صفحه 60 از 64 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 591 تا 600 , از مجموع 638
Like Tree1691تشکر

موضوع: Nikon D300

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    خب بالاخره تولید این دوربین ارزشمند به پایان رسید
    لینک خبر : http://translate.google.com/translat...istory_state0=
    جالبه که طبق این لینک, تولید D60 هم متوقف شده, ولی D40 نه !!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

پیش فرض پاسخ: كدام لنز Walk Around براي دوربين هاي نيكون ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    جالبه که طبق این لینک, تولید D60 هم متوقف شده, ولی D40 نه !!
    آره والا..بحث کاربران nikonrumors هم همین بود!:biggrin:
    وحید بیگدلی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: Nikon D300

مقایسه نور سنجی با Pentax K20D

کد HTML:
    http://www.pbase.com/andersonrm/pentax_k20d_nikon_d300_exposure_comparisons
    A_Maddah تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    مقایسه نور سنجی با Pentax K20D

کد HTML:
    http://www.pbase.com/andersonrm/pentax_k20d_nikon_d300_exposure_comparisons
    سلام جناب میلانی.
    من لینکی که شما دادید را نگاه کردم جدا از بحث ایزو وتنظیمات که ظاهرا یکسان است و من به نظر من کلی جای بحث دارد و من فکر می کنم هرچند ایزو هم یکسان باشد باز رفتار سنسور در یک ایزو با سنسور دیگربرنددر همان ایزو باید متفاوت باشد.(بحث سایر تنظیمات و نتایج این تنظیمات در خروجی دو دوربین هم که جای خود دارد.)
    جناب میلانی اگر من می خواستم به این تست اطمینان کنم انتخاب من دی300 بود.چرا؟
    من در دوربین دی 300 برای رسیدن به تصویری که پنتاکس در Pentax f8 at 1/400th sec به ان رسیده است باید 1- استاپ EV راتنظیم کنم.واین یعنی مساوی است با دوبرابرشدن سرعت.یعنی تصویری که پنتاکس با سرعت Sec1/400 به من می دهد دی 300 همان تصویر را با Sec1/800 می دهدالیته با 1- EV.
    حالا بحث عکاسی حیات وحش باشد که این یک مزیت برای دی300 خواهد بود.البته در دیگر ژانرهای عکاسی هم فکر کنم این یک مزیت باشد.
    خب من این چیزهایی که گفتم اصلا جنبه علمی ندارد و جنبه تجربی دارد.انشالله اگر من دارم اشتباه می کنم دوستان راهنمایی کنند.
    پایدار باشید
    یا حق
    A. Mohammadi، Amin Zarif، Pooyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام خدمت دوستان عزيز
    سوال بنده در مورد تفاوت دقت و سرعت فكوس دو دوربين دي 90 و دي 300 با لنز 150-500 سيگما در شرايط نور مناسب و نامناسب در حيات وحش است كه فكر مي كنم دوستاني مثل اقاي مداح عزيز كه هم دو بدنه رو دارن و هم لنزو كه ممنون مي شم اگر تجربه اي در اين ضمينه دارند مثل هميشه ما رو هم بي نصيب نگذارند. ممنون
    A_Maddah تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيز
    سوال بنده در مورد تفاوت دقت و سرعت فكوس دو دوربين دي 90 و دي 300 با لنز 150-500 سيگما در شرايط نور مناسب و نامناسب در حيات وحش است كه فكر مي كنم دوستاني مثل اقاي مداح عزيز كه هم دو بدنه رو دارن و هم لنزو كه ممنون مي شم اگر تجربه اي در اين ضمينه دارند مثل هميشه ما رو هم بي نصيب نگذارند. ممنون
    سلام دوست عزیز
    من هر دو بدنه را دارم ولی متاسفانه تا حالا دی 90 را با لنز 150-500تست نکردم من از دی 90 در آتلیه استفاده می کنم انشالله در اولین فرصت که فکر کنم در همین دوسه روز اینده باشد این تست را انجام خواهم داد.و نتیجه را برای شما خواهم گفت.انشالله
    پایدار باشید
    یا حق
    raffi، siamak1681، mreza1001 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

:biggrin:
    جناب میلانی اگر من می خواستم به این تست اطمینان کنم انتخاب من دی300 بود.چرا؟
    من در دوربین دی 300 برای رسیدن به تصویری که پنتاکس در Pentax f8 at 1/400th sec به ان رسیده است باید 1- استاپ EV راتنظیم کنم.واین یعنی مساوی است با دوبرابرشدن سرعت.یعنی تصویری که پنتاکس با سرعت Sec1/400 به من می دهد دی 300 همان تصویر را با Sec1/800 می دهدالیته با 1- EV.
    حالا بحث عکاسی حیات وحش باشد که این یک مزیت برای دی300 خواهد بود.البته در دیگر ژانرهای عکاسی هم فکر کنم این یک مزیت باشد.
    سلام آقای مداح عزیز پوزش از تاخیر

راستش هدفم از گذاشتن لینک فقط این بود که تولید محتوا کنم! و دوستان این لینک که احتمالا هرگز اتفاقی به پستشون نمی خوره ببینند. خوشحالم که مورد توجه واقع شد.

اما در مورد بررسی عکس ها

اول اینرو بگم که کن حس می کردم که k20 تو شرایط مساوی سرعت و دیافراگم عکس ها رو تیره تر می گیره (درست گفتم؟) یعنی حس می کردم که عکس ها رو در مرز آندر اکسپوز نورسنجی می کنه حالا با این لینک دیدم احساس درسته.

در باره اینکه مفید است یا نه نمی تونم نظر بدم اما در باره حیات وحش مسلما هرچی سرعت بالا تر بهتر دیگه.موافقم. ولی تو شرایط برف و اسکی و ساحل یک استاپ جلوتره.

در باره شرایط سنسور و ... که کلا به نظرم این بیشتر به سنسور مربوطه تا نور سنجی.وگرنه که 1 ثانیه همیشه یک ثانیه است!

در مورد جبران نوردهی هم دارم گیج می زنم اصلا چرا تو تست ازش استفاده شده؟
    Persian و A_Maddah تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    13944

سلام جناب میلانی .
    ممنون.بله هدف شما محتوا سازی بود و من این موضوع را درک کردم
    من اصولا کمتر به ریویو ها سر می زنم ویا دنبال ریویها می گردم ولی وقتی بعضی از دوستان آگاه یک ریویو می گذارند سعی می کنم حتما سر بزنم .این که گفتم کدام دوربین را انتخاب می کنم نه بخاطر این باشد که بگویم اور بودن نیکون دی 300یک مزیت 100 درصدی است .خیر .از ان جهت گفتم که می شود به ان بعنوان را یک مزیت هم نگاه کرد.همانطور که می دانید شما با کم کردن 1-EV , در نقاط تیره عکس , جزئیات تیره تر خواهند شدو بعبارتی گاهی تا حدودی جزئیات در نقاط تیره از بین می رودو این مسئله بسیار مهم خواهد بود .حال باید دید در مرحله پروسس چقدر می توان جزئیات را در نقاط تیره ریکاوری کرد.مسلما اگر دی 300 از نظر داینامیک رنج و ثبت جزئیات در نقاط کم نور خوب عمل نکند مسلما شمارا با مشکل روبرو خواهد کرد.حتی در عکاسی حیات وحش.
    گاهی شده است که هنگام عکاسی , از EV- استفاده کرده ام و نتیجه در روی سوژه مناسب بوده است اما روی بقیه اجزاء عکس تاثیر منفی گذاشته است.
    شاید اگر نور سنجی و داینامیک رنج دی 300 مثل دی 700 ودی 3 بودهیچگاه به فکر تعویض بدنه نمی افتادم(ارزوهای محال)
    کلا من ساعات مختلف روز هنگام عکاسی حیات وحش از EV های بخصوصی استفاده می کنم مثلا در هنگام اول صبح تا ساعت 10صبح از 3.منفی استفاده می کنم و از 10صبح به بعد که نور شدید است اگر مجبوربه عکاسی باشم از 7.-تا1 -EVاستفاده می کنم.بعد ازظهر هم اغلب از 3.- استفاده می کنم.البته تمام موارد ذکر شده دربالا در نور افتاب است نه در هوای ابری
    پایدار باشید
    یا حق
    reza_Bahman، mreza1001 و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    :biggrin:

سلام آقای مداح عزیز پوزش از تاخیر

راستش هدفم از گذاشتن لینک فقط این بود که تولید محتوا کنم! و دوستان این لینک که احتمالا هرگز اتفاقی به پستشون نمی خوره ببینند. خوشحالم که مورد توجه واقع شد.

اما در مورد بررسی عکس ها

اول اینرو بگم که کن حس می کردم که k20 تو شرایط مساوی سرعت و دیافراگم عکس ها رو تیره تر می گیره (درست گفتم؟) یعنی حس می کردم که عکس ها رو در مرز آندر اکسپوز نورسنجی می کنه حالا با این لینک دیدم احساس درسته.

در باره اینکه مفید است یا نه نمی تونم نظر بدم اما در باره حیات وحش مسلما هرچی سرعت بالا تر بهتر دیگه.موافقم. ولی تو شرایط برف و اسکی و ساحل یک استاپ جلوتره.

در باره شرایط سنسور و ... که کلا به نظرم این بیشتر به سنسور مربوطه تا نور سنجی.وگرنه که 1 ثانیه همیشه یک ثانیه است!

در مورد جبران نوردهی هم دارم گیج می زنم اصلا چرا تو تست ازش استفاده شده؟
    سلام:

آقای میلانی در مورد جمله بولد شده توضیح بیشتری میدهید؟

--
    بنظر من این تفاوت ها شاید بنوعی یک خطای نورسنجی باشد که به سنسور و تا حدودی به دیافراگم معادل و پارامترهایی دیگر بستگی خواهد داشت حال اینکه کدام خطای کمتری دارد میبایست شرایطی دیگر مد نظر باشد... که حتی لنز های مخصوص فول فریم و کراپ هم میتواند در آن تاثیر گذار باشد ( نیاز به صحبت بیشتری روی این موضوع هست ) یا اینگونه بگوییم میباید مد نظر کارخانه های سازنده باشد؟!

اما این اختلاف ها ( جدای از داینامیک رنج ) روی اکثر دوربین ها با اندکی تفاوت دیده خواهد شد

در سایتی چون dxomark ایزو اسمی اکثر دوربین ها را میتوانید ببینید که با ایزو واقعی فاصله های زیادی دارد و ...

موفق باشید
    A_Maddah و mreza1001 تشکر می‌کنند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

گاهی شده است که هنگام عکاسی , از EV- استفاده کرده ام و نتیجه در روی سوژه مناسب بوده است اما روی بقیه اجزاء عکس تاثیر منفی گذاشته است.
    شاید اگر نور سنجی و داینامیک رنج دی 300 مثل دی 700 ودی 3 بودهیچگاه به فکر تعویض بدنه نمی افتادم(ارزوهای محال)
    کلا من ساعات مختلف روز هنگام عکاسی حیات وحش از EV های بخصوصی استفاده می کنم مثلا در هنگام اول صبح تا ساعت 10صبح از 3.منفی استفاده می کنم و از 10صبح به بعد که نور شدید است اگر مجبوربه عکاسی باشم از 7.-تا1 -EVاستفاده می کنم.بعد ازظهر هم اغلب از 3.- استفاده می کنم.البته تمام موارد ذکر شده دربالا در نور افتاب اس
    سلام
    اسدجان معروف است که دوربینهای نیکون تمایل به آندراکسپوز دارند. من معمولا برای اینکه هیستوگرام را به سمت راست بچسبونم از +0.3 تا +0.7 EV استفاده می کنم. حالا نمی دونم این وضعیت در D300 تغییر کرده یا خیر.
    من یک نظری هم در مورد highlight warning دارم. اوایل که دیجیتالی شده بودم به محض اینکه در LCD می دیدم که داره چشمک می زنه فوری compensation می کردم. اما حالا نگاه می کنم به عکس و اینکه کجا داره چشمک می زنه. آیا آن نواحی می تواند overexpose باشد. در اکثر مواقع در مبدل Raw به خوبی می توان اطلاعات را بازیابی کرد. منتها باید مواظب بود که خیلی overexpose نشود. گاهی عمدا می گذارم یه خورده (خیلی کم) برام چشمک بزنه! تا از سمت چپ هیستوگرام از محور عمودی جدا بشه. منتها میگم هر عکسی شرایط خودشو داره و باید و مواظب بود.
    یک نکته ای هم که حتما خودت می دونی اینکه وقتی شما ایزو رو افزایش می دی داینامیک رنج کاهش پیدا می کنه. که البته در عکاسی حیات وحش معمولا ناگزیر به افزایش ایزو خواهی بود.
    بعد هم اینکه آیا شما از نورسنجی centerweighted یا spot استفاه نمی کنی؟
    Amir Mohebi، A_Maddah، yasin-m و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

صفحه 60 از 64 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 آخرینآخرین