صفحه 49 از 59 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 583
Like Tree2837تشکر

موضوع: Nikon D600

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

روی اف 2.8 ممکنه عکس شما به دلیل دیاف خیلی باز تار بشه، بدنیست با دیاف کمی بسته تر هم امتحان کنید. تنظیمات دوربین را هم کنترل کنید. فوکوس را روی سنتر اتوفوکوس بگذارید. نمونه عکسش را بزار ببینیم. اگر با اگزیف بذاری بهتره
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mistyc_7 نمایش پست ها
    سلام

جدیدا یه مشکلی خوردم که واقعا داره اعصابم رو خورد می کنه و واقعا نمی دونم مشکل از کجاست ( که از بادیمه یا لنز )

الان لنز 24-70 روی دوربینمه . توی view finder وقتی به صورت دستی نقطه فوکوس رو تغییر می دم و به فرض روی صورت سوژه فوکوس می کنم ، بعد از این که شات زده می شه می بینم اصلا صورت طرف فوکوس نیست ( مخصوصا تو f2.8 ) و به فرض بک گراند فوکوس شده . البته همیشگی نیست این موضوع ولی خیلی بده . چون ممکنه من فرصت نداشته باشم چک بکنم ببینیم اگه فوکوس نیست دوباره عکس رو بندازم . مشکل از چی می تونه باشه ؟ ( توی 1/4000 ام هم شات زدم که مطمن بشم کشل از لرزش دست نیست )

به نظرتون مشکل چیه ؟

كاربر همراه Halalzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    7988

نقاط فکوس غیر کراس تایپ معمولا دقت کمتری دارن و ممکنه گاهی فکوس رو درست انجام ندهند. از نقاط فکوس مرکزی که کراس تایپ هستن استفاده کنید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط Malekzadeh نمایش پست ها
    راهی که داخل دوربین نقطه فوکوس را پیدا کنی نیست اما میتونید در نرم افزار Viexnx و Capturenx با راست کلیک روی عکس گزینه show focus point را انتخاب کنید. تمام نقاطی که فوکوس شده اند با کروشه قرمز مشخص می شوند
    سلام
    آقا چرا حرف تو دهن مردم میزارید؟
    در دوربین وارد منو شوید بعد به اولین گزینه playback menu بروید سپس به display mode بروید و گزینه focus point را تیک بزنید و آخر سر هم done کنید.
    Malekzadeh، M.Meghdari، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علی مهدی زاده

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Mistyc_7 نمایش پست ها
    متوجه روش فوکوس و کامپوز نشدم
    سلام
    هر چند به این تاپیک ربطی ندارد اما خیلی از عکاسان حیات وحش و پرتره از این روش استفاده می کنند. مثلا در کنون در Custom Functions عمل فکوس را به یکی از دکمه های پشت دوربین (مثل *) واگذار می کنند و آن را از روی دکمه شاتر حذف می کنند. سپس در زمان عکاسی با * فکوس، بلافاصله کادربندی مجدد می کنند و سپس شاتر را می فشارند.
    nmroshan، K_NMT، faridz و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

نقل قول نوشته اصلی توسط Malekzadeh نمایش پست ها
    روی اف 2.8 ممکنه عکس شما به دلیل دیاف خیلی باز تار بشه، بدنیست با دیاف کمی بسته تر هم امتحان کنید. تنظیمات دوربین را هم کنترل کنید. فوکوس را روی سنتر اتوفوکوس بگذارید. نمونه عکسش را بزار ببینیم. اگر با اگزیف بذاری بهتره
    من روی اف 1.8 هم حتی این مشکل رو نداشتم

نقل قول نوشته اصلی توسط Halalzadeh نمایش پست ها
    نقاط فکوس غیر کراس تایپ معمولا دقت کمتری دارن و ممکنه گاهی فکوس رو درست انجام ندهند. از نقاط فکوس مرکزی که کراس تایپ هستن استفاده کنید.
    من اگه بخوام سوژه ام سمت راست کادرم باشه پس چجوری باید فوکوس کنم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام
    هر چند به این تاپیک ربطی ندارد اما خیلی از عکاسان حیات وحش و پرتره از این روش استفاده می کنند. مثلا در کنون در Custom Functions عمل فکوس را به یکی از دکمه های پشت دوربین (مثل *) واگذار می کنند و آن را از روی دکمه شاتر حذف می کنند. سپس در زمان عکاسی با * فکوس، بلافاصله کادربندی مجدد می کنند و سپس شاتر را می فشارند.
    این روش چه حسنی داره ؟

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

ehsan.jpg

به فرض این عکس رو ببینید . من روی صورت پسری که جلو نشسته فوکوس کردم ، ولی اصلا فوکوس معلوم نیست کچاست ! روی 1/320 ثانیه و اف 2.8

لباه عکس بزرگ بشه معلوم میشه که چه قدر تاره

تشکر کرده
    7620

این روش چه حسنی داره ؟
    1-سرعت عمل در كادربندي؛
    2-عدم نياز به تغيير مداوم نقاط فكوس (در حالت انتخاب تك نقطه اي يا منطقه اي)
    3-در عكاسي حيات وحش فكوس معمولا روي سر سوژه است. عدم وجود زمان كافي در جابجايي نقاط فكوس در پوزهاي مختلف يك حيوان يا پرنده براي كادربندي صحيح با فرض اجبار در فكوس روي سر سوژه موجب مي شود بسياري از سوژه ها نصفه در كادر قرار بگيرند و يا نياز به اضافه كردن كانواس باشد كه با توجه به پرچ، بافت بك گراند و فورگراند و همچنين المانهاي موجود ديگر ميسر نباشد يا خيلي سخت باشد.
    K_NMT، alir.، kiavash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    For a man without a star

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

درود
    جناب پویان البته این روش مشکلات کوچکی هم دارد که سابقا دوستان در یکی دیگر از تاپیکها ( به یاد ندارم دقیقا کدام تاپیک بود) اشاراتی به اون کرده بودند
    و اونهم تغییر زاویه سنسور نسبت به نقطه فوکوس شده است که بسته به فاصله خطایی جزئی ایجاد میکند که به نظرم در دیافهای باز باید کمی مراقب این موضوع بود
    ولی قطعا در شرایط خاص سرعتی میتونه کارساز باشه.

recompose.gif

how-to-focus-and-recompose-tutorial-by-Katy-Regnier-for-Clickin-Moms.jpg
    جهت اطلاعات بیشت رجوع شود به لینکهای زیر:
    Don't recompose!

Why Focus-Recompose Sucks

focus and recompose | the good, the bad, and the ugly | Clickin MomsClickin Moms

The Problem With The Focus-Recompose MethodThe Problem With The Focus-Recompose Method
    ویرایش توسط alir. : Sunday 25 August 2013 در ساعت 19:26
    adeliry، yaghoobi، K_NMT و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7620

سلام مطلب جالبی است. می خواستم عملی تست کنم اما تب و ضعف من را مجبور کرد فعلا موضوع را در رختخواب و بر روی کاغذ بیاورم.
    فرضیات:

با دوربین فول فریم و لنز 135L کنون قرار است در استودیو و با F=8 پرتره نیم تنه ای از یک فرد بگیریم. کادر عموی فاصله پایین کادر تا نوک قد سوژه 60 سانتی متر و فاصله پایین کادر تا چشم سوژه 50 سانتی متر باشد. عکاس تصمیم می گیرد 10 سانتی متر بالای سر سوژه خالی باشد. با یک حساب سرانگشتی فاصله تا سوژه حدودا 3.15 متر می شود. با فرض فکوس تک نقطه مرکزی و فکوس بر روی چشم سوژه و سپس Recompose با کادری که در قسمت اول فرضیات گفتم, با توجه به زاویه دید 15 درجه و 11 دقیقه ای لنز 135L نقطه فکوس حدودا 23 میلی متر جابجا می شود. اما DOF با این مشخصات در جلوی سوژه 130 میلیمتر و در عقب 140 میلیمتر خواهد بود. پس می بینیم که در عمل نباید تاثیر خاصی مشاهده شود. خوب نتیجتا پارامترهای موثر در ایجاد این مشکل استفاده از دیافراگمهای باز و فاصله کم با سوژه موجب ایجاد DOF بسیار محدود می شود و مشکل گفته شده ملموس خواهد بود.
    مثلا شاید برای فرض بالا و فقط با تغییر F=2قدری این مشکل به چشم بیاید.
    حالم که بهتر شد عملا با 7D و 135L تست می کنم و نتیجه را هم ارایه می کنم.
    ضمنا در سفر اخیر خود به ارسنجان بیشتر عکسهای خود را در 400 میلیمتر و F=2.8 از کفچه نوکها گرفتم که در کل مدت 3 ساعته عکاسی HandHeld عکس گرفتم. عکسهای پرتره از کفچه نوکها را اکثرا با فکوس و Recompose گرفتم. سعی می کنم نمونه ای مناسب پیدا و ارایه کنم. ضمنا آرتور موریس هم تمامی عکسهای خود را با این روش می گیرد که می توانید توضیحات بیشتر را به همراه عکسها در وبلاگ آرتور موریس ببینید. آرتور به این روش به اختصار Rear Focus می گوید.

Rear Focus Tutorial � Arthur Morris/BIRDS AS ART

توجه: Focus و Recompose برای عکسهای Fligh Shot تقریبا کاربردی ندارد. مگر سوژه دقیقا موازی سنسور دوربین حرکت کند.
    yaghoobi، K_NMT، M.Meghdari و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    For a man without a star

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

چون سایز سنسور بطور غیر مستقیم روی عمق میدان تاثیر داره، این تغییر کامپوزیشن بعد از فوکوس روی دوربینهای فول فریم نتیجه مخرب تری داره. یکی از دلایلی که با D800 این مشکل پیش میومد همین امر بود.
    yaghoobi، K_NMT، Pooyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

صفحه 49 از 59 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... آخرینآخرین