صفحه 28 از 143 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

نقل قول نوشته اصلی توسط May3am نمایش پست ها
    درست یادم نمیاد کجا ... ولی مطمئنم که یه جا خوندم نباید با D90 بیش از 5 دقیقه در هر بار ، فیلم گرفت .
    چون سنسورش بعد از حدود 5 دقیقه داغ می کنه و ... !
    و اینکه این قابلیت فقط به خاطر امکان ثبت اتفاقات یا صحنه های تکرار نشدنی به D90 اضافه شده و اساسا با این دوربین نمی شه و یا نباید فیلمبرداری به معنی عام انجام داد .
    ----------------------------------------------------------------------------
    نظر دوستان در این باره چیه ؟ کسی جایی با این مطلب مواجه شده تا حالا ؟
    و اگه ممکنه یه مقدار راجع به قابلیت فیلمبرداری این مدل و محدودیت ها یا معایب احتمالیش توضیح بدین ...
    با سپاس

با سلام

در این خصوص توضیح اینکه من ماه ها خودم رو برای خرید D90 آماده کرده بودمو ( دیدن سایتها و ریویوهاو....)
    اما موقع خرید به من راجب فیلم برداریش هشدار دادند. که نباید با آن فیلم برداری کرد. این موضوع از عمر سنسورش به شدت کم میکنه. اینو یکی از اهالی نیکو نگرش به من گفت. گفت حتی به ما گفتن که به مشتری در هنگام خرید این موضوع رو بگیم. البته نه اینکه بدنه بدی باشه برعکس خیلی هم خوبه اما ابدا نباید فیلم برداریش رو بکار بگیری.

من هم دیدم اگر فیلم برداریش حذف بشه در واقع من دارم بخشی از پولی رو که پرداخت میکنم ازش استفاده نمیکنم.
    ترجیح دادمD300 با فوکوس 51 نقطه ای بگیرم تا بتونم از تمام امکانات موجود در آن استفاده کنم.

به هر حال نقل قولی بود .

موفق باشید
    انوش
    May3am تشکر می‌کند.

كاربر همراه Halalzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    7988

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    با سلام

در این خصوص توضیح اینکه من ماه ها خودم رو برای خرید D90 آماده کرده بودمو ( دیدن سایتها و ریویوهاو....)
    اما موقع خرید به من راجب فیلم برداریش هشدار دادند. که نباید با آن فیلم برداری کرد. این موضوع از عمر سنسورش به شدت کم میکنه. اینو یکی از اهالی نیکو نگرش به من گفت. گفت حتی به ما گفتن که به مشتری در هنگام خرید این موضوع رو بگیم. البته نه اینکه بدنه بدی باشه برعکس خیلی هم خوبه اما ابدا نباید فیلم برداریش رو بکار بگیری.

من هم دیدم اگر فیلم برداریش حذف بشه در واقع من دارم بخشی از پولی رو که پرداخت میکنم ازش استفاده نمیکنم.
    ترجیح دادمD300 با فوکوس 51 نقطه ای بگیرم تا بتونم از تمام امکانات موجود در آن استفاده کنم.

به هر حال نقل قولی بود .

موفق باشید
    انوش

ببخشيد ولي شنونده هم بايد سخني كه ميشنود رو قبل از نقل قول يه تحليلي بكنه.
    وقتي در مورد يك محصول "هاي تك " و شركتي مانند نيكون صحبت ميكنيم، اينگونه اظهار نظرها درست نيست!

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

با سلام

به هر حال نقل قولی بود .

موفق باشید
    انوش
    سلام:

اینکه نباید با این دوربین فیلمبرداری کرد منطق محکمی پشت آن نیست . به حکم کارکرد اجزای داخلی دوربین اگر بخواهیم این موضوع را به همه دوربین هایی که لایو ویو دارند تعمیم دهیم میبایست اینگونه گفت که: دوربین هایی که فیلمبرداری میکنند و لایو ویو دارند ابدا از لایو ویو آنها نباید استفاده کرد!

یک سوال ؟ چرا کارخانه ها طراحی یا نوآوری انجام دهند و استفاده کنندگان را از آن منع کنند؟

البته شرط و شروطی بر این موضوع هست ولی نه به تاکید عدم استفاده از آن

اطمینان داشته باشید اینگونه نیست ( به شرط و شروط جزیی ) مگر آنکه یک ایراد اساسی در دوربین مورد نظر باشد چه آنکه لایو ویو دارد یا همین دوربین
    Amir Tavakoli، Halalzadeh، MAHosseini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Al3l3@S@li نمایش پست ها

ببخشيد ولي شنونده هم بايد سخني كه ميشنود رو قبل از نقل قول يه تحليلي بكنه.
    وقتي در مورد يك محصول "هاي تك " و شركتي مانند نيكون صحبت ميكنيم، اينگونه اظهار نظرها درست نيست!
    دوست عزیزم آقای May3am فرمودند: " نظر دوستان در این باره چیه ؟ کسی جایی با این مطلب مواجه شده تا حالا ؟ "

من به جمله ای رو که با آن مواجه شدم رو نقل قول کردم. از نیکو نگرش هم شنیدم. هم D90 موجود داشت دستم گرفتم ( تا موقعی ای که انتخابم رو نکردم ،اجازه نداد روشن کنم ) اینو گفتم که یک وقت فکر نکنید چون نداشته اینو رو گفته. به هر حال که شخصا گفته ایشان را قبول کردم و انتخابم رو عوض کردم.

و به دیگران هم توصیه میکنم به D90 ، بدون فیلم برداری فکر کنند.

چرا؟ چون ارزش D90 بخاطر فیلم برداریش نیست منتها نگاه عامیانه و غیر تخصصی( مثل خود من قبل از خرید ) ممکن است امکان فیلم برداری رو هم جزو امکانات این مدل به حساب بیاورد!

این یک دوربین عکاسی SLR است. و برای عکاسی نه فیلم برداری! فیلم برداری یک کار تخصصی است نه فقط 5 دققه Hd نوع 720p یا در صورت عادی 20 دقیقه. این بیشتر یک سرگرمی است تا یک کارایی. در واقع ترفندی برای جذب مشتری که میخواهد همه چیز را یکجا داشته باشد!

اما فراموش نکنیم که:

این اولین تست و تجربه بکار گیری فیلم برداری روی یک SLR است.

.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به نظر من امکان فیلم برداری روی دوربین های slr نیمه حرفه ای فقط برای جذب بیشتر مشتریه و اینکه فروشنده به شما این هشدار رو داده خیلی خوبه .

نمیدونم فیلم برداری با یه دوربین slr چه مفهومی داره اما اگه من بودم با پولم 2 تا دوربین متوسط می خریدم یک عکاسی یک فیلم برداری. مطمئن باش تنها اینجوری می تونی از کیفیت هر دو رضایت داشته باشی.

مگر اینکه به یک کدوم ( فیلم برداری و یا عکس گرفتن) علاقه داشته باشی که یکیش رو فدا کنی.

من خوشحالم که دوربینم فیلم برداری نمی کنه.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    به نظر من امکان فیلم برداری روی دوربین های slr نیمه حرفه ای فقط برای جذب بیشتر مشتریه و اینکه فروشنده به شما این هشدار رو داده خیلی خوبه .
    نمیدونم فیلم برداری با یه دوربین slr چه مفهومی داره اما اگه من بودم با پولم 2 تا دوربین متوسط می خریدم یک عکاسی یک فیلم برداری. مطمئن باش تنها اینجوری می تونی از کیفیت هر دو رضایت داشته باشی.
    مگر اینکه به یک کدوم ( فیلم برداری و یا عکس گرفتن) علاقه داشته باشی که یکیش رو فدا کنی.
    درسته كه فيلمبرداري SLR ها هنوز دوران كودكي خود را طي ميكنند و تا استفاده هاي عملي و حرفه اي فاصله دارند، ولي شما با خريد D90 ، پول دو تا دوربين را نميدهيد كه بعد بخواهيد دو دوربين فيلمبرداري و عكاسي مجزا بخريد.

و آن هشدار فروشنده نيكو نگرش هم يا از كم خردي ايشان بوده، يا بنا به دلايلي فروش يك D300 در آن لحظه، بر فروش يك D90 ترجيح داشته!
    Arash، Amir Tavakoli، Christ Melikian و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    12235

با فرمایشات شما کاملا موافقم .

اضافه کنم D90 واقعا دوربینی دوست داشتنی و از همه مهمتر با کیفیتی است. و ای کاش با گذاشتن فیلم برداری ذهنیت مصرف کننده رو خراب نمیکرد. هر چند که بودنش هم ضرری به کسی نمیزنه اگر در مصرفش زیاده روی نشه.

اصولا من که یک Nikon SLR رو با صدتا دوربین فیلم برداری هم عوض نمی کنم. اما گذشته از علاقه شخصی من ،
    به غیر از موارد خاص ، کاربرد دوربین عکاسی و ارزشش چندین برابر یک دوربین فیلم برداریه.

عکس هزاران راز را در خود دارد و در یک فرم میشه یک دنیا زیبایی به خرج داد. اما فیلم برداری اولین اشکالش اینه که صدا رو هم رکورد میکنه( چیزی که همه از فیلمهایی که هی کیلیویی میگیرن باعث میشه بعدا منتفر بشن)
    کسی نمیتونه جلوی زبونش رو بگیره سوتی نده

اولش خیلی جالبه هی تند و تند فیلم پر میکنیم میگذاری کنار اما بعد از یکسال دیگه حتی حاظر نیستی فیلمها رو نگاه کنی . کم کم دیگه دوربین رو دستت هم نمیگیری و از چشمت میفته! ( برای مصارف عمومی و خونگی گفتم ها)

فقط عکس

موفق باشید
    انوش
    mreza1001 تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

ولي شما با خريد D90 ، پول دو تا دوربين را نميدهيد كه بعد بخواهيد دو دوربين فيلمبرداري و عكاسي مجزا بخريد.
    درست نمی دونم D90 الان قیمتش چنده اما اگر فرض کنیم یک میلیون پول داریم میشه با پولش یه فیلم برداری و یه عکاسی نسبتا خوب (از دید کسی که می خواد با Slr فیلم برداری هم بکنه و نه از دید من و شما) خرید هر کدوم 500 هزار تومان. اما اگر کسی واقعا عکاسی رو آگاهانه دوست بداره هممون مطمئنیم که دوست داره یه دوربینه کامل عکاسی داشته باشه.

این در مورد موارد بر عکسش هم صادقه. خیلی ها رو میبینم که می خان دوربین فیلم برداری بخرن ولی دائم از کیفیت عکس هاش می پرسن. به نظر شما با لنز های فیل برداری می شود عکاسی کرد؟ (خیر) برای همینم من اونا هم می گم بجای مثلا دوربین فیلم برداری 900 تومانی یک 600 تومانی بگیرن با یه عکاسی کامپکت 300 تومنی. اینجوری از لذت فیلم برداریشون خیلی کم نمیشه و لذت یک عکاسی خوب رو هم به دست میارن.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Halalzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    7988

درست نمی دونم D90 الان قیمتش چنده اما اگر فرض کنیم یک میلیون پول داریم میشه با پولش یه فیلم برداری و یه عکاسی نسبتا خوب (از دید کسی که می خواد با Slr فیلم برداری هم بکنه و نه از دید من و شما) خرید هر کدوم 500 هزار تومان. اما اگر کسی واقعا عکاسی رو آگاهانه دوست بداره هممون مطمئنیم که دوست داره یه دوربینه کامل عکاسی داشته باشه.

این در مورد موارد بر عکسش هم صادقه. خیلی ها رو میبینم که می خان دوربین فیلم برداری بخرن ولی دائم از کیفیت عکس هاش می پرسن. به نظر شما با لنز های فیل برداری می شود عکاسی کرد؟ (خیر) برای همینم من اونا هم می گم بجای مثلا دوربین فیلم برداری 900 تومانی یک 600 تومانی بگیرن با یه عکاسی کامپکت 300 تومنی. اینجوری از لذت فیلم برداریشون خیلی کم نمیشه و لذت یک عکاسی خوب رو هم به دست میارن.
    اين بحث داشتن و يا نداشتن ارزش پرداخت X تومان براي اين دوريبن با توجه به مشخصاتش، خيلي قبل تر (زماني كه قيمت جهاني اون معلوم شد) توسط دوستان بطور مفصل و كارشناسانه انجام شده.((جناب غديري عزيز بهتر ميتونن آدرس بحثو بدن.من در ذهنم نيست))

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

با سلام

به هر حال نقل قولی بود .

موفق باشید
    انوش
    سلام
    پس بزودی لایوویو از روی دوربین های عکاسی برداشته خواهد شد!!!!! چون عملکرد لایوویو و فیلمبرداری مثل هم هست.
    کانن و نیکون و سونی و ..... هم از روی اشتباه این امکان رو قرار دادند و بزودی تمام سنسورها خواهد سوخت و شرکت ها ورشکسته خواهند شد!!!

در مورد عزیزان نیکونگرش هم بنظر من باید کارشون رو تعطیل کنن و دنبال گرفتن نمایندگی آبگرمکن های قاینار خزر باشند یا نمایندگی نیکون!

.
    .
    .
    و به دیگران هم توصیه میکنم به D90 ، بدون فیلم برداری فکر کنند.

چرا؟ چون ارزش D90 بخاطر فیلم برداریش نیست منتها نگاه عامیانه و غیر تخصصی( مثل خود من قبل از خرید ) ممکن است امکان فیلم برداری رو هم جزو امکانات این مدل به حساب بیاورد!

این یک دوربین عکاسی SLR است. و برای عکاسی نه فیلم برداری! فیلم برداری یک کار تخصصی است نه فقط 5 دققه Hd نوع 720p یا در صورت عادی 20 دقیقه. این بیشتر یک سرگرمی است تا یک کارایی. در واقع ترفندی برای جذب مشتری که میخواهد همه چیز را یکجا داشته باشد!

اما فراموش نکنیم که:

این اولین تست و تجربه بکار گیری فیلم برداری روی یک SLR است.

.
    کاملا مخالفم. اتفاقا من به فیلمبرداریش هم فکر میکنم. فیلمبرداری با لنز ماکرو میدونید چقدر لذت بخشه؟
    یا فیلمبرداری با لنزهای الترا واید؟
    برای اولین بار که با لنز 50 اف 1.8 چند ثانیه فیلمبرداری کردم از دیدن عمق میدان فیلم حسابی کیف کردم!
    اتفاقا بنظر من فیلمبرداری دوربنهای dslr بدرد فیلمبرداری حرفه ای خواهد خورد. چون در خیلی از فیلمها سکانس ها زیر 5 دقیقه هستند. و لازم نیست که مثل دوربینهای فیلمبرداری خانگی چندین ساعت در اطراف بچرخند.
    اتفاقا فیلم تبلیغاتی یکی از نوشابه های غیر مجاز! به نام henkell که توسط دی 90 فیلمبرداری شده در یوتیوب موجود است که بخاطر چند صحنه آن از گذاشتن لینک آن معذورم.
    درسته که این اولین تجربه روی dslr ها هست. ولی مطمئنا بدون تست و آزمایشهای تخصصی این کار صورت نگرفته.
    برندهای جهانی مثل نیکون و کانن و .... که رقابت تنگاتنگی دارند و دهها چشم تیزبین ریوو کنندگان منتظر گرفتن عیب و ایراد و منتشر کردن آن در اینترنت هستند ، نمیتوانند همچین ریسکی رو بپذیرند و یک قابلیت تست نشده رو روی محصولش قرار بدن تا خودشون رو بدبخت کنن.

پس احتمالا روی 5D mark2 هم بخاطر جذب مشتری این امکان قرار داده شده. آخه دوست عزیز هر شرکتی به دنبال قرار دادن امکانات جدید روی محصولش هست که بتونه فروش بیشتری بکنه. مثلا اگه دی 300 ، 4 مگاپیکسل بود و صفحه نمایش 1 اینچی داشت و کارآیی شاتر هم 1000 عدد بود ، آیا کسی این دوربین را میخرید؟
    مشتری هزینه امکانات دریافتی را میپردازد.

در مورد خرید دو دوربین هم یک نکته عرض کنم. من هم دوربین فیلمبردای دارم و هم عکاسی.
    ولی از اینکه دوربین عکاسیم امکان فیلمبرداری رو داره خیلی خوشحالم. چون قرار نیست که هرجا میرم دو تا دوربین رو بدوش بکشم. اونم واسه ثبت یک خاطره چند دقیقه ای.
    و دیگه اینکه شما برای فیلمبرداری دی 90 هیچ هزینه اضافی پرداخت نمیکنید.
    روز اولی که دی 80 به بازار آمد قیمت آن بالای 1200 بود. الان هم دی 90 با همون قیمت اولیه دی 80 وارد بازار شده.
    تا چند ماه پیش دی 80 به قیمت 1 میلیون تومان بفروش میرسید. آیا دی 90 (اگر فیلمبرداری هم نداشت) با لنز لرزشگیر دار و سنسور cmos و لایویو و مگاپیکسل بیشتر و .... بقیمت 200 تومان گرانتر نمی ارزد؟؟؟؟
    هم اکنون قیمت یک عدد 450 دی با یک لنز سیگما 18-125 تقریبا 1100 در خواهد آمد.
    پس آیا قیمت دی 90 منصفانه نیست؟؟؟

.
    .
    .
    از این توصیه ها به دوستانتان نکنید. چون اینجوری نه دوربین فیلمبرداری خوبی خواهند خرید و نه دوربین عکاسی خوبی!

------------------------------

کلا وقتی که یک امکان جدید به یک محصول افزوده میشه ، در اوائل ورودش برای مشتری قابل هضم نیست.
    خیلیها هستند که از امتحان کردن چیزهای جدید وحشت دارند.
    Arash، FarhadBahramii، Persian و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 28 از 143 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 128 ... آخرینآخرین