صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 159
Like Tree111تشکر

موضوع: دوستان نظر شما در مورد D40/D40x چیه ؟

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

پیش فرض پاسخ: دوستان نظر شما در مورد D40/D40x چیه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sshhiiva نمایش پست ها
    پس با این حساب باید فراموش کرد این پلاستیک رو ! بعضی ها گفتن برچسب ال سی دی بگیرم . این چیه ؟ به ال سی دی آسیب وارد نمیکنه ؟ میشه بعدن کندش یا تعویضش کرد ؟
    شما نيازي به اين به قول شما بر چسب ها نداريد. (وحيد جان، ببخشيد، خلاصه فرمايشات شما را واضحتر عرض كردم.)

Firmware (يا به قول شما نرم افزار داخلي) هم هر موقع Release شد، ابتدا ليست Updateهاي آن را بررسي كنيد و بعد به نصب آن مشغول شويد. كاهي بعضي از Updateها مثلاً اصلاح منوها به زبان مغولي است! اگر نياز بود، نصب آن مفيد و گاهي الزامي است.

نقل قول نوشته اصلی توسط emad نمایش پست ها
    اما بعد از طی مراحل فروش و بازدهی درست و منطقی، این یه مشکل در نیکون هست که نمیشه گفت نیکون براش
    برنامه ریزی کرده ، این یک شکست برای نیکون طلقی میشه
    قربان، D40x براي كارخانه اش آنچنان محصول جديدي محسوب نمي شود كه بگوييم توليد D40 متوقف شده است. چون شايد بيش از 90% از قطعات آن دو مشترك است و مهمترين قسمت تغيير كرده آن CCD است. پس همچنان ساختار اصلي خط توليد D40 باقي است.

اين قضيه را در عالم طراحي محصول Face Lift مي گويند. بدين معنا كه با تغييرات جزئي در ظاهر، يك محصول به نظر جديد توليد كنيد. مانند دوو سيلو كه Face Lift دوو ريسر بود يعني بيشتر قطعات آنها مشترك بود. ولي نمي دانم تغيير جزئي در خصوصيات فني را چه مي گويند.

براي آشنايي با اصطلاحات به آدرس زير رجوع كنيد:

کد:
    http://www.dpreview.com/learn/?/Glossary
    به نظر بنده لنز كيت D40 كار شما و خيلي ها را راه مي اندازد. زياد در پي ابزار نباشيد. خلاقيت هميشه در محدوديت ها بروز بيشتري دارد. فقط يك سري به سايت ها و گالري هاي عكاسي بزنيد و ببينيد با همين 55-18 Nikon و 55-18 Canon (كه اين يكي را دوستان برايش تره هم خورد نمي كنند) چه ها كرده اند.

خوش باشيد.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر جديد emad آواتار ها
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    خب به منظور ادامه بحث این تاپیک مجددا باز شد. قطعا می دانیم که با هدف حفظ یکپارچگی مطالب و نظم مباحث فروم در این تاپیک فقط درباره D40/D40x صحبت خواهیم کرد. چنانچه مطلبی خارج از موضوع تاپیک به ذهنمان رسید میتوانیم تاپیکی دیگر ایجاد کنیم (اگر از قبل نبود) و درباره مطلب جدید در آنجا صحبت کنیم و در صورت لزوم حداکثر لینکی از آن را در این تاپیک در قالب یک پست با توضیحی مختصر قرار دهیم.

با سپاس
    قوانین رو رعایت کنید.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوست عزیز نظرات شما کمی ( زیادی) یکسویه است...

شما بایستی ابتدا به مسایل عکاسی وارد شوید و بعد دست به انتخاب بزنید...

مثلا پیشن نمایش در دوربنی های حرفه ای به تازگی و فقط در 4 مدل از بدنه ای آماتوری دیده میشود و به نظرم بسیار طول میکشد که فراگیر شود.....

لذت عکاسی دیدن سوژه در ویزور است ....

در مورد اینکه برا ینیگون افتضاخ است و یا اشکال و اینها هم به هیچ وجه و هرگز با شما موافق نیستم و اگر به طور دقیق از بازرا و سابقه ی گمپانی ها و تولیدات قبلی اطلاع داشتید هرگز این نظر را نداشتید ، سیاست های کمپانی عظمی مثل نیکون به دست یک یا چند نفر نیتس و آنها هم مثل دکان داران نیتند که اگر صرف نکند این مدل را بیمرندو یا انکه فلان مدل را بیاورند چون سود دارد ، سیاست های این کمپانی ها ( کنون ، نیکون ، سونی ، سامسونگ ، پنتاکس ، فوجی ................. ) به دست یک نفر نیست ، عده ی بسیاری از سهام دارن ، کارشناسان و بازار یابان باید در این مورد نظر دهند ، و یا خط تولید دمپایی که نیست که بتوان آن را جمع کرد و یا تغییر داد ، یا نیکون ، ایران خودرو نیست که خط تولید پیکان را به ال 90 تغییر دهد ، در خطوط تولید این شرکت ه کارشناسان در حالمونتاژ هستند و دوربنی آنقدر پیچیده هست که نتوان در یک روز و یک ماه خط تولید را مهیا ی تغییر کرد....

اظهار نظر های غیر آگانه بسیار خطرناک است...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    قربان، D40x براي كارخانه اش آنچنان محصول جديدي محسوب نمي شود كه بگوييم توليد D40 متوقف شده است. چون شايد بيش از 90% از قطعات آن دو مشترك است و مهمترين قسمت تغيير كرده آن CCD است. پس همچنان ساختار اصلي خط توليد D40 باقي است.
    ببینید منظوره من اینه که نمیشه گفت که نیکون از همون اول میخواسته بعد از چند ماه دی 40 ایکس تولید کنه و دی 40 کان لم یکون تلقی بشه، وقتی دی 40 رو به بازار داد انتظار داشت محصولاتی مثل دی 350 و دی 400 در کلاس اس ال آر و کلی شبه اس ال آر رو از گردونه ی رقابت بیرون کنه که بعد از چند ماه دید که ای دل قافل خواب دیده خیر باشه که عاشقان مگاپیکسل ( نمونش خود من ) دنبال یه اس ال آر با رزلوشن 6 مگ نمیرن پس با دستانی دراز تر از پا و زدن قاشق گوه خوری بر شانش اومد و دی 40 ایکس رو به بازار داد، که باید از همون اول همین کارو میکرد.:::big grin:::

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

آقا وحید ! به نظرم نظرت منطقی نیست . به هر حال اگه هر چیزی غیر قابل تعویض باشه ضرره ! در ضمن ال سی دی کنون اس تری کمی داخل تره و قاب داره ولی ال سی دی نیکون قاب نداره و کاملن برجسته هست . از طرفی اس ال آر رو باید به صورت بچسبونی که چربی و آرایش صورت به ال سی دی میچسبه و مخصوصن کرم پودر و کرم مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب , هر کدوم اینها به تنهایی , پاک کردنشون مکافاته !!!!!!!

اما در جواب سوال های نیکون :
    - من تا حالا اس ال آر نداشتم و برای اولین بار هست که دارم باهاش کار میکنم و یک هفته میشه فردا که خریدمش . خب از وقتی خریدم ارتباط خیلی خوبی باهاش برقرار کردم . دوربین قبلیم هم کنون اس تری آی اس بود . از روزی که خریدم حتا یکبار هم سراغ دوربین قبلیم نرفتم و اصلن دیگه برام جذابیت نداره !!!! بعد هم خب من میتونم خیلی چیزها رو از نظر سلیقه و نظر شخصی خودم بگم که خیلی ها شاید براشون خنده دار باشه . خب طبیعتن من زنم و شماها مردین . برای من این دوربین هم خیلی بزرگه و هم خیلی سنگینه در صورتیکه اینجا ما یه زمان دعوا داشتیم سر اینکه باید بزرگ باشه !!!! از طرفی من عکاس حرفه ای نیستم و فقط برای من گرفتن عکس از منظره و موقعیت های مختلف مهمه ولی با کیفیت بالا ! یکی از دلایل اینکه اس ال آر خریدم همین کیفیت خیلی بالاش بود و واقعن هم اختلافش شدیدن تو چشم میزنه و کاملن مشخصه و به هیچ شکل قابل مقایسه نیست حتا با اینکه 6 مگا پیکسل هست !! نکته بعد اینکه من زوم بالا رو فدای کیفیت کردم . خب زوم برام ارزش داشت و سال قبل بخاطر زوم 12 بود که رفتم و کنون اس تری خریدم . و البته پیش نیاز هم بود و خیلی از کارهای عکاسی رو با اون دوربین یاد گرفتم . قبلش کامپکت داشتم و خب فقط در حد یه اسباب بازی بود ... الته امروز اینو میگم و هر کدوم تو زمان خودش بهترین بودن !!!!!

- تقریبن همه دوربین های اس ال آر رو باید از چشمیش عکس گرفت . من یک هفته سر همین موضوع گرفتار بودم . یعنی تو عمرم که یه اس ال آر دستم نگرفته بودم و وقتی مثل شما این موضوع رو فهمیدم کلی تو ذوقم خورد . البته اشتباهم این بود که خیال میکردم چشمی اس ال آر مثل چشمی دوربین های Slr Like و کامپکت ها میمونه که نه تصویر واضحی دارن و هم انیکه خیلی کوچیک نشون میدن کادر رو ! اما از روز اول که اینو خریدم همون موقع تو مغازه موقع امتحانش , خیلی خوشم اومد و حالا باور کنین با ال سی دی اون کنونم اصلن نمیتونم کار کنم و به نظرم این یه حس دیگه ای داره . البته همون طور که گفتم سلیقه ای هست . من اولین دوربینم یه زنیت قدیمی مال حدودن 35 سال پیش بود که پدرم به من داده بود . اونم تقریبن همینطوری بود و از چشمی نگاه میکردی و زوم نداشت و .. ! 15 سال با اون عکاسی کردم و حالا که اس ال آر دستم گرفتم همون حس قدیمو تو من زنده کرد ...

- اما مسائل دیگه ! خب من نمیدونم چقدر شما عکاسی بلدین و اینکه دوربین قعلی شما چی هست و چی نیست ؟ اما اگه عکاسی رو اصول ابتداییش رو بلد نباشین , با اس ال آر نمیتونین کار کنین . میتونین ولی در حد فقط اتوماتیک نه بیشتر . خب هر مود اون تنظیمات خاصی داره و اس ال آر هم به نسبت Slr Like خیلی کامل تره و منوهای بیشتری داره . من اگه سال قبل این دوربینو میخریدم مطمنم که نه میتونستم باهاش کار کنم و نه اینکه لذت میبردم چون واقعن در حد صفر بود اطلاعات عکاسیم و تازه الان هم مبتدی هستم . مسائل حاشیه ای که گفتم منظورم ایزو بود عمق میدان بود . تراز سفیدی بود . کنتراست تصویر بود . نقاط فوکوس بود و خب خیلی چیزهای دیگه که من هم زیاد بلد نیستم و هی دارم سوال میکنم . سرعت شاتر و دیافراگم و مسائل اون هم که جای خود و بماند ...

- نکته آخر اینکه واید این لنز زیاده و من ازش واقعن راضی هستم و زومش هم در حد 3 اکس هست . خب اونم میتونین مقایسه کنین . تمام و یا بهتره بگم بیشتر دوربین های کامپکت 3 اکس زوم دارن . از اون اون تقریبن میتونین محاسبه کنین دیگه ... ولی اگه زادی وسواس دارین این لنز رو بدین و کمی بیشتر پول بذارین یه 18-135 بگیرین . اختلافش فکر میکنم 180 تا 200 تومن بشه . ولی در کل این نیاز شماست که نعیین کننده ست . یکی دوست داره ماکرو کار کنه یکی دوست داره از ستاره ها عکس بگیره و نیازتون باید ببینین چیه . اگه مبتدی هستین که کافیه .

تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

لذت عکاسی دیدن سوژه در ویزور است ....
    صد البته برای شما و بعضی دیگر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

اظهار نظر های غیر آگانه بسیار خطرناک است...
    همونطور که گفتید سیاست این شرکتا رو نمیشه فهمید و من فقط نظرمو گفتم وگرنه اگه من و شما هم از سیاست بازار چیزی سردرمیاوردیم شبونه با هلیکوپتر میدزدیدنمون واسه همون شرکتای گردن کلفت:biggrin:

تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط sshhiiva نمایش پست ها
    ...
    خب من نمیدونم چقدر شما عکاسی بلدین و اینکه دوربین قعلی شما چی هست و چی نیست ؟ اما اگه عکاسی رو اصول ابتداییش رو بلد نباشین , با اس ال آر نمیتونین کار کنین .
    خب اگه راستشو بخواین تا حالا با دوربینی کار نکردم ولی سعی کردم یه چیزایی رو درک کنم و میدونم درک کردن کی بُوَد مانند درک کردن!!!!!!!!!!! ولی خب از این دی 40 ایکس خوشم اومده و دلم میخواد یا علی بگم و عشقو آغاز کنم البته با راهنمایی های دوستان عزیز

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

ببینید منظوره من اینه که نمیشه گفت که نیکون از همون اول میخواسته بعد از چند ماه دی 40 ایکس تولید کنه و دی 40 کان لم یکون تلقی بشه، وقتی دی 40 رو به بازار داد انتظار داشت محصولاتی مثل دی 350 و دی 400 در کلاس اس ال آر و کلی شبه اس ال آر رو از گردونه ی رقابت بیرون کنه که بعد از چند ماه دید که ای دل قافل خواب دیده خیر باشه که عاشقان مگاپیکسل ( نمونش خود من ) دنبال یه اس ال آر با رزلوشن 6 مگ نمیرن پس با دستانی دراز تر از پا و زدن قاشق گوه خوری بر شانش اومد و دی 40 ایکس رو به بازار داد، که باید از همون اول همین کارو میکرد.:::big grin:::
    ::::

جناب هژیر آذر باز هم این تاپیک رفت تو جاده خاکی ، آقا این تاپیک رو ببینید ، مثل اینکه بنده جنبه ی این تاپیک ارزشمند رو ندارم ، مثل اینکه بنده اینجا رو با چاله میدون اشتباه گرفته ام.....

آقای هژیر آذر ببنیدی این تاپیک رو ، اصلا جو درستی ندارد ، واقعا متاسف هستم......

صد البته برای شما و بعضی دیگر

همونطور که گفتید سیاست این شرکتا رو نمیشه فهمید و من فقط نظرمو گفتم وگرنه اگه من و شما هم از سیاست بازار چیزی سردرمیاوردیم شبونه با هلیکوپتر میدزدیدنمون واسه همون شرکتای گردن کلفت:biggrin:
    والا شما را نمیدانم....:confused:

اما بنده را .........................................

هادی جان به بنده دموکراسی نیامده ، عزیز برادر ببنیدی این تاپیک معلوم الحال را........

این تاپیک نباید روز خوش ببیند....

حیف اساتید و دوستان عزیز که وقت صرف صحبت های فنی در این تاپیک کردند ، حرف خاله زنگ بازی بیشتر طرفدار دارد....

مدیران کمک ، پست بنده و 10 یا 20 پست آخر رو حذف فرمایید لطفا......................!
    Persian، Ali Shaterian و Babak25 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

زمان خواندن پستهای اخیر و ارسال پست بنده : چهارشنبه 27/4/86 ساعت 7:09 صبح.
    قابل توجه دوستانی که تا یه چیزی میشه فریاد وامصیبتا و وادموکراسیا سر می دهند:

" براستی چه میزان ظرفیت پذیرش دموکراسی داریم ؟! "

" آزادی یعنی چه ؟ "

" ادب به چه معنی است ؟ "

" احترام به حقوق دیگران، چه درجه ای از اهمیت در ذهنمان دارد ؟ "

پ.ن 1 : نظر سایر مدیران هر چه باشد برایم محترم است و تابعم. اما شخصا مایلم در هدایت یا کنترل این تاپیک دخالت نکنم تا سرانجام کار را ببینم! شاید به اشتباهات فکری و ایدئولوژیک ام پی ببرم.

پ.ن 2 : با پوزش از همه دوستان بخاطر پست ارسالی بی ربط به عنوان تاپیک (پس از مدتی حذفش میکنم)
    Amir Mohebi، Persian، Kaveh Ghobadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

هادی جان من هم یک چیزی را بگم لطف کن وقتی خواستی پست خودت را حذف کنی از من را هم حذف کن.
    دوستان عزیز بنده اینجا هیچکس وظیفه پاسخ دادن به سوالات دیگران را ندارد و هیچک برای پاسخ دادن حقوق دریافت نمیکنه و کسی اگر جوابی میده تنها و تنها به خاطر علاقه شخصی و کمک به دیگران است. اگر ما از دوستی یا غریبه ای در یک جمع سوالی میپرسیم از او طلبکاریم؟فکر کنیم من بخواهم جواب سوالات را در جایی دیگر پیدا کنم برای مثال از یک اتلیه عکاسی سوال کنم چگونه سراغ صاحب اتلیه میرم ؟ لحن سوالم چگونه است؟
    اگر از جواب طرف خوشم نیامد چگونه با او برخورد میکنم؟ ایا از اول به التیماتوم میدهم که در این مورد حرف بزن در این مورد حرف نزن؟ اگر گفت فردا تشریف بیارید جواب سوالتان را میدهم چه میگوییم؟و اگر اصلا جواب نداد چکار میکنم؟

.
    لحظه ای فکر کنیم اگر کاوه نوعی هیچ جوابی به سوالی ندهد چه میشود؟ ایا اگر جواب داد ولی من از جوابش خوشم نیامد باید چکار کنم؟
    کاری نکنیم که افراد از جواب دادن به سوالات بترسند و ترجیح دهند خاموش باقی بمانند.

سوتفاهم نشود حرفهای بنده کوچکترین ربطی به این تاپیک ندارد !! منظورم بیان یک مسئله عمومی است
    Amir Mohebi، infinity، towfigh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین