سنسور دوربين كاملاً موازي صفحه مشكي باشد. دوربين را به كامپيوتر حاوي نرم افزار مخصوص وصل مي كنند، فوكوس را انجام مي دهند و نمودارهاي هر يك از نقاط فوكوس را بررسي مي كنند. هر نقطه فوكوس داراي دو سنسور Phase detection است كه سيگنال ارسالي از هر دو سنسور در زمان فوكوس بودن بايد عيناً برابر باشد در غير اينصورت دوربين مشكل فوكوس دارد كه اين مشكل توسط متخصص مربوطه و نرم افزار و براي تك تك نقاط فوكوس ارزيابي و اصلاح مي شود. پس از رفع مشكلات احتمالي، دوربين از نظر فوكوس سالم خواهد بود ولي اگر لنزهائي كه داريم داراي مشكل فوكوس باشند، مشكل به قوت خود باقي خواهد ماند. تمام مراحل توسط متخصصان آموزش ديده، تجهيزات تخصصي و نرم افزارهاي اختصاصي سازنده انجام مي شود.
    اين پروسه يك كار نرم افزاري ساده و دم دستي نيست كه با 20-30 هزار تومان قابل انجام باشد (براي كپي خور كردن دستگاه هاي پلي استيشن چند برابر اين مبلغ درخواست مي شود!)
    تعميرگاه مركزي دوربين هم تا جائي كه من سر و كار داشته ام هميشه كيفيت كار و رضايت مشتري را مد نظر داشته است.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Monday 29 July 2013 در ساعت 14:44
    yaghoobi، masoudrejae، MAHosseini و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    UP

به طور عمومی شما ميريد تو سايت دوربين و آخرين فريم ور دوربين رو دانلود ميکنيد
    يک مموری رو رو با دوربين فرمت ميکنيد و بعد فايل فريم ور رو توی اون کپی ميکنيد (تو ريشه فلش داخل فولدر ها بريزيد دوربين نميتونه پيداش کنه)
    کليه لوازم جانبی مثل باتری گريپ و فلش و .... رو جدا ميکنيد تو بعضی از فريم ور های دست کاری شده مثل ماجيک لاترن توصيه ميکنن حتی لنز رو هم جدا کنيد و دوربين رو به حالت منوال بزاريد
    بعد تو منو ها فريم ور رو پيدا ميکنيد ، توی کنون روش کليک کنيد باز ميشه و اونجا آپديت ميکنيد

دقت کنيد باطری کاملاً شارژ باشه و تا تموم شدن آپديت و ديدن پيغام موفقيت آپديت به هيچ وجه دوربين رو خاموش نکنيد
    اگر قبلش تنظيمات رو هم به حالت اوليه در آورده باشيد بهتره و احتمال تداخل با تغييرات جديد کمتر ميشه
    kiavash و jamal.s تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

من متوجه نشدم, شما برای اصلاح مشکل روغن پاشی دوربین رو به مرکز تعمیرات برده بودید و مرکز مشکل فکوس دوربین رو اصلاح کردند ؟!! آخه اینها چه ارتباطی به هم دارند ؟
    obsidiyan، Dariush Chegini و Rouzbeh_Fakuri تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

با عرض سلام خدمت دوستان من یک سوال داشتم.

به نظر شما استفاده از crop mode این دوربین برای لنزهای DX مناسبه؟ یعنی یه نفر چند لنز DX داشته باشه و این بدنه رو بخره و از اون لنزها در d600 استفاده کنه. آیا افت کیفیت یا سایر خطاهای اپتیکی در مقایسه با دوربین کراپدار با مگا پیکسل مشابه را خواهد داشت؟

با تشکر

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان من یک سوال داشتم.

به نظر شما استفاده از crop mode این دوربین برای لنزهای DX مناسبه؟ یعنی یه نفر چند لنز DX داشته باشه و این بدنه رو بخره و از اون لنزها در d600 استفاده کنه. آیا افت کیفیت یا سایر خطاهای اپتیکی در مقایسه با دوربین کراپدار با مگا پیکسل مشابه را خواهد داشت؟

با تشکر
    خطاهای اپتیکی مربوط به لنز میشه نه دوربین و سنسورش .
    obsidiyan تشکر می‌کند.

صفحه 46 از 59 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 ... آخرینآخرین