صفحه 26 از 43 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 430
Like Tree1013تشکر

موضوع: Nikon D60

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: Nikon D60

سلام امير خان

از پاسخ شما خيلي ممنون جدا خيلي خوب راهنمايي كرديد، من آنچه بايد دريافت ميكردم ، دريافت كردم . البته اساتيد به مطالب شما ايراد گرفتن ولي فكر ميكنم امير خان اين مسئله رنگ رو براي من گفتن كه نه زياد حوصله اصلاح عكس دارم نه وقتشو و اصلا دلم ميخواد عكس كه ميگيرم همينجوري هولو بپر تو گلو باشه ( و راستش نه چندان بلدم با فوتوشاپ كار كنم).

البته هرچند ميگن اي مگس .......... ولي جسارتا يه چندتا سوال در رابطه با اين مسئله a300,k200 , 400d , d60,d40 كه تو رده قيمتي هم هستن وجود داره كه مطرح ميكنم :

1- اولا چرا هيچكس در مورد k200 صحبت نميكنه عكسهاش از نظر شارپنس و رنگ ( با اجازه اساتيد)و نويز و ... خيلي خوبه ( سنسور k10 رو داره) و بدنه اون هم همان مشخصات k10 رو داره يعني ضد آب و ضد لرزش ، ضد غبار ،لنز كيت خوب و اوه........ چه لنزايي داره محشر تازگيها هم 17-70 زدن باقلوا و لنزهاش همه از نظر كيفيت ساخت عالي هستن و خوب قيمتش هم تو سايت آمازون ديدم زده 570 دلار تا 670 و قيمتش از d60 هم كمتره هرچي فكر كردم چرا من d60 رو بگيرم اين رو نگيرم فقط اين به ذهنم اومد كه پنتاكس لوازمش در ايران كمه و بد فروشه و كمپانيش ممكنه بره رو هوا و دليل ديگه اي پيدا نكردم.

2- مقايسه بين 400d و d60 نشون ميده البته با توجه به قيمتي كه امير خان دادند و تقريبا يك قيمت هستند هردو با لنز ضدلرزش دار:
    الف - دايناميك رنج d60 مطابق مقايسه dpreview سه خونه بيشتر از 400 دي بود( البته در سايه) و خب به نظرم خيلي بالاست و در يكي از عكسهايي كه امير خان براي مقايسه 400 دي و دي 60 گذاشته بودند جدا از رنگ اشباع اونها ابرها در عكس دي 60 وجود دارد در 400 دي نه كه البته نميدانم عكسها با زمان متفاوت گرفته شده اند يا از دايناميك رنج است.( دوباره نگاه كردم بابا زمانها خيلي فرق ميكنند اون ماشين تو يه عكس هست تو يكي نيست دايناميك رنج نيست)
    ب- البته نظر عمومي در چندين سايت كه ديدم اين بوده كه دي 60 خوش دست تره حالا نميدونم به اندازه دست و تپل بودن شخص و شرايط آب و هوايي و عشق كور بستگي داره يا نه.
    ج- سيستم مترينگ (با اجازه تورج عزيز از بس بين فارسي و انگليسي سوييچ كردم ... گيجه گرفتم) متفاوت 420 نقطه اي و 3d و دارا بودن اسپات مترينگ و ... كه واقعا و عملا نمي دونم چقدر فرق ميكنه.كه د 400 دي 35 نقطه اي و اسپات مسپات هم نداره.
    د-لامپ كمكي اتوفوكوس بدون بالا بردفلاش
    ه - exposure compensation در دي 60 از +5 تا -5 هست در دي 400 از +2 تا -2 كه من باز هم اثرش رو نميدونم چقدر مهمه.
    و- ايزو تا 3200 در دي 60 در مقابل 1600 در 400 دي
    ز- سرعت انتقال داده از كارت حافظه 6.7 در مقابل 3.2 در كنون
    ح- كارت sd قبول ميفرمايند.
    ط- باتري 1000 ميلي آمپر در برابر 720 ميلي آمپر در كنون.
    ي- مزيت برخورداري از لنزهاي مناسب تر و ارزان تر در رده پايين قيمتي و قطعات ارزان تر كلا.
    اما برتريهاي 400 دي به دي 60 شامل:
    الف- سنسور با نويز كمتر و توانايي نوردهي طولاني بهتر
    ب- عكس خروچي با جزييات بيشتر ( البته منظور من سافت تر بودن دي 60 در حالت raw هست )
    ج- تنظيمات كاملتر و بيشتر عكاسي مثلا شارپنس و ساچوريشن و ... كه معمولا در كنون 9 رده و در نيكون 5 رده دارند.
    د- توانايي mirror lockup كه در نيكون نيست .
    ه- داراي نرم افزارهاي كاملتر كه براي ما اصلا مهم نيست:::big grin:::
    و - داراي موتور فوكوس داخلي كه نيكن ندارد.
    ز- raw+jpeg با كيفيتهاي متفاوت كه در نيكون فقط اصلي است ( يكي اين رو توضيح بده من نميدونم چيه)
    ح - فوكوس 9 نقطه اي در برابر 3 نقطه اي
    ط- دكمه سخت افزاري براي wb-iso-dof كه نيكون ندارد.
    ي- كلا انواع و اقسام براكتينگ را دارد نيكون ندارد.
    و ضمنا كيفيت كيت لنز در دي 60 و 18-55 is در كنون خيلي خوب است و بسيار شارپ و مشابه هم كه مقايسه اونها در سايت slrgear مطالب زير رو نشون ميده:
    1- دياف هر دو 3.5 تا 5.6 است .
    2- حداقل فاصله كانونيدر نيكون 28 سانت و كنون 25 سانت.
    3- وزن كنون 200 گرم و نيكون 265 گرم
    4- قيمت هر دو حدود 200 دلار
    5- vigneting : در هر دو مشابه
    6- ديستورشن مشابه
    7- شارپنس در كنون بيشتر است كه با يك ميانگين گيري از اطلاعات سايت عدد در كنون 1.9 و در نيكون 2.5 حاصل شده كه عدد كنون بسيار بسيار براي يك لنز معمولي عالي است و نيكون خوب است.
    8- chromatic abriation عدد ميانگين آن در كنون بالاتر است و حدود 6 است كه يك عدد معمولي است و در نيكون حدود 3.5 است كه در حد لنزهاي خيلي خوب است.
    9- عدد شارپنس در 16-85 نيكون chro :3 , sharpness: 1.75 است و در 17-85 كنون chro: 6 , sharpness:2.25 تخمين زده ميشود.
    10- كيفيت ساخت نيكون كمي بهتر است.
    11- 55-200 در نيكون و 55-250 در كنون هر دو بسيار لنزهاي خوبي هستند. و حدود 250 دلار و بسيار مشابه.
    3- مقايسه d60 , a300 هم از اون مقايسه هاي درد سر ساز است جزييات و نويز و تا حدودي رنگ آنها مشابه هم هستند و هردو سنسور مشابه دارند ظاهرا و با d80 مشترك هستند و a300 علاوه بر ضد لرزش و ضدغبار , live view و امكان چرخش مانيتور را دارد ( البته به قيمت كوچك شده تصوير view finder از 0.8 به 0.74 ) وقيمتي معادل دي 60 در آمازون فقط اشكال بزرگ آن نسبت به دي 60 لنز بي كيفيت كيت آن است كه دي 60 هم ضدلرزش بهتر و هم از كيفيت لنز خوبي برخوردار است . در مورد بدنه و ارگونومي ظاهرا a300 از نيكون هم بهتر است. ابعاد مونيتور 2.7 دارد .

4- والا عكسهايي كه من در ايمجينگ رسورس( خيلي شرمنده تورج جان) ديدم دي 40 يك سرو گردن از دي 60 بهتر بود ، ولي مشخصه هاي بسيار بهتري دي 60 به آن دوربين دارد كه اختلاف قيمت را توجيه ميكند. اگر دي 40 با لنز كيت vr دار بود انتخاب خيلي خوبي ميبود.

حالا با توجه به مشخصه هاي گفته شده بخصوص در مورد 400دي و دي 60 كدام مشخصه ها برتري دوربينها را نسبت به هم بيشتر ميكند.

سپاس( ضمنا چون همه مطالب حول و حوش دي 60 ميچرخه پست نامربوط نيست):cool:
    ضمنا جملات قاطي پاتي است خيلي بايد ويرايش ميكردم گفتم يك عذر خواهي بكنم راحت تره
    ویرایش توسط journalist : Thursday 5 June 2008 در ساعت 11:32
    Tooraj تشکر می‌کند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر همراه Tooraj آواتار ها
    تشکر کرده
    1459

نقل قول نوشته اصلی توسط journalist نمایش پست ها
    ب- عكس خروچي با جزييات بيشتر ( البته منظور من سافت تر بودن دي 60 در حالت raw هست )
    من فقط در این انجمن این جمله رو شنیدم. 400D درسته که Noise یا پارازیت کمتری داره ولی منظورتون از خروجی با جزئیات بیشتر چیه؟

یه نگاهی به مقایسه ها بندازید:

کد:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D60/noise.shtml
    http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D60/outdoor_results.shtml
    http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D60/resolution.shtml
    ویرایش توسط farhad44 : Thursday 5 June 2008 در ساعت 13:28 دلیل: لطفا کد تگ برای تمامی لینکها فراموش نشود
    journalist و spring تشکر می‌کنند.
    تورج فارسی

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

نقد دیگری برای این دوربین:

کد:
    http://www.dcresource.com/reviews/nikon/d60-review/index.shtml

The Nikon D60 is an entry-level digital SLR aimed squarely at consumers. It has a friendly interface with numerous help screens, in-camera photo editing, and very vivid color that borders on unrealistic. You also get a dust reduction system, snappy performance, Active D-Lighting, and solid build quality. There are quite a few downsides, though, including a limited selection of autofocus lenses, a small viewfinder, no live view, and poor bundled RAW editing software. The Nikon D60 isn't my favorite entry-level digital SLR -- mainly due to its soft, over-saturated photos -- but it's certainly worth a look.

I had mixed feelings about the D60's photo quality, and I think a lot of people will disagree with me here. I think that the photos produced by the camera are too soft, and way oversaturated. Colors are so vivid that they almost appear cartoonish, in my opinion. You can dial down the saturation a bit (and increase the sharpness) using the Optimize Image feature, though I'd use that on a case-by-case basis, as it can make things a bit too dull. Noise is kept to a minimum until the highest ISO settings, and I never found noise reduction artifacting to be much of a problem. The 18 - 55 mm kit lens has some minor corner blurring and purple fringing, and I saw some mild vignetting on the 55 - 200 mm kit lens as well. I didn't encounter any redeye during my time with the D60, but if you do, you can get rid of it in playback mode.

Overall, I consider the Nikon D60 a "good, but not great" digital SLR. While entry-level buyers will enjoy its point-and-shoot features, I think more experienced photographers will frown on its overprocessed photos, mediocre set of manual controls, and autofocus lens support. I think there are better entry-level D-SLRs out there, but the D60 is still worth looking at

این هم نظری است برای خودش.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

سلام تورج جان

شك ندارم كه علم شما از بنده بيشتره بخصوص كه دي 60 هم تو دست شماست و خب شما بهتر ميدونيد كه چي ميگيد ولي جسارتا جسارتا :

بنده به هيچ عنوان روش تست اون سايت رو قبول ندارم اصلا: خيلي نامردي كرده آخه ، اومده دوربين 400 دي رو با لنز كيت بدش با لنز كيت خوب دي 60 مقايسه كرده عكسها در دياف 8 با فاصله كانوني 35 در آخرين تستي كه شما قرار داديد رو كه يك عكس استاندارد هم مثلا قرار داده نگاه كنيد.pdf بنده رو هم نگاه كنيد.
    1.jpg
    2.jpg

حالا به اينجا بريد

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond60/page24.asp
    و به 2 صفحه بعد كه در آن فايل raw هم هست برويد لنزها هم تقريبا مشابه هستند. لنز 50 با دياف 1.8 براي نيكون و لنز 50 با دياف 1.4 براي كنون .
    حالا مقايسه عادلانه است.
    اين هم وضعيت دو لنز نسبت به هم
    3.JPG
    untitled.JPG
    ویرایش توسط farhad44 : Thursday 5 June 2008 در ساعت 13:30 دلیل: کد تگ برای تمام لینکها اجباری است
    Tooraj تشکر می‌کند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر همراه Tooraj آواتار ها
    تشکر کرده
    1459

حالا به اينجا بريد

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond60/page24.asp
    شما درست می فرمایید.
    ولی چرا DPreview در این مقایسه برای D60 هم از لنز f1.4 استفاده نکرده ؟

از طرفی هم لنزهای کیت هر دو دوربین اونقدر هم که شما میگید فرق ندارن.
    journalist تشکر می‌کند.
    تورج فارسی

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام دوستان
    در این 3 ساعتی که اداره محترم برق لطفشون شامل حال ما شد ، چقدر پست زده شده!!!!!!

در مورد پست دوست عزیز جناب Pouyashariat61:

ساخت ژاپن یا افغانستان بودن از نظر من اشکالی ندارد. چه بسا که دوربین ساخت افغانستان مونتاژ بهتری هم نسبت به ژاپن داشته باشد!!! من فقط مسائلی که در ذهنم وجود داشت رو ذکر کردم.
    در مورد سایز دست بنده هم باید بگم که دستام معمولی هستن :biggrin: خوشدستی و چفت شدن در دست به نوع طراحی بدنه هم مربوط میشه و فقط تابعی از بزرگی و کوچکی دست و بدنه دوربین نیست.
    در مورد ویوفایندر هم قبل از اینکه در ویوفایندر دو دوربین نگاه کنم ، از تفاوت بین اونها اطلاع نداشتم.

---------------------------------------------------

در مورد پست دوست عزیز آقای journalist

اگه دنبال دوربین بی عیب میگردید باید بگم که وجود نداره. و باید طبق نیازهاتون خرید کنید.
    مثلا برای من 3 نقطه فوکوس یا 9 نقطه فوکوس فرقی نمیکنه. چون همیشه از نقطه وسط و قفل فوکوس استفاده میکنم. اگه فوکوس d60 یک نقطه ای هم باشه برای من کافیه.
    یا مثلا دوربین قبلیم برکتینگ داشت که خداوکیلی در 4 ماهی که داشتمش شاید 1 یا 2 بار و فقط برای تست ازش استفاده کردم!!!!
    بنظر من نیازتون رو بشناسید و بعدا خرید کنید. به فکر لوازم جانبی و لنزها در آینده هم باشید.
    ویرایش توسط Amir Tavakoli : Thursday 5 June 2008 در ساعت 17:08
    shabab، Pouyashariat61 و journalist تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7229

سلام
    حتما همتون تصویر زیر رو بارها دیدید.

[IMG]http://i32.*******.com/29pz050.jpg[/IMG]

در زیر ، قسمت روشنتر عکس بالا را در کراپ 100% میبینید:

[IMG]http://i26.*******.com/2vts8xj.jpg[/IMG]

دو عکس بالا از تصاویر تست d60 و 400d کراپ شده و بگفته دپریوو در شرایط زیر تبدیل شده:

- Load RAW file into Adobe Camera RAW (Auto mode disabled)
    Set Sharpness to 0 (all other settings default) -
    Open file to Photoshop -
    Apply a Unsharp mask: 80%, Radius 1.0, Threshold 0 -
    Save as a TIFF (for cropping) and as a JPEG quality 11 for download

حالا بنظر شما کدامیک متعلق به d60 و کدامیک متعلق به 400d هست؟؟؟ :::big grin:::
    آیا اختلاف بقدری هست که آدمو از خرید x پشیمون کنه و بسوی y سوق بده؟؟؟؟
    (اینو در جواب خودم و در تایید صحبتهای آقای دکتر روشن و آقا فرهاد گذاشتم)
    .
    .
    .
    .
    توضیح: عکس بالایی متعلق به d60 و عکس پایینی متعلق به 400d هست
    Mashhadi Vahid، farhad44، Pouyashariat61 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط zoo18820 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون به سوال قبلی . کیفی که به درد این دوربیت بخوره و از نظر ضربه های کوچیک و رطوبت محفوظ نگهش داره چنده؟و چه مارکیه؟در ضمن فیلتر uv ارزش خریدن داره یا نه ؟ برای اینکه شیشه لنزش خطی یا چیزی بهش نخوره چی پیشنهاد میکنید؟ در ضمن رم موبایل دارم می تونم فعلا از اون استفاده کنم تا رم بخرم؟اگر یه عکس از تجهیزات داخلش هم اگه هست بگید ممنون میشم
    سلام
    کیف از 5 تومن هست به بالا. بستگی داره که چه سایزی بخوای و چه مارکی بخوای و .....
    فیلتر UV هم حتما همون روز اول بخر. من قبل از اینکه دوربین رو روشن کنم ، مشغول بستن فیلتر UV روی لنز بودم!
    به d60 مموری SD میخوره. مموری موبایل شما چیه؟

تجهیزات داخلش هم اینا هستن:

Nikon D60 digital SLR body & cap
    Shoulder strap
    Eyepiece Cap DK-5
    Eyepiece Cup DK-20
    EN-EL9 Lithium-Ion battery
    MH-23 Quick Charger & cable
    USB cable
    A/V cable
    Software CD-ROM
    User manual
    journalist و zoo18820 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوستان متاسفانه اين تاپيك تبديل به چت روم شده بود و به همين دليل مجبور شدم تعداد زيادي از پست ها ( از جمله چندين پست خودم رو) به تاپيك بحث هاي بي ربط به ... منتقل كنم.

از كليه ي دوستان عزيز و به ويژه كاربران تازه وارد خواهش مي كنم به اين نكته توجه كنند كه تاپيك هايي كه به نام دوربين خاصي هستند محل بحث و تبادل نظر فني در مورد اون دوربين هستند و جاي سوال هايي مثل :

فيلتر UV كارش چيه ....
    كيف چي خوبه و چنده ...
    مموري چي بخرم ....
    750 دارم چكار كنم ....
    تايلندي يا چيني يا ژاپني چه فرق دارند ....

و امثالهم در اين تاپيك ها نيست و براي همه ي اين سوالات تاپيك هايي در بخش هاي مربوطه از جمله بخش " چه دوربيني بخرم " وجود دارد كه با كمي جستجو پاسخ سوالاتتون رو خواهيد يافت.

با تشكر
    A_Maddah، Minoosepehr، shabab و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

سلام امير خان

از پاسخ شما خيلي ممنون جدا خيلي خوب راهنمايي كرديد، من آنچه بايد دريافت ميكردم ، دريافت كردم . البته اساتيد به مطالب شما ايراد گرفتن ولي فكر ميكنم امير خان اين مسئله رنگ رو براي من گفتن كه نه زياد حوصله اصلاح عكس دارم نه وقتشو و اصلا دلم ميخواد عكس كه ميگيرم همينجوري هولو بپر تو گلو باشه ( و راستش نه چندان بلدم با فوتوشاپ كار كنم).

البته هرچند ميگن اي مگس .......... ولي جسارتا يه چندتا سوال در رابطه با اين مسئله a300,k200 , 400d , d60,d40 كه تو رده قيمتي هم هستن وجود داره كه مطرح ميكنم :

1- اولا چرا هيچكس در مورد k200 صحبت نميكنه عكسهاش از نظر شارپنس و رنگ ( با اجازه اساتيد)و نويز و ... خيلي خوبه ( سنسور k10 رو داره) و بدنه اون هم همان مشخصات k10 رو داره يعني ضد آب و ضد لرزش ، ضد غبار ،لنز كيت خوب و اوه........ چه لنزايي داره محشر تازگيها هم 17-70 زدن باقلوا و لنزهاش همه از نظر كيفيت ساخت عالي هستن و خوب قيمتش هم تو سايت آمازون ديدم زده 570 دلار تا 670 و قيمتش از d60 هم كمتره هرچي فكر كردم چرا من d60 رو بگيرم اين رو نگيرم فقط اين به ذهنم اومد كه پنتاكس لوازمش در ايران كمه و بد فروشه و كمپانيش ممكنه بره رو هوا و دليل ديگه اي پيدا نكردم.

2- مقايسه بين 400d و d60 نشون ميده البته با توجه به قيمتي كه امير خان دادند و تقريبا يك قيمت هستند هردو با لنز ضدلرزش دار:
    الف - دايناميك رنج d60 مطابق مقايسه dpreview سه خونه بيشتر از 400 دي بود( البته در سايه) و خب به نظرم خيلي بالاست و در يكي از عكسهايي كه امير خان براي مقايسه 400 دي و دي 60 گذاشته بودند جدا از رنگ اشباع اونها ابرها در عكس دي 60 وجود دارد در 400 دي نه كه البته نميدانم عكسها با زمان متفاوت گرفته شده اند يا از دايناميك رنج است.( دوباره نگاه كردم بابا زمانها خيلي فرق ميكنند اون ماشين تو يه عكس هست تو يكي نيست دايناميك رنج نيست)
    ب- البته نظر عمومي در چندين سايت كه ديدم اين بوده كه دي 60 خوش دست تره حالا نميدونم به اندازه دست و تپل بودن شخص و شرايط آب و هوايي و عشق كور بستگي داره يا نه.
    ج- سيستم مترينگ (با اجازه تورج عزيز از بس بين فارسي و انگليسي سوييچ كردم ... گيجه گرفتم) متفاوت 420 نقطه اي و 3d و دارا بودن اسپات مترينگ و ... كه واقعا و عملا نمي دونم چقدر فرق ميكنه.كه د 400 دي 35 نقطه اي و اسپات مسپات هم نداره.
    د-لامپ كمكي اتوفوكوس بدون بالا بردفلاش
    ه - exposure compensation در دي 60 از +5 تا -5 هست در دي 400 از +2 تا -2 كه من باز هم اثرش رو نميدونم چقدر مهمه.
    و- ايزو تا 3200 در دي 60 در مقابل 1600 در 400 دي
    ز- سرعت انتقال داده از كارت حافظه 6.7 در مقابل 3.2 در كنون
    ح- كارت sd قبول ميفرمايند.
    ط- باتري 1000 ميلي آمپر در برابر 720 ميلي آمپر در كنون.
    ي- مزيت برخورداري از لنزهاي مناسب تر و ارزان تر در رده پايين قيمتي و قطعات ارزان تر كلا.
    اما برتريهاي 400 دي به دي 60 شامل:
    الف- سنسور با نويز كمتر و توانايي نوردهي طولاني بهتر
    ج- تنظيمات كاملتر و بيشتر عكاسي مثلا شارپنس و ساچوريشن و ... كه معمولا در كنون 9 رده و در نيكون 5 رده دارند.
    د- توانايي mirror lockup كه در نيكون نيست .
    ه- داراي نرم افزارهاي كاملتر كه براي ما اصلا مهم نيست:::big grin:::
    و - داراي موتور فوكوس داخلي كه نيكن ندارد.
    ز- raw+jpeg با كيفيتهاي متفاوت كه در نيكون فقط اصلي است ( يكي اين رو توضيح بده من نميدونم چيه)
    ح - فوكوس 9 نقطه اي در برابر 3 نقطه اي
    ط- دكمه سخت افزاري براي wb-iso-dof كه نيكون ندارد.
    ي- كلا انواع و اقسام براكتينگ را دارد نيكون ندارد.
    و ضمنا كيفيت كيت لنز در دي 60 و 18-55 is در كنون خيلي خوب است و بسيار شارپ و مشابه هم كه مقايسه اونها در سايت slrgear مطالب زير رو نشون ميده:
    1- دياف هر دو 3.5 تا 5.6 است .
    2- حداقل فاصله كانونيدر نيكون 28 سانت و كنون 25 سانت.
    3- وزن كنون 200 گرم و نيكون 265 گرم
    4- قيمت هر دو حدود 200 دلار
    5- vigneting : در هر دو مشابه
    6- ديستورشن مشابه
    7- شارپنس در كنون بيشتر است كه با يك ميانگين گيري از اطلاعات سايت عدد در كنون 1.9 و در نيكون 2.5 حاصل شده كه عدد كنون بسيار بسيار براي يك لنز معمولي عالي است و نيكون خوب است.
    8- chromatic abriation عدد ميانگين آن در كنون بالاتر است و حدود 6 است كه يك عدد معمولي است و در نيكون حدود 3.5 است كه در حد لنزهاي خيلي خوب است.
    9- عدد شارپنس در 16-85 نيكون chro :3 , sharpness: 1.75 است و در 17-85 كنون chro: 6 , sharpness:2.25 تخمين زده ميشود.
    10- كيفيت ساخت نيكون كمي بهتر است.
    11- 55-200 در نيكون و 55-250 در كنون هر دو بسيار لنزهاي خوبي هستند. و حدود 250 دلار و بسيار مشابه.
    3- مقايسه d60 , a300 هم از اون مقايسه هاي درد سر ساز است جزييات و نويز و تا حدودي رنگ آنها مشابه هم هستند و هردو سنسور مشابه دارند ظاهرا و با d80 مشترك هستند و a300 علاوه بر ضد لرزش و ضدغبار , live view و امكان چرخش مانيتور را دارد ( البته به قيمت كوچك شده تصوير view finder از 0.8 به 0.74 ) وقيمتي معادل دي 60 در آمازون فقط اشكال بزرگ آن نسبت به دي 60 لنز بي كيفيت كيت آن است كه دي 60 هم ضدلرزش بهتر و هم از كيفيت لنز خوبي برخوردار است . در مورد بدنه و ارگونومي ظاهرا a300 از نيكون هم بهتر است. ابعاد مونيتور 2.7 دارد .

4- والا عكسهايي كه من در ايمجينگ رسورس( خيلي شرمنده تورج جان) ديدم دي 40 يك سرو گردن از دي 60 بهتر بود ، ولي مشخصه هاي بسيار بهتري دي 60 به آن دوربين دارد كه اختلاف قيمت را توجيه ميكند. اگر دي 40 با لنز كيت vr دار بود انتخاب خيلي خوبي ميبود.

حالا با توجه به مشخصه هاي گفته شده بخصوص در مورد 400دي و دي 60 كدام مشخصه ها برتري دوربينها را نسبت به هم بيشتر ميكند.

سپاس( ضمنا چون همه مطالب حول و حوش دي 60 ميچرخه پست نامربوط نيست):cool:
    ضمنا جملات قاطي پاتي است خيلي بايد ويرايش ميكردم گفتم يك عذر خواهي بكنم راحت تره

بنظرم اين سوالا بايد در بخش چه دوربيني بخرم ويا تاپيك كداميك بهتر است مطرح بشه

در خصوص دوربين k20 هم اينجا يه تاپيك اختصاصي وجود داره :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6309

صفحه 26 از 43 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین