صفحه 9 از 16 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 159
Like Tree111تشکر

موضوع: دوستان نظر شما در مورد D40/D40x چیه ؟

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: دوستان نظر شما در مورد D40/D40x چیه ؟

شرايط تست خيلي مهمه من خودم تو مقايسه D70 با D50 نتايج ضد و نقيض زياد برام پيش اومد
    واسه همينه شركت هاي معتبر و سايت هاي معتبر واسه تست از يك استوديوي مجهز با شرايط كاملا كنترل شده استفاده ميكنن
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اما آرش به نظرم این که یک بدنه رو عرضه کنی و بعد ا زمدت کوتاهی خط تولید اون رو متوقف کنی یک کمی نا خوشاینده ( هرچند بازار بچه بازی نیست که من بخوام اظهار نظر کنم )

اما یک چیز عجیب رو میبینم ، هنوز هم در بسیاری از سایت ها تبلیغات دی 40 وجود دارد ( بنر های فلش ) و به نظمر باید با دی40 ایکس عوض بشه و هنوز نشده ، علت چیه ؟

کاوه جان واقعیت اینه که نیکون هر از چند گاهی یک سری دوربینهای خاص برای افراد خاصتر تولید می کنه . اول دی 70 بعد دی 70 اس حالا هم دی 40 با دی 40X . خودت را ناراحت کنی عزیزم.;)
    sshhiiva تشکر می‌کند.
    محمد علی توفیق

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    و آفتابی که در تصویری وجود دارد و در دیگری نیست!

والا من عکسی که گرفتم هر 2 روی 3 پایه و به فاصله زمانی کمتر از 2 دقیقه بوده . البته میدونم خیلی عکش مشکل داریه اما خوب یه هوا قابل استناد هستا :دی
    .....

كاربر جديد emad آواتار ها
    تشکر کرده
    4

با سلام
    یه انتقاد: تو این همه تاپیک و صحبت و جنجال اصلا حرفی از لنزه کیت این دوربین زده نشد، که برای یکی مثل من که تازه میخوام اس ال آر بگیرم و فعلا هزینه ای برای لنزهای درخور ندارم خیلی مهم و قابل توجه هست، درضمن به نظر من دی 40 باید یه مشکل داشته باشه بعد از چند ماه که از تولیدش میگذره کلا دیگه تولید نشه، شاید از نظر استاندارد و این حرفا محدود شده چون این جور مسائل نمیتونه برای یه شرکت جنبه ی تبلیغاتی داشته باشه، این به نظر من یه جور رسوایی هست، که مثلا من از کجا بدونم اگه دی40 ایکس بگیرم فردا تولیدش متوقف نمیشه و دی 40 آر تولید نمیشه؟ که خودش شک برانگیزه
    پس لطفا بیشتر در مورد لنزه کیت این دوربین توضیح بدید، برای یه فرد مبتدی مثل من و خیلیای دیگه که فقط واید و تله رو درک میکنیم و نه بیشتر!!!

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام عماد جان :)

آقا عماد گل خلاصه هر دوربین پس از مدتی تولیدش متوقف می شه (بعضی دیرتر و بعضی زودتر )این سیاست گمپانی ها است بعد اینکه مطمئن باش که کمپانی نیکون اگه دوربینش مشکل داشته باشه حتما اعلام می کنه که این مشکل را بصورت رایگان درست می کنه (چند سال پیش برای دی هفتاد بود فکر کنم برای قفل شدن شاتر بود ) دوستان با تجربه تر بهتر می تونن یاد آوری کنند . مهم پشتیبانی بعد از تولید است .و دیگه اینکه این رسوایی نیست که اگر امروز شما D40x گرفتید و فردا یه دوربین با مشخصات نزدیک به D40x تولید بشه و D40ار تولید نمی شه . کمپانی ها بر اساس نیاز متغاضیان و سلایق آنها دوربین می سازند با توجه به پیشرفت تکنو لوژی دیجیتال شما نباید منتظر توقف ساخت مدل های جدید لنز ها باشید .

برای لنز هم آقا عماد گل شما باید علاوه بر تله و واید خصوصیاتی چون ویگنتینگ و دیستوریشن و سی ای و کلا خطاهای پرسپکتیوی را بشناسید که در مورد این مختصات بوفور در سایت صحبت شده است . اما سایت فتو زون را در گوگل سرچ کن و در قسمت سرچ فتو زون فقط نام لنز را بنویس به نتایج خیلی جالبی در باره لنزت می رسی منم تازه یاد گرفتم .

از چه دلتنگ شدی . دلخوشی ها بسیار است
    اسدالله مداح

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

من از لنزا چیز زیادی نمیدونم و در واقع مثل خود شما فقط زوم و این چیزا رو بلد هستم :biggrin:
    اما حالا که این دوربینو خریدم به نظرم همه چیز لنزش فعلن مناسبه برام ! من قبلن کنون اس تری آی اس داشتم که 12 اکس زوم داشت و در مجموع اپتیکال و دیجیتالش میشد 48 اکس . نسبتن زوم بالایی هست و برای اس ال آر بخواهی یه همچین زومی داشته باشی باید یک میلیون تومن فقط پول لنز بدی . اما یه مشکلاتی هم با اون داشتم و اینکه سوژه ها تو عکسهام جا نمیشد .
    الان با این دی 40 خیلی از سوژه ها تو عکس هام جا میشه ولی زومش اونقدر نیست و فقط 3 اکس زوم داره ولی برای من کافیه . چون من فقط از منظره و اینا عکس میگیرم . زوم بالا برای عکس گرفتن از موقعیت های جالب و یا عکاسی یواشکی فکر کنم خوب باشه خب من مبتدیم و همین اندازه میدونم . ولی تا این لحظه که راضی بودم ازش . در واقع من کیفیت بالای تصویر رو فدای زوم کردم ... چون راستش پول ندارم برم لنز قویتر بخرم و فعلن فکر میکنم حداقل یکسال با این لنز باید بسازم . در ضمن عکاسی ماکرو هم بگم که همین زوم 18-55 دی 40 میتوه خیلی عکس های خوبی شبیه ماکرو بگیره . خب من زیاد نمیدونم ولی راضیم میکنه :) تا حالا که راضی بودم . من پیشنهاد میکنم قبل از خرید برین و از کسی که این دوربین یا شبیهش رو داره بگیرین و باهاش چند تا عکس بگیرین . در ضمن با این دوربین فقط از توی چشمی اون میتونید عکس بگیرین !!!!! و مانیتورش پیش نمایش عکس نداره و خیلی مسائل دیگه که قبل از خرید حتمن در نظر بگیرین .
    --------
    اینم یادم رفت بگم : شما اصلن به اینکه ساخت این دوربین متوقف میشه یا نه نگاه نکن ! الان هنوز خیلی ها دارن با نیکون دی 70 و دی 50 عکس میگیرن و حتا خیلی ها هنوزم دی 50 میخرن !!!!! نیاز شما مهمه و اینکه دی 40 یه دوربین خیلی حرفه ای نیست و به نظر من بیشتر برای یادگیری و اصول عکاسی حرفه ای خیلی خوبه و اینکه عکس هایی با کیفیت خیلی عالی بگیرین و همه چوره شمار و راضی میکنه حتا در مود اتوماتیک . در ضمن بین دی 40 و دی 40 اکس فرق زیادی نیست و اگه خراب شد از دی 40 اکس میکنن میزدنن به دوربین شما :) یعنی به عبارتی کمبود قطعه فکر نمیکنم پیدا بشه ....
    ویرایش توسط sshhiiva : Tuesday 17 July 2007 در ساعت 11:26 دلیل: فراموشی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

حالا یه سوالم من بپرسم :
    چند روز پیش توی یه عکسی دیدم که یه عکاسی که دوربین دی 80 دستش بود , روی مانتیورش یه طلق نازکی بعنوان محافظ قرار داده بود . میخواستم بپرسم این محافظ مانیتور چیه و آیا برای دی 40 هم هست ؟ به نظر من چیز خیلی خوبیه و جلوی خش افتادن شیشه مانیتور رو میگیره . کسی میدونه به دی 40 هم میخوره یا اصلن چنین چیزی هست ؟ یا بازم نبوغ و ابتکار ایرانی باعث این اختراع شده ؟ یا جزو لوازم دی 80 بوده ؟ یا از دوربینی دیگه کنده شده و به دی 80 زده شده ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

D40X رو می تونید با دو لنز کیت 55-18 + vr200-55 تهیه کنید. البته لنز 55-18 هم از کیفیت خوبی برخورداره و به تنهایی می تونه بخش عمده ای از نیازهای شما رو برآورده کنه.

قیمت این کیت ( دوربین و دو لنز) حدودا 980 هزار تومان هست.
    europe-nikon.com/product/en_GB/products/broad/1422/overview.html

و قیمت دوربین با لنز 55-18 هفتصد هزار تومان.
    نمونه عکس ها: http://www.dpreview.com/gallery/nikond40x_samples/

انتخاب دیگه که بسیار هم پرطرفداره Nikon D40X + 200-18 vr هست.

------------

اما محافظ روی LCD : این محافظ های پلاستیکی برای جلوگیری از خط و خش و همینطور آسیب های فیزیکی مثل شکستگی طراحی شدند. اما بمقدار کمی تصویر رو مات و تاریک نشون می دهند.
    خلاصه اینکه استفاده از برچسب های LCD بسیار مناسب تر هستند.
    ویرایش توسط behtash : Tuesday 17 July 2007 در ساعت 12:03
    M.Behtash

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

از کجا میشه این محافظ های پلاستیکی رو خرید ؟ جایی سراغ دارین ؟

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط sshhiiva نمایش پست ها
    از کجا میشه این محافظ های پلاستیکی رو خرید ؟ جایی سراغ دارین ؟
    سلام

اصلا" دوربین شما خودش روی LCD محافظ دارد و برعکس S3 IS نیازی به آن ندارد, ولی اگر باز هم اصرار دارید, به نظر من هم برچسب محافظ LCD مثل این خیلی بهتر است, قیمتش هم حدود 3-2 هزار تومان است که البته بعضی از فروشندگان, همین را به چند تا از دوستان به 9 تا 12 تومان فروخته اند!!!! ::::
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 9 از 16 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین