صفحه 13 از 43 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 430
Like Tree1013تشکر

موضوع: Nikon D60

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: Nikon D60

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

اين آقاي غفاري كمي با ما شوخي داره :biggrin: از روزي كه من ظاهر دوربين هاي نيكن رو به بابون تشبيه كردم ( خيلي از دارندگان هم تصديق كردند) ايشون هم تصميم گرفته به ظاهر 400D و 350D ايراد بگيره :biggrin: ( عليرضا Just Kidding ).

ولي از شوخي گذشته اگر اين دوربين كيفيت دمپاي لاستيكي برگشتي داشت پرفروشترين DSLR دنيا نمي شد :cool:

نمیدونم شاید داستان من و این دوتا دوربین مثل علاقه فرهاد به مدلهای سونی است:biggrin:
    فرهاد جان خدایی اگر 400 دی را دستت گرفتی نظرت را در مورد ارگونومی و کیفیت ساخت بدنه بگو بدونم.
    به نظر میاد 450 دی از نظر ارگونومی کمی بهتر شده.
    در خصوص پر فروشترین بودن هم فکر میکنم فروش چند مدل از دوربینهای کامپکت سونی هم خیلی بالا باشه و در رده های اول ولی کسی فکر نمیکنه ارگونومی خوبی دارند یا جنس بدنه خوب (گرچه کارکرد کامپکت ها متفاوت است) اما این روزها خیلی ها اس ال ار ها را هم با نگاه و به جای کامپکت میخرند و مشکلی هم با ارگونومی ان ندارند چون مصرف انها گهگاه است. منظورم این است که خریدار عادی که دوربین را برای عکاسی خانوادگی میخواد اخرین چیزی که در نظر میگیره ارگونومی است و جنس بدنه.
    Keivani، yasin-m و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام

دوتا از عیبهایی که از d60 گرفتن:

- No depth-of-field preview
    - No exposure or white balance bracketing

تروخدا یکی اینا رو واسه من توضیح بده

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    biggrin:
    فرهاد جان خدایی اگر 400 دی را دستت گرفتی نظرت را در مورد ارگونومی و کیفیت ساخت بدنه بگو بدونم.
    .
    البته من چند بار بيشتر 400D رو دست نگرفتم. در مورد ارگونومي بايد بگم كه توي دستام خيلي كوچك و بد قلق به نظرم اومد ولي احساس خيلي بدي از لحاظ جنس بدنه و دمپايي و ... بهم دست نداد.

الان كه دچار اين Tennis Elbow لعنتي شده ام به سختي مي توانم با 40D عكاسي كنم و از ترس بدتر شدن دستم در عيد خيلي كم عكاسي كردم. بايد بعد از تعطيلات برم دكتر.

منظورم اين بود كه كوچكي و سبكي هميشه هم بد نيست. شايد با 400D و دوربينهاي مشابه عكاسي كمتر دردآور باشد !!
    Keivani و Kavan تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    سلام

دوتا از عیبهایی که از d60 گرفتن:

- No depth-of-field preview
    - No exposure or white balance bracketing

تروخدا یکی اینا رو واسه من توضیح بده
    شايد تعجب كنيد كه من از قديم خيلي عادت نداشتم از preview عمق ميدان استفاده كنم ولي عدم وجود bracketing براي يك DSLR عيب بزرگي محسوب مي شه.

براي اونايي كه با اين مفاهيم آشنا نيستند اولي معمولا در بيشتر SLR ها موجوده و دكمه ايست كه اگر آنرا فشار دهيد با بستن ديافراگم به اندازه ي كه تنظيم كرده ايد عمق ميدان عكس رو قبل از شات بهتون نشون مي ده ( اينروزا با وجود امكان بررسي سريع عكس پس از گرفتن شايد نبودش خيلي ايراد بزرگي نباشه) و دومي حالتي است كه شما مي تونيد سه عكس پي در پي با سه نوع نورپردازي ( يا WB) بگيريد. من گاهي از بركتينك نورپردازي ( مثلا با 0 و 3/1+ و 3/1- ) استفاده مي كنم. بركتينگ وايت بالانس هم براي اونهايي كه RAW عكس مي گيرند خيلي اهميتي نداره.
    Persian، Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

در تایید فرمایشات فرهاد خان باید عرض کنم که ندیدن عمق میدان اشکال بزرگی نیست.

در حال حاضر دوربین های سری آلفا 300 و آلفا 200 هم امکان دیدن عمق میدان را ندارند.

دوربین های Entry Level جدیدا این امکان را ندارند.

اما به نظرم مهم تر از عمق میدان موضوع bracketing است.بنده حتی نمی توانم تصور کنم که دوربین ام این امکان را نداشته باشد.سونی آلفا 100 سه شات پیاپی میزند و من این روز ها احساس می کنم که این تعداد کم است و یکی از دلایلی که ممکن است بدنه را تعویض کنم همین عامل است و نیاز به تعداد شات بیشتر مثلا 5 شات.هر چند با سه شات هم در فتوشاپ و گرفتن چند نسخه دیگر با اکپوژر متفاوت کارم راه می افتد اما داشتن 5 شات bracketing بسیار عالی است.حالا عدم وجود اش یک مشکل است.البته این موضوع بیشتر برای کسانی که علاقه زیادی به عکاسی HDR دارند بیشتر ملموس است.

اما باز هم می توان از یک فایل RAW چند خروجی تهیه کرد....و این مشکل را برطرف کرد....
    Persian، Mashhadi Vahid، farhad44 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    ........

.حالا عدم وجود اش یک مشکل است.البته این موضوع بیشتر برای کسانی که علاقه زیادی به عکاسی HDR دارند بیشتر ملموس است.

اما باز هم می توان از یک فایل RAW چند خروجی تهیه کرد....و این مشکل را برطرف کرد....
    من گاهي تنبلي مي كنم ( وقتي فقط براي يك شات مي خواهم چند نوع نورپردازي داشته باشم) و به صورت دستي اين كار را مي كنم كه البته براي HDR مناسب نيست چون در فاصله ي تغيير نورسنجي كادر بهم مي خورد ولي كاوه جان اين موضوع حتا در زماني كه RAW عكس مي گيريم هم لازم است چون همان طور كه مي دانيد تغيير اكسپوژر بيش از + يا منهاي 0.7 تاثيرات نامطلوبي بر عكس مي گذارد و به خصوص براي عكس هاي بك لايت لازم است با چند اكسپوژر مختلف عكس بگيريد زيرا در بسياري موارد در نور روز تصوير LCD گول زننده است و امكان دارد نتوانيد در preview ( حتا با لايو هيستوگرام) درست تشخيص بدهيد كه شات مورد نظرتان ثبت شده يا نه . يا براي آنهايي كه مثل من عينك فوتو كروميك استفاده مي كنند تشخيص كمي و زيادي نور يا رنگها در هواي آزاد در LCD مشكل است.
    Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli و Kavan تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

از پاسخ دوستانم آقا فرهاد و آقای قبادی عزیز ممنون.
    پس با این حساب فعلا باید از فکر D60 خارج بشم
    و منتظر ورود 450D و افت قیمت 400D بمونم. البته الان 400d هم حسابی افت کرده و به قیمت 650 تومن رسیده (بدون گارانتی آفومار).
    پس فعلا برم از دوربینم معذرت بخوام که میخواستم هوو براش بیارم تا یه وقتی کار دستم نداده

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Wink پاسخ: Nikon D60

سلام

حكايت ما و بركتينگ هم عجيبه، تا وقتي كه داريم ازش استفاده نمي كنيم (هم دوربين قبليم و هم S3 IS ... تازه S3 IS هم اكسپوژر بركتينگ دارد و هم فوكوس بركتينگ!!) ولي حالا كه ميخوام D60 بگيرم، بايد به اين هم فكر كنم، البته فقط براي يادگرفتن و تمرين HDR ، احتمالا" نيكون هم به پشتوانه اين قابليت جديد In-camera NEF (RAW) Processing اين كار را كرده، البته من از اين مطلب كه آقا فرهاد گفتند بي اطلاع بودم " ( چون همان طور كه مي دانيد تغيير اكسپوژر بيش از + يا منهاي 0.7 تاثيرات نامطلوبي بر عكس مي گذارد )" .

Expect much more from your
    pictures — In-camera NEF (RAW)
    Processing

Nikon’s NEF (RAW) format lets
    you enjoy an incredible amount of
    creative freedom and control over
    camera settings – even after the
    actual shot is taken. If time is tight
    or you are unsure of which setting
    to use, it’s even possible to shoot
    first with NEF (RAW) and make
    adjustments later. That’s right: you
    can take pictures, and then change
    the image quality, image size,
    white balance or even exposure
    compensation. All operations are
    quick, simple and do not require a
    computer.

[IMG]http://i29.*******.com/2hdcehl.jpg[/IMG]
    Persian، Kaveh Ghobadi، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    پس با این حساب فعلا باید از فکر D60 خارج بشم
    و منتظر ورود 450D و افت قیمت 400D بمونم. البته الان 400d هم حسابی افت کرده و به قیمت 650 تومن رسیده
    سلام: امیر جان بنظرم با توجه به صحبت های دوستان و نیازی که شما واسه خودت تعریف میکنی قاعدتا باید دست نگه داری ولی از من میشنوی نویز رو تو این مورد بخصوص ملاک نگیر (منظورم صحبت های فرهاد خان در مورد ضرورت استفاده از ایزو 1600 نیست اون مورد کاملا ضرورتش احساس میشه)

من تمام این عکسها رو دیدم اما نظرم برخلاف شما این نیست که دی60 نویزش بیشتره اینجا یک اتفاقی افتاده که نمیشه درست ارزیابی کرد!

اونهم اینه که به چشم من در عکس دی60 که شما گذاشتی و( من تو سایز واقعی اونر دیدم) یک نویز ریداکشن بدی صورت گرفته بطوری که بافت عکس لطمه دیده! وگرنه معلوم نیست اگر همون نویز ریداکشن را نرم افزار داخلی 400دی میخواست سر خروجی پیاده کنه نتیجه چی میشد. شما در قسمت های تاریک همین عکس 400 دی تداخل رنگ های ناشی از نویز رو میبینی ولی تو دی 60 این تداخل دیده نمیشه پس اینجا تو همین عکس و باهمین تنظیمات چیزی که دیده میشه تفاوت در نویز ریداکشنی که دوربین ها سر خروجی اعمال کردند که بنظرم نمیتونه ملاک باشه باید دید فرمت خام چطوره!(در مورد نوردهی طولانی مدت بحث متفاوت تر میشه منظورم با همین تنظیماتی است که اعمال شده)

شاید چند ماه بعد فریم ویر دوربین 60دی آپگرید شد و این موضوع رو اصلاح کرد شاید هم نه! اکثر ماها که فرصت داریم رو فایل Raw کار کنیم شاید این مهم نباشه و گرنه هستند خبرنگارهایی که هنوز هم مثل دوربین های آنالوگ با دیجیتال برخورد میکنند و اصولا فایل Raw واسه اونها بیشتر حکم یک آرشیو رو داره تا یک خروجی!

قطعا این موضوع واسه اونه مهمتر از دیگر استفاده کنندهاست. نه فرصتش رو دارند نه ضرورتی ایجاب میکنه تنظیماتی رو با فایل Raw اعمال کنند!( تا جاییکه نیاز اینگونه عکاسها که بیشتر هم خبرنگارها هستند... کارخانه ها رو وادار میکنه یک دکمه Pc هم واسه دوربین مورد علاقه من اضافه کنند و با بی رحمی تمام سوکت 3پایه رو حذف کنند:biggrin:

ارادتمند
    Amir Mohebi، Keivani، Mashhadi Vahid و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

در مورد براکتینگ،‌ بنده نیز براکتینگ را با ماسماسک EV +/-‌ انجام می‌دهم، دلیلش هم تنبلی نیست. خیلی از اوقات بسیار متغیر در مورد براکتینگ عمل‌میکنم، ممکن است عکس اول را -1.5 Ev ، عکس دوم را پیش‌نهاد نورسنج و عکس سوم را +1 EV‌ بگیرم. عملاً این قابلیت انعطاف در براکتینگ اتوماتیک وجود ندارد.
    در مورد نظر فرهاد عزیز نیز موافقم که ممکن است کادر بهم بخورد، اما اگر چشمتان به ویزور باشد و ماسماسک را جا‌به‌جا کنید، این اتفاق اصلاً نمی‌افتد و انطباق و اجرایش هم بدون مشکل انجام خواهد شد.

اما در مورد فایل‌های RAW،‌ اصلاً توصیه نمی‌کنم با تغییر اکسپوژر فایل RAW براکتینگ را انجام دهید، چه کسی باور دارد اگر دوربینتان اتوبراکتینگ نداشت، قادر به انجام براکتینگ نیستید؟ بسیار کار ساده‌ایست!

نمی‌خواهم نداشتن براکتینگ را توجیه کنم، قصدم این است که بگویم اصلاً نمی‌توان نداشتن براکتینگ را ضعف اساسی یک دوربین، تا حدی که تنها به این دلیل از خریدش منصرف شوید،‌ قلمداد کرد.

اتفاقاً D60 آن‌چنان بنده را جذب نکرده است. دوربین محبوب من، که اوایل در فورم ‌بسیار از آن دفاع کردم، D40 بود که اتفاقاً جایگاهی که باید را پیدا کرد و اکنون یک انتخاب بسیار شیرین است.

همین D60 هم با وجود این که خیلی فوق‌العاده نیست،‌ وقتی در کنار بدنه 400D مقایسه می‌شود و با توجه به کیفیت تقریباً مشابه تصویری که دارند، بدنه 400D خیلی توی ذوق می‌زند. درثانی، مشکل بسیار بزرگ خریداران کانون، هنوز انتخاب لنز اول (ارزان - قابل قبول)‌باقی‌مانده و از هلوهایی مثل 18-70، 18-135 و لنز فوق‌العاده 18-200 آن‌جا خبری نیست. اشکال اساسی می‌تواند چنین چیزی باشد، نه براکتینگ.

در مورد نویزهم، دیگر این بحث نویز فقط به این درد می‌خورد تا خوشحال باشیم که نیکون کمی خودش رو تکون داد تا این بحث تنها یک خاطره باشد که با به‌یاد آوردنش لبخند بزنیم.
    گرچه دوربین بینوای معروف به نویز! بنده نیز تا کنون هیچ‌رقم آسیب نویزی به من نرسانده است.
    Arash، Nader Kohansal، Keivani و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

صفحه 13 از 43 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین