صفحه 24 از 143 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhosain نمایش پست ها
    [RIGHT]بالاخره بعد از سه سال تحقیق و تفحص و تدبر، خرید انجام شد!!! امروز (دوشنبه 16 دیماه 87) از پاساژ حافظ جمهوری به شرح زیر خرید کردم:

- بدنه D90 با گارانتی ایده آل: 920.000
    - لنز 85-Nikkor 16 با گارانتی ایده آل: 590.000
    - کیف Lowepro مدل 75AW (که به دو صورت کوله پشتی و شانه آویز قابل استفاده است): 100.000
    - فیلتر UV HAMA 67mm (آلمانی): 20.000
    - SD Memory Toshiba 4GB 20MB/S (ژاپنی): 46.000
    سلام

اول مبارك باشه، دوم اينكه اصلا" دوست ندارم كسي را بعد از خريدش سرزنش يا نصيحت كنم، ولي براي دوستان ديگر عرض كنم كه:
    آقا دي 90 را با لنز كيتش بخريد،اگر راضي نشديد، بعد از مدتي لنز مورد نظر را در كنار لنز قبلي استفاده كنيد، اگر باز هم احساس كرديد تغيير محسوسي در كيفيت عكسهايتان ديده ميشود آنوقت لنز كيت را به يكي از هم فورومي ها بفروشيد!!
    كاسب محترم طبق گفته خودتان (كه گفتيد كيت دي 90 1170 بوده) لنز را 250 خريده! (من اين لنز را كمتر از 350 نميفروشم)
    كيف را هم 5 تومان گرانتر از تجهيزات حرفه اي داده و مموري كه....
    Amir Tavakoli، May3am، Halalzadeh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

اول مبارك باشه، دوم اينكه اصلا" دوست ندارم كسي را بعد از خريدش سرزنش يا نصيحت كنم، ولي براي دوستان ديگر عرض كنم كه:
    آقا دي 90 را با لنز كيتش بخريد،اگر راضي نشديد، بعد از مدتي لنز مورد نظر را در كنار لنز قبلي استفاده كنيد، اگر باز هم احساس كرديد تغيير محسوسي در كيفيت عكسهايتان ديده ميشود آنوقت لنز كيت را به يكي از هم فورومي ها بفروشيد!!
    كاسب محترم طبق گفته خودتان (كه گفتيد كيت دي 90 1170 بوده) لنز را 250 خريده! (من اين لنز را كمتر از 350 نميفروشم)
    كيف را هم 5 تومان گرانتر از تجهيزات حرفه اي داده و مموري كه.... :
    وحید جان، ممنون از توجهت. D60 شما هم مبارک باشه و انشااله عکس عروسی باهاش بندازی!

"دوستان دیگر" فوق توجه فرمایید:

1. اگر نگاهی به دو سایت تخصصی لنز SLRGear و Photozone بیندازید و 85-16 را در اینجا و اینجا با 105-18 در اینجا و اینجا مقایسه کنید، می بینید که از لحاظ Sharpness در نمودار Blur Index و Chromatic Aberration و Distortion اوضاع 85-16 خیلی بهتر از 105-18 است، فقط از نظر Vignetting عملکرد 105-18 بهتر است.

2. این جور مواقع امتحان کردن چیزی مثل لنز و بعد تعویض کردنش ممکنه چند صد هزار تومن براتون اضافه تر آب بخوره. کاری که میشه با دیدن نمونه عکسهای سایتهای معتبر (مثل سایتهای فوق) کرد، چرا با روش مهندسی سعی و خطا و با صرف هزینه باید انجام داد؟!

3. رنج این دو لنز اینقدر به هم نزدیک است که نگهداشتن هر دو با هم شاید یه خورده ... باشد!

4. قیمتهای بازار به تمایل من و شما بستگی ندارد که دوست داشته باشیم لنز را زیر قیمتی که از آن خوشمان می آید، نفروشیم. اگر نگاهی به لیست قیمت Digihouse.ir در اینجا هم بیندازید، می بینید که بدنه را 1.020.000 و کیت 105-18 را 1.270.000 زده که همان 250.000 تفاوت درست است. البته شاید شانس یار باشد و به یک هم فرومی 105-18 را 350 تومن... !

5. هر کس مجموعه تجهیزات را بر اساس نیازها و بودجه خودش خریداری می کند. بنابراین شاید پیچیدن یک نسخه برای کلیه ملت ایران که اول فلان لنز را بخرید و بعد لنزی که می خواستید را بخرید، زیاد جالب نباشد. حتی غولهای عکاسی نیز به کسی توصیه نمی کنند که برو فلان وسیله را بخر، من و شما که در این راه Shrek هم نیستیم!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

نميدانم چرا هيچ وقت از 85-16 خوشم نيامده، هر چند كه رنج آن در مقياس فول فريم تقريبا" معادل 120-24 ميشود كه رنج جالب و پركاربردي است، اما قيمت (به نظر من) غير منطقي آن باعث ميشود فكر كردن به آن كمي سخت شود، به زبان ديگر فاكتور "ارزش در برابر پول پرداختي" اين لنز كم است (درست برعكس 105-18 )
    6. همانطور که می بینید، وحیدجان فرموده اند که هیچوقت از 85-16 به دلایلی که نوشته اند، خوششان نیامده! اما یادمان باشد، چه 85-16، چه 105-18 چه x-y همه وسیله هستند، در نهایت این هنر عکاس است که عکس را زیبا می کند، نه وسایل.

7. اینکه قیمتها رو ذکر کردم بیشتر جنبه اطلاع رسانی داشت که فکر کنم کار عجیب و بدعتی در این سایت نیست و خود ایشان هم همیشه آخرین اخبار مشهد را پخش می کنند، حالا نمیدونم چرا کار من مستوجب این مجازات شد. اما فروشنده به اصرار من (کل این خرید حدود 4 ساعت طول کشید! ) آخرین لیست فروش کیفهای Lowepor ارسالی از طرف تجهیزات حرفه ای رو نشونم داد و همین قیمت خرید درست بود. شما میدونید که سایتشون از آبان ماه تا حالا آپدیت نشده و قیمتهای نوشته شده در سایت الان دیگر تقریبی است؟:)

8. از مدیران خواهشمندم که جنبه تبادل نظر و اطلاع رسانی فروم را در اولویت قرار دهند. اگر کسی از وسیله ای بنا به هردلیلی (که شاید بتوان بعضیهایش را حدس زد) خوشش نمی آید، عقایدش برای خودش محترم است و حق تخطئه دیگران را ندارد.

9. بعیده که ماها پسر خاله یا زن بابای هیچ لنزی باشیم که بخواهیم مجانی تبلیغ مثبت یا منفی براش انجام بدیم!

ختم کلام اینکه مخلص وحیدخان و "دوستان دیگر" هم هستیم
    Mashhadi Vahid، rezafh و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

.
    .
    .
    8. از مدیران خواهشمندم که جنبه تبادل نظر و اطلاع رسانی فروم را در اولویت قرار دهند. اگر کسی از وسیله ای بنا به هردلیلی (که شاید بتوان بعضیهایش را حدس زد) خوشش نمی آید، عقایدش برای خودش محترم است و حق تخطئه دیگران را ندارد.

9. بعیده که ماها پسر خاله یا زن بابای هیچ لنزی باشیم که بخواهیم مجانی تبلیغ مثبت یا منفی براش انجام بدیم!
    سلام امیرحسین جان
    اول از همه خرید دی 90 و 85-16 رو بهتون تبریک میگم.
    جدی 3 سال بدون دوربین بودید؟؟؟ آخه پدرجان توی این 3 سال با هر دوربینی میتونستی تجربه های مفید بدست بیاری و لحظات زیبایی رو ثبت کنی که شاید دیگه تکرار نشن. من الان دو سه هفته ای هست که دوربین ندارم دارم دق میکنم

و حالا بریم سر صحبتهای وحید جان.
    صحبتهای وحید بهیچ عنوان تخطئه و .... نیست
    و با 105-18 یا 85-16 هم هیچ نسبت فامیلی نداره که بخواد تبلیغ منفی یا مثبت بکنه.

بعنوان مثال پست زیر رو ببین که وحید در جواب من از 85-16 دفاع کرده:
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showpost.php?p=102479&postcount=22
    پس حساسیت شما بیمورد هست و وحید هم فقط عقیده خودش رو بیان کرده.
    لنز 85-16 واقعا لنز ارزشمندی هست. و تنها نکته منفی این لنز ، قیمتش هست.
    اگه به تاپیک 85-16 هم مراجعه کنید ، میبینید که بقیه دوستان هم از قیمت این لنز گله کرده بودن. (در همون سایت slrgear هم خیلی از کاربران در قسمت نقاط ضعف ، نکته expensive رو ذکر کردن)
    البته الان قیمتش افت کرده و تقریبا قیمتش خوب شده. (البته هنوز هم جا داره که ارزونتر بشه. چون الان قیمتش دوبرابر لنز نیکور 70-18 هست!)

و اتفاقا من هم از این لنز دفاع کردم. اینم شاهدش:
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showpost.php?p=102479&postcount=22
    و دلیلم هم کیفیت ساخت بهتر و دیستورشن کمتر در حداقل فاصله کانونی هست. و البته 2 میلیمتر وایدتر!
    ولی باید قبول کرد که 105-18 رنج جذابتری داره و قیمت و خروجی خیلی خوب (و گویا بوکه بهتر!)
    پس هر کسی که هر یک از این دولنز رو بخره ، پشیمون نمیشه.
    بنظرم چون شما 3 سال برای خرید صبر کردید و خیلی وسواس به خرج دادید ، الان از صحبت وحید ناراحت شدید و بد برداشت کردید.
    ارادتمند
    Mashhadi Vahid، May3am، ashkan 78 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

Wink پاسخ: Nikon D90

وحید جان، ممنون از توجهت. D60 شما هم مبارک باشه و انشااله عکس عروسی باهاش بندازی!

"دوستان دیگر" فوق توجه فرمایید:

1. اگر نگاهی به دو سایت تخصصی لنز SLRGear و Photozone بیندازید و 85-16 را در اینجا و اینجا با 105-18 در اینجا و اینجا مقایسه کنید، می بینید که از لحاظ Sharpness در نمودار Blur Index و Chromatic Aberration و Distortion اوضاع 85-16 خیلی بهتر از 105-18 است، فقط از نظر Vignetting عملکرد 105-18 بهتر است.
    .
    .
    .

4. قیمتهای بازار به تمایل من و شما بستگی ندارد که دوست داشته باشیم لنز را زیر قیمتی که از آن خوشمان می آید، نفروشیم. اگر نگاهی به لیست قیمت Digihouse.ir در اینجا هم بیندازید، می بینید که بدنه را 1.020.000 و کیت 105-18 را 1.270.000 زده که همان 250.000 تفاوت درست است. البته شاید شانس یار باشد و به یک هم فرومی 105-18 را 350 تومن... !

5. هر کس مجموعه تجهیزات را بر اساس نیازها و بودجه خودش خریداری می کند. بنابراین شاید پیچیدن یک نسخه برای کلیه ملت ایران که اول فلان لنز را بخرید و بعد لنزی که می خواستید را بخرید، زیاد جالب نباشد. حتی غولهای عکاسی نیز به کسی توصیه نمی کنند که برو فلان وسیله را بخر، من و شما که در این راه Shrek هم نیستیم!!!
    .
    .
    .
    سلام

تبریک میگم امیر حسین عزیز

1- حتما تست شارپنس رو در سایت SLRGear برای دو لنز دیده اید . اگر نه من اینجا شارپ ترین حالات رو براتون میزارم : (به خاطر اون قسمت از حرفهاتون که فونتش رو بولد کردم)

ابتدای بازه با F/5.6
    [IMG]http://www.*******.info/files/n77pywlg4d8e6r6ot5e8.gif[/IMG]

24 mm - F/5.6
    [IMG]http://www.*******.info/files/sldturjyv9z3tmppdxpb.gif[/IMG]

35mm - F/8
    [IMG]http://www.*******.info/files/8trn6dvnwpzgfbtg5bbo.gif[/IMG]

50mm - F/8
    [IMG]http://www.*******.info/files/idm3xw24ay382w6tq8cq.gif[/IMG]

70mm -F/8
    [IMG]http://www.*******.info/files/it3czngikigsir8rs9ad.gif[/IMG]

انتهای بازه F/8
    [IMG]http://www.*******.info/files/ea5495pk13psnstivl6w.gif[/IMG]

فکر کنم 18-105 در حالت کلی شارپ تر باشد مخصوصا در 70 م م که کاملا تفاوت مشهود هست . ( من از این تست اینطور متوجه شدم )
    در مقایسه دیستوریشن فقط 1% تفاوت هست (16-85 بهتر هست)
    در مورد CA و Vigneting تقریبا مساوی یا مقدار جزیی 16-85 بهتر هست
    منکر کیفیت ساخت بهتر 16-85 هم نمیشوم
    اما من اگه بودم 100% لنز 18-105 رو انتخاب میکردم

4- اولا که قیمت سایتها رو ملاک قرار ندهید ( بارها در فروم تکرار شده )
    دوما اینکه این رو در نظر داشته باشید که وقتی لنزی با عنوان لنز کیت یک دوربین ارایه میشود ، قیمت اون لنز با تخفیف ارایه میشود . فکر نمیکنم این لنز حداقل قیمتی زیر 300 تومن برای فروش بصورت غیر کیت داشته باشد . مثلا : حتما قیمت 18-135 رو در این سایت دیده اید . فکر نمیکنم این لنز بغیر از 30 م م تله بیشتر ، برتزی دیگزی بر 18-105 داشته باشد (لرزشگیر هم ندارد) در حالی که قیمتش 290 تومن ثبت شده . پس ...
    در ضمن ، جناب قدیری قیمت مورد تمایل خودشونو نفرمودند . بلکه قیمت این لنز در بازار هم در همین حدود هست .

5- حرف شما کاملا منطقی هست اما اسم این کار به هیچ وجه نسخه پیچیدن نیست . من اسمش رو میزارم انتقال و اشتراک در تجربیات و یا راهنمایی ...

حالا با این مقایسات و رویو ها ، فکر کنم 16-85 باید ارزانتر از این باشد و یا 18-105 گرانتر تا بشه گفت کدوم بهتره . بنظر من الان با این قیمت ، برتری با 18-105 هست .

در کل نه من و نه کس دیگه ای ، قصد پشیمان کردن شما رو نداریم و فقط جنبه اطلاع رسانی و مقایسه در مورد این دو لنز مطرح است .

موفق باشید و عکسهای خوبی بگیرید
    ویرایش توسط rezafh : Wednesday 7 January 2009 در ساعت 12:07
    Mashhadi Vahid، shabab، Amir Tavakoli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

امير حسين خان،متاسفم اگر از حرفم دلخور شديد و برداشت بد كرديد.

2. این جور مواقع امتحان کردن چیزی مثل لنز و بعد تعویض کردنش ممکنه چند صد هزار تومن براتون اضافه تر آب بخوره. کاری که میشه با دیدن نمونه عکسهای سایتهای معتبر (مثل سایتهای فوق) کرد، چرا با روش مهندسی سعی و خطا و با صرف هزینه باید انجام داد؟!

3. رنج این دو لنز اینقدر به هم نزدیک است که نگهداشتن هر دو با هم شاید یه خورده ... باشد!
    در مورد اول كه هزينه اي ندارد،شما دوربين و لنزش را ميگيريد، در نهايت در فوروم به يكي از دوستان ميفروشيد (تا حالا فكر كنم دو مورد آگهي خريد 105-18 بوده كه بدون پاسخ ماند) و لنزي هم كه شما به عنوان لنز كيت دوربينتان بعد از مدت كوتاهي ميفروشيد، تقريبا" حكم لنز نو را دارد.
    منظور من هم از نگه داشتن هر دو لنز،صرفا" براي مقايسه آنها در كنار هم بوده، بخصوص كه يكي از آنها قيمت چندان گراني ندارد، شايد من و شما در خيلي از رويوها تفاوتهاي به ظاهر بزرگي را روي نمودارها ببينيم،ولي وقتي در عمل با آن عكاسي كنيم، ميبينم كه آن تفاوتها آنقدرها هم در كارمان محسوس نخواهد بود.
    قيمتهاي بازار را عرضه و تقاضا تعيين ميكند. شايد خيلي قيمتها براي بعضي چيزها بشود تعيين كرد،ولي وقتي تقاضاي آن در بازار بيشتر از عرضه اش باشد، آن قيمت قبلي تاثيري نخواهد داشت.
    آن قيمت 350 تومان هم همانطور كه آقا رضا گفت، قيمتي است كه نورنگار 105-18 (با جعبه) را ميفروشد.
    6. همانطور که می بینید، وحیدجان فرموده اند که هیچوقت از 85-16 به دلایلی که نوشته اند، خوششان نیامده! اما یادمان باشد، چه 85-16، چه 105-18 چه x-y همه وسیله هستند، در نهایت این هنر عکاس است که عکس را زیبا می کند، نه وسایل.
    دقيقا"!! مگه من چيزي خلاف اينو گفتم؟
    7. اینکه قیمتها رو ذکر کردم بیشتر جنبه اطلاع رسانی داشت که فکر کنم کار عجیب و بدعتی در این سایت نیست و خود ایشان هم همیشه آخرین اخبار مشهد را پخش می کنند، حالا نمیدونم چرا کار من مستوجب این مجازات شد. اما فروشنده به اصرار من (کل این خرید حدود 4 ساعت طول کشید! ) آخرین لیست فروش کیفهای Lowepor ارسالی از طرف تجهیزات حرفه ای رو نشونم داد و همین قیمت خرید درست بود. شما میدونید که سایتشون از آبان ماه تا حالا آپدیت نشده و قیمتهای نوشته شده در سایت الان دیگر تقریبی است؟
    اول اينكه دست شما درد نكند،درثاني من كي مجازات كردم و اصلا" كي باشم كه بخواهم مجازات كنم؟
    مورد بعدي را هم كه نميدانستم و الآن فهميدم.
    خب شايد به قول شما علاقه من به 105-18 يا عدم علاقه ام به 85-16، ناخواسته باعث اين غرض ورزي شده،ولي ميخواستم دوستان به صرف اينكه يك لنز، برچسب "لنز كيت" را ميخورد،در مورد كيفيت آن، بدون ديدن و تست كردن قضاوت نكنند!! چنانكه مطمئنم اگر روزي همين 85-16 را لنز كيت مثلا" D400 بكنند،آنوقت باز از چشم خيلي ها خواهد افتاد. اگر به نظر شما تخطئه يا فضولي آمده عذر ميخواهم.
    منهم ديگر در مورد 85-16 يا اينكه كداميكي بهتر است و ...نظري نخواهم داد.
    ختم کلام اینکه مخلص وحیدخان و "دوستان دیگر" هم هستیم
    من بيشتر
    Navids، Ali Shadi، Amir Tavakoli و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

نگاهی به مشخصات و نتیجه تست این دو لنز در سایت SLRGear می اندازیم:

85-16
    80zygam8eb6sgrpsct15.jpg

18-105
    ktvh6s757qzy2g8qw3qh.jpg

هنوز هم معتقدید که از لحاظ Chromatic Aberration خیلی به هم نزدیکند؟! در این دو تصویر فقط Wide ترین حالت دو لنز دیده می شود و بهتر است که در خود سایت با Slider مربوطه کل فواصل کانونی را با هم مقایسه کنید.

دلایل گرانتر بودن اولی از دومی:

1) در Lens Construction دیده می شود که اولی دارای 17 المان، دو لایه ED و سه لایه Aspherical است و دومی دارای 15 المان، یک لایه ED و یک لایه Hybrid Aspherical است.
    2) اولی دارای سه سوییچ Focus: M/A-M و VR: ON-OFF و VR: NORMAL-ACTIVE است و دومی دارای دو سوییچ FOCUS: A-M و VR: ON-OFF است.
    در ضمن، اولی 7 ماه زودتر از دومی معرفی شده، پس نباید الان به قول بازاریها بیشتر به کف قیمت نزدیک شده باشد؟

اما خوشم اومد که خوب هوای همو دارید بابا هوای ما رو هم داشته باشید، اگه دوستش ندارید، بفروشمش! ;)

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

یک مقایسه بین میزان نویز دی 90 و دی 300:

کد:
    http://megaz.arbuz.com/2008/12/25/nikon-d300-vs-d90-high-iso-noise-comparison
    yasin-m، Amirhosain، Kaveh Ghobadi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

در قسمت Most popular cameras در سایت Dpreview دی90 با 68,556 کلیک در صدر جدول قرار گرفته و بعد از اون هم Lx3 با 49,799 کلیک در رده ی بعدی

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/stats.asp
    Amirhosain، partow و heiran تشکر می‌کنند.
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

كاربر جديد ioozpalang@yahoo.com آواتار ها
    تشکر کرده
    452

سلام ،
    دوستان من یک سوالی داشتم ( یک جستجویی هم کردم ولی نیافتم ، به هر حال اگر تکراری است عفو بفرمایید )
    در مورد کیفیت بدنه d90 تا به حال چیز دقیقی منتشر شده ؟ مثلا آب بندی در مقابل گرد و خاک یا رطوبت ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

كاربر آشنا ashkan 78 آواتار ها
    تشکر کرده
    3462

سلام دوستان

بالاخره بعد از 2 ماه كلنجار رفتن با خودم در مورد خريد D700 يا D90 ياسر محمدي عزيز به دادم رسيد و گفت بچه تو

چه كارت به فول فريم منم گوش كردم و D90 رو با 18-105 و 70-300 VR خريدم

كيت 1230000 ..... D90+18-105

70-300VR.........530000

هر دو با گارانتي ايدال -----البته چون من كرمان خريدم احتمالا مقداري گرون خريدم

اين يكي دو روزي كه باهاش كار كردم خداييش از نظر نويز تا 1600 عاليه ولي به نظر من كيفيت كيت لنزش به هيچوجه به پاي لنز كيت اليمپوسم نميرسه (البته شكي نيست كه نظر من ميتونه اشتباه باشه )

كار با منوهاش هم كمي پيچيده است البته بازم نسبت به اليمپوس

به هر حال من كه فعلا خيلي راضيم

از راهنماييهاي همه دوستان ممنونم
    عباس امراللهي
    OLYMPUS E-510 + 14-42/ 40-150/ 70-300

NIKON D7000 + 18-105vr /50 f1.8 G / 85 f1.8 D/70-300vr

صفحه 24 از 143 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 124 ... آخرینآخرین