صفحه 7 از 143 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

سوالی برای من پیش آمده در تمام مدت فیلم برداری با این دوربین سنسور آن در برابر تابش نور خواهد بود فکر نمیکنید این مسئله باعث ایجاد اشکلاتی برای سنسور شود(بخصوص اگر این امکان بطور مکرر مورد استفاده قرار گیرد) ؟ و همینطور کیفیت فیلم در انتهای زمان فیلمبرداری نسبت به ابتدای آن به دلیل گرم شدن سنسور افت نخواهد کرد؟

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها
    سوالی برای من پیش آمده در تمام مدت فیلم برداری با این دوربین سنسور آن در برابر تابش نور خواهد بود فکر نمیکنید این مسئله باعث ایجاد اشکلاتی برای سنسور شود(بخصوص اگر این امکان بطور مکرر مورد استفاده قرار گیرد) ؟ و همینطور کیفیت فیلم در انتهای زمان فیلمبرداری نسبت به ابتدای آن به دلیل گرم شدن سنسور افت نخواهد کرد؟
    بسیار بعید است از این منظر تولید اشکال کند چون همانند حالت لایو ویو عمل خواهد کرد آنجا هم نور مستقیم بدون واسطه به سنسور میرسد. دوربین های تولید جدید اکثر لایو ویو دارند حال ممکن است کسی در حالت لایوویو ثبتی نداشته باشد ولی تا زمانی که در آن حالت باشد سنسور تصویر را نشان میدهد ( یعنی در حالت کارکرد قرار دارد ) . البته احتمالا همان حالت های احتیاط در مورد لایو ویو را نیز باید همینجا داشت یعنی عدم استفاده در برابر نور مستقیم خورشید..... ولی از بابت آن موردی که شما اشاره کردید بسیار بعید است. فرقی که اینجا با بقیه دوربین ها هست ( دوربین هایی که لایو ویو دارند ) که نرم افزار دوربین به هر شکل و طراحی ساختار سنسور ( در سرعت عمل ترانسفر کردن دیتا.... ) فریم های کپچ شده را با ابعادی و FPS به فیلم تبدیل میکند. البته اگر هکرهایی پیدا شوند احتمالا باید بتوانند دوربین های قبلی را نیز قادر به انجام اینکار کنند مگر آنکه دیوایسی در این بین چون سنسور سرعت پردازش مناسبی را نداشته باشد و متعاقبا نرم افزار دوربین نتواند معادل آن 24 فریم را مدیریت و بهره برداری کند. ولی روی کاغذ با توجه به تجربیاتی دیگر ( هکهایی در مواردی دیگر ) احتمالا شدنی است
    kouhsar و usef تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5125

فیلم برداری با 40D با استفاده از لایو ویو و نرم افزار شرکت ( من تا الان تست نکرده ام )

یکی از دوستان فاروم لینک را در این تاپیک گذاشتند. حال کافی است نرم افزار داخلی دوربین این مورد را خود مدیریت کند بدون استفاده از PC

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showpost.php?p=88400&postcount=343

كاربر همراه mazdak آواتار ها
    تشکر کرده
    409

نکته جالبی که به ذهنم رسید اینه که این قابلیت فیلمبرداری در این دوربین می تونه در عکاسی نجومی و نجوم اماتوری واقعا فوق العاده باشه.
    یعنی مثلا با این ابعاد بزرگ سنسور که ده ها برابر وب کمها و بعضی دوربینهای نجومیه و همچنین نویز پایین میتونه
    در نوع خودش یک قدم بسیار بزرگ باشه
    babakdin543 تشکر می‌کند.
    مزدک مطهری

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    بسیار بعید است از این منظر تولید اشکال کند چون همانند حالت لایو ویو عمل خواهد کرد آنجا هم نور مستقیم بدون واسطه به سنسور میرسد. دوربین های تولید جدید اکثر لایو ویو دارند حال ممکن است کسی در حالت لایوویو ثبتی نداشته باشد ولی تا زمانی که در آن حالت باشد سنسور تصویر را نشان میدهد ( یعنی در حالت کارکرد قرار دارد ) . البته احتمالا همان حالت های احتیاط در مورد لایو ویو را نیز باید همینجا داشت یعنی عدم استفاده در برابر نور مستقیم خورشید..... ولی از بابت آن موردی که شما اشاره کردید بسیار بعید است. فرقی که اینجا با بقیه دوربین ها هست ( دوربین هایی که لایو ویو دارند ) که نرم افزار دوربین به هر شکل و طراحی ساختار سنسور ( در سرعت عمل ترانسفر کردن دیتا.... ) فریم های کپچ شده را با ابعادی و FPS به فیلم تبدیل میکند. البته اگر هکرهایی پیدا شوند احتمالا باید بتوانند دوربین های قبلی را نیز قادر به انجام اینکار کنند مگر آنکه دیوایسی در این بین چون سنسور سرعت پردازش مناسبی را نداشته باشد و متعاقبا نرم افزار دوربین نتواند معادل آن 24 فریم را مدیریت و بهره برداری کند. ولی روی کاغذ با توجه به تجربیاتی دیگر ( هکهایی در مواردی دیگر ) احتمالا شدنی است

جناب قشقایی بنده به خاطر ترس از صدمه دیدن سنسور دوربینم بندرت و فقط در صورت نیاز از لایو ویو استفاده میکنم
    فکر میکنم روشن بودن لایو ویو به مدت طولانی هم مشکلاتی برای سنسور به وجود بیاورد. به هر حال زمان لازم برای ثبت یک عکس از مدت زمان لازم برای فیلم برداری اغلب کوتاه تر است.

خیلی دوست داشتم در خصوص آسیب دیدن یا ندیدن سنسور در حالت لایو ویو یا فیلمبرداری اطلاعات دقیقتری داشته باشم با توجه به فرمایش شما برای آسیب ندیدن سنسور در حالت لایو ویو محدودیت زمانی خاصی وجود ندارد اما چندی پیش مطالبی از برخی کاربران D300 دیده بودم که از افت کیفیت عکسهای شب در نوردهی طولانی در دماهای بیشتر از 10 درجه سانتیگراد شکایت میکردند نمونه عکسها که دیده بودم واقعا افت محسوسی نسبت دماهای پایینتر (زیر 10 درجه ) داشت.خوب فکر کنید این مشکل تا چه اندازه میتواند در طول روز به دلیل گرمای بیشتر و نور شدیدتر تشدید شود؟
    به هر حال این امکان در دوربین هایی در این سطح تازه ارائه شده باید صبر کرد تا مزایا و معایب آن در عمل مشخص شود مثلا نداشتن اتو فکوس مناسب در هنگام فیلم برداری یکی از مواردی است که استفاده از فیلم برداری این دوربین برای سوژه های متحرک (بخصوص در حالت ماکرو ) را با مشکل مواجه خواهد کرد.
    shabab تشکر می‌کند.

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

جناب قشقایی بنده به خاطر ترس از صدمه دیدن سنسور دوربینم بندرت و فقط در صورت نیاز از لایو ویو استفاده میکنم
    فکر میکنم روشن بودن لایو ویو به مدت طولانی هم مشکلاتی برای سنسور به وجود بیاورد. به هر حال زمان لازم برای ثبت یک عکس از مدت زمان لازم برای فیلم برداری اغلب کوتاه تر است.

خیلی دوست داشتم در خصوص آسیب دیدن یا ندیدن سنسور در حالت لایو ویو یا فیلمبرداری اطلاعات دقیقتری داشته باشم با توجه به فرمایش شما برای آسیب ندیدن سنسور در حالت لایو ویو محدودیت زمانی خاصی وجود ندارد اما چندی پیش مطالبی از برخی کاربران D300 دیده بودم که از افت کیفیت عکسهای شب در نوردهی طولانی در دماهای بیشتر از 10 درجه سانتیگراد شکایت میکردند نمونه عکسها که دیده بودم واقعا افت محسوسی نسبت دماهای پایینتر (زیر 10 درجه ) داشت.خوب فکر کنید این مشکل تا چه اندازه میتواند در طول روز به دلیل گرمای بیشتر و نور شدیدتر تشدید شود؟
    به هر حال این امکان در دوربین هایی در این سطح تازه ارائه شده باید صبر کرد تا مزایا و معایب آن در عمل مشخص شود مثلا نداشتن اتو فکوس مناسب در هنگام فیلم برداری یکی از مواردی است که استفاده از فیلم برداری این دوربین برای سوژه های متحرک (بخصوص در حالت ماکرو ) را با مشکل مواجه خواهد کرد.
    افت کیفیت در بالای ده درجه ؟ خب فکر نمیکنه اگر بالای ده درجه بوده مهم باشه
    ولی دمای زیر صفر کلآ چیز خوبی نیست ... اون احتمالآ مربوط به نوردهی طولانی بوده نه چیز دیگه

+++++++++++++++++++++++++
    راستش من به این مورد فکر کردم و مطلب خوندم ..راجع به آسیب دیدن در حالت لایو ویو

فکر کنم عکاس ها چون صبر میکنن و در آخر یک لحظه فقط شاتر رو باز میکنند برای نور دیدن سنسور ممکنه به نظر بیاد که نور دادن طولانی مشکل زاست ولی اصلآ این طور نیست چون واقعآ فقط سنسور کارش همینه
    در مورد لایو ویو اینکه میگن روبروی آفتاب نگیرید به خاطر خاصیت ذره بین شدنه لنزه که باعث میشه پیکسل ها آسیب ببینند وگرنه در کل مشکلی نیست
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

شاید(و فقط شاید!) دلیل محدودیت 5 دقیقه ای برای فیلم برداری همین مساله باشد.
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

تشکر کرده
    5125

من بعید میدانم اینگونه باشد. دقت بفرمایید طراحی لایو ویو در همه دوربین ها برای اینست که شما بهتر کارتان را انجام دهید. من خیلی از تست هایم را روی لایوویو از مانیتور لپ تاپ انجام میدهم. اصلا بیشترین کاربردش اینست استفاده از آن برای کارهای ماکرو در استوودیو و میتواند کارهای پرتره و کارهای تبلیغاتی و و و اکثر عکسهای Indoor که شما با توجه به شرایط عکاسی میتوانید از لایو ویو ضمن استفاده از کامپیوتر از آن استفاده کنید.

درسته که روی لایوویو شما نمیتوانید اتوفکوس داشته باشید اما خیلی از دوربین های دیگر دارند (اجازه دهید کلی بگویم تا با دوربین تاپیک همخوانی داشته باشد ) در آن مد روی کامپیوتر میتوانید فکوس خود را با 10 ایکس زوم با دقت بسیار زیاد ( روی 3 پایه ) نسبت به هر اتو فکوسی انجام دهید در حالی که پشت مانیتور کامپیوترتان با ابعاد LCD بزرگتر از دوربین میتوانید به دقت تنظیمات خود را انجام دهید. در استوودیو که مورد دما حل شده است اما برای بیرون صرف نظر از دما LCD دوربین هم آن کنتراست مورد نظر را ندارد تا شما بتوانید طبق دلخواهتان در لایو ویو ثبتی داشته باشید. پس بیرون از اتاق اولین مورد شرایط برای کنتراست مناسب با استفاده از لایوویو است.

یک نکنه در مورد D300 که فرمودید قبلا یادم هست در تاپیک خودش همین نکته را اشاره کردید. بطور کلی فاروم ها و سایت هایی از این دست هر کدام اگر مطلبی را منتشر کنند 100% درست نیست میتواند آن یک استثنا باشد. به همان نباید اکتفا کرد مگر آنکه اجماع فاروم ها بر آن قول متفق باشند ( چقدر پیچیده صحبت کردم :::big grin::: ) مثل ذرات غبار درون 55-17 کانن..... یا هر موردی از این دست. حال ممکن است در فارومی فردی شرایط تست درستی را نداشته باشد دوستان فاروم که از این دوربین استفاده میکنند بهتر میتوانند بگویند.

در مورد نور مستقیم ضمن کار با لایو ویو من اگر خاطرم باشد در خود سایت کانن یا کاتالوگ دوربین این مورد را دیدم که البته یک پشتوانه علمی هم دارد.
    .

من به شخصه لایو ویو را بیرون از محیط بسته به هر کس بخواهم پیشنهاد بدهم استفاده از آن با توجه به سیلینگ دوربین خواهد بود. خودم این مورد را رعایت کردم چون دوربین من از سیلینگ مطلوبی برخوردار نیست. ( مخصوصا در کویر یا گردو خاک های شدید در جنوب ) ولی در محیط درون بنظرم از بابت گرم شدن سنسور که اصلا خیالتان راحت باشد ( چون طراحی برای همین کاربرد است ) از بابت گردو غبار هم نباید مشکل زیادی باشد.

.
    در هر حال فیلم گرفتن دوربین های Slr با این ابعاد سنسور و لنزهای متنوع که پس از کارگذاشتن لایو ویو در این دوربین ها آغاز شده شروع یک عصر جدید در این حیطه است ( که فقط امیدوارم همچون عصر جدید چارلی نباشد. )

و قطعا مرحله به مرحله شاهد بهبود کیفیت ها خواهیم بود ( نمیدانم آن عکس اولین هارد دنیا را دیدید یا نه 5 مگ با ابعادی اندازه یک اتاق اما الان! ) پس قطعا اگر الان حجم فیلمبرداری بالاست بقول فرمایش دکتر روشن با یک کدک یا اگر زمان فیلمبرداری کم است دوربین بعدی بیشتر خواهد شد. اگر فکوس مشکل دارد دوربین بعدی بهتر و الی آخر

پ.ن : در مورد تمیز کردن سنسور پس از محیط های گردو خاک مخصوصا در محیط های شن زار بسیار با احتیاط اقدام به پاک کردن سنسور کنید. یا اگر دوربین را به کسی میدهید به او بگویید که در چه محیطی بوده اید چون ذرات بسیار ریز شن و ماسه که میتواند در هوا معلق باشد اگر اشتباه نکنم از ذرات سیلیس تشکیل شده که بسیار برای سنسور خطرناک است و احتمالا ضمن تمیز کردن باعث خط و خش روی آن خواهد شد. من به چشم خود دیدم که همکاران عینک هایشان را پاک میکردند سطح عینک خش های ریزی برداشت....

پاینده باشید
    usef، ashkan 78 و heiran تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

بد نيست دوستان خصوصا دلباز نظر يک خبر نگار رو با نام David Pogue که در هرالد تريبيون Herald Tribune که يکي از معتبر ترين خبر گزارياست در خصوص قابليت فيلمبرداري D90 منتشر شده رو بخونن

کد:
    http://www.iht.com/articles/2008/08/27/technology/PTPOGUE28.php
    Delbaz و usef تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

جايي تو فروم خوندم كه بعضي از Dslr هاي داراي لايو ويو(فكر كنم sony )هنگام استفاده از اين سيستم سنسور اصلي رو در معرض تابش قرار نميدن و از يه سنسور ثانويه باابعاد كوچكتر جهت ارسال تصوير به lcd استفاده ميكنن . البته با توجه به امكان فيلمبرداري كه در اين دوربين تعبيه شده بعيده كه از اين سيستم استفاده شده باشه . ولي در كل استفاده از اين روش براي حفاظت سنسور منطقي بنظر مياد .

صفحه 7 از 143 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 107 ... آخرینآخرین