صفحه 17 از 18 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 179
Like Tree1تشکر

موضوع: تاپيك جامع D200

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

پیش فرض پاسخ: بلاخره D200 آمد

یادش بخیر .. چه تاپیکهای نوستالژیکی! تنور این مقایسه ها بین نیکون و کنون هنوز داغه و فکر کنم تا زمان ظهور ادامه داشته باشه! الحق هم که بحث شیرینی است ..
    یه چیز برام جالبه که آقای قدیری هنوز یقه نیکون رو ول نکرده!

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آرش جان مقایسه این دو دوربین از نظر شما شوخی نیست تا مقایسه D80 با 30D البته سوتفاهم نباشه من برای اطلاعات خودم می پرسم؟
    ممنون
    علي خان توفيق...
    اگر قرار باشه اين تست رو بررسي كنيم بسيار اشكالات و نواقص در اون وجود دارد... حالا اينكه اين دوربين ها قابل مقايسه هستن يا نه؟ خوب هر چيزي رو با هرچيزي مقايسه ميشه كرد... .اما اينكه بخواهيم بگوييم دي 200 از 5 دي بهتر است يا بالعكس با اين تستها به نتيجه نميرسد و به شوخي ميماند!
    مثلا حتما ديده ايدكه f30 رو با دي 50 مقايسه كردند! و الحق كه f30 همچين كم نمياورد! اما چه چيزي از اين دوربين ها تست شده؟
    نويز و شارپي تصوير... آيا دوربين عكاسي فقط همين است؟(خوب نه! پس اينكه سوال را ساده كنيم و بگوييم كدام بهتر است؟ شدني نيست.)

من اين تست رو دوست داشتم.... چون عكسها در محيط واقعي عكاسي گرفته شده بود.... ميتوانستيم تفاوت هاي نورسنجي كانون و نيكون رو درك كنيم. ميتوانستيم رفتار نويزي متفاوت رو ببينيم.... ميتوانستيم درك متفاوت سخت افزار دوربين نسبت به رنگهاي دريافتي و وايت بالانس رو بسنجيم.
    ميتوانستيم حس كنيم دايناميك رنج دوربينها چگونه عمل ميكند.
    در عمل ببينيم... نه با عكسهاي تكراري فيل اسكي.... ديدن اين تست رو توصيه كردم...اين عكسها رو يك عكاس گرفته بود و نه يك مقايسه كننده پيكسلي....
    ولي اگر كسي بخواد نتيجه بگيره 5 دي بهتره؟ يا دي 200؟
    خوب اين دوربين ها تفاوت هاي بسياري دارند و براي آدمهاي مختلفي ساخته شدند.

اما :
    چرا دی 200 که دو مگاپیکسل بیشتر از 30 دی می باشد جزئیات کمتری نسبت به 30 دی است ؟
    اگر دقت كنيد:
    The following samples compare the Nikon D200 equipped with the AF-S Nikkor 18-200mm 1:3.5-5.6 G ED lens and the Canon 30D with EF 24-105mm f/4 L lens. All images were captured on the same date at approximately the same time using each camera's programmed auto exposure mode. Both cameras were set to ISO 100 and AWB, with the D200 set for Normal Image Optimization and the 30D set to Standard Picture Style.

من واقعا نميفهمم!
    دي 200 با 18-200 كه لنزي با دامنه زوم بسيار بالاست و براي سنسور هاي كوچك تر ساخته شده و كانون با 24-105 L!!!! فول فريم....
    اين اولين اشكال...
    دو اينكه اين عكسها در حالت jpg گرفته شده و با تنظيمات اوليه كارخانه.... تنظيمات نيكون سافت تر هست و كانون شارپ تر...
    كافيست به اين دو عكس از همان مجموعه نگاه كنيد:
    http://www.steves-digicams.com/2006_...s/DSC_0016.JPG
    http://www.steves-digicams.com/2006_...s/IMG_0063.JPG
    اگر من بگويم چون نصف بيشتر قايقها و حتي زمين! در عكس كانون سفيد شده اند و جزييات از دست رفته ؟ پس كانون دايناميك رنج كوتاهي داره؟ علماي فروم همه به من ميخندند....
    چنين نتيجه گيري اشتباه است.
    تنظيمات نورسنجي كانون بصورت استاندارد كارخانه متمايل به نوردهي بيشتر است... پس احتمال از دست رفتن جزييات در بخش هاي پرنور بسيار زياد است.(احتمالا علماي كانون دركارخانه گمان ميكنند كه با اين روش عكسها زيبا تر مي*شود.... كافيست به همان تستي كه من لينكش رو گذاشتم نگاه كنيد؟ در رنگهاي مياني كانون رنگهاي زنده تري ثبت كرده ولي جزييات بخشهاي سفيد رو از دست داده... در عوض نيكون بخشهاي روشن تصوير رو حفظ كرده و درختها رو تيره و بي روح ثبت كرده...) عكاسي كه از كانون استفاده ميكند بايد اين را بداند كه ميتواند سليقه خود را اعمال كند. جلوي از بين رفتن جزييات در بخشهاي روشن رو بگيرد.(و همين طور عكاسي كه با نيكون كار ميكند ميتواند رفتاري بالعكس داشته باشد)
    حالا از اونور آب!
    علماي كمپاني نيكون تصوير سافت رو بيشتر دوست دارند! كافيست شارپنس رو در دوربين افزايش دهيد(اگر jpg عكاسي ميكنيد و تصوير شارپتري دوست داريد) و يا اگر raw عكاسي ميكنيد.... با تنظيمات يكسان ميتوانيد ثبت جزييات در دو دوربين رو مقايسه كنيد....
    در نهايت بارها تاكيد كرديم بازهم ميكنيم... اين تفاوت ها بيش از حد اندك هستند!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

amirsooki
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    شايد الان بي مزه باشه! ولي يه تست بين دي 200 و 5 دي كانون...
    حالا اشكالات تست رو به تفاوتهاش ببخشيد!
    http://www.discoveryforyoureyes.com/pro/cam1a.html
    من که هر چقدر تلاش کردم ، این لینک باز نشد که نشد !
    ممنون.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    352

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    من که هر چقدر تلاش کردم ، این لینک باز نشد که نشد !
    ممنون.
    امیر جان احتمالا از ISP داتک استفاده میکنید ! من هم مشکل شما را داشتم ولی با فیلتر شکن تونستم این سایت
    رو ببینم !!
    Canon PowerShot G6

تشکر کرده
    85

آرش جان پس در لینک اولی که گذاشتی و در دو عکس گرفته شده از زمین برفی و جنگل امکانش هست تا با تنظیمات نوردهی و شارپنس همون مقدار جزئیات که در زمین برفی در عکس نیکون وجود داره در کنون هم حفظ بشه؟

تشکر کرده
    4010

اگر منظورتون از دست رفتن اطلاعات در بخش هاي روشن تصوير باشه؟
    حتما....
    و در تستهاي دقيق ... دايناميك رنج دوربين هاي كانون كمي از نيكون بيشتر هم هست! ولي در حالت تنظيمات پيش فرض كانون به سادگي دچار اين مشكل ميشود....
    همه اينها به اطلاعات عكاس، نيازهاش و روش عكاسي اون برميگرده....
    اگر يك مك لارن دست من بدن؟ كمتر از چند دقيقه نابودش ميكنم.... براي استفاده خوب از هر وسيله اي نيازمند اطلاعات كافي هستيم+ تجربه...
    و عكاسي كردن با دوربين ديگري دقيقا مثل نشستن پشت ماشين ديگر ميمونه....(البته بين كانون و نيكون مثل بنز و بي ام و! حالا بي خيال شيم كه كدوم بنز هست و كدوم بي ام و و كدام بهتره!)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اگر منظورتون از دست رفتن اطلاعات در بخش هاي روشن تصوير باشه؟
    حتما....
    مانند همون کراپ 100% از زمین برفی؟

اگه لینکی باشه که بشه فرمت Raw در این دوربینها رو در کنار هم مقایسه کرد به نظرم خیلی جذاب تره ..

تشکر کرده
    4010

اينجا رو يادم نبود:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos30d/page24.asp
    اين تست خيلي باحاله.... از اين نظر كه فايل jpg اين دو دوربين رو مقايسه كرده ولي از تنظيمات پيش فرض نيكون استفاده نكرده و گفته تصوير در دوربين شارپ تر ذخيره شود!(همون بحث سليقه)

اينجا هم مقايسه فايلهاي raw*از دو دوربين با مشخصاتي كه ذكر كرده توسط فتوشاپ فايلها رو تبديل كرده و ........ ميتونيد ببينيد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos30d/page26.asp
    اينجا هم كه ديگه توضيح لازم نداره...
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos30d/page28.asp
    كلا تست هاي پيكسلي بسيار فراوان وجود داره... ولي دوربينها فقط كمپاني پيكسل نيستند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    85

ممنون آرش عزیز همه لینک ها رو دیدم .. میشه گفت این 2 دوربین در مد Raw هیچ تفاوتی ندارند و در jpg هم تفاوت بسیار اندک است .
    فرمودید سلیقه! فکر میکنم صاحبان نیکون یه خورده هم کج سلیقه باشند! شاید هم مجبور!
    در زمانی که d200 تازه به بازار اومده بود و سایت ها در ریویو و مقایسه این دوربین با 20d ما رو محظوظ میکردند مشخص شد که حتی 20d رفتار نویزی بهتری نسبت به d200 دارد البته در خروجی jpg و با تفاوت بسیار ناچیز . میتوان گفت 30d نیز این ویژگی رو به ارث برده .. اما سوال!
    آیا نیکون در خروجی jpg ضعیف تر عمل میکند؟ در حالیکه ما در کنون شاهد عکسهایی Smooth و مثل کره! و در عین حال با جزئیات بالا هستیم ..

تشکر کرده
    4010

ممنون که کج سلیقگی ما رو گوشزد کردین.
    گمان میکنم بطور واضح در تصاویر تستها مشخص است که نیکون قادر به ثبت جزییات بیشتری است.(به اندازه همان دو مگاپیکسل) چه از روی تصویر و چه از روی اعداد.
    حالا این دومگاپیکسل در خروجی عکس چقدر مهم است ؟ من نمیدانم!
    در مورد کره هم نظری ندارم.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 17 از 18 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین