صفحه 114 از 125 نخستنخست ... 14 64 104 110 111 112 113 114 115 116 117 118 124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر آشنا ben163s آواتار ها
    تشکر کرده
    5869

نقل قول نوشته اصلی توسط Tool نمایش پست ها
    این ویدئو رو در گذشته دیدم اینجا فقط اشاره میکنه به انتخاب مد های فوکوس از 9تا پوینت تا 51پوینت تا اینجاش که مشکلی نیست شما همین 9تایی رو انتخاب میکنی بعد فوکوس رو سوژه میکنی به جای 9تا پوینت 1پوینت میبینی

درود

عزیز در جریان این مسائل هستم . ولی فعلا موضوع این نیست

منظورمو نمیدونم دیگه باید با چه زبانی بیان کنم!( زبان میخی شاید!) اصل موضوع همینه !

مسئله قرمز یا مشکی بودن نیست این قرمز یا مشکی بودن پوینت بستگی به نور محیط داره نور خوب پوینت ها مشکی هست در نور کم پوینت ها قرمز

مسئله اینه که بنده هر حالتی(مثلا9پوینت یابیشتر) انتخاب میکنم هنگام فوکوس فقط یک پوینت دارم . . ..
    سلام دوست عزیز
    چنانچه شما موفق شدید به فوکوس بیش از یک نقطه. ما را هم بی اطلاع نذارید
    تشكر از همه كسانيكه به رايگان وقت ميگذارند تا دانسته هاي ما افزون گردد

كاربر همراه Ali_Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    1274

سلام دوستان
    یادتونه تایم لپس رو 200 تا میزاشتم ولی 10-15 تا بیشتر نمیگرفت؟!
    تست کردم دیدم در نور روز و سرعت شاتر بالا بدون مشکل هست و عدد بالای ال سی دی دوم یدونه یدونه کم میشه ولی توی نوردهی های بالا و شب عدد تعداد عکس بجای اینکه یکی یکی کم بشه 13 تا 13تا کم میشه و بعد به صفر میرسه.

این یه مسئله و موضوع بعد اینکه من وقتی روی تنظیمات M و با نوردهی و فکوس دستی و وایت بلنس دستی و . . . توی عکسهایی که دوربین میگیره تغییر نور دارم. یعنی وقتی تایم لپس اماده میکنم و فیلم میبینم تغییر نور کاملا معلومه. مثلا توی 300 تا عکسی که گرفتم حدود 10 عکس تغییر نور داشت و روشنتر میوفتاد.! (برای رفیقم که D7200 داره همینه)

دوستان به این مشکل بر نخوردن؟
    ben163s تشکر می‌کند.
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    Sony-H20 & D7100+18-140mm
    nouri.aminus3.com

كاربر آشنا aksan آواتار ها
    تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط alisub نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یادتونه تایم لپس رو 200 تا میزاشتم ولی 10-15 تا بیشتر نمیگرفت؟!
    تست کردم دیدم در نور روز و سرعت شاتر بالا بدون مشکل هست و عدد بالای ال سی دی دوم یدونه یدونه کم میشه ولی توی نوردهی های بالا و شب عدد تعداد عکس بجای اینکه یکی یکی کم بشه 13 تا 13تا کم میشه و بعد به صفر میرسه.

این یه مسئله و موضوع بعد اینکه من وقتی روی تنظیمات M و با نوردهی و فکوس دستی و وایت بلنس دستی و . . . توی عکسهایی که دوربین میگیره تغییر نور دارم. یعنی وقتی تایم لپس اماده میکنم و فیلم میبینم تغییر نور کاملا معلومه. مثلا توی 300 تا عکسی که گرفتم حدود 10 عکس تغییر نور داشت و روشنتر میوفتاد.! (برای رفیقم که D7200 داره همینه)

دوستان به این مشکل بر نخوردن؟
    سلام، دوربین من و چندتا از دوستان هم همینطوره. فک کنم متاسفانه این مشکل رو تمام بدنه های آماتور و پریزومر دارن. روش برطرف کردنش رو در چند پست قبل تر عرض کردم خدمت دوستان.البته این روش برای نوردهی های بالا و عکاسی دور قطبی و شب کاربرد داره.
    ben163s تشکر می‌کند.
    اصلاً تصادفی نیست که عکاس،عکاس می شود،همان طور که رام کننده شیر،رام کننده شیر می شود "دوروتی لانگ"
    NIKON D7100+ Nikkor 18-105+ Nikkor 50 F/1.8 D+Nikkor 35 F/1.8 DX +Nikkor 70-300 VR IF-ED

تشکر کرده
    1274

نقل قول نوشته اصلی توسط aksan نمایش پست ها
    سلام، دوربین من و چندتا از دوستان هم همینطوره. فک کنم متاسفانه این مشکل رو تمام بدنه های آماتور و پریزومر دارن. روش برطرف کردنش رو در چند پست قبل تر عرض کردم خدمت دوستان.البته این روش برای نوردهی های بالا و عکاسی دور قطبی و شب کاربرد داره.
    سلام
    برای مورد دوم که گفتم الان یکی از دوستان گفت که اکتیو دی لایتینگ شاید روشن بود. واقعا حواسم به اون نبود فکر کنم خاموشش کنم تغییر نور درست بشه.

والا اون فاصله بین شاتها قابل قبول نیست! برای رد ستاره فاصله میندازه.
    ben163s تشکر می‌کند.
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    nouri.aminus3.com

تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط alisub نمایش پست ها
    سلام
    برای مورد دوم که گفتم الان یکی از دوستان گفت که اکتیو دی لایتینگ شاید روشن بود. واقعا حواسم به اون نبود فکر کنم خاموشش کنم تغییر نور درست بشه.

والا اون فاصله بین شاتها قابل قبول نیست! برای رد ستاره فاصله میندازه.
    دوست عزیز. زمانی فاصله بین ستاره ایجاده میشه که شما بیش از یک دوره زمانی رو انتخاب کنید مثلا 999*9 در صورتی که شما دوره رو روی 999*1 انتخاب میکنین و مضرب شما همیشه یک هست و بیشتر از اون هم نیازی ندارین. چون واسه دور قطبی بیشتر از 999 شات که نیاز نمیشه.
    به هر روی من با این تنظیمات عکاسی کردم و مشکلم حل شد.
    ben163s و Ebif_GSM تشکر می‌کنند.
    اصلاً تصادفی نیست که عکاس،عکاس می شود،همان طور که رام کننده شیر،رام کننده شیر می شود "دوروتی لانگ"
    NIKON D7100+ Nikkor 18-105+ Nikkor 50 F/1.8 D+Nikkor 35 F/1.8 DX +Nikkor 70-300 VR IF-ED

تشکر کرده
    1274

دوست عزیز. زمانی فاصله بین ستاره ایجاده میشه که شما بیش از یک دوره زمانی رو انتخاب کنید مثلا 999*9 در صورتی که شما دوره رو روی 999*1 انتخاب میکنین و مضرب شما همیشه یک هست و بیشتر از اون هم نیازی ندارین. چون واسه دور قطبی بیشتر از 999 شات که نیاز نمیشه.
    به هر روی من با این تنظیمات عکاسی کردم و مشکلم حل شد.
    نمیدونم شاید درست متوجه نشدم. شما گفتین که باید مثلا 25 ثانیه نوردهی کردم حدود 25 ثانیه یا بیشتر وقفه بین شات بعدی باشه. درسته؟
    ben163s تشکر می‌کند.
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    nouri.aminus3.com

تشکر کرده
    8

نه اینطور نیست.
    فرض کنیم میخوایم 250 عکس با نوردهی 10s داشته باشیم.
    تنظیمات رو به اون صورتی که در عکس میبینید انجام میدیم. گزینه میانی که همون اینتروال(دایره قرمز) هست رو روی 12s میذاریم. حالا اگه سرعت شاتر مثلا 15 بود اینتروال رو روی 17 میذاریم. همیشه : عدد اینتروال=2+سرعت شاتر
    تعداد دوره ها(دایره آبی) هم روی یک میزاریم همیشه: مثلا 250*1 یا 100*1

photo_2016-11-20_21-26-37.jpg
    Shafy، MahBaz، Ali_Nouri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    8

فاصله دوره ها با فاصله بین هر شات ربطی نداره و شات ها پشت سر هم گرفته میشن و اون ایرادی که شما گفتی اتفاق نمیوفته.
    Shafy، MahBaz، homay و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1274

نه اینطور نیست.
    فرض کنیم میخوایم 250 عکس با نوردهی 10s داشته باشیم.
    تنظیمات رو به اون صورتی که در عکس میبینید انجام میدیم. گزینه میانی که همون اینتروال(دایره قرمز) هست رو روی 12s میذاریم. حالا اگه سرعت شاتر مثلا 15 بود اینتروال رو روی 17 میذاریم. همیشه : عدد اینتروال=2+سرعت شاتر
    تعداد دوره ها(دایره آبی) هم روی یک میزاریم همیشه: مثلا 250*1 یا 100*1

photo_2016-11-20_21-26-37.jpg
    بله بله کاملا درسته
    اینتروال باید از مدت زمان نوردهی بیشتر باشه اینو داخل دفترچه راهنما هم خوندم الان
    زمان اینتروال مثل اینکه شامل زمان نوردهی هم هست برای همینه که باید بیشتر از زمان نوردهی باشه!
    سپاس دوست عزیز
    MahBaz، aksan و homay تشکر می‌کنند.
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    nouri.aminus3.com

كاربر آشنا Ebif_GSM آواتار ها
    تشکر کرده
    629

از دوستان کسی میتونه قیمت و فروشگاه اینترنتی این دوربین رو برام پیام خصوصی کنه ؟ فقط بدنه میخوام ممنون .
    منتظر دوستان و قیمت بادی این دوربین هستم .