صفحه 27 از 64 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 638
Like Tree1691تشکر

موضوع: Nikon D300

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: Nikon D300

این لینک را هم ببینید جالب است عکس دی300 در ایزوی 3200 در چند مد:
    NR OFF
    NR low
    NR OFF with noise reduction in photoshop applied Noise Ninja
    NR LOW with noise reduction in photoshop applied via noise Ninja

کد:
    http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1039&message=25865742
    Queen تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

بنا به ادعای جناب کن نیکونیان! با یک بار شارژ باتری در دی300 میشود 1000 تا عکس گرفت که در حدود دو برابر دی200 است

I put an old, mostly charged battery into my new D300 and made 794 shots on it, and this old battery from another camera still reads 22%! This means I'l be getting1,000 shots per charge on my D300, and these shots I made included a lot of time exposures under moonlight as I'll show later.
    Kaveh Ghobadi و farhad44 تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من حدود 600 تا 700 تا با 40 دی می گیرم .
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

من حدود 600 تا 700 تا با 40 دی می گیرم .
    مسعود 1000 تا می گیره:::big grin:::

جدی میگم ها به خدا!

من هم با سلطان 650 تا میگیرم.

اما این چه ربطی داشت؟

اما این موضوع یك ربطی هم به نوع عكاسی دارد.

اگر شات بزنیم و مرور كنیم و بزرگنمایی كنیم و ببینیم كه فوكوس است و هیستوگرام نگاه كنیم و كارت فرمت كنیم و اینها شاید 200 شات هم نشود زد.
    rezakh، Ghadiri، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

كاوه جان احتمالا می شه 1000 تا هم زد علتش اینه كه من از وقتی دوربین رو خریدم جمعا سه بار بیشتر شارژ نكردم و اینی كه گفتم 600-700 تا به خاطر اینه كه قبل از اینكه مثلا سفر برم با اینكه باتری هنوز كاملا دشارژ نشده بود برای اطمینان شارژش كردم. یعنی معمولا آدم صبر نمی كنه تا باتری كاملا دشارژ شه . بعدش اصلا چیز خیلی مهمی نیست چون تكنولوژی باتری دیگه به حد اعلای خودش رسیده و خیلی عجیب نیست اگه 2000 تا هم در آینده ی نزدیك بشه زد.

یه چیزی بگم كه از پویان یاد گرفتم ولی مسئولیتش پای خودتون. باتری موبایلم بعد از 2 سال خراب شده بود به شكلی كه بیش از نصف روز شارژ نگه نمی داشت ( تا روز قبلش 5-6 روز یك بار شارژ می كردم) هر چه هم دنبال باتری بودم به دلم نمی چسبید چون اغلب تقلبی اند. با راهنمایی پویان باتری رو 12-13 ساعت توی فریزر گذاشتم و بعد بلافاصله شارژ كردم. الان از سفر آهار به اینور دوباره مثل روز اولش شده و همون 5-6 روز یك بار شارژش می كنم :::big grin:::
    Persian، yasin-m، Ghadiri و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

كاوه جان احتمالا می شه 1000 تا هم زد علتش اینه كه من از وقتی دوربین رو خریدم جمعا سه بار بیشتر شارژ نكردم و اینی كه گفتم 600-700 تا به خاطر اینه كه قبل از اینكه مثلا سفر برم با اینكه باتری هنوز كاملا دشارژ نشده بود برای اطمینان شارژش كردم. یعنی معمولا آدم صبر نمی كنه تا باتری كاملا دشارژ شه . بعدش اصلا چیز خیلی مهمی نیست چون تكنولوژی باتری دیگه به حد اعلای خودش رسیده و خیلی عجیب نیست اگه 2000 تا هم در آینده ی نزدیك بشه زد.

یه چیزی بگم كه از پویان یاد گرفتم ولی مسئولیتش پای خودتون. باتری موبایلم بعد از 2 سال خراب شده بود به شكلی كه بیش از نصف روز شارژ نگه نمی داشت ( تا روز قبلش 5-6 روز یك بار شارژ می كردم) هر چه هم دنبال باتری بودم به دلم نمی چسبید چون اغلب تقلبی اند. با راهنمایی پویان باتری رو 12-13 ساعت توی فریزر گذاشتم و بعد بلافاصله شارژ كردم. الان از سفر آهار به اینور دوباره مثل روز اولش شده و همون 5-6 روز یك بار شارژش می كنم :::big grin:::
    امان از دست پویان:::big grin:::

این روش قبلا ها مورد استفاده قرار می گرفت.و خیلی وقت ها جواب می داد.اما بنده اطلاع دقیقی از علت علمی این روش ندارم.اما یك چیز را بخوبی می دانم.این عملكرد موقتی است.متاسفانه بعد از چند بار شارژ دوباره آش همان و كاسه همان و حتی بد تر.

یك موردی كه باید عرض كنم این است كه : اكثر باطری های بدنه های كانن ساخت شركت سونی است!متاسفانه و یا خوشبختانه!
    Persian و expose تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

و در ضمن نمونه تستی که از بنده می خواهید در همان سایت هست و نیازی به تست مجدد نیست...
    اما برای تست بیشتر حتما این کار رو خواهیم کرد.
    لطف می كنید دلیل اینكه من این نوع تست برام مهمه اینه كه ببینم نتیجه دوربین در حالت واقعی و روزمره نه در شرایط تست چطوره همون موردی كه شما به اون اشاره داشتید.

من در این دو عكس فقط یك تفاوت میبینم..اون هم حذف نویز رنگی است.....نمیدونم شما چه چیزی میبینید...یا میخواهید ببینید و نمیشه....
    هیچ پروسسی بجز حذف نویز رنگی در کار نیست....هیچی!!!
    ببین دوست عزیز.........
    وقتی نویز ریداکشن دوربین در مدNR-on نرمال باشه....مثل این هست که همین عکسها رو با نویز نینجا یا نویزور پروسس کردیم....و عملا هیچ تکنولوژی خاصی در این کار وجود نداره...به عبارتی دیگه،عملکرد این نویز ریداکشن در دی 300 به گونه ایست که آدم فکر میکنه در این دوربین نویز نینجا نسب شده!!!!!
    بهتره یک یکی از همان عکسها رو با نویز ریداکشن روشن و یکی خاموش رو با هم مقایسه کنید....
    عکسی که با NR خاموش هست رو توسط نویز ورد در مد دیفالت پروسس كنید و با اون یكی مقایسه كنید....

حالا چرا با این مد مقایسه نمیكنم....
    اصولا این كاردرست نیست...چرا؟چون نرم افزاری شبیه به نویز ور در ی300 وجود داره و در 40 دی نیست...
    درست این هست كه هر دو رو با نویز ریداكشن خاموش مقایسه كنیم....
    یا از هردو یك فرمت خام بگیریم و توسطACR پروسس یکسان کنیم....
    من هم همین تفاوت رو میبینم و تست شما رو هم بدون توجه به نتایج تست سایتImaging resource كه اتفاقا با تست شما همخواني دارد قبول دارم پروسس رو هم منطقي ميدونم

درسته...اصلا مطلق نیست...چیزی که مطلق است ،این هست که دی 300 در مد خاموش نویز ریداکشن از 40 دی ،با هر نوع پروسسی،نویزی تر است و این چیزی است که شما با هر روشی قصد اثبات معکوس آن را دارید و نمیدانم از این موضوع به چه نتیجه ای میرسید.....
    قصد اثباط معكوس ندارم، پافشاري هم نميكنم و كاملا نتايج تست رو تو اون حالت قبول دارم

اینکه من اولین ریویو نویس ایرانی این دوربین هستم،اصلا افتخار نیست...نمیدونم چرا به این مطلب اشاره کردید و نمیدونم چرا این موضوع شما رو ناراحت؟؟!!!
    باور بفرماييد اصلا من ناراحت نيستم شما تو خوندن اين قسمت با توجه به وضعيت روحي و برداشت دروني كه اون موقع داشتيد برداشت كرديد كافيه چشمتون رو ببنديد و فراموش كنيد كه بابك ديناروند اين متن رو نوشته ببينيد كه همون نتيجرو ميگيريد.

....نویز ریداکشن روشن در دی 300......متوجه شدم....و صد درصد به نتیجه ای که شما قصد دارید...خواهیم رسید.
    من نميخوام به اين نتيجه اي كه مد نظر شماست برسم نتيجه اي كه من ميخام بگيرم پايين شرح داده شده
    آقي قديري يك شوخي و تنها يك شوخي ناقابله"اقرار شما به اين مطلب من رو ياد نوشيده زهر هلاهل انداخت":biggrin:
    موضوع همينه شما دقيقا به اين مورد اعتقاد داريد اما تو تستتون اصلا اشاره نكرديد موردي كه باعث اين بحثها شد و آرش اشاره كرد لقمه رو صد بار ميپيچونيد......

و اما نتيجه اي كه من مي خوام بگيرم
    آقاي قديري امانت داري در نشر يك مطلب موضوع جديدي نيست مثلا همين جرايد و روزنامه ها و رسانه هاي گروهي خودمان كه با استناد به يك موضوع درست و صحيح قصد قلب واقعيت هاي ديگر را نيز دارند و بدين ترتيب خواننده عامي رو منحرف ميكنند شكايت من به اين دليل بود كه شخصي كه اينجا رو مرجع ميدنه بدون مراجعه به سايت هاي ديگه با خوندن مطلب شما به اين نتيجه ميرسه كه خروجي 40d در هر شرايطي برتر از D300 است
    (آيا خود شما به اين مورد اعتقاد داريد؟ جدا مايلم بدانم اگر لطف كنيد جواب اين سئوال رو بديد مسئله براي خواننده عامي مثل من شفاف سازي شده)
    در اين خصوص توجه تون رو به قسمتي از گفته هاي دكتر روشن در خصوص تقاضاي آقاي ساسانيان جلب ميكنم

بارها در همین فروم خطاهای چنین بررسی هایی گوشزد شده است. و تلاش بر این بوده است که با دادن این اگاهی ها ، نتایج Biased چنین بررسی‌هایی باعث نتیجه‌گیری‌های Biased در مخاطبین نگردد.
    بله آقاي قديري اگر در خصوص سئوال بنده شفاف سازي بفرماييد (البته عنوان هم كرديد كه نتايج مطلق نيست و تو حالت هاي مختلف نتايج مقايسه اي دوربين هاي مختلف متفاوته) ممنون ميشم
    اگر هم شفاف سازي نكرديد بگذاريم به حساب نديدن كامنت اينجانب
    ویرایش توسط babakdin543 : Tuesday 4 December 2007 در ساعت 08:29
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=X100XqoQk04
    کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=Bq1AvIMcaoc
    Arash، Amir Mohebi، ME و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

اين پست آقاي روشن رو ديدم ياد يه مشكل افتادم...
    نمي دانم چطور ميشه به فايلهاي youtube رسيد .... يك سري افزونه هاي فايرفاكس رو هم نصب كردم ولي افاقه نكرد...Any help?
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    اين پست آقاي روشن رو ديدم ياد يه مشكل افتادم...
    نمي دانم چطور ميشه به فايلهاي youtube رسيد .... يك سري افزونه هاي فايرفاكس رو هم نصب كردم ولي افاقه نكرد...Any help?
    هم برای دور زدن ف ی ل ت ر ی ن گ و هم برای ذخیره کردنشان روی کامپیوتر کلی ابزار دیده بودم که الان یادم نیست کجا بودند (باتری‌ام - باتری خودم! - در این لحظه کاملا خالی شده) فردا پس فردا جستجو می‌کنم و لینک می‌دهم.
    reza_Bahman تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

صفحه 27 از 64 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین