صفحه 58 از 64 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 571 تا 580 , از مجموع 638
Like Tree1691تشکر

موضوع: Nikon D300

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

پیش فرض پاسخ: Nikon D300

سلام
    نکته ای که دوربینهایی مثل دی 700 یا دی 300 یا دی40 را از هم متمایز میکنه رزولوشن _کیفیت ساخت_ جنس بدنه_سرعت عکسبرداری و مواردی از این قبیل میباشد واگرنه شاید در شرایط یکسان مثل محیط استودیو و استفاده از یک لنز واحد خروجی دی 3و دی300 یکی باشد ولی اختلاف قیمت بسیار زیاد. و این به خاطر مواردی هست که اشاره شد.
    Anoosh-Em و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    علیرضا اصلانی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پست های اخیر دوستان همگی داره میگه که :

در شرایط یکسان و استفاده از یک لنز واحد خروجی D3x و D40 یکی می باشد ولی اختلاف قیمت بسیار زیاد.

البته اینها دقیقا گفته دوستمون آقای اصلانی بود، اما پستهای آخری همه دوستان همین مفهموم را داشت

من نمیتونم با شما موافق باشم.

از شرکتون در بحث متشکرم

انوش

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    پست های اخیر دوستان همگی داره میگه که :

در شرایط یکسان و استفاده از یک لنز واحد خروجی D3x و D40 یکی می باشد ولی اختلاف قیمت بسیار زیاد.

البته اینها دقیقا گفته دوستمون آقای اصلانی بود، اما پستهای آخری همه دوستان همین مفهموم را داشت

من نمیتونم با شما موافق باشم.

از شرکتون در بحث متشکرم

انوش
    البته یک نکته را بنده اضافه کنم. با توجه به اینکه تنظیمات پیش فرض default setting دوربینهای entry Level مثل دی40 به شکلی است که عکس کمی پروسس شده است و خام نیست یعنی کمی شارپنس بیشتر و saturation افزایش یافته است عکسهای دی40 ممکن است از دی3 خیلی خوش اب و رنگ تر به نظر بیاید یعنی قضیه میتواند برعکس هم باشد. البته این مسئله در صورتی است که دوربین را به عنوان یک موجود خنگ + عکاسی که فقط شاتر را بچلاند یا بچکاند یا در کند در نظر بگیریم و الا با تغییر تنظیمات میتوان خروجی های مشابهی داشت.
    تفاوت قیمت و کلاس دوربینها هم همانطور که دوستان گفتند به عواملی مثل رزولوشن - سرعت پیاپی عکاسی- شاتر لگ کمتر- سیلینگ بهتر - بدنه محکمتر - عمر شاتر طولانی تر - ماکزیموم سرعت شاتر - اتوفوکوس سریعتر - اتوفوکوس پیشرفته تر مثل افزایش تعداد نقاط فوکوس -نورسنجی دقیق تر و....... باشد.
    بنده هم معتقدم با ثابت فرض کردن دو متغییر عکاس و لنز در دوربین در دو کلاس متفاوت از دوربین پیشرفته تر لزوما عکس بهتری در نمی اید که هیچ کاملا محتمل است که عکس بدتری در بیاید. یک نکته را دقت کنید که در دوربینهای high end مدهای عکاسی شده اند P- M - A و S که نیاز به توضیح ندارد. مدهایی مثل کنار دریا و اطفال و اکواریم و پرتره و منظره روز و شب و..... در این دوربینها نیست چون فرض بر این است که عکاس خودش میداند که از دوربینش چه انتظاری داشته باشد و با چه تنظیمی به چه تصویری برسد.
    Amir Mohebi، Super Oli، Ali Reza Aslani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

جناب انوش
    ایشان فرمودند دی ۳ و دی ۳۰۰ (که میشه روی این موضوع کمی بحث کرد)
    شما چگونه خواندید دی ۳ ایکس و دی ۴۰؟

نوشته‌های مارا هم همینگونه می‌خوانی که این چنین نتیجه می‌گیری!
    در نتیجه پاسخ دادن به شما بسیار بی نتیجه است!

اگر صحبتهای شما را مثل خودتان بخوانیم بسیار مایه تفریح خواهد شد. اما در شان فروم عکاسی نیست.
    Amir Mohebi، infinity، yasin-m و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

نقل قول نوشته اصلی توسط 0808 نمایش پست ها
    سلام
    نکته ای که دوربینهایی مثل دی 700 یا دی 300 یا دی40 را از هم متمایز میکنه رزولوشن _کیفیت ساخت_ جنس بدنه_سرعت عکسبرداری و مواردی از این قبیل میباشد واگرنه شاید در شرایط یکسان مثل محیط استودیو و استفاده از یک لنز واحد خروجی دی 3و دی300 یکی باشد ولی اختلاف قیمت بسیار زیاد. و این به خاطر مواردی هست که اشاره شد.
    دوست عزیز D3 و D300 در شرایط یکسان خروجی یکسانی نخواهند داشت.
    Ali Reza Aslani و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

به قطع خروجی هیچ دوربینی دقیقا شبیه دوربین دیگر نیست حتی خروجی یک دی200 نو با یک دی200 کارکرده متفاوت است. مسئله این است که لزوما از دوربین گرانتر و حرفه ای تر عکس بهتر در نمی اید.
    Ali Reza Aslani، Foto و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

نقل قول نوشته اصلی توسط yasin-m نمایش پست ها
    دوست عزیز D3 و D300 در شرایط یکسان خروجی یکسانی نخواهند داشت.
    سلام
    من هم موافق حرف شما هستم ولی باید بگم این گفته من یک توجیهی بود برای دوستمون که بدنه بهتر را عامل برتری یک عکس میدونست و اگر در نوشته من دقت کنید من از کلمه "شاید" استفاده کردم .
    Persian تشکر می‌کند.
    علیرضا اصلانی

كاربر جديد May3am آواتار ها
    تشکر کرده
    35

صورت مساله :

برند مورد علاقه : برادر نیکون !

موضوع مورد علاقه برای عکاسی : مناظر طبیعی ، کوچه باغ ها و محله های قدیمی ، بناهای قدیمی و ...

بدنه ی مورد علاقه ( با عنایت به وضعیت بحران اقتصادی ) : D90 و D300

وب سایت مورد علاقه : www.akkasee.com !

غذاهای مورد علاقه : کله پاچه ( مغز ، زبون ، چشم ) ، قورمه سبزی و ته چین شهمیرزادی

با توجه به شرایط بالا ، لطف بفرمایید 1 ) بدنه و 2 ) لنز استارت و 3 ) هرگونه لوازم جانبی مفید پیشنهادی خودتون رو که مطمئنا" می تونه در تصمیم گیری برای خرید کمک بزرگی برای من باشه که می خوام در همین هفته خرید کنم ، اعلام بفرمایید .

با سپاس پیشاپیش از دوستانی که نظرشون رو لطف می کنن ...
    وب نبشته های گاه و بیگاه میثم فهیمی
    Nikon D90 + Nikkor 18-105 VR + National Geographic 2475 + 2 * Lexar SDHC 4 GB
    Sony Cyber-shot P72

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط May3am نمایش پست ها
    صورت مساله :

برند مورد علاقه : برادر نیکون !

موضوع مورد علاقه برای عکاسی : مناظر طبیعی ، کوچه باغ ها و محله های قدیمی ، بناهای قدیمی و ...

بدنه ی مورد علاقه ( با عنایت به وضعیت بحران اقتصادی ) : D90 و D300

وب سایت مورد علاقه : www.akkasee.com !

غذاهای مورد علاقه : کله پاچه ( مغز ، زبون ، چشم ) ، قورمه سبزی و ته چین شهمیرزادی

با توجه به شرایط بالا ، لطف بفرمایید 1 ) بدنه و 2 ) لنز استارت و 3 ) هرگونه لوازم جانبی مفید پیشنهادی خودتون رو که مطمئنا" می تونه در تصمیم گیری برای خرید کمک بزرگی برای من باشه که می خوام در همین هفته خرید کنم ، اعلام بفرمایید .

با سپاس پیشاپیش از دوستانی که نظرشون رو لطف می کنن ...

با سلام

فکر میکنم مشاوره خرید تاپیک مخصوص داره... با توجه به اینکه دوستان و اساتید فرمودند که خروجی ها تقریبا برابر هست ، من خودم D300 دارم ، اما فکر میکنم اگر D90 بگیرید و این مبلغ اضافه تر را برای کامل کردن لنز های مورد نظر تون هزینه کنید بهتر باشه البته اختلاف قیمت تقریبا 500 هزار توامنی بین اینهاست. اما از نظر پردازشگر یکسان هستند و جنس نویزشان مشابه است.

لنزی که لنز کیت D90 هست ( 18-105 VR ) لنز خوبی هست حتی خیلی ها هم آنرا روی بدنه های دیگر گذاشته اند. بستگی دارد که چه چیزهایی برای شما اهمیت داشته باشد. چه مقدار واید تا چه محدوده ای تله لازم داشته باشید. یا لنز های فیکس لازم داشته باشید یا خیر. به عنوان کلام آخر اگر پول کافی برای تهیه لنزهای خوب دارید اگر اضافه آمد انوقت در مورد مدلهای بالاتر از D90 فکر کنید. این لنز ها هستند که برای شما میمانند اگر نه بدنه را شما فقط چند سال خواهید داشت. یادم رفت خصوصا اینکه قورمه سبزی . کله پاچه هم دوست دارید

تا نظر اساتید چه باشد..

موفق باشید
    May3am تشکر می‌کند.

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

من پیشنهاد می کنم کمی بیشتر مطالعه کنی اما d300 در مقایسه با دی 90 حرف های بیشتری داره که میشه روش حساب بهتری باز کرد اختلاف قیمت این دو بخاطر چیزهای دیگیه و گرنه چه دلیلی داره به گفته بعضی (دوربین ها با خروجی یک سان هستن) انقدر اختلاف قیمت پس دلیل دیگری داره
    من بر خلاف اکثریت نظر شخصیم دوربین بهتر به جای لنز بهتر وقتی دوربین شما قابلیت های بهتری داشته باشه شما می تونید با کمی کار بر ضعف های معمول لنز ارزان قیمت رو از بین ببرید
    May3am تشکر می‌کند.

صفحه 58 از 64 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... آخرینآخرین