صفحه 52 از 125 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

دوستان با این دوربین چطوری باید با حالت bulb عکسبرداری کنم ؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

در مود M ، دکمه شاتر را تا نیمه فشار دهید و سپس دایال اصلی را بچرخانید تا نماد bulb ظاهر شود ...
    Davood21 و Hamedgg تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    در مود M ، دکمه شاتر را تا نیمه فشار دهید و سپس دایال اصلی را بچرخانید تا نماد bulb ظاهر شود ...
    این کارو میکنم سرعت شاتر تا 8000 بالا میره ولی بعدش دیگه اتفاقی نمی افته

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

برعکس ، آن طرف بچرخانید !
    به سوی زیاد شدن زمان نوردهی نه کمتر شدن
    ehssanehs، Davood21 و Hamedgg تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Sorrwman آواتار ها
    تشکر کرده
    141

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست من ، بله اما ایراد نیست ، مثلا اگه رو مودکانتینیوس عکاسی کنید (6فریم بر ثانیه) بافر این دوربین فقط قادره 6 عکس پیاپی رو در مموری های معمولی ذخیره کنه و برای ثبت فریمهای بعدی چندین ثانیه باید صبر کنید تا بافر دوربین خالی شه اما با مموری های سرعت بالا این مشکل خیلی کم میشه ، اما در فیلم برداری مشکل عمده ای نخواهید داشت ، بله این از نکاتی هست که هیچ کجا بدان اشاره ای نشده ، البته پردازش فایل با حجم 24 مگا پیکسل کار زامانبری هست و این دوربین با همین بافر فعلی خیلی هم عالی داره عمل می کنه ضمن اینکه دروبین فاقد لو پس فیلتر هست و این خودش باعث بال رفتن کیفیت ، جزییات بهتر و در نتیجه حجم بیشتر عکس هم میشه ، توصیه من اینه که اگه خیلی به این مساله حساس هستید همون اول یه مموری سرعت بالای سن دیسک 95 مگ بر ثانیه بگیرید و یه رم ریدر درجه یک برای انتقال اطلاعات که من خودم هاما دارم و واقعا عالیه باید خاطر نشان کنم که با توجه به مبلغی که برای مموری هزینه میکنید خرید یک رم ریدر خوب در کنار مموری خوب واقعا لازمه و اگر فقط عکاسی می کنید و یا فیلمهای زیادی نمیگیرید یه مموری 16تا 32 بهترین گزینه هست چرا که هزینه کردن برای خرید حجم بالاتر زیاد عاقلانه نیست و دلیلشم احتمال سوختن و یا آسیب دیدن احتمالی مموری کار هست ، توصیه بعدی من اینه برای استفاده بهینه تر از بافر یا از عکاسی فقط راو یا فقط جی پگ با گیفیت بالا استفاده کنید چرا که استفاده همزمان راو و جی پگ کیفیت بالا باهم پردازش بیشتر و حجم بافر بالاتری رو میگیره ، در خرید این دوربین تعلل نکنید واقعا عالی هست و راضیتون می کنه شاد و موفق باشید
    آخ که وقتی گفتی رم ریدر خوب دست گذاشتی سر زخم دلم، رفتم یه رم ریدر معمولی خریدم، باعث شد دو سه بار وقتی رمم رو باهاش به کامی وصل می کردم بلافاصله نیاز به فرمت پیدا کنه و مجبور به ریکاوری شم.
    تمام مواردی که در مورد عکاسی پیای و اینا گفتین درسته فقط یک مورد اینکه دوربین با تغییر فرمت ذخیره سازی بالقوه قابلیت گرفتن هفت فریم رو داره که اگر خواستین در خود سایت نیکون نوشته.
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    قیمت این دوربین با افت 300 هزار تومنی تو بعضی سایتها و فروشگاه ها به 3750 رسیده.
    تو یه فروشگاه این دوربین و 70D کانن رو تونستم همزمان تو دست بگیرم. کانن به نظرم خوشدست تر اومد! :-/
    وقتی دوربین رو دست میگیری کلید بغل لنز میخوره به انگشت میانی دستت. از طرفی با اون رینگ کوچولوی دور دکمه شاتر نتونستم ارتباط برقرار کنم. (شاید چون دوربین قبلیم مثل کتنن بوده) و از طرفی چون دستهام درشت نیستن با دکمه های کنار دکمه شاتر نمیتونستم خوب کار کنم.
    تو این تعطیلات یه سفر رفتم که یه همسفر d7100 داشت. فرصتی شد که درست و حسابی باهاش کار کنم.
    نظرم رو در مورد خوشدست نبودن دوربین پس میگیرم!!!
    کلیدهای سخت افزاری عالی هستن! همه چی در دسترسه. کلا دوستش داشتم. فقط یه نکته ای که احساس کردم این بود که سرعت فوکوس پایین به نظرم اومد (ولی تشخیص اجسام صحنه های متحرکش عالی بود) . دوربین هم رده مثل 70D رو باهاش کار نکردم که بتونم مقایسه ای نظر بدم. البته لنز ایشون 18-140 بود. شاید با لنز 18-105 داستان فرق داشته باشه.
    میگن 70D کنترلر های سخت افزاریش به این راحتی نیست. درسته آیا؟
    علي يارقلي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    192

سلام

این مشکل ایجاد لکه بروی سنسور واقعا وجود داره ؟ در صورت پیش آمدن چنین مشکلی راه حل چیست ؟ اگر قابل حل هست به کیفیت ابتداییش بر می گرده یا نه؟

ممنون از شما

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط *nvidia* نمایش پست ها
    سلام

این مشکل ایجاد لکه بروی سنسور واقعا وجود داره ؟ در صورت پیش آمدن چنین مشکلی راه حل چیست ؟ اگر قابل حل هست به کیفیت ابتداییش بر می گرده یا نه؟

ممنون از شما
    کدوم لکه! شایعه درست نکنید
    اگر گل پاشیدین روی سنسور دوربین یک سفر میره تعمیرگاه با پارو تمیز میشه
    اگر غبار عادی بود راهکارش بار ها در فروم گفته شده با یک تمیز کردن ساده حل میشه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    تو این تعطیلات یه سفر رفتم که یه همسفر d7100 داشت. فرصتی شد که درست و حسابی باهاش کار کنم.
    نظرم رو در مورد خوشدست نبودن دوربین پس میگیرم!!!
    کلیدهای سخت افزاری عالی هستن! همه چی در دسترسه. کلا دوستش داشتم. فقط یه نکته ای که احساس کردم این بود که سرعت فوکوس پایین به نظرم اومد (ولی تشخیص اجسام صحنه های متحرکش عالی بود) . دوربین هم رده مثل 70D رو باهاش کار نکردم که بتونم مقایسه ای نظر بدم. البته لنز ایشون 18-140 بود. شاید با لنز 18-105 داستان فرق داشته باشه.
    میگن 70D کنترلر های سخت افزاریش به این راحتی نیست. درسته آیا؟
    خوشدست تر؟
    خوشدست یعنی توی دست شما راحت تره و اساسا در مورد بقیه صدق نمیکنه
    سرعت فکوسش کمه!!! اساسا میدونید سیستم فکوسش از کجا اومده؟ معیار 105 و 140 باشه بهتر از این نمیشه

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    خوشدست تر؟
    خوشدست یعنی توی دست شما راحت تره و اساسا در مورد بقیه صدق نمیکنه
    سرعت فکوسش کمه!!! اساسا میدونید سیستم فکوسش از کجا اومده؟ معیار 105 و 140 باشه بهتر از این نمیشه
    بالاخره متوجه نشدم دارید از D7100 دفاع می کنید یا برعکس؟!!! چون از نظر من D7100 خوشدسته.
    اصلا خودتون متوجه شدید که من نظرم مثبته یا منفی؟؟؟
    خب سیستم فوکوسش از "کجا" ؟؟؟ اومده؟
    ویرایش توسط nautilus_214 : Friday 8 August 2014 در ساعت 15:59
    علي يارقلي

صفحه 52 از 125 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 ... آخرینآخرین