صفحه 19 از 26 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 255
Like Tree480تشکر

موضوع: Nikon D5200

كاربر آشنا Sorrwman آواتار ها
    تشکر کرده
    141

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    دوستان ما هر کاری میکنیم نمیتونیم فوکوس ناحیه مرکزی رو فعال کنیم.لنز هم 55-18 هست.کسی راه حلی داره؟
    اگر منظورتون این هست که اون مربعی که نشون می داد نقطه ی فوکوس کجا قرار داره در جایی غیر از مرکز هست با یکبار فشردن دکمه ی ok سر جای خودش در مرکز بر می گرده.

تشکر کرده
    141

نقل قول نوشته اصلی توسط irdeveloper نمایش پست ها
    متشکرم ؛ این یک ضعف محسوب نمیشه ؟
    شما اکثرا دستی فکوس میکنین یا آتوماتیک ؟
    البته فکوس آتوماتیکش خیلی دقیق و سریع هست
    فوکوس اتوماتیک در این دوربین چون خود دوربین موتور داخلی فوکوس نداره به لنز مربوطه و همونطوری که خودتون گفتین سرعت و دقتش عالیه اما همونطوری که اقا کورش گفتند تشخیص اینکه فوکوس در چه قسمتی باشه یا نباشه بر عهده ی کاربر هست.
    یک مورد خیلی جالب اینه که شما با کلید جهت و بدون چرخاندن دوربین برای در مرکز قرار گرفتن سوژه- و استفاده از نقاط طلایی در قاب بندی- می تونید از فوکوس اتوماتیک استفاده کنید. اما مواردی هست- برای من با این لنز هنگام عکاسی از آسمان شب پیش اومده- که فوکوس منوال یا دستی بهتر هست چون دقت بسیار بالای حسگر گاهی باعث می شه حتی گردو غبار هوا یا روی لنز رو بجای سوژه فوکوس کنه.
    با تشکر
    اردشیری
    farshidbaharloo تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    141

آپدیت نرم افزار نیکون 5200 و 3200
    اگر این پست تکراری هست مدیر پاک کنند.
    اپدیت نرم افزاری این دوربین ها و خیلیای دیگه البته مدتها قبل اومده که در این دوربین خاص یکسری از مشکلات جدی رو برطرف کرده- من انجام دادم و واقعا مفید بود.
    یکی از موارد آزار دهنده وقتی بود که شما لنز 55-18 رو تا اخر جمع می کردین وقتی دوربین رو روشن می کردین پیام خطا می داد و شاتر عمل نمی کرد. یکی دیگه از موارد این بود که وقتی از f استپهای بالا استفاده می کردین نهایت سرعت شاتر 200/1 ثانیه فراتر نمی رفت که آزار دهنده بود. و مورد دیگه مدیریت بهتر باتری بود که من به شخصه تفاوتش رو احساس کردم، راستش فکر نمی کردم ادعای شرکت نیکون در این مورد که مصرف باتری کمتر می شه واقعی باشه و تاثیرش محسوس اما واقعا تاثیرش رو تونستم احساس کنم.
    یادم رفت بگم:)
    ورژن آپدیت جدید 1.02 و مال خود دوربین 1.01 هست از خود سایت نیکون بگیرین در غیر اینصورت بفرمایین تا جایی آپ کنم و لینک راحت تر و نحوه ی آپدیت رو اینجا بزارم.
    با تشکر اردشیری
    mostafa_1366 تشکر می‌کند.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

ممنون بابت اطلاع رسانیتون
    من هنوز آپدیت نکردم ولی هیچکدوم از این مشکلهایی رو که نوشتید بجز باتری من متوجهش نشدم حتی الان تست هم کردم ولی روی دوربین من همچین چیزی نبود. عیلرغم اینکه توی سایت نیکون هم همینا رو نوشت بود.
    راستی نمیدونم این نیکون چه خصومتی با زبان شیرین فارسی داره که توی هیچکدوم از دوربینهای dslr منوی فارسی نمیذاره. ظاهرا فقط توی d7100 گذاشته.
    ALIS تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

تشکر کرده
    141

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    ممنون بابت اطلاع رسانیتون
    من هنوز آپدیت نکردم ولی هیچکدوم از این مشکلهایی رو که نوشتید بجز باتری من متوجهش نشدم حتی الان تست هم کردم ولی روی دوربین من همچین چیزی نبود. عیلرغم اینکه توی سایت نیکون هم همینا رو نوشت بود.
    راستی نمیدونم این نیکون چه خصومتی با زبان شیرین فارسی داره که توی هیچکدوم از دوربینهای dslr منوی فارسی نمیذاره. ظاهرا فقط توی d7100 گذاشته.
    با سلام شاید شما جدید گرفتین و ورژن نرم افزارتون همون1.02 هست وگرنه برای خود من قبل از آپدیت هم مسئله ی کار نکردن شاتر و هم اون سرعت200/1 که عرض کردم اتفاق افتاد- وقتی بود که می خواستم از افتادن یک قطره آب با سرعت بالا عکس بگیرم با یه لنز منوال.
    متاسفانه در 7100هم فارسی وجود نداره! این رو من از روی دوربینی که یکی از دوستان عید امسال گرفتن می گم و اپدیتی هم براش ندیدم.

كاربر جديد arada آواتار ها
    تشکر کرده
    2

با سلام.
    من تازه عضو این سایت خوب شدم .با توجه به اطلاعاتی که دوستان دارند میخواستم کمک بگیرم.
    من دوربین نیکون D5200به تازگی گرفتم ولنز نیکون 18-200 رو هم اضافه کردم.قبل از اون نیکون D90 داشتم ولیD5200نسبت به D90 از وضوح وشارپ کمتری برجورداره.
    تنظیمات مربوط به شارپ تر شدن رو در دوربین انجام دادم.باز هم تأثیر چندانی نکرد.
    می خواستم ببینم کسی اطلاعی در این مورد داره؟؟؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

D90 رو با چه لنزي داشتيد؟
    لنز كيت خودش ١٠٥-١٨ ؟
    اگر اينطوره بايد بدونيد اون لنز از ٢٠٠-١٨ شارپ تره
    اما نگران نشوید ،
    ٢٠٠-١٨ كيفيت ساخت بهتري دارد . ولي اگر براي شما شارپنس خيلي مهمه اون رو با ١٠٥-١٨ يا بهتر از آن ، ٨٥-١٦ عوض كنيد.
    اما پيش از أن ، اين لنزها را از جايي يا كسي قرض بگيريد و روي دوربين خود امتحان كنيد.
    اگر هم خيلي مهم نيست ، ميتوانيد از همان استفاده كنيد و بعدا در ويرايش كمي شارپنس را افزايش دهيد.
    ata_m3، Mojtaba.T، Sorrwman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد arada آواتار ها
    تشکر کرده
    2

ممنون از پاسختون.
    بله لنز D90 18-105 بود ولی همین لنز 18-200 روی D90خوب جواب داد.
    فکر نمیکنم از لنز باشه چون لنز فابریک خودش که 18-55 خیلی فولو تره.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان
    من اخیرا یه دوربین D3300 خریدم. اولین تجربه DSLR خودمه و بین 3300 و 5200 مونده بوده که بعد از کلی تحقیق تو سایت های خارجی و یوتیوب و خوندن نقد ها با توجه به اینکه تاریخ معرفی 3300 نیز جدیدتر بود 3300 و پردازشگر جدیدتر، خریدم. به نظر شما 3300 دوربین خوبیه؟ آخه تو این سایت زیاد راجع به 3300 بحث نشده.(شرمنده که اینجا پست زدم آخه نمی تونم تاپیک جدید ایجاد کنم و میدونم که اینجه همه طرفدار 5200 هستند و از این مدل تعریف می کنند!!!)

كاربر آشنا ALIS آواتار ها
    تشکر کرده
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa.yey نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اخیرا یه دوربین D3300 خریدم. اولین تجربه DSLR خودمه و بین 3300 و 5200 مونده بوده که بعد از کلی تحقیق تو سایت های خارجی و یوتیوب و خوندن نقد ها با توجه به اینکه تاریخ معرفی 3300 نیز جدیدتر بود 3300 و پردازشگر جدیدتر، خریدم. به نظر شما 3300 دوربین خوبیه؟ آخه تو این سایت زیاد راجع به 3300 بحث نشده.(شرمنده که اینجا پست زدم آخه نمی تونم تاپیک جدید ایجاد کنم و میدونم که اینجه همه طرفدار 5200 هستند و از این مدل تعریف می کنند!!!)
    معلومه که دوربین خوبی هست تو دیجی کالا یه فیلم نقد در موردش هست و اینکه بهترین دوربین تو رده خودش در سال اگه اشتباه نکنم 2013 شناخته شده( البته نقدهای ماها اکثرا تعریف کردنه )
    درسته که اینجا همه 5200 هستن ولی فکر کنم قبلا نیکونی باشن
    mostafa.yey تشکر می‌کند.
    کسی نیست تو تنهایی

صفحه 19 از 26 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... آخرینآخرین