صفحه 3 از 25 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 246
Like Tree98تشکر

موضوع: Nikon D80

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

پیش فرض پاسخ: Nikon D80

اينكه ربطي ندارند ---من گفتم با توجه به تشابه در سنسور بكار رفته و اينكه در كيفيت عكس سنسور نقش خيلي مهمي را دارد --- شايد و شايد ماهيت عكسهاي دي 80 شبيه آلفا 100 باشه ----كه اميدوارم اينطور نباشه چون در تستها آلفا 100 اصلا خوب نبوده بخصوص در ايزو 800 به بالا و در 1600 كه فاجعه است مثل اينكه -----از طرفي من در مورد توان رقابت دي 80 در ارايه تصوير عالي مانند 30دي كنون خوشبين نيستم
    محمد امدادی

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

نقل قول نوشته اصلی توسط ME
    نقش خيلي مهمي را دارد --- شايد و شايد ماهيت عكسهاي دي 80 شبيه آلفا 100 باشه ----كه اميدوارم اينطور نباشه چون در تستها آلفا 100 اصلا خوب نبوده
    تازه اینکه چیزی نیست. اگر به شما بگوییم سنسور D200 با a100 یکی است چه احساسی به شما دست میده؟
    آریو مینوسپهر

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط ME
    اينكه ربطي ندارند ---من گفتم با توجه به تشابه در سنسور بكار رفته و اينكه در كيفيت عكس سنسور نقش خيلي مهمي را دارد --- شايد و شايد ماهيت عكسهاي دي 80 شبيه آلفا 100 باشه ----كه اميدوارم اينطور نباشه چون در تستها آلفا 100 اصلا خوب نبوده بخصوص در ايزو 800 به بالا و در 1600 كه فاجعه است مثل اينكه -----از طرفي من در مورد توان رقابت دي 80 در ارايه تصوير عالي مانند 30دي كنون خوشبين نيستم

بيائيد اينقدر اهل زياده روي در گفتار نباشيم.
    لااقل يك كانون باز حرفه اي را سراغ دارم كه با شما موفق نيست: فيل اسكي حقه باز!
    اينجا سري زديم، فاجعه اي در كار نبود، غرولندهاي هميشگي فيل اسكي، http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra100/page28.asp
    منظورم بسيار كلي است و شخص خاصي مورد نظرم نيست.
    "خوره پيكسل" بودن آدم را فيل اسكي وار به ورطه اي مي اندازد كه خلاصي از آن نيست. ريويو هاي او را بخوانيد بسيار متناقض هستند. اما بالاخره به تله مي افتد. يك زماني ميتوانست d200 را با 30D مقايسه كند و بگويد: البته 2 مگا پيكسل اختلاف چنداني نيبست. اما همين مقايسه وقتي بين d200 و 5D انجام مي شود بگويد: البته 2 مگا پيكسل چيزي نيست كه بتوان از آن گذشت، در صورتي كه همه ميدانيم اگر مسئله اهميتي داشته باشد، در مگاپيكسل هاي پايين تر بيشتر است (كه قضيه اينقدرها مهم نيست).
    وقتي رزولوشن و شارپنس (و گاهي كه به نفعت باشد نويز، براي اين هم مثالي دارم، ديديد دوربين فوق العاده S3 pro را چطور زير سبيلي ريوو كرد و صدايش را درنياورد، نگوئيد الان دوربين فلان و بهمان هست! اون موقع اين دوربين فوجي كاملا انقلابي بود و با وجود 6 مگاپيكسل بودن، قدرت تفكيكي معدل 20D داشت و قابليت هايي كه شما ميدانيد بسيار مناسب استوديو بود) تنها ملاك انتخابت باشد، يك روزي گير مي افتي و وقتي دوربيني مثل اين نوآمده سوني در كار باشد به تته پته مي افتي و پايين مقايسه هايت چيزهايي سرهم ميكني كه مرا حسابي به خنده مي اندازد (منظورم فيل اسكي است).
    اما اگر قرار باشد روزي دوربيني انتخاب كنم و اين دوربين سوني را پس بزنم، نه به علت نويز خواهد بود، نه به علت اين داستانها (كه ديگر موجب كسالت، نه خندستاني مرا فراهم ميدارند). تنها علت ميتواند مهجور بودن اين پلاتفرم در ايران باشد كه ممكن است مشكلاتي به وجود بياورد.
    البته اين مسئله دوسر دارد، يا كاربر اينقدر زبل است كه با توجه به فراواني لنزهاي اتوفوكوس دست دوم مينولتا بر روي دوربين هاي فيلمي، كلكسيوني قيمتي از لنزهاي دست دوم مينولتا با بهايي نازل براي خود تهيه ميكند (باور كنيد عملي است!) و به ريش ما كاربران نيكون و كانون ميخندد. يا اين كه منتظر ميشود تا آقايان در نمايندگي ها از لنزها سر در بياورند و دستور ورود آن ها را بدهند كه در مورد اخير براي كاربر متاسفم.
    خيلي چيزها به خودمان بستگي دارد. پست پروسس، خوب يا بدش، ميتواند تا 40 درصد (حدودي ميگويم! رقم آزمايشگاهي نيست!) روي عكس تاثير بگذارد، اما كدام دو دوربين SLR در يك رده قيمتي را سراغ داريد كه با هم بيش از 5 درصد اختلاف داشته باشند؟
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Sunday 13 August 2006 در ساعت 17:35
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

سری به پست مربوط به A100 بزنید و نظرات مطرح شده در باره ان دوربین را بخوانید نتیجه گیری های جالبی میتوانید بکنید.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

كه اميدوارم اينطور نباشه چون در تستها آلفا 100 اصلا خوب نبوده بخصوص در ايزو 800 به بالا و در 1600 كه فاجعه است مثل اينكه -----از طرفي من در مورد توان رقابت دي 80 در ارايه تصوير عالي مانند 30دي كنون خوشبين نيستم
    تا اینجا فقط این مبحث رو دنبال کرده بودم اما چند موررد برایم جالب بود که اگر مطرح بشه بد نیست...
    اول اینکه مشخصات نویزی آلفا 100 با دی 200 تفاوتی نداره و دوم اینکه از نظر من دی 80 و آلفا 100 یک از بهترین دوربینهایی بوده اند که تا بحال وارد بازار شده.....به خیلی از دلایل......
    در دی 80 چیزی که برای من جالب هست امکانات فوقعلاده این دوربین به همراه تغییرات فراوانی که نسبت به تمام دوربینها پیدا کرده ......
    به عقیده من هم پست پرسس خیلی خوبه و شاید مهمتر از عکاسی کردن باشه.....من هم تمامی عکسهای خودم رو به بهترین روش های ممکن پروسس میکنم....اما یک دوربین خوب و مثلا کم نویز خیلی از مشکلات را در پروسس کردن عکس کم میکنه ....مثل نویز و ..................
    نویز را مثال میزنم چون همیشه نمیشه نویز را با پلاگینهای فتوشاپ و یا نویز نینجا و شاید هم با نویز ریداکشن دوربین از بین برد....مثل عکاسی از آسمان............که بعد از عکاسی و انجام عملیات نویز ریداکشن ببینید که تعداد ستاره های شما کم در عکس کم شده!!
    البته در 99درصد مواقع این نوع از عکاسی مطرح نمیشه ، اما انکار ناپذیر است...
    اگر از این موارد بگذریم بحث کردن دور مورد کیفیت و ......در مورد تمام این دوربینها کاریست بی فایده و وقت گیر...و شاید در آخر......
    رسیدن به این باور مستلزم عکاسی کردن زیاد و بدست آوردن تجربه فراوان است.........
    همین امروز یکی از عکسهایی که در ابیانه گرفته بودم ، اون هم با ایزوی 1600 و زمان نوردهی 50 ثانیه ، در ابعاد 60×40 چاپ کردم......به قدری این عکس با این ایزو کم نویز بود که به راحتی در فاصله 25 سانتی از چشم هم نویزی دیده نمیشد......به خودم گفتم واقعا از دوربین دیگه چه انتظاری است؟؟؟!!!

اگر پست پروسس صحیح را رو این عکس انجام نمیدادم ، حتی اگر 5 دی یا 20 دی آ هم بود به چنین نتیجه ای نمیرسیدم......

در مجموع به عقیده من دوربینهای قدیمی مثل 350 دی ،300 دی، دی 70 و .....تا سالهای دیگه هم میتوانند جوابگوی بیش از نیازهای ما باشند....به شرط استفاده درست از دوربین و پروسس و..............
    مسعود قدیری

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    يا اين كه منتظر ميشود تا آقايان در نمايندگي ها از لنزها سر در بياورند و دستور ورود آن ها را بدهند كه در مورد اخير براي كاربر متاسفم.
    سونی به نظرم در گستردگی و فراوانی و حتی از نظر قیمتی هم خیلی بهتر از فروشندگان کنون مثل آفومار هست. یعنی در حال حاضر به خوبی از محصولاتش پشتیبانی میکند ، قیمتهای خوبی دارد ، گستردگی فروش دارد.( که شامل دوربینهای SLR سونی نمیشه )
    اما فکر میکنم در آینده خیلی بهتر بتونه از عهده اکسسوری Slr هاش نسبت به مارکهای دیگر بر بیاد. بعلاوه اینکه سونی رو اکثرا میشناسند و نه تنها اهل عکاسی. شاید الان خریدن یک دوربین مثل a100 در ایران درست نباشه. به همون دلایلی که آقای محبی فرمودند. اما درست خواهد شد.
    آریو مینوسپهر

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

دوباره بحث ها داره از موضوع تاپيك منحرف ميشه ها

با توجه به قابليت ها و قيمت دوربين انتخاب خوبيه اما نه براي من، بحر حال من تصميمم رو گرفتم اين هفته ميرم و يه D70s يا D50 ميخرم و قضيه رو براي خودم تموم ميكنم و بقيه پول رو براي خريد يه لنز 300-70 كنار ميزارم.
    به چند دليل اين انتخاب رو كردم
    1- قيمت اين دوربين براي من بالاست فكر كنم بدو ورود 1300000 آب بخوره
    2- رزولوشن10 مگاپيكسل براي سايز عكسهايي كه مي خوام چاپ كنم زياده همون 6 مگا پيكسل كافيم هست
    3- تا بياد برسه ايران دوماه تا سه ماه بايد صبركنم كه با توجه به اينكه يك سال صبر كردم فكر كنم ديگه بميرم
    4- بچه هام تو بهترين دوران كودكي هستن و مناسب عكاسي
    5- با يه دوربين سطح پايين تر كار جدي با DSLR ها رو شروع كنم بهتره، البته كار كردم ولي دوربين مال خودم نبوده و تجربه زيادي ندارم.

فقط منتظر گرفتن يه فيدبك از طرف اساتيد محترم هستم، نظر شما چيه ؟
    ویرایش توسط babakdin543 : Monday 14 August 2006 در ساعت 08:24
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

امكانات خوبي در D80 پيش بيني شده، ولي قطعا رقيبي براي D70s و D50 نيست، در رده قيمتي بالاتري است و فضاي قيمتي بين D70s و D200 را پر ميكند. ضمن اينكه امكانات اضافه شده در آن بدرد همه كس نمي خورد و بديهي است كه در چنين شرايطي با اختلاف قيمت اين دوربين ها مي توان به تهيه يك لنز يا فلاش خوب اقدام كرد كه در مجموع اهميت و راندمان بيشتري به كار شما مي دهد.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بابک عزیز، آن دلیل چهارمت حجت را برایت تمام خواهد کرد
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    بابک عزیز، آن دلیل چهارمت حجت را برایت تمام خواهد کرد
    دقیقا! :) به همین دلیل نباید این لحظات طلایی رو از دست داد!

خود من بار ها شده جایی بودم که دوربین رو نبرده بودم و آرزو میکردم فقط یه دوربین کامپکت 2 مگاپیکسل! همرام بود. این لحظات دیگه تکرار نمیشن.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

صفحه 3 از 25 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین