صفحه 15 از 26 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 255
Like Tree480تشکر

موضوع: Nikon D5200

كاربر جديد Amirghasemi آواتار ها
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    اول: بهتر است مقايسه را در فرمت RAW انجام دهيد نه JPG، تا اختلاف واقعي مشخص شود ( در بالاي صفحه فرمت RAW را انتخاب كنيد). در اين حالت ديگر از حالت كم جزئيات بودن (سافت بودن) عكس خبري نيست.
    دوم: چون سنسور 5200 رزولوشن بيشتري از 5100‌دارد بنابر اين نمونه عكس آن در مقايسه مورد نظر بزرگتر از نمونه عكس 5100 است و در نتيجه اشكالات عكس (مثل سافت شدن در فرمت JPG) بيشتر به چشم مي آيد.
    سوم: در مقام مقايسه در فرمت RAW و در ايزوهاي بالا، به نظرم خروجي 5200 بهتر از 5100 است.
    ارادتمند
    ممنونم از راهنماييتون
    من هم raw منظورم بود. ولي انگار درك من از كيفيت خيلي پايين.
    خيلي ممنونم از اينكه روشنم كردين
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام
    دوستان عزیز دو تا سوال داشتم فقط خواهشا پیشاپیش خدمتتون عرض کنم که اونایی که صاحب این دوربین هستند و یا به این موردی که میخوام اشاره کنم بر خوردن پاسخ بدن
    ممنون میشم
    میخواستم بپرسم که راهی نداره که بشه به دوربین فرمان داد که بصورت اتوماتیک مثلا 6 عکس با اکسپوژر های متفاوت بگیره که بعدا با نرم افزار باهاش عکس اچ دی آر بسازیم؟
    گویا این دوربین برای این کار حداکثر 3 شات عکس میگیره(اتو براکینگ)
    و سوال دوم اینه که برای فیلمبرداری قطعا باید آینه بالا بره تا بشه فیلم گرفت و هر موقع که دکمه ی ظبط فشار داده بشه این دوربین بطور خودکار آینه رو بالا میبره و شروع میکنه به ظبط فیلم....در مدتی که داریم فیلم ظبط میکنیم آیا برای بالا نگه داشتن آینه انرژی ای صرف میشه یا بعد این که بالا رفت همونجا قفل میشه و دیگه انرژی ای برای نگه داشتن آینه صرف نمیشه؟
    امیدوارم که متوجه منظورم شده باشین
    پیشاپیش از بابت پاسخ هاتون ممنون

موفق و پایدار باشید

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز دو تا سوال داشتم فقط خواهشا پیشاپیش خدمتتون عرض کنم که اونایی که صاحب این دوربین هستند و یا به این موردی که میخوام اشاره کنم بر خوردن پاسخ بدن
    ممنون میشم
    میخواستم بپرسم که راهی نداره که بشه به دوربین فرمان داد که بصورت اتوماتیک مثلا 6 عکس با اکسپوژر های متفاوت بگیره که بعدا با نرم افزار باهاش عکس اچ دی آر بسازیم؟
    گویا این دوربین برای این کار حداکثر 3 شات عکس میگیره(اتو براکینگ)
    و سوال دوم اینه که برای فیلمبرداری قطعا باید آینه بالا بره تا بشه فیلم گرفت و هر موقع که دکمه ی ظبط فشار داده بشه این دوربین بطور خودکار آینه رو بالا میبره و شروع میکنه به ظبط فیلم....در مدتی که داریم فیلم ظبط میکنیم آیا برای بالا نگه داشتن آینه انرژی ای صرف میشه یا بعد این که بالا رفت همونجا قفل میشه و دیگه انرژی ای برای نگه داشتن آینه صرف نمیشه؟
    امیدوارم که متوجه منظورم شده باشین
    پیشاپیش از بابت پاسخ هاتون ممنون

موفق و پایدار باشید
    دوست عزیز در مورد auto bracketing دوربین شما محدودیت سه شات رو داره و نمی شه اون محدودیت رو دستکاری کرد یا افزایش داد. مگر اینکه به صورت دستی این کار رو انجام بدید که توصیه نمی کنم، چون در حین انجام این کار، احتمال اینکه دوربین تکون بخوره خیلی خیلی زیاده حتی روی سه پایه بنابراین عکس HDR تون درست از آب در نخواهد اومد.

در مورد آینه چون یک قطعه مکانیکی هست قطعا وقتی بالا رفت، همونجا قفل میشه و کوچکترین انرژی صرف نگه داشتن اون نمیشه. الیته فرمانهای پایین آوردن و بالا بردن آینه از طرف دوربین بصورت سیگنالهای الکترونیکی صادر میشه و میشه گفت که مصرف انرژی در این باره در حد صفر هست.
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز در مورد auto bracketing دوربین شما محدودیت سه شات رو داره و نمی شه اون محدودیت رو دستکاری کرد یا افزایش داد. مگر اینکه به صورت دستی این کار رو انجام بدید که توصیه نمی کنم، چون در حین انجام این کار، احتمال اینکه دوربین تکون بخوره خیلی خیلی زیاده حتی روی سه پایه بنابراین عکس HDR تون درست از آب در نخواهد اومد.

در مورد آینه چون یک قطعه مکانیکی هست قطعا وقتی بالا رفت، همونجا قفل میشه و کوچکترین انرژی صرف نگه داشتن اون نمیشه. الیته فرمانهای پایین آوردن و بالا بردن آینه از طرف دوربین بصورت سیگنالهای الکترونیکی صادر میشه و میشه گفت که مصرف انرژی در این باره در حد صفر هست.
    سلام دوست عزیز
    ممنون از پاسختون
    بصورت دستی راه های بهتری وجود داره اما بصورت اتوماتیک میخواستم خودش این کارو انجام بده ک ظاهرا نمیشه
    بصورت دستی بهترین راه اینه که دوربین را بر روی سه پایه محکم سوار کرد و بعد از طریق ریموت عکاسی کرد
    راجب آینه هم خدمتتون عرض کنم که بالا برنده آینه قطعا یه موتور الکتریکی هستش
    بعد این که بالا رفتش برای پایین اومدن هم یا باید فنر باشه یا همون موتور آینه رو بجای اولش برمیگردونه
    با این اوصاف وقتی آینه بالا رفت همونجا قفل میشه یا اون موتور تعبیه شده برای این کار از انرژی باطری کم میکنه و همچنان آینه رو بالا نگه میداره؟
    شما راجب گزینه دوم مطمئن هستید؟
    اگر مطمئن نیستین بنظر شما بهتر این نیستش که قبل از شروع فیلمبرداری گزینه قفل آینه رو فعال کرد؟
    این دوربین قفل آینه داره؟

موفق و پایدار باشید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

چرا روی حالت auto نمیشه hdr گرفت در ضمن بعضی وقتها hdr درست رو هم سوار نمیشه ؟؟

تشکر کرده
    2206

سلام دوست عزیز
    ممنون از پاسختون
    بصورت دستی راه های بهتری وجود داره اما بصورت اتوماتیک میخواستم خودش این کارو انجام بده ک ظاهرا نمیشه
    بصورت دستی بهترین راه اینه که دوربین را بر روی سه پایه محکم سوار کرد و بعد از طریق ریموت عکاسی کرد
    بعد این که بالا رفتش برای پایین اومدن هم یا باید فنر باشه یا همون موتور آینه رو بجای اولش برمیگردونه
    با این اوصاف وقتی آینه بالا رفت همونجا قفل میشه یا اون موتور تعبیه شده برای این کار از انرژی باطری کم میکنه و همچنان آینه رو بالا نگه میداره؟
    اگر مطمئن نیستین بنظر شما بهتر این نیستش که قبل از شروع فیلمبرداری گزینه قفل آینه رو فعال کرد؟

موفق و پایدار باشید
    سلام
    دوستان همچنان منتظر پاسختون هستم

موفق و پایدار باشید

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

سلام دوست عزیز
    ممنون از پاسختون

موفق و پایدار باشید

دوست عزیز با سلام،

بله در مورد عکاسی با ریموت بنده حواسم نبود، به شرط اینکه با ریموت بشه exposure compensation یا همون جبران نوردهی رو کم و زیاد کرد.

بله همونطور که عرض کردم خود آینه یک قطعه مکانیکی هست و بالا رفتن و پایین رفتن اون به صورت مکانیکی انجام میشه اما فرمان یا دستوری که به آینه میرسه به صورت الکترونیکی هستش. بنده فکر نمی کنم که فنری در کار باشه و همون موتور کار پایین آوردن آینه رو انجام میده. چون چند بار که اقدام به تمیز کردن سنسور دوربین کردم و آینه رو بالا بردم صدایی از آزاد شدن فنر نشنیدم.

در مورد آینه فقط دستورات بالا بردن و پایین آوردن اون به صورت الکترونیکی هست و باعث مصرف جزیی باتری میشه و چون خود آینه مکانیکی هست طبیعتا وقتی بالا رفت تو همون جای خودش قفل میشه و هیچ انرژی برای نگه داشتن اون مصرف نمیشه.

در هنگام فیلمبرداری دوربین خودش آینه رو بالا نگه میداره و نیازی به قفل آینه نیست.

موفق باشید.
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام دوستان

سوال من در مورد دکمۀ Fn یا همونFunction دوربین هست.
    میخوام بدونم وقتی اون دکمه رو روی ISO تنظیم می کنی و وقتی میخوای عکس بگیری اونو فشار بدی مستقیما Iso رو تغییر میده یا وارد منوی ایزو میشه و از اونجا باید تغییرش بدی؟
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام دوستان

سوال من در مورد دکمۀ Fn یا همونFunction دوربین هست.
    میخوام بدونم وقتی اون دکمه رو روی ISO تنظیم می کنی و وقتی میخوای عکس بگیری اونو فشار بدی مستقیما Iso رو تغییر میده یا وارد منوی ایزو میشه و از اونجا باید تغییرش بدی؟
    با سلام
    در دوربین 5100 اگر دکمه fn فشار دهی و نگه داری می تونی ایزورو مستقیم تغییر بدی فکر کنم در این رابطه 5200 با 5100 فرقی نداشته باشه
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط javad.zidane نمایش پست ها
    با سلام
    در دوربین 5100 اگر دکمه fn فشار دهی و نگه داری می تونی ایزورو مستقیم تغییر بدی فکر کنم در این رابطه 5200 با 5100 فرقی نداشته باشه
    تو D5300 هم به همین شکل هست ، یعنی با نگه داشتن Fn ایزو رو میشه مستقیم تغییر داد البته میشه کاربرد Fn رو تغییر داد.
    javad.zidane تشکر می‌کند.
    مهدی

صفحه 15 از 26 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین