صفحه 57 از 64 نخستنخست ... 7 47 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 561 تا 570 , از مجموع 638
Like Tree1691تشکر

موضوع: Nikon D300

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

پیش فرض پاسخ: Nikon D300

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_cinema نمایش پست ها
    دوستان سلام
    یه سوال دارم، D300 با گریپ واقعا 8 فریم میگیره؟
    اگه میگیره، تنظیمات داره؟
    کمک کنید...
    D300 من 6 فریم میگیره با گریپ
    با گریپ ۸ فریم میگیره به شرط استفاده از ۸ عدد باطری قلمی یا باطری دی ۳ که همون EN-EL4a هست.

با ۲ تا باطری EN-EL3e شما همون ۶ فریم را خواهید داشت.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

سلام/خواستم بدونم دوربينهاي دي 300 موجود در بازار با فريمور جديد آپديت شدند يا نه؟و چطور ميشه از آپديت شدن يا نشدن اين دوربين مطلع شد؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط 0808 نمایش پست ها
    سلام/خواستم بدونم دوربينهاي دي 300 موجود در بازار با فريمور جديد آپديت شدند يا نه؟و چطور ميشه از آپديت شدن يا نشدن اين دوربين مطلع شد؟
    باید دوربین را روشن کنید و درون منو و از زیر مجموعه FIRMEARE نسخه آن را چک کنید.

البته نیازی هم نیست که حتما آپدیت باشد و خودتان به راحتی می توانید آن را آپدیت کنید.کار آسانی است.

این لینک را ببینید:

کد HTML:
    http://nikoneurope-en.custhelp.com/cgi-bin/nikoneurope_en.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=23772&p_created=1201867244&p_sid=*IZZohYi&p_accessibility=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9MjkmcF9wcm9kcz0xOSZwX2NhdHM9NjQ4JnBfcHY9MS4xOSZwX2N2PTEuNjQ4JnBfc2VhcmNoX3R5cGU9YW5zd2Vycy5zZWFyY2hfbmwmcF9wYWdlPTE*&p_li=&p_topview=1
    Ali Reza Aslani، rezafh، heiran و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

با سلام

لطفا دوستانی که بدنه را دارند نظر دهند و بفرمایند از چه لنزهای دارند با D300 استفاده میکنند.
    من دارم از 18-135 استفاده میکنم.

با تشکر

ضمنا این با دوم است که من این مطلب را در این تاپیک مینویسم فکر میکنم در اثر اشکال فنی پاک شده!

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

[QUOTE]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    با سلام

لطفا دوستانی که بدنه را دارند نظر دهند و بفرمایند از چه لنزهای دارند با D300 استفاده میکنند.
    من دارم از 18-135 استفاده میکنم.

با تشکر
    جناب انوش سوال من این است که چه فرقی میکند که دوربین اس ال ار مربوطه دی300 باشد یا دی90 یا دی 80. یعنی چه نتیجه گیری معنی داری میتوان از اینکه بر روی دی300 چه لنزی بسته شده است نمود؟
    هر کس لنزش را بر اساس نوع عکاسی - بودجه و فاکتورهای این چنین انتخاب میکند. یعنی از اینکه تمام دی300 داران فروم بگویند که بر روی دوربینشان چه لنزی بسته اند هیچ داده معناداری نمیشود استخراج کرد.
    داستان فول فریم و لنز با کراپ و بی کراپ داستان دیگری است.
    Amir Mohebi، A_Maddah، Amir Tavakoli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    12234

[QUOTE=Persian;105910]

جناب انوش سوال من این است که چه فرقی میکند که دوربین اس ال ار مربوطه دی300 باشد یا دی90 یا دی 80. یعنی چه نتیجه گیری معنی داری میتوان از اینکه بر روی دی300 چه لنزی بسته شده است نمود؟

هر کس لنزش را بر اساس نوع عکاسی - بودجه و فاکتورهای این چنین انتخاب میکند. یعنی از اینکه تمام دی300 داران فروم بگویند که بر روی دوربینشان چه لنزی بسته اند هیچ داده معناداری نمیشود استخراج کرد.
    .

با سلام

و تشکر از توجه شما

اولین نکته مثبت پست من، فعالیت دوستان است، که اخیرا واقعا کم بوده.....

( من در حدی نیستم که بخواهم چیزی را در عکاسی توضیح دهم )

کیفیت اپتیکال لنزها با هم فرق دارد( با بقیه تفاوتهای آنها که منتج به زمینه کاربرد آنها میشود کاری نداریم) و این ربطی به نوع کاربرد آنها برای عکاس ندارد.

کیفیت D300 هم با مدل های پایین تر خودش هم متفاوت است. از نظر سنسور و.... پس لنز هایی که کیفیت اپتیکال پایینتری دارند در روی D300 باعث بی مصرف ماندن بخشی از استعداد های D300 خواهند شد. چرا که خیلی از دوستان با مشخص شدن نوع لنز من فرمودند این لنز در شاءن D300 نیست.

در مقابل لنزهایی با کیفیت اپتیکال بیشتر( با پارامترهای دیگر کاری نداریم) روی فرضا D40 مطمعنا نتیجه D300 را نخواهند داشت.

اشاره من به مطرح شدن چنین بحثی است ، که کمتر به آن پراخته شده. و اگر بخواهیم بین 0 و 100 فقط انتخاب داشته باشیم حالت های بسیاری را در این بین نادیده گرفته ایم.

با تشکر
    انوش

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    کیفیت D300 هم با مدل های پایین تر خودش هم متفاوت است. از نظر سنسور و.... پس لنز هایی که کیفیت اپتیکال پایینتری دارند در روی D300 باعث بی مصرف ماندن بخشی از استعداد های D300 خواهند شد. چرا که خیلی از دوستان با مشخص شدن نوع لنز من فرمودند این لنز در شاءن D300 نیست.

در مقابل لنزهایی با کیفیت اپتیکال بیشتر( با پارامترهای دیگر کاری نداریم) روی فرضا D40 مطمعنا نتیجه D300 را نخواهند داشت.
    انوش خان، منظور من اين نبود كه مثلا" استفاده از 135-18 روي D300 باعث كسر شان اين بدنه است، منظورم اين بود كه استفاده از فقط يك لنز 250 توماني روي بدنه 1500ي، چندان كار درستي نيست و براي داشتن تصوير مناسب،لنزها بيشتر از بدنه ها تاثير دارند.
    Amir Mohebi، Persian، Amir Tavakoli و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    انوش خان، منظور من اين نبود كه مثلا" استفاده از 135-18 روي D300 باعث كسر شان اين بدنه است، منظورم اين بود كه استفاده از فقط يك لنز 250 توماني روي بدنه 1500ي، چندان كار درستي نيست و براي داشتن تصوير مناسب،لنزها بيشتر از بدنه ها تاثير دارند.

سلام به شما و دیگر اساتید

چیزی که منظور من است تعیین میزان شان D300 نیست!

موضوعی که من مطرح کردم این است که از نظر کیفیت اپتیکال لنز دیگری با همین رنج تفاوت دارد یا خیر؟
    مسلما دارد،

پس گذاشتن لنزی با کیفیت اپتیکال پایین سد راه کیفیتی که با D300 میتوان داشت میشود ، این را تایید میفرمایید؟

و قطعا گذاشتن مرغوب ترین لنز با اپتیکال کوالیتی بالا روی بدنه متوسط و یا ضعیف تر آیا همان کارایی را را میدهد؟

اگر این طور باشد پس بین D3 ,D700 هم با D10 ,D40 ... فرقی نیست، فقط کافیه که لنز خوبی روش بگذاریم.

مطمعنا تایید نمی فرمایید.

من فقط دارم راجب این موضوع صحبت میکنم و دلیل و خواسته من صحبت را جب به این زاویه است که کمتر تا حالا
    راجبش بحث شده

ذکر یک مثال برای لنز:

ما دو مدل Nikkor 85mm داریم 1.4 و 1.8 که یکی 400 هزار تومان و دیگری 1 میلیون تومان است. و قطعا این اختلاف قیمت فقط بخاطر یک استاپ دیافراگم بسته تر نیست. در حالی که دقیقا هر دو برای یک زمینه و مورد مصرف ساخته شده اند.

یا مثلا Nikkor 70-300 VR و Nikkor 70-200 VR که گذشته از تفاوت دیافراگمی، 70-300 با دارا بودن 100mm تله بیشتر
    یک میلیونو چهارصد از 70-200 ارزانتر است.

گذشته از نوع کاربرد لنز میخواستم به مشخص کردن درجه مرغویبت لنزها بپردازیم و اینکه چه بدنه ای بهتر است از چه Level خاصی از لنز ها استفاده کند.

یا شاید بتوان جدول بخصوصی تدوین کرد به به حداقل و حد اکثر ها بپردازد.

اگر اشتباه میکنم بفرمایید.

با تشکر
    انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 19 January 2009 در ساعت 17:36
    heiran تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

به نظر من بهتر بودن و بدتر بودن رو اصولا بدنه مشخص نمی‌کنه...(چه ربطی داره؟ اگر من دی ۲ ایکس داشته باشم زشته مثلا با ۱۸-۱۳۵ عکاسی کنم؟)
    خیلی هم خوبه...

لنز رو باید بر اساس نیاز و بودجه خرید.
    در این تاپیک هم جاش نیست.
    شما اگر توانایی مالی و حوصله تعویض لنز و توان حمل ۱۷-۵۵ و ۷۰-۲۰۰ رو دارید؟ خوب جفت این لنزها رو می‌خرید!
    اگر هرکدوم از موارد بالا وجود نداشته باشه نمي‌خرید!
    Ali Shadi تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ما دو مدل Nikkor 85mm داریم 1.4 و 1.8 که یکی 400 هزار تومان و دیگری 1 میلیون تومان است. و قطعا این اختلاف قیمت فقط بخاطر یک استاپ دیافراگم بسته تر نیست. در حالی که دقیقا هر دو برای یک زمینه و مورد مصرف ساخته شده اند.
    خوب به نظر شما برای چیست؟
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 57 از 64 نخستنخست ... 7 47 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... آخرینآخرین