صفحه 107 از 143 نخستنخست ... 7 57 97 103 104 105 106 107 108 109 110 111 117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

بله چون D90 موتور فوکاس در بدنه دارد در استفاده از این لنز اتوفوکاس را خواهید داشت.

این یک لنز فول فریم هست
    چقدر جالب این لنز ماکروی خوبی هم میده

از دیگر محاسن این لنز:

شارپ بودن
    9 پره بودن

قابلیت ماکروی خوب 1:2 in macro mode at 105mm

و دیستروشن خیلی کم

به نقل از سایت کن واک ول:
    کد:
    http://www.kenrockwell.com/nikon/28105af.htm

اما ظاهرا لرزه گیر ندارد

فلاش SB600 هم گزینه خوبی خواهد بود.

موفق باشید

انوش

خیلی ممنون از جوابتون.

تو سایتی که معرفی کردین حرفی از ساپورت دوربین d90 نزده چجوری به نتیجه رسیدن که ساپورت میکنه؟

این لنزه خوبی هست برای خونگی؟ کلا به درد دوربین d90 میخوره؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

d90 با توجه امکاناتی که در آن گذاشته شده ( چیز هایی که اگر نبودند نبود آن احساس میشد) و چیز هایی که در آن گذاشته نشده و در مدل های بالاتر گذاشته شده که به قیمت کمتری برسد ( مثلا فلزی بودن بدنه که برای همه کاراریی ندارد یا مواردی دیگر که D300 هست اما قیمتی بالاتر دارد) این دوربین از زمان ساختش تا کنون یکی از محبوب ترین ها بوده .

قیمت بدنه خالی 850 هزار تومان است. منتها چون لنزی در کنارش هست که 350 هزار تومان قیمت دارد مجموعا به 1200 میرسد.

که واقعا این لنز در کنار این دوربین مجموعه ای بسیار جذاب را بوجود آورده با دارا بودن اکثر امکاناتی که در عکاسی به آن نیار دارید با حداقل قیمت ممکن. در واقع با خرید d90 با لنز کیت خودش خیلی بیشتر مبلغی که میپردازید جنس تحویل میگرید.

اگر قرار باشد بعد از گذشت این مدت باز این دوربین را مورد مقایسه با مدلهای جدید قرار دهیم خواهیم دید که خروجی دوربین در مقایسه با دوربین های جدید بسیار عالیست اگر بنا باشد سنسور آن بررسی گردد نمره عمق رنگ ، دینامیک رنج و وضعیت نویزی آن بسیار خوب است:
    کد:
    http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor/Camera-rankings

فقط مگاپیکسل آن 12 هست که برای کسانی که قرار نیست چاپهای بزرگ داشته باشند بسیار هم عالی خواهد بود ( برای چاپ بزرگ تا 70 سانت خوب هست. اما خیلی ها حتی تا کنون چاپ بزرگ تر از A4 هم نداشته و نخواهند داشت)

یا فرضا برای کسی که فیلم برداری روی یک دوربین عکاسی اهمیت داشته باشد (که برای همه ندارد)
    فیلم برداری Hd 720p هم دارد. تنها گزینه ای که میتوانید به D90 برتری داشته باشد D7000 خواهد بود که فرق قیمتی بین آنها وجود دارد.

موفق باشید

انوش
    masoudrejae، Mohamad_Ali، EGALE و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط EGALE نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون.

تو سایتی که معرفی کردین حرفی از ساپورت دوربین d90 نزده چجوری به نتیجه رسیدن که ساپورت میکنه؟

این لنزه خوبی هست برای خونگی؟ کلا به درد دوربین d90 میخوره؟
    خیر نزده ، من اون لینک رو به عنوان مبع برای مشخصاتی که از لنز برشمرده شد گذاشتم. نه به عنوان مشخصات D90

اگر نه این لنز AF-D هست و در بدنه ای هایی که که موتور فوکاس ندارند مثل D3000 D5000 و D3100 بدون اتو فوکاس کار خواهد کرد و در مدل های D90 و بالاتر که این بدنه ها موتور فوکس دارند مشکلی نخواهد بود.

موفق باشید

انوش
    EGALE و omid mohebbi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

دستت درد نکنه من خودم که عکس های نمونه اش را دیدم متوجه رنگ و شارپ بودنش شدم
    فقط یک چند تا سوال دیگه دارم ممنون میشم جواب بدین
    یکی به نظر شما خرید الان این دوربین با توجه به اینکه ساخت دو سال قبله و قیمت بالای یک میلیونش کار عاقلانه ای است؟
    دوم اینکه مثلا کسی که دو سال قبل خریده اگه الان بفروشه زیاد ضرر نمیکنه اگه الان بخریم ممکنه مثلا چند ماه بعد قیمت این دوربین افتی چشم گیر کنه؟که ادم از خریدش پشیمون بشه؟
    سوم ایا این دوربین مشکل خواصی یا بدقلغی خاصی نداره
    مثلا من خودم قبلا a200داشتم همون زمان بزرگترین مشکلش این بود که در فضای بسته از اجسام متحرک نمیشد عکس گرفت و حتما عکس فلو میشد با هر سرعت شاتر و با هر تنظیماتی
    این چی ایا بدقلغی خاصی داره؟
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    1- عکس های نمونه اش را دیدم متوجه رنگ و شارپ بودنش شدم

2-یکی به نظر شما خرید الان این دوربین با توجه به اینکه ساخت دو سال قبله و قیمت بالای یک میلیونش کار عاقلانه ای است؟
    3-اگه الان بخریم ممکنه مثلا چند ماه بعد قیمت این دوربین افتی چشم گیر کنه؟که ادم از خریدش پشیمون بشه؟
    4- ایا این دوربین مشکل خواصی یا بدقلغی خاصی نداره
    درود

1- شارپ بودن بیشتر به لنز مربوط میشود

2- قبلا توضیح دادم قیمت این دوربین 850 هزار تومان است نه بالا یک میلیون ! و خرید آن معقول خواهد بود مگر آنکه بودجه بیشتری را داشته باشید که بتوانید بدنه ای مثل D7000 را ترجیح دهید البته به شرط آنکه امکانات بیشتر موجود در d7000 برای شما بیشتر از D90 کاربرد داشته باشد ، و برایتان ارزش پرداختن بهای بیشتر را داشته باشد.

3- D90 الان در پایینترین قیمت خودش قرار دارد با توجه به رده ای که در آن قرار دارد نمی تواند از این ارزانتر شود و اگر هم تولید آن متوقف گردد مطابق تجربه ای که در بازار از نیکون سراغ داریم با تمام شدن آکبند آن مطمئنا قیمت دست دوم آن بیشتر هم میشود.

4- مطابق آنچه که دوستان تا به این لحظه تجربه کردند این بدنه مشکلی نداشته است.

موفق باشید

انوش
    masoudrejae و omid mohebbi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    دستت درد نکنه من خودم که عکس های نمونه اش را دیدم متوجه رنگ و شارپ بودنش شدم
    فقط یک چند تا سوال دیگه دارم ممنون میشم جواب بدین
    یکی به نظر شما خرید الان این دوربین با توجه به اینکه ساخت دو سال قبله و قیمت بالای یک میلیونش کار عاقلانه ای است؟
    دوم اینکه مثلا کسی که دو سال قبل خریده اگه الان بفروشه زیاد ضرر نمیکنه اگه الان بخریم ممکنه مثلا چند ماه بعد قیمت این دوربین افتی چشم گیر کنه؟که ادم از خریدش پشیمون بشه؟
    سوم ایا این دوربین مشکل خواصی یا بدقلغی خاصی نداره
    مثلا من خودم قبلا a200داشتم همون زمان بزرگترین مشکلش این بود که در فضای بسته از اجسام متحرک نمیشد عکس گرفت و حتما عکس فلو میشد با هر سرعت شاتر و با هر تنظیماتی
    این چی ایا بدقلغی خاصی داره؟

سلام دوست من
    من چندماه پیش این دوربین را خریدم و بینهایت راضی هستم.یعنی هیچ احساس کمبودی تا الان درموردش نداشتم.
    الان دیگه اخرین روزهای تولید دی90 هست.خیلی بعیده قیمتش کم بشه.اگرهم بشه فکر نمیکنم کمتر از 1100 بشه.
    اگر قصد دارید چند ماه دیگر بفروشید که خب بحثش جداست...
    عرض کردم تا الان هیچ بد قلغی یا کمبودی احساس نکردم.شاید فقط کمبود رنج لنز 18-105 بوده که خب با توجه به کیفیت بالا این لنز همه چیز تحت الشعاعش قرار میگیره!
    من 1 عکس توی قسمت عکاسی حیات وحش قرار دادم با سرعت بالا عکس گرفتم و با لنز 18-105 ببینید چی میشه!
    این دوربین اونقدر محبوبه که جای تعریف بیشتر برای من نمونده.
    صحبت های جناب انوش هم حتما راهنمایی خوبیست.توجه کنید.

ببخشید.
    چه مموری کارتی برای این دوربین بخرم؟
    SD تا چند گیگ ساپورت میکنه؟SDHC تا چند گیگ ساپورت میکنه؟
    سرعت SD بهتره یا SDHC؟
    کدوم بهتره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

سلام. يک سوال آف
    خالق اين برند کدام کشور است. اکثر اين دوربينهايي که ديدم، ساخت تايوان/تايلند بودند. ولي در چند ريويو به ساخت ژاپن و امريکا هم برخورد کردم!
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر آشنا Mrmoeini آواتار ها
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها

حقیقتش من اطلاعی ندارم که آیا سنسور D۳۰۰ و D۹۰ یکسان هست یا نه (احتمالا سنسورشون یکسان باشه و یه احتمال ضعیف هم اینه که سنسور D۹۰ اندکی‌ بهتر باشه چون جدید تره) اما حتا اگر دقیقا یک سنسور هم در این دو دوربین به کار رفته باشه باز هم نتیجه گیری سایت DXO Mark تناقض آمیز نیست. چرا که اولا رفتار هر دو سنسور و امتیازی که به هر دو اونها داده شده بسیار نزدیک به هم هست.

ثانیا به این نکته توجه داشته باشید که هر دوربینی برای ساخت فایل خام، یک سری سیگنال‌ها آنالوگ ( که در نتیجهٔ تابش فتون‌ها به سطح سنسور ایجاد میشن) رو باید به اطلاعات دیجیتال (که همون فایل raw دوربین هست) تبدیل کنه. این تبدیل توسط الگوریتم‌های انجام می‌شه که ممکن هست برای دو دوربین، یکسان نباشه. خوب طبیعتاً از اونجای که D۹۰ دوربین جدید تری هست، این احتمال وجود داره که نیکون با الگوریتم‌های بهتری این تبدیل آنالوگ به دیجیتال رو انجام بده و نتیجه کار این باشه که سنسور D۹۰ امتیاز اندکی‌ بهتر از سنسور D۳۰۰ کسب کنه.

در حقیقت سوال شما باعث می‌شه که من به سه نکته‌ای که در پست قبل اشاره کرده بودم یک نکتهٔ دیگه رو هم اضافه کنم و اون هم اینکه نتایج و امتیازات سایت DXO Mark تنها به سنسور نمیتونه داده بشه، بلکه به مجموعهٔ سنسور و الگوریتم ساخت فایل خام داده میشه.
    با سلام جناب ابراهیمی
    یه نکته کوچیک ولی مهم که از دید دوستانی چون شما و جناب غفاری و انوش خان عزیز پنهون مونده اینه که : من دی90 رو با دی300 اس مقایسه کردم نه دی300.
    استدلال شما و باقی دوستان کاملا متین و استواره ولی در مورد دی300. اما در مورد دی300 اس نه. چون همونطور که میدونین دی300 اس دو سال بعد از دی300 ارائه شد. پس هم از لحاظ سنسور و هم بویژه از لحاظ الگوریتم پردازش با دی300 یکسان نیست و از دی90 جدیدتره. حالا که جدیدتره چرا امتیازش کمتره؟ این خلاصه سئوال من بود. بنابراین این امتیازی که این سایت به این دو بدنه داده واسه من یکی حداقل تناقض داره. حتما این حق رو برای من قائل هستید که قانع نشده باشم. اگر هم از بیخ در اشتباهم روشنم بفرمایید
    با سپاس
    محمد رضا معینی

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    سلام. يک سوال آف
    خالق اين برند کدام کشور است. اکثر اين دوربينهايي که ديدم، ساخت تايوان/تايلند بودند. ولي در چند ريويو به ساخت ژاپن و امريکا هم برخورد کردم!
    درود

خالق کدام برند ؟!! اگر منظورتان نیکون هست ، یک برند ژاپنی هست
    که قدمت بسیار زیادی دارد اما هم کنون بدنه های فول فریمش را در ژاپن تولید میکند و بدنه های کراپدارش را در تایلند.

انوش
    netwalker و omid mohebbi تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    سلام. يک سوال آف
    فکر میکنم این بدردتون بخوره

برگرفته از ویکیپدیا فارسی

نیکون (نام کامل به ژاپنی: 株式会社ニコン کابوشیکی گایشا نیکون) شرکتی چندملیتی است که مقر آن در توکیو پایتخت ژاپن است. نیکون در زمینه تولید دوربین عکاسی و
    عدسی‌های اپتیک فعالیت دارد.ابندا با نام نیکور محصولات اپتیک خودرا ارائه می‌داد(هم اکنون نیز روی لنزهای حرفه‌ای نام Nikkor درج شده می‌باشد).در سالهای قبل از جنگ جهانی

اول تهیه لنزها و تلسکوپها و پریسکوپهای جنگی و زیردریایی تخصص این شرکت بوده همچنین دوربینهای چشمی وعکاسی.تاکنون بیشترین تعداد لنز و دوربین را در دنیا تولید کرده و۲۸

سال متوالی برنده بهترین و با کیفیت‌ترین لنز و دوربین از فستیوال عکاسی DIWA و فستیوالهای جهانی می‌باشد.بتازگی (حدود ۱۵ سال) اقدام به ساخت دستگاههای تصحیح عیوب

انکساری چشم مانند لیزیک و... نیز نموده‌است.واحد تحقیقات نیکون همواره پیشتاز جدیدترین تکنولوزیها در طراحی و تولید ملزومات عکاسی بوده‌است از جمله موتورهای اولتراسونیک،

نورسنجی سه بعدی، مدارهای پرسرعت و پردازنده‌های قدرتمند موتور اتوفوکوس وآخرین تکنولوژی در زمینه اضافه نمودن ویدیوپروژکتور در آخرین تولیدات دوربین دیجیتال.

ضمن اینکه تاسیس این شرکت در 1917 شکل گرفته و شعبه مرکزی آن در توکیو ژاپن می باشد....

موفق باشید...
    ویرایش توسط Walkman : Friday 4 February 2011 در ساعت 21:30 دلیل: اضافه کردن سال تاسیس و شعبه مرکزی
    vbigdeli، overhes، arzm و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali