صفحه 108 از 143 نخستنخست ... 8 58 98 104 105 106 107 108 109 110 111 112 118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    فکر میکنم این بدردتون بخوره

برگرفته از ویکیپدیا فارسی

نیکون (نام کامل به ژاپنی: 株式会社ニコン کابوشیکی گایشا نیکون) شرکتی چندملیتی است که مقر آن در توکیو پایتخت ژاپن است
    کد HTML:
    شرکت چند ملیتی چیست؟

شرکتی که در یک کشور تشکیل شده اما  تحت مقررات کشورهای دیگر هم فعالیت می کند". براساس این تعریف شرکت چند ملیتی مثل هر شرکت دیگری تحت قوانین یک کشور مشخص تاسیس شده و سپس به دلایلی در کشورهای دیگر هم به فعالیت اقتصادی می پردازد.

براساس یک تعریف هر شرکتی که به منظور کسب درآمد، کنترل و مدیریت اموالی را در بیش از یک کشور در اختیار داشته باشد یک شرکت چند ملیتی محسوب می شود. به این ترتیب محل تشکیل شرکت یا ملیت صاحبان شرکت موضوعیت ندارد. از طرف دیگر، صرف حضور اقتصادی یا داشتن اموال در کشورهای مختلف هم معیار چند ملیتی بودن نیست

موسسات چند ملیتی این توانایی را دارند که فعالیت های خود را در کشورهای مختلف هماهنگ کنند و این توانایی به آنها این امکان را می دهد که تا حد زیادی از اِعمال و اجرای قوانین ملی که به نفعشان نیست اجتناب کنند.
    omid mohebbi تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

ببخشید.
    چه مموری کارتی برای این دوربین بخرم؟
    SD تا چند گیگ ساپورت میکنه؟SDHC تا چند گیگ ساپورت میکنه؟
    سرعت SD بهتره یا SDHC؟
    کدوم بهتره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

انوش جان

من قصد دارم دوربین رو خارج از کشور بخرم به جز این دوربین d90 چه پیشنهاد میکنین؟ و ارزونتر از این باشه و خیلی خوب باشه.

مشخصات لنز رو گذاشتم در صفحه قبلی و دوباره میزارم.

AF Zoom-NIKKOR, 28-105mm, f/3.5-4.5D IF

یه سوال فنی:
    اون دوربینهایی که قابلت fx دارن یعنی چی؟ و چه لنزهای رو ساپورت میکنه؟

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط EGALE نمایش پست ها
    انوش جان

من قصد دارم دوربین رو خارج از کشور بخرم به جز این دوربین d90 چه پیشنهاد میکنین؟ و ارزونتر از این باشه و خیلی خوب باشه.

مشخصات لنز رو گذاشتم در صفحه قبلی و دوباره میزارم.

یه سوال فنی:
    اون دوربینهایی که قابلت fx دارن یعنی چی؟ و چه لنزهای رو ساپورت میکنه؟
    درود

ببینید شما شرط استفاده از اون لنز رو مطرح فرمودید و باید بدانید که پایین ترین مدلی که لنز شما با آن سازگار است D90 است.
    اما اگر مدلهای پایین تر را تهیه کنید با اون لنز اتوفوکاس نخواهید داشت.
    اگر قید لنزتان را بزنید D3100 هم گزینه خوبی هست به قیمت 770 هزار تومان با لنز کیت 18-55 که نزدیک همان قیمت بدنه خالی D90 که 850 هزار تومان است میشود بین این دو مسلما من D90 رو توصیه میکنم .

دوربین های کراپدار نیکون سری DX هستند

و دوربین های فول فریم نیکون سری FX هستند و لنز های فول فریم برای این دوربین ها ساخته شده البته دوربین های فول فریم نیکون این امکان را دارند که اگر لنز کراپدار روی آنها ببینید به DX سویچ میکنند در این صورت از تمام سنسور استفاده نمیشود مثلا اگر 12 مگاپیکسلی باشند تبدیل به 5 میشوند برای همین کسی روی فول فریم لنز DX نمی بندد.

اما روی بدنه کراپدار یا همون DX لنز فول فریم بسته میشود و بخوبی هم کار میکند ( در این حالت دوربین فقط از مرکز لنز استفاده میکند که در واقع لنز بهترین کیفیتش را دارد ) . فقط لنز های فول فریم غالبا گرانتر از لنز های کراپدار هستند. حسن لنز های کراپدار ارزانتر بودنشان و وزن کمترشان هست.

موفق باشید

انوش
    EGALE و omid mohebbi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

ببینید شما شرط استفاده از اون لنز رو مطرح فرمودید و باید بدانید که پایین ترین مدلی که لنز شما با آن سازگار است D90 است.
    اما اگر مدلهای پایین تر را تهیه کنید با اون لنز اتوفوکاس نخواهید داشت.
    اگر قید لنزتان را بزنید D3100 هم گزینه خوبی هست به قیمت 770 هزار تومان با لنز کیت 18-55 که نزدیک همان قیمت بدنه خالی D90 که 850 هزار تومان است میشود بین این دو مسلما من D90 رو توصیه میکنم .

دوربین های کراپدار نیکون سری DX هستند

و دوربین های فول فریم نیکون سری FX هستند و لنز های فول فریم برای این دوربین ها ساخته شده البته دوربین های فول فریم نیکون این امکان را دارند که اگر لنز کراپدار روی آنها ببینید به DX سویچ میکنند در این صورت از تمام سنسور استفاده نمیشود مثلا اگر 12 مگاپیکسلی باشند تبدیل به 5 میشوند برای همین کسی روی فول فریم لنز DX نمی بندد.

اما روی بدنه کراپدار یا همون DX لنز فول فریم بسته میشود و بخوبی هم کار میکند ( در این حالت دوربین فقط از مرکز لنز استفاده میکند که در واقع لنز بهترین کیفیتش را دارد ) . فقط لنز های فول فریم غالبا گرانتر از لنز های کراپدار هستند. حسن لنز های کراپدار ارزانتر بودنشان و وزن کمترشان هست.

موفق باشید

انوش
    ممنون از شما

پس میرم همین d90 رو میگیرم.

راستی شما گفتین پایین ترین مدلی که بالنزم سازگار هست همین d90 هست.

ولی من خودم مدل d70 غیر دیجیتال دارم!.

یکی از دوستام بهم مدل d80 و d60 پیشنهاد دادن مگه این 2 تا لنزم رو ساپورت نمیکنن؟

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط EGALE نمایش پست ها
    .

راستی شما گفتین پایین ترین مدلی که بالنزم سازگار هست همین d90 هست.

یکی از دوستام بهم مدل d80 و d60 پیشنهاد دادن مگه این 2 تا لنزم رو ساپورت نمیکنن؟

درود

D60 و D80 بدنه های قدیمی بودند که دیگر ساخته نمیشوند و اگر جایی آنها را برای فروش دیدید دست دوم هستند.

گذشته از این d60 و D40 هم موتور فوکاس نداشتند ، مثل D3000 و D5000 و d3100 .

فقط D80 هست که موتور فوکاس داشت ( آنهم چند سالی است که دیگر ساخته نمیشود . بجای آن D90 عرضه شده بود ) با توجه به فرقی که دینامیک رنج و وضعیت نویزی دوربین های نسل جدید دارد و قیمتی که خواهند داشت ، ترجیح با خرید بدنه هایی جدید تر خواهد بود.

پس همچنان به همان D90 به عنوان حداقل گزینه مقبول فکر کنید چه آکبند چه دست دوم.

موفق باشید

انوش
    EGALE و omid mohebbi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    من تازه واردم جایی میشه دفترچه راهنمای دی 90 رو دانلود کرد؟تو شهر اهواز که هیچ کتاب یا راهنمایی نتونستم پیدا کنم.لطفا کمک کنید فوریه

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط ahwaz88 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من تازه واردم راهنمای فارسی دوربین دی 90 رو میخوام جایی هست دانلود کنم؟
    درود

در اینترنت میتوانید فایل PDF به زبان انگلیسی را پیدا کنید و کتابچه فارسی را که ترجمه شده ، میتوانید به قیمت 7 هزار تومان بخرید

لینک مورد نظر را برای اینکه تبلیغ نشود در پیغام خصوصی ارسال کردم

موفق باشید

انوش

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

برای دانلود که من جایی رو سراغ ندارم ولی نورنگار به صورت اینترنتی می فروشه.
    Nikon D90+18-105 AF-S + 70-300 AF-S + Nikon SB600
    My photoblog

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.

بعد از حدود 6 ماه استفاده از این بادی,با دوستان عزیزی برخورد داشته ام که اکثرا با فوکوس بادی مشکل داشته اند,اکثرا خطای بک فوکوس...
    بنده این مشکل را در 135مم به بالا داشتم.در کمال تعجب بعضی لنزهای AF هم (نظیر 50)این مشکل را داشتند.با بردن بدنه به نمایندگی و قانع کردن آقایان!در نهایت بادی به جناب قاسمی ارجاع شد و ایشان
    مشکل را حل کردند.
    در اینترنت به موارد مشابهی برخوردم که با فوکوس این دوربین مشکل داشتند.اگر خودتان میخواهید دوربینتان
    را کالیبره کنید لینک زیر را ببینید:

How to fix front focus on Nikon D90

خلاصه ی کار به این صورت است که آینه را بالا میدهید و در سمت راست دو پیچ میبینید که پیچی که بیرون تر
    است مربوط به منوال فوکوس و پیچ داخلی مربوط به اتوفوکوس است که با چرخاندن آنها زاویه آینه های داخلی
    تغییر میکند.
    البته کالیبره کردن دوربین نیاز به کمی حوصله و تست کردن مداوم حین تنظیم دارد و اگر فکر میکنید کار خرابتر
    میشود به نمایندگی مراجعه کنید.

موفق باشید
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro