صفحه 111 از 125 نخستنخست ... 11 61 101 107 108 109 110 111 112 113 114 115 121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoterisland نمایش پست ها
    سلام

دوستان چرا واسه عکس پرتره با فلش خود دوربین که استفاده میکنم خوب نمیشه ! انگار ارد ریختی رو صورت سوجه ؟
    فلاش پاپ آپ چون بطور مستقیم به سوژه میتابه تمام سایه هارو از بین میبره . نیز گاهاً مناطقی از پوست رو اور میکنه.
    راه درمانش استفاده از فلاش های اکسترنال بصورت آف کمرا یا استفاده از رفلکتورهای مخصوص فلاش پاپ آپ هست.
    obsidiyan، Shoterisland و Ahmad.R.Sanati تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    فلاش پاپ آپ چون بطور مستقیم به سوژه میتابه تمام سایه هارو از بین میبره . نیز گاهاً مناطقی از پوست رو اور میکنه.
    راه درمانش استفاده از فلاش های اکسترنال بصورت آف کمرا یا استفاده از رفلکتورهای مخصوص فلاش پاپ آپ هست.
    ممنون . فلش یه سری تنظیماتی داره یعنی با اونا و نور دهی ها هم نمیشه یه کار خوب در اورد ؟ که نیاز به فلش اکسترنال و وسایل دیگه نباشه

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoterisland نمایش پست ها
    ممنون . فلش یه سری تنظیماتی داره یعنی با اونا و نور دهی ها هم نمیشه یه کار خوب در اورد ؟ که نیاز به فلش اکسترنال و وسایل دیگه نباشه
    کاربرد فلاش پاپ آپ در پرتره در واقع نوردهی نیست !
    از این فلاش بعنوان Fill Flash و پر کننده سایه ها استفاده میشه. مادامی که بخواید برای نوردهی ازش استفاده کنید، نتیجه خوبی نخواهید گرفت.
    obsidiyan، Shoterisland و Ahmad.R.Sanati تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا aksan آواتار ها
    تشکر کرده
    8

سلام دوستان عزیز
    کمک فوری نیاز دارم،کسی از دوستان و اساتید هست که در تنظیمات تایمر تایم لپس یا همونinterval timer shooting این دوربین منو راهنمایی کنن؟؟ توروخدا کمک کنین که بدجوری به مشکل خوردم.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط aksan نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    کمک فوری نیاز دارم،کسی از دوستان و اساتید هست که در تنظیمات تایمر تایم لپس یا همونinterval timer shooting این دوربین منو راهنمایی کنن؟؟ توروخدا کمک کنین که بدجوری به مشکل خوردم.
    مشکلتون چیه؟

تشکر کرده
    8

واسه عکاسی تایم لپس و دور قطبی از منوی دوربین تنظیمات interval timer رو انجام میدم.بعد از شروع کار دوربین تعداد شات ها و فاصله ها اون چیزی که میخوام نمیشه..به عنوان مثال تعداد شات رو ۲۵۰×۲ انتخاب میکنم و فاصله بین شات رو ۲ ثانیه..در این صورت باید ۵۰۰ شات ثبت کنه ولی خیلی کمتر میشه..دلیلش چیه؟

كاربر همراه Ali_Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    1274

منم یکدفعه 1*200 گذاشتم تا 200 تا عکس بگیره به فاصله 0 ثانیه ولی بعد از 7 عکس دوربین عکس گرفتن رو قطع کرد ... دیگه وقت نشد تست کنم ببینم اینتوری میشه یا نه!
    فرمت raw
    f 3.5
    iso 1600
    30sec
    فاصله بین شاتها 0 ثانیه

تنظیماتم این بود
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    Sony-H20 & D7100+18-140mm
    nouri.aminus3.com

تشکر کرده
    8

الان مشکل منم همینه...چندین بار تست کردم فایده نداشت. فقط هم فک کنم d7100اینجوریه

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

درود

اگر فاصله زمانی رو 0 ثانیه گذاشتید یعنی دوربین زمانی برای ذخیره کردن فایل جدید و خالی کردن بافر نداشته و شما اقدام به گرفتن عکس بعدی کردید
    البته تست نکردم اما بخاطر بافر کم 7100 احتمال خیلی قوی مشکلتون این هستش

یه بار برای تست حداکثر سرعت عکاسی پیاپی این بادی فرمت رو روی JPEG گذاشتم و کراپ 1.6 رو اعمال کردم....مسلسل شده بود واسه خودش

برای عکاسی از رد ستارگان اگر چند ثانیه کوتاه فاصله زمانی بین شاتها باشه گمون نکنم ب مشکل بربخورین جز اینکه از فوکال های بلند استفاده کنید که در این نوع عکاسی کسی اینکار رو نمیکنه

موفق باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baruji نمایش پست ها
    درود

اگر فاصله زمانی رو 0 ثانیه گذاشتید یعنی دوربین زمانی برای ذخیره کردن فایل جدید و خالی کردن بافر نداشته و شما اقدام به گرفتن عکس بعدی کردید
    البته تست نکردم اما بخاطر بافر کم 7100 احتمال خیلی قوی مشکلتون این هستش

یه بار برای تست حداکثر سرعت عکاسی پیاپی این بادی فرمت رو روی JPEG گذاشتم و کراپ 1.6 رو اعمال کردم....مسلسل شده بود واسه خودش

برای عکاسی از رد ستارگان اگر چند ثانیه کوتاه فاصله زمانی بین شاتها باشه گمون نکنم ب مشکل بربخورین جز اینکه از فوکال های بلند استفاده کنید که در این نوع عکاسی کسی اینکار رو نمیکنه

موفق باشید
    درود
    ارتباطی نداره برادر!
    شما وقتی عکاسی پی در پی دوربینتون مثلا 3Fps هست یعنی در ثانیه توان ذخیره 3 فریم رو داره!
    خوب شما فاصله بین هر شات رو صفر قرار بدید! دوربین و شرکت سازنده مطمئن باشید به این مسئله فکر کرده که باید شرایط ذخیره فریم قبلی رو فراهم کنه. برای اطمینان یک رم سرعت پایین را داخل دوربین قرار بدید و عکس بگیرید! اگر بافر پر بشه دوربین اجازه ثبت تصویر جدید نمی ده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aksan نمایش پست ها
    واسه عکاسی تایم لپس و دور قطبی از منوی دوربین تنظیمات interval timer رو انجام میدم.بعد از شروع کار دوربین تعداد شات ها و فاصله ها اون چیزی که میخوام نمیشه..به عنوان مثال تعداد شات رو ۲۵۰×۲ انتخاب میکنم و فاصله بین شات رو ۲ ثانیه..در این صورت باید ۵۰۰ شات ثبت کنه ولی خیلی کمتر میشه..دلیلش چیه؟
    اما در مورد بروز مشکل در تعداد شات مورد نظر، یک احتمال قوی وجود داره.
    بعنوان مثال، قرار شما 200 فریم با طول 30 ثانیه بگیرید. در این حالت اگر Noise Reduction بصورت Dark Frame فعال باشه (البته در کنون هست ولی نیکون را اطلاع ندارم) بعد از ثبت هر تصویر که طولش 30 ثانیه بود، یک 30 ثانیه دیگه بدون زدن شاتر و در حالت بسته بودن پرده شاتر، دوربین از سنسور تصویر ثبت می کنه. در این حالت عملا تعداد شات ذخیره شده شما بجای 200 به 100 کاهش خواهد یافت. (چون هر DarkFrame پس از ثبت بر روی تصویر قبلی خودش اعمال می شه تا بخشی از نویزها حذف بشه)
    اما اگر مدت نوردهی کمتر از 1 ثانیه باشه، در این صورت ممکنه دوربین در حالت HDR تنظیم شده باشه و تصاویر باز هم با هم ترکیب شوند (بنده از منو های نیکون اطلاعات دقیق ندارم و دوستان بهتر می توانند راهنمایی کنند)
    ارادتمند
    ehssanehs، aksan، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات