صفحه 106 از 143 نخستنخست ... 6 56 96 102 103 104 105 106 107 108 109 110 116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط r0otsharp نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز .

من یه نکته ای دیدم تو یه Camera Sensor rankings with DxOMark های سایت DxO .

تو رتبه بندی بر اساس Portrait (Color depth) دوربین D90 تو جایگاه 33 وایستاده اما دوربینی مثل Canon 7D در رتبه 68 قرار داره .

می خوام بدونم واقعا این رتبه بندی ها صحت دارند یا خیر ؟؟؟ و در این رتبه بندی ها چه پارامترهایی رو مورد بررسی قرار می دهند .؟؟؟

و یا در رتبه بندی Overall Score دوربین D90 در جایگاه 22 قرار داره اما دوربینی مثل Nikon D300s در رتبه 29 قرار داره .

باتشکر احسان
    سلام.

سایت DXO mark یکی‌ از معتبر‌ترین سایت‌های آنالیز سنسور‌های دوربین‌های دیجیتال هست و نتیجه شون اگر نگیم که ۱۰۰% صحیح هست، خیلی‌ نزدیک به میزان واقعی‌ هست اما باید به چند نکته هم توجه کنید که نتایج این تحلیل‌ها شما رو گمراه نکنه.

نکتهٔ اول این هست که این تحلیل‌ها تنها بر اساس سنسور دوربین هاست. در حالی‌ که دوربین فقط از سنسور تشکیل نشده. مسائل کوچک و بزرگ زیادی هستند که یک دوربین خوب باید اون‌ها رو دارا باشه و در غیر این صورت در عمل شما با مشکل مواجه می شوید.

مثلا سیستم فکوس یک دوربین چیزی هست که در عمل بسیار بسیار مهمه اما در این امتیاز دهی‌‌ها لحاظ نشده.

نکتهٔ دوم اینه که حتی در زمینهٔ سنسور‌ها هم باز مقایسه به طور کامل انجام نشده و برای مثل رزلوشن سنسور‌ها در این بررسی‌ جایی‌ نداره. اما برای برخی‌‌ها ممکن که رزلوشن فاکتور مهمّی باشه.

و نکتهٔ آخر اینکه امتیاز دهی‌ کلی‌ به سنسور‌ها کار با معنی نیست. برای کسی‌ که نیاز به عمل کرد بهتر در ایزو بالا داره، یه سنسور با عملکرد خوب در ایزو ۳۲۰۰ به بالا مهمتره و برای یه عکاس منظره، داینامیک رنج اهمیت بیشتری داره. در نتیجه وزن هر کدوم از فاکتور‌های مطرح شده، در نتیجه گیری نهایی، برای کاربرد‌های مختلف باید تفاوت داشته باشه در حالی‌ که این مساله در نتیجه گیری نهایی صورت نگرفته.
    ویرایش توسط jebrahim : Tuesday 25 January 2011 در ساعت 17:16
    Kamal، Omid Araki، Amir Abdolpanah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil A نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید محترم
    من تازه d90 رو خریدم و آماتور هستم، یه سوال داشتم، کیت لنز 18-105 که روی دوربین هست در حالت اتو فوکوس بدون دخالت من حرکتی باید بکنه ؟! مثل چرخش ؟!
    درود

برای اطلاعات بیشتر به تاپیک انواع لنز های نیکون و معنی علایم آن مراجعه کنید : http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3333

لنز های IF : عمل فوکاس ، بدون تغییر طول لنز و فقط با حرکت داخلی عدسی ها انجام می شود

18-105 هم IF هست وحرکتی نمیکند لنز های قدیمی و یا 18-55 این طور هست که در هنگام اتوفوکاس قسمتی از لنز به چرخش در میاد و اما در لنز های جدید تر این عمل داخل لنز انجام میشوند و صدای بسیار اندکی دارند که بی صدا بودن هم یکی دیگر از محاسن آنهاست .

موفق باشید

انوش
    aidin594، omid mohebbi و Soheil A تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Mrmoeini آواتار ها
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    سلام.
    نکتهٔ اول این هست که این تحلیل‌ها تنها بر اساس سنسور دوربین هاست. در حالی‌ که دوربین فقط از سنسور تشکیل نشده. مسائل کوچک و بزرگ زیادی هستند که یک دوربین خوب باید اون‌ها رو دارا باشه و در غیر این صورت در عمل شما با مشکل مواجه می شوید.
    نکتهٔ دوم اینه که حتی در زمینهٔ سنسور‌ها هم باز مقایسه به طور کامل انجام نشده و برای مثل رزلوشن سنسور‌ها در این بررسی‌ جایی‌ نداره. اما برای برخی‌‌ها ممکن که رزلوشن فاکتور مهمّی باشه.
    با سلام جناب ابراهیمی
    نکته همین جاست که چرا دی300 اس که حرفه ای ترین بدنه کراپدار نیکوم محسوب میشه سنسورش باید از دی90 امتیاز کمتری بگیره؟ رزولوشن و معماری و سایر خصوصیات این دو سنسور یکسان نیست؟ فرمایش شما در مورد مقایسه با سایر برندها کاملا قابل درکه ولی در این مورد خاص حداقل واسه من جای سوال داره.
    با سپاس
    محمد رضا معینی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط mrm1 نمایش پست ها
    با سلام جناب ابراهیمی
    نکته همین جاست که چرا دی300 اس که حرفه ای ترین بدنه کراپدار نیکوم محسوب میشه سنسورش باید از دی90 امتیاز کمتری بگیره؟ رزولوشن و معماری و سایر خصوصیات این دو سنسور یکسان نیست؟ فرمایش شما در مورد مقایسه با سایر برندها کاملا قابل درکه ولی در این مورد خاص حداقل واسه من جای سوال داره.
    با سپاس
    به خاطر اینکه انچه مورد بررسی قرار میگیرد خروجی سنسور است که متاثر از الگوریتم و پروسس نرم افزاری دوربین است و به طور خالص سنسورها را با هم مقایسه نمیکنند. در زمانی که که دی90 ساخته شد این بحث بود که پردازش نرم افزاری ان با دی300 متفاوت است.
    فقط توصیه دوستانه من را بپذیرید و اصلا چنین چیزهایی را در تصمیم گیری خریدتان دخیل نکنید. اعتقاد قلبی من این است که انقدر دوربینهای اس ال ار خوب شده اند که هر دوربین جدیدی را میشود راحت خرید و از کیفیت عکس ان مطمئن بود.
    چیزهایی مانند بدنه - ارگونومی- سیستم فوکوس - سیلینگ - سرعت عکاسی و.... را باید با توجه به نیاز سنجید و میشود به کیفیت عکس به عنوان فاکتوری قابل اطمینان نگریست.
    A_Maddah، Amir Tavakoli، Omid Araki و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط mrm1 نمایش پست ها
    با سلام جناب ابراهیمی
    با سپاس
    سلام.

حقیقتش من اطلاعی ندارم که آیا سنسور D۳۰۰ و D۹۰ یکسان هست یا نه (احتمالا سنسورشون یکسان باشه و یه احتمال ضعیف هم اینه که سنسور D۹۰ اندکی‌ بهتر باشه چون جدید تره) اما حتا اگر دقیقا یک سنسور هم در این دو دوربین به کار رفته باشه باز هم نتیجه گیری سایت DXO Mark تناقض آمیز نیست. چرا که اولا رفتار هر دو سنسور و امتیازی که به هر دو اونها داده شده بسیار نزدیک به هم هست.

ثانیا به این نکته توجه داشته باشید که هر دوربینی برای ساخت فایل خام، یک سری سیگنال‌ها آنالوگ ( که در نتیجهٔ تابش فتون‌ها به سطح سنسور ایجاد میشن) رو باید به اطلاعات دیجیتال (که همون فایل raw دوربین هست) تبدیل کنه. این تبدیل توسط الگوریتم‌های انجام می‌شه که ممکن هست برای دو دوربین، یکسان نباشه. خوب طبیعتاً از اونجای که D۹۰ دوربین جدید تری هست، این احتمال وجود داره که نیکون با الگوریتم‌های بهتری این تبدیل آنالوگ به دیجیتال رو انجام بده و نتیجه کار این باشه که سنسور D۹۰ امتیاز اندکی‌ بهتر از سنسور D۳۰۰ کسب کنه.

در حقیقت سوال شما باعث می‌شه که من به سه نکته‌ای که در پست قبل اشاره کرده بودم یک نکتهٔ دیگه رو هم اضافه کنم و اون هم اینکه نتایج و امتیازات سایت DXO Mark تنها به سنسور نمیتونه داده بشه، بلکه به مجموعهٔ سنسور و الگوریتم ساخت فایل خام داده میشه. البته توجه کنید که این الگوریتم، جدا از الگوریتم تبدیل فایل raw به فایل jpg هست.

و باز یه نکتهٔ دیگه هم لازم به ذکر هست و اون هم اینکه وقتی‌ امتیاز دو تا سنسور خیلی‌ نزدیک به هم بود، اونوقت فاکتور‌های دیگه مثل خطای آزمایش معنی‌ دار تر و موثر تر میشن. به عنوان مثال نویز در دوربین یک پارامتر رندم هست. یعنی‌ اگر در شرایط یکسان با یک دوربین دو تا عکس بگیریم ممکن هست که نویز یکی‌ بیشتر از دیگری باشه. اما به میزان خیلی‌ خیلی‌ اندک. این موضوع باعث می‌شه که مثلا دو سنسور کاملا یکسان یکیشون امتیاز ۱۰۰۰ بگیره، اون یکی‌ ۱۰۰۱. پس وقتی‌ امتیاز‌ها خیلی‌ نزدیک به هم بود بهترین نتیجه گیری از این تست‌ها این هست که دو سنسور تفاوت قابل مشاهده‌ای ندارند. اما اگر یکی‌ امتیازش بود ۱۰۰۰ و دیگری بود ۲۰۰۰ اونوقت می‌شه بگیم که عملکرد کدوم یکی‌ بهتر هست.

پی‌نوشت: وقتی‌ که پست رو ارسال کردم متوجه شدم که جناب غفاری زود تر جواب سوال رو داده بودند. نکتهٔ ایشون همون چیزی که من در پست پیش جا انداخته بودم.
    Persian، Amir Tavakoli، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    12235

درود

اساتید در این خصوص مطالب گفتنی را فرمودند ، اما برای رسیدن به ذهنیت دقیق تر در این باره این را نباید از یاد برد که امکانات جانبی بدنه ها و فرقهایی که بدنه های SLR در رده ها مختلف با هم دارند نظیر فریم در ثانیه در عکاسی متوالی ، تعداد نقاط فوکاس ..... مستقیما تاثیری در خروجی نخواهند داشت و امکاناتی نظیر جنس بدنه از نظر آلیاژ منیزمی بودن یا نبودن ، شکل ظاهری و ارگونومی ، رزولوشن صفحه نمایش... که دیگر جای خود.

پس فرق بین بدنه ها گذشته از امکاناتی ممکن است بخاطر رده ای که در آن قرار دارند داشته باشند ، کیفیت خروجی آنهاست که با بررسی عمق رنگ سنسور ، دینامیک رنج سنسور ، وضعیت نویزی سنسور بررسی میشود. حال امکانات جانبی الزاما برای همه کارایی ندارد و هر کسی بسته به مصرفی که دارد بدنه ای در رده مورد نظرش انتخاب میکند مثلا داشتن سرعت عکاسی 10 فریم بر ثانیه برای هر نوع عکاسی مورد نیاز نیست. اما خروجی بهتر سنسور چیزی هست که اکثرا به دنبال آن هستند.

اساسا برای داشتن خروجی بهتر (در زمینه رزولوشن و دیتیل ) سهم لنز ها بیشترین سهم خواهد بود و بدنه نسبت به لنز ها سهم کمتری دارد اما فرق چندانی بین بدنه های کلاس بالاتر با بدنه های کلاس پایینتر نیست اگر ملاک خروجی باشد. فقط مواردی همچون سنسور و پردازش گر دوربین هستند که در خروجی مستقیما نقش ایفا میکنند اهمیت دارد.

البته مورد چهارمی که در سایت Dxo در آزمایش سنسور قرار نگرفته است مگاپیکسل بیشتر، در نتیجه دیتیل بیشتر ( گاهی هم منجر به نویز بیشتر ) هست. که این مواقعی اهمیت دارد که قصد چاپ کردن در سایز های بزرگ متری داشته باشیم.

و چنین هست که میبینیم D300 چنین اختلافی با D90 دارد اگر نه همه به برتری های D300 بخاطر امکاناتی که دارد و مربوط به کلاسی هست که در آن قرار گرفته هستیم.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 26 January 2011 در ساعت 10:33
    vbigdeli، Mohamad_Ali، r0otsharp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام

من لنز AF Zoom-NIKKOR, 28-105mm, f/3.5-4.5D IF دارم آیا دوربین d90 این لنز رو ساپورت میکنه؟

یه فلش ارزون قیمت و خوب چی پیشنهاد مکنین؟

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

من لنز AF Zoom-NIKKOR, 28-105mm, f/3.5-4.5D IF دارم آیا دوربین d90 این لنز رو ساپورت میکنه؟

سلام
    در مورد لنز دوستان با تجربه تر کمک میکنن.
    اما در مورد فلاش که فکر کنم بهتر میبود در تاپیک مخصوص به خودش میپرسیدید.
    اما من خودم به توصیه دوست عزیزم جناب انوش sb-600 خریدم و با دی 90 خودم دارم استفاده میکنم. و خدا را شکر راضی هستم.
    Anoosh-Em، A. Shahbazi و EGALE تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط EGALE نمایش پست ها
    سلام

درود

بله چون D90 موتور فوکاس در بدنه دارد در استفاده از این لنز اتوفوکاس را خواهید داشت.

این یک لنز فول فریم هست
    چقدر جالب این لنز ماکروی خوبی هم میده

از دیگر محاسن این لنز:

شارپ بودن
    9 پره بودن

قابلیت ماکروی خوب 1:2 in macro mode at 105mm

و دیستروشن خیلی کم

به نقل از سایت کن واک ول:
    کد:
    http://www.kenrockwell.com/nikon/28105af.htm

اما ظاهرا لرزه گیر ندارد

فلاش SB600 هم گزینه خوبی خواهد بود.

موفق باشید

انوش
    A. Shahbazi، EGALE و omid mohebbi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

من یک سوال برام پیش امده چرا این دوربین با اینکه 2 سال از ورودش به بازار گذشته هنوز اینقدر قیمتش بالاست
    انگار اصلا قیمتش با دو سال قبل فرق نداره
    اکثر افراد هم میبینم همین دوربین را خریدن
    علت این محبوبیتش چیه؟
    عکس هاش خیلی شارپه؟دوربینی با این مشخصات و زیر یک میلیون چی هست ؟حتی اگه تو این برند نباشه