صفحه 13 از 64 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 638
Like Tree1691تشکر

موضوع: Nikon D300

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: Nikon D300

1- کلا نویز فقط به جنسیت سنسور بستگی نداره...
    2- اینکه دیودها با چه فاصله ای نسبت به یکدیگر قرار داشته باشند...
    3- اینکه خازنها در زمان شارژ و دشارژ شدن چقدر بر عملکرد ترانزیستورها تاثیر گذاشته باشند.
    4- اینکه در قسمت A/D چه تغییراتی بر روی دیتا داده میشه و این الگوریتمهای تعریف شده برای پردازنده به چه شکل نوشته شده باشه.
    5- اینکه سنسور به چه صورت نسبت به اطرف شیلد شده باشه.
    6- اینکه فاصله سنسور با ال سی دی چقدر باشه.
    7- اینکه از چه باسی برای ارسال دیتا استفاده شده باشه.
    8- اینکه چه مقداری از دیتا در داخل سنسور پردازش بشه و چه مقداری به پردازنده منتقل بشه.
    9- اینکه مسیر پردازش به چه صورت طراحی شده باشه.
    10- اینکه فاصله پردازنده با سنسور به چه اندازه باشه.
    11- اینکه فلت کیبل انتقال دهنده دیتا از چه مسیری عبور کرده باشه و به چه شکلی نسبت به اطراف ایزوله باشه.
    و کلی از از این اینکه ها!!!
    ابتدا پوزش میخوام برای شماره گذاری مطالب شما...
    مسعود جان طوری ارائه مطلب کنید که بیسواد هایی مثل بنده بیش از پیش اطلاعات ذهنی شان قاطی پاطی نشود!

من تا بحال اینطور بلد بودم که چیزی که ماهیت آنالوگ دارد و وارد سیستمی الکترونیکی می شود، نامش سیگنال یا جریان است مگر آنکه از مدارهای پردازنده Analog To Digital Converter عبور کند و به صفر و یک تبدیل شود تا بتوان آنرا Data نامید. و این بنظرم با 4 و 8 و 11 متناقضه. با 4 به این دلیل که قبل از ADC دیتایی نداریم و با 8 و 11 به این دلیل که هنوز در مرحله سیگنال هستیم نه دیتا. اگر در تعاریف یا نتیجه گیری ها اشتباه می کنم راهنمایی بفرمایید.

Data Bus طراحی شده چه ربطی به کیفیت و کمیت نویز دارد؟ مگر در فاز دیجیتال هم تولید نویز داریم؟ می دانیم که میادین الکترومغناطیس می توانند در جریان یا موج حامل دیتا اختلال ایجاد کنند ولی نه آنقدر که صفری را یک یا یکی را صفر کنند. حتی اگر چنین شود نیز الگوریتمهای رفع خطا بیت تغییر یافته را کشف و اصلاح خواهند کرد. یا تمام این پاراگراف خطاست یا بند 7 فرمایشات شما که می گوید نوع طراحی باس انتقال دیتا بر نویز تاثیر گذار است.

ابهامی نیز در بند 3 دارم که منظور دقیق شما را از خازن و ترانزیستور نمی فهمم. کدام خازن ها و کدام ترانزیستورها ؟
    می دانیم که در دید ویفرهای سیلیکونی فقط یک چیز داریم. و آن ترانزیستورهای میکروسکوپی است. که با طراحی دیجیتالی مدارهای منطقی می توانند نقش مقاومت، خازن، دیود و ترانزیستور را بازی کنند. آیا منظور شما این ترانزیستورها و خازن ها است؟ در فاز سیگنال یا دیتا ؟

5 و 6 و 9 و 10 و 11 را یکی می بینم. ایزولاسیون سیگنال برای به سلامت رساندنش به ADC . اگر اشتباه می کنم راهنمایی بفرمایید.

بنظرم می رسد (فقط گمانی است غیر علمی) عمده کنترل نویز به نحوه طراحی امپلی فایر سیگنال برمی گردد. یعنی می توان محیط سیگنال را تا حدی قابل قبول ایزوله کرد و با طراحی بد امپلی فایر، خروارها نویز آفرید.

با سپاس
    ویرایش توسط infinity : Wednesday 26 September 2007 در ساعت 10:14 دلیل: اصلاح غلط املایی بیسوادی ->> بیسواد
    Arash، Amir Mohebi، Khoramyar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

اما تو این مدتی كه من تو این سایت هستم یه چیز رو خیلی خوب فهمیدم.
    تمام دوربینهای كنون برای همه عكاسان بهتر از همرده های خود در نیكون هستند. یعنی 350D از D70 بهتره، 400D از D80 بهتره، 30D از D200 بهتره و 40D هم از D300 بهتره و ...
    دلیل فقط یك جمله: چون در نوردهی طولانی مدت دوربینهای كنون خیلی بهتر عمل می كنند!
    پیام خان...اگر منظور شما به پست بنده است بفرمایید که کجای آن از برتری دوربینها گفته شد و شما رو اینقدر آشفته کرد؟؟؟!!!

Data Bus طراحی شده چه ربطی به کیفیت و کمیت نویز دارد؟ مگر در فاز دیجیتال هم تولید نویز داریم؟
    در یک مدار میکروکنترلر، پردازنده و ...اگر PCB با توجه به فرکانسهای و سطح القاعات الکتریکی طراحی نشده باشد ، هرچند که تمامی قسمتها دیجیتالی باشند....باز شاهد اختلال در عملکرد دستگاه خواهیم بود.
    بهتره کمی در مورد مادر برد های کامپیوتر ومادر بردهای دستگاههای صنعتی تحقیق کنید.........
    در بعضی از بردها مدارات ما به17 لایه هم میرسند که با توجه بودن دیجیتالی بودن ، در لایه هالی رویی و داخلی از Via ها و پلانهایی برای گراند کردن مدار استفاده میشود.

اما در مورد باس:
    هادی جان....
    تما نباید که با روشن کردن یک چرخ گوشت از محیط بیرون دوربین نویز بر مدار بیوفتد.......
    پهنای باند و فرکانس دیتا باس کاملا برا عملکرد مدار تاثیر گذار است.....

بند 7 فرمایشات شما که می گوید نوع طراحی باس انتقال دیتا بر نویز تاثیر گذار است.
    فاصله نتها یا ترکها با یکدیگر،ضخامت و طول آنها بر اختلالات به وجود آمده تاثیر گذار است.
    اما اگر منظور این باشد که آیا سازنده ها نتوانستند این مشکل را بر طرف کنند ، باید گفت که این مشکل کاملا رفع شده و مواردی که ذکر شد کاملا پیش پا افتاده شده .....

ابهامی نیز در بند 3 دارم که منظور دقیق شما را از خازن و ترانزیستور نمی فهمم. کدام خازن ها و کدام ترانزیستورها ؟
    می دانیم که در دید ویفرهای سیلیکونی فقط یک چیز داریم. و آن ترانزیستورهای میکروسکوپی است. که با طراحی دیجیتالی مدارهای منطقی می توانند نقش مقاومت، خازن، دیود و ترانزیستور را بازی کنند. آیا منظور شما این ترانزیستورها و خازن ها است؟ در فاز سیگنال یا دیتا ؟
    تمامی چیپهایی که تا به حال ساخته شده اند....چه در پلت فورمهای PGA و چه FPGA چه SMD و SMT و SIP و ......همه و همه از مجموعه ای از ترانزیستورها ، خازنها و مقاومتها و دیودها و حتی از تریستورها و دایاکها ساخته شده اند.....مهم نیست که ما آنها را ببینیم و مهم نیست که چه چیزی نقش چه چیزی را بازی کند....
    مهم این است که در چنین مداراتی بارهای خازنی ، خاصیتهای LC , RC و اندوکتانسها وجود دارند .
    5 و 6 و 9 و 10 و 11 را یکی می بینم. ایزولاسیون سیگنال برای به سلامت رساندنش به ADC . اگر اشتباه می کنم راهنمایی بفرمایید.
    بنده از 1 تا 11 را یکی میدانم......منظور این است که فقط اندازه فتو دیودها و نوع سنسور بر نویز تاثیر ندارد.....!!!!!!!

منظور این است که نگوییم چون فلان دوربین CCD است پر نویز و چون فلان دوربین CMOS است کم نویز.....

منظور این است که حتی فاصله سنسور با ال سی دی دوربین بر نویز تاثیر میگذارد.!!!!!!
    بنظرم می رسد (فقط گمانی است غیر علمی) عمده کنترل نویز به نحوه طراحی امپلی فایر سیگنال برمی گردد. یعنی می توان محیط سیگنال را تا حدی قابل قبول ایزوله کرد و با طراحی بد امپلی فایر، خروارها نویز آفرید.
    اصولا آمپلی فایر خود در به وجود آمدن نویز تاثیر گذار است.....

هادی جان ....
    اگر در بخش آنالوگ به سیگنال دیتا گفته شد شما همان سیگنال برداشت کن.دیتا من چیزی شبیه همان 10 ساعتی است که یک جا می ایستیم و منتظر کسی میمانیم.والبته پای بی سوادی من بزنید و در نهایت از کل بندها منظور کاملا مشخص است.....احتمالا منظور دیگری داشته اید.

چند پست گذشته اصلا شباحتی به تالار گفتگو با موضوع اصلی عكاسی ندارد و بیشتر شبیه یك تالار گفتگو در خصوص گمانه ها و نظرات آزمایش نشده الكترونیك دارد
    جناب دیناروند.....
    در 1006 پست شما آیا همه مربوط به تالار گفتگو است؟؟؟؟؟
    آیا در دل همه پستهای شما مطالبی علمی و آموزشی نهفته است؟؟؟؟

بابک جان ، اگر در بحثی استاد هستید ،مطلبی عنوان کنید....اگر نه ، علت پست زدنها و تکه پرانی های شما رو نمیفهمم.
    AliMohammadi، smn و بهرنگ تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    مسعود جان در ديجيتال اگه دوربين رو كنار bts ( بخونید آنتن موبایل ) قرار بدی تاثیری در داده ای دیجیتال نداره . اگر قراره مطلبی رو جا بندازی لازم نیست پیچیدش كنی . چون اینجا هستند كسانی كه الكترونیك خوانده باشند .

و معنی فلات كابل و فیبر 17 لایه و تفاوت سنسور ها رو درك كنند .

مسعود جان فكر كنم . بهتره يه دسته بندي از موارد داشته باشي .
    ویرایش توسط amir33000 : Tuesday 25 September 2007 در ساعت 21:54
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

1- کلا نویز فقط به جنسیت سنسور بستگی نداره...
    2- اینکه دیودها با چه فاصله ای نسبت به یکدیگر قرار داشته باشند...
    3- اینکه خازنها در زمان شارژ و دشارژ شدن چقدر بر عملکرد ترانزیستورها تاثیر گذاشته باشند.(کلا منظور بارهای خازنی است که به علت نزدیک شدن فتو ترانزیستورها به یکدیگر بر عملکرد کلی تاثیر گذار است.مانند کامپکتها)
    4- اینکه در قسمت A/d چه تغییراتی بر روی سیگنال داده میشه و این الگوریتمهای تعریف شده برای پردازنده به چه شکل نوشته شده باشه.
    5- اینکه سنسور به چه صورت نسبت به اطرف شیلد شده باشه.
    6- اینکه فاصله سنسور با ال سی دی چقدر باشه.
    اینها همه مربوط به نویز بودند.
    ----------------------------------------------------------------------------
    7- اینکه از چه باسی برای ارسال دیتا استفاده شده باشه.یعنی پهنای باند دیتا باس چقدر باشه و با چه فرکانسی کار کنه.
    8- اینکه چه مقداری از دیتا در داخل سنسور پردازش بشه و چه مقداری به پردازنده منتقل بشه.(کاملا مهم هست.در Cmos ها طول رابتهای آنالوگ کوتاه تر از Ccd ها است.برای همین تاثیر پذیری کمتری نسبت به نویز دارند)
    9- اینکه فاصله پردازنده با سنسور به چه اندازه باشه.(در مجموع هر چه این فاصله کمتر باشد...مدار عملکرد بهتر وسریعتر خواهد داشت)
    10- اینکه فلت کیبل انتقال دهنده دیتا از چه مسیری عبور کرده باشه .(کلا خمیدگی ها و انحرافاتی که در کابلهای حاوی دیتا میباشند...بر عملکرد نادرست مدار کاملا تاثیر گذارند.
    اینها همه مربوط به اختلالات به وجود آمده بعد از تبدیل سیگنال به دیتا است.

امیر جان انجام شد برادر........ظاهرا باید یک کلاس انشا و دیکته بروم!!!!

درضمن مگر نمیدوستید d2xs سنسورش همون ccd است منتها بخورد ما cmos دادن باید چشم دل داشته باشی تا بتونی ببینی
    ظاهر تکه پرانی در این فوروم به تازگی مرسوم شده است....
    جناب رضا خان خلیلی.....اگر مطلب مهم و با ارزش در دست دارید....بفرمایید....
    چون درک پست شما و جناب دیناروند اصلا چشم دل نمیخواهد....و نوشتن چنین پستهایی جرات میخواهد...نه با نوشتن پستها کودکانه دیگران را به تمسخر بگیرید.

ارش جان.....قطعا سنسور و رابطها آن اصلا به بنده کفش و سایز پای شما ربطی ندارد....
    بنده هم همانند شما به دنبال عکاسی بودم و هستم و خواهم بود.
    اما همه ما در چنین بحثهایی مطالب زیاد آموختیم.

کاملا درسته...در این فوروم اساتیدی مانند شما وشاگردانی مانند بنده بسیارند که همه ما از آنها بسیار آموخته ایم .
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اما گاهی از اساتید انتظار میرود بجای تشکر کردن از پستی که از آن مطلب زیادی نمدانند...در بحث شرکت کنند و اشکالات شاگر را به آن گوش زد کنند .

ظاهرا باید قبل از نوشتن پست، اول موضع خود را در خصوص مطالبم مشخص کنم.....سپس مطالبم را در ادامه بنویسم.
    چون ظاهرا بجز من کسانی هستند که به جای نارنجک بستن و به زیر تانک رفتن دست به کارهای جالب تری میزنند.

در مورد بحث شیرین کدام یک بهتر هستند ......
    در مجموع ، با در نظر گرفتن تمام بدی ها و خوبی های دی 300 و 40 دی......و با در نظر گرفتن این موضوع که هنوز مقایسه ای برای هیچ یک اعلام نشده است.....حتی اگر دی 300 نویزی تر از 40 دی باشد....دی 300 را دوربین بهتر نسبت به 40 دی میدانم و ارزش چنین اختلافی را خواهد داشت.....مگر اینکه نتیجه تستها برخلاف اظهارات پیش از تست باشد.
    اما یقینن در تستها هر یک در یک بخش عملکرد بهتری خواهند داشت.....
    ویرایش توسط Ghadiri : Tuesday 25 September 2007 در ساعت 23:26
    ME، AliMohammadi و smn تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

عکسهای دی ۳۰۰ در ایزوهای بالا را از اینجا دانلود کنید...(حجمش زیاده..)

کد:
    http://www.unet.univie.ac.at/~a9403376/
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

خوب در نبود ما محصولات جدید و بحث های جدید و ... خدا یکی از این دی سیصد ها یا دی نود ها را در هر نسلی که صلاح بود نصیب ما بکند
    خوشبختانه منم صاحب laptop شدم و این زبان persian ساپورت میکنه اما برای تایپ لیبل ندارم و به حافظه رجوع میکنم

اما در مورد این بحث قدیمی سنسور و نویز

سنسور d2x ساخت سونی بود و از نوع cmos و کراپ و سنسور d2hs هم قبلا بحثی در موردش داشتیم ... از یک fet در مدار پیکسل استفاده کرده بود ...

اما آیا تکتولوزی ساخت یک حسگر میتواند مزیت یا عیب باشد؟
    CMOS خوب است یا CCD؟

فکر میکنم مساله اصلی این است که کلیات و جزیات را با هم قاتی نکنیم

مثلا cmos اسم عامی است
    یک نوع افزاره نیمه هادی
    که برای آرایش های مختلف دیجیتال و یا آنالوگ آن اسمهای مختلفی قرار داده اندکه همه از فامیلهای cmos هستند
    و امکاناتی که این مدارات را میسازد هم تکنولوزی ساخت سیماس نام دارد با ظرافت معلوم
    و به طور کلی هر وقت نام مبارک cmos میاید ممکن است هریک از این موارد منظور نظر باشد
    در مورد تفاوت سنسور های کنون و d2hs همانطور که قبلا هم گفتم هردو میتوانند با تکنولوزی مثلا یک میکرون cmos ساخته شوند اما تفاوت با تحلیل فیزیکی و سپس مداری قابل آنالیز است ... پس از نظر من جای بحثی با امکانات گفتمانی ندارد
    اما نویز
    قبلا من به صورت جسته و گریخته در این مورد مطالب زیادی گفتم
    اما به صورت خلاصه فیزیک فتودیود منشا اصلی تولید کم یا زیاد آن است
    امکانات اپتیک در واقع حکم فراهم کردن سیگنال بهتر برای حسگر را دارند
    و سخت افزارهای بعدی حکم انتقال داده تا تصویر نهایی و البته هریک از این طبقات هم خود میتوانند نویز یا خطایی به تصویر نهایی اضافه کنند اما توجه کنید جنس نویز و منشا آن و نحوه برخورد در هر مورد کاملا متفاوت است و ممکن است در تصویر اثر داشته باشد یا خیر
    اما این بحث را مطرح کردم که بگویم هریک کارکرد خود را دارند و باید به صورت مجزا و در جای خود بررسی شوند
    گریزهایی داشتیم در اینجا که هریک نامی جدا دارند اما رسیدگی به تک تک آنها از حوصله بحث خارج است

یک مساله دیگر هنوز هم در تلسکوپها از ccd استفاده میشود شاید به این دلیل که آنجا با قید امکان خنک کردن نویز
    کمتری میتوانستند بگیرند ... اما دوربین این امکانات را ندارد در واقع مسایل مهندسی هریک با توجه به صورت مساله و امکانات موجود یا تکنولوزی می توانند به جواب خاصی برسند و نباید به دنبال قانون و حکم شرعی باشیم که حالا کدام یک از حضرات amos یا bmos دربی را 6 تایی میکنند
    ویرایش توسط bf  : Wednesday 26 September 2007 در ساعت 18:23
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

برای اینکه دعوای نویز رو با سند و مدرک انجام بدین اینجاست:

کد:
    http://www.khosoof.com/akkasee/DSC_0075.JPG
    دی ۳۰۰ در ۶۴۰۰...
    noise reduction هم که خاموشه...و البته دوربین هم محصول نهایی نیست(اگر عکسها واقعی باشه که به گمان من هست؟ گمان نمی‌کنم محصول نهایی تفاوت خاصی داشته باشه....)
    که آقا بابک هم بتونن دانلود کنن...

فقط جان هرکس دوست دارید الکی دانلود نکنید که سرور کسوف نخوابه!
    ممنون
    ویرایش توسط Arash : Wednesday 26 September 2007 در ساعت 13:13
    nmroshan، Amir Mohebi، Khoramyar و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

یک اصلاحیه به ارسال قبلی خودم بزنم در موردی که شک داشتم
    سنسور d2x ساخت سونی و cmos بود و رزلوشن 12 مگ رو که استاندارد بالای اون دوران بود در فورمت dx که نیکون تا همین یک ماه پیش به آن وفادار بود جا داده بود
    حدث میزنم سونی از تکنولوزی ساخت جدیدتری به نسبت امکانات کنون در ساخت حسگر استفاده کرده بوده (مقیاس submicron مثلا 0.35 که به زمان ساخت میخوره)
    واگر درست یادم باشد سونی در دوربینهای فیلمبرداری خاصی هم از این حسگر استفاده کرد
    اگر جمع بندی کنیم این سنسور نویز و تصویر قابل قبول را در سطح کمتر جا داده و امکانات تولید انبوه بهتری هم داشته و این یعنی سازنده استفاده مقتضی را از تکنولوزی ساخت cmos برده است

سنسورd2hs هم که از fet استفاده کرده بود و ساخت شرکت labcast بود
    ویرایش توسط bf  : Wednesday 26 September 2007 در ساعت 18:29
    Arash و Khoramyar تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    برای اینکه دعوای نویز رو با سند و مدرک انجام بدین اینجاست:

کد:
    http://www.khosoof.com/akkasee/DSC_0075.JPG
    دی ۳۰۰ در ۶۴۰۰...
    noise reduction هم که خاموشه...و البته دوربین هم محصول نهایی نیست(اگر عکسها واقعی باشه که به گمان من هست؟ گمان نمی‌کنم محصول نهایی تفاوت خاصی داشته باشه....)
    که آقا بابک هم بتونن دانلود کنن...

فقط جان هرکس دوست دارید الکی دانلود نکنید که سرور کسوف نخوابه!
    ممنون
    الان این ایزو رو توی کنن باید با یک عکس در ایزوی ۳۲۰۰مقایسه کنیم یا بالاخره این تبعیض نژادی تموم شد ؟
    خوب یک نظر هم من بدهم .
    گرین ها خیلی نزدیک به گرین های آنالوگ شده .
    کنتراست خیلی بالانرفته (سایه ها مونو نیست)
    با یک نویز گیری ساده خیلی از نویز ها از بین میره
    البته من توی این ادیت نویز های رنگی رو از بین نبردم
    در ۶۴۰۰ همچین تصویری شاهکاره که با عجله هم گرفته شده

[IMG]http://i23.*******.com/au8uq0.jpg[/IMG]

ویرایش توسط rezakh : Wednesday 26 September 2007 در ساعت 20:05
    Arash و Khoramyar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

این همه پافشاری روی مسئله نویز اصلا" برای من قابل هضم نیست! خدا شاهده اگه من بخوام بین D200 و 30d یکی رو انتخاب کنم دلیلش نویز کمتر نیست مگر اینکه واقعا" نیاز به نوردهی طولانی یا عکاسی در ایزوهای بالا داشته باشم در غیر اینصورت اصلا" ذهنم رو درگیر مسئله نویز نخواهم کرد . برای من D300 از لحاظ نویز حتی اگر کمی بهتر از D200 و نویزی تر از 40d هم باشد دوربین بسیار جذابیست ...

صفحه 13 از 64 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین