صفحه 9 از 143 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 59 109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

خوب نمونه عكس ها و فيلم ها با لنز 105-18 هم دقايقي قبل در اومد .

کد:
    http://www.dpreview.com/news/0809/080901nikond90samplegallery.asp
    لينك فيلماش خرابه دانلود نميشه

عكس تمساح رو در شب ديديد توي ايزو 3200 واقعا عاليه
    ویرایش توسط Arash : Monday 1 September 2008 در ساعت 18:33 دلیل: حذف عکس ۶ مگابایتی از متن!
    محمد سعدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: Nikon D90

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    وحيد جان كاملا" موافقم .
    يادمه اوائل كه ميخواستم اولين كامپكت رو بخرم بدليل اينكه كيفيت فيلمبرداري دوربين رو يكي از معيارهاي انتخاب قرارداه بودم . مورد سرزنش عده اي قرار گرفتم كه از دوربين يا بايد توقع فيلمبرداري داشت يا عكاسي .
    و هميشه اين تصور برام وجود داشته كه امكان فيلمبرداري در يه دوربين عكاسي تاحدودي پرستيژ اون دوربين رو در چشم افراد حرفه اي كم ميكنه . ولي جالبه كه همين امكان با عرضه شدن از جانب شركتي مثل نيكون نيمي از پستهاي اين تاپيك رو به خود اختصاص داد .
    (و جالبتر كه همين قابليت جديد خيلي از توجهات رو از(تاپيك) 50D منحرف كرد )
    در واقع تا وقتي كه دوربين هاي عكاسي محتوي فيلمبرداري قابل قبولي نبودند آن سرزنش ها كاملا درست بود! الان هم علاوه بر اين كه نيكون اين كار را انجام داده مسئله اينست كه فيلم قابل قبولي تحويل مي دهد يا نه؟ كه ظاهرا با اندازه APS-C و لنز هاي در دسترس بايد اين طور باشد.
    shabab تشکر می‌کند.
    آذري

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    سلام آقا فرهاد
    در برشور قید شده که:

پس در موقع فیلمبرداری مثل لایوویو عمل میکنه و از contrast detection برای فوکوس استفاده میکنه.
    درسته؟
    فكر نمي كنم امير جان. اينطور كه من فهميدم بايد اول فوكوس كنيد بعد شروع به فيلمبرداري كنيد و اگر در اين بين فاصله با سوژه تغيير كرد فوكوس را دستي تغيير دهيد.

البته عكس بروشور خيلي واضح نبود.
    Amir Tavakoli و Super Oli تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نمونه عکس و فيلم
    کد:
    http://www.letsgodigital.org/en/19855/nikon-d90-test-photos/
    ویرایش توسط nmroshan : Tuesday 2 September 2008 در ساعت 09:53 دلیل: اصلاح لینک
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه Tooraj آواتار ها
    تشکر کرده
    1459

سلام

اول اینکه لینکهای فرهاد خان و بابک عزیز هر دو Page Not Found میده. (یا حداقل امروز اینطوری شده)

در مورد D90 و بحث فیلمبرداری باید عرض کنم دوربینهای فیلمبرداری استیل خاصی دارن و فرم قرار گرفتن اونها در دست کاملاً در طراحی اونها نقش داشته ، علاوه بر این LCD متحرک دارن. دیروز خ جمهوری بودم و دوربین فیلمبرداری SONY HD که حالت Night هم داشت و در محیط کاملاً تاریک فیلم میگرفت از 840 تومن بود تا 1,100 که دومیش عکس 10.2 مگاپیکسل هم ثبت میکرد. این بین فقط تفاوت لنز میمونه که باید ببینیم چقدر برای فیلم اهمیت داره.

در کل این رو میخوام عرض کنم که کلاً به دستگاههای شتر گاو پلنگ اعتقادی ندارم. دوربین عکاسی باید برای عکاسی طراحی بشه و دوربین فیلمبرداری برای فیلمبرداری.
    Farshad Afshari و heiran تشکر می‌کنند.
    تورج فارسی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Tooraj نمایش پست ها
    سلام

اول اینکه لینکهای فرهاد خان و بابک عزیز هر دو Page Not Found میده. (یا حداقل امروز اینطوری شده)

در مورد D90 و بحث فیلمبرداری باید عرض کنم دوربینهای فیلمبرداری استیل خاصی دارن و فرم قرار گرفتن اونها در دست کاملاً در طراحی اونها نقش داشته ، علاوه بر این LCD متحرک دارن. دیروز خ جمهوری بودم و دوربین فیلمبرداری SONY HD که حالت Night هم داشت و در محیط کاملاً تاریک فیلم میگرفت از 840 تومن بود تا 1,100 که دومیش عکس 10.2 مگاپیکسل هم ثبت میکرد. این بین فقط تفاوت لنز میمونه که باید ببینیم چقدر برای فیلم اهمیت داره.

در کل این رو میخوام عرض کنم که کلاً به دستگاههای شتر گاو پلنگ اعتقادی ندارم. دوربین عکاسی باید برای عکاسی طراحی بشه و دوربین فیلمبرداری برای فیلمبرداری.
    سلام

ممنون تورج خان.من لينك رو كه عوض شده بود اصلاح كردم. ( از Dpreview بعيد بود ! )

من با نظر شما راجع به ارگونومي دوربين هاي فيلمبرداري موافقم ولي فراموش نكنيد كه D90 يك دوربين فيلمبرداري نيست و فقط براي تهيه ي كليپ هاي كوتاه در لابلاي عس هاي شما طراحي شده ( كاري كه خيلي ها الان هم با Slr Like هاي خود انجام مي دهند) .
    nmroshan و Tooraj تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مساله زیاد پیچیده نیست:

1- D90‌اساسا یک دوربین عکاسی است. شما هیج هزینه‌ای بابت این ویژگی جدیدش نمی‌دهید: نه قیمتش افزایش یافته و نه سایر ویژ‌گی‌هایش به عنوان یک دوربین عکاسی آسیب دیده است.

2- فیلمبرداری این دوربین، هم با فیلمبرداری دوربینهای SLR-like متفاوت است و هم با Camcorderها. گفته شد که دو مساله مهم در این جا وجود دارد که برای این دو مساله کاربران در گذشته حاضر بودند، هزینه‌های زیادی بدهند: یکی مساله اندازه سنسور در فیلمبرداری است که در موردش و خواصش و فوایدش به تفصیل صحبت شد و دیگری امکان استفاده از مجموعه‌لنزهای شخصی کاربر در فیلمبرداری است. که این دو ویژگی، تاکید میکنم، این دو ویژگی مهم که کاربر تا استفاده نکند مفهومش را نمی داند، بدون هیج هزینه اضافی برای کاربر این دوربین فراهم است.
    در گذشته برای اینکه بتوان تا حدودی به این محدودیتهای camcorder ها غلبه کرد، برخی با مبدل‌هایی، لنزهای دوربینهای عکاسی را به دوربینهای فیلمبرداری متصل می‌کردند.

کد:
    http://www.letusdirect.com
    3- این ویژگی نباید دلیلی بر انتخاب این دوربین باشد. مگر اینکه فردی از تبار نیکون، بخواهد به عنوان بدنه دوم و استفاده از مجموعه لنزهایش و ویژگیهای این دوربین، به این مساله فکر کند.

4- شک نداشته باشید که در طی یک سال یا دوسال آینده، تعداد زیادی از دوربینهای عکاسی دیگر، به این ویژگی مجهز خواهند شد. فقط هم به همان دو دلیلی که خدمتتان عرض کردم: سایز سنسور + استفاده از لنزها. نه به دلیل ایجاد خاصیت فیلمبرداری شبیه SLR-likeها و یا ایجاد دستگاههای چندکاره و ....
    اتفاقا شرکتی مثل کنن که در زمینه دوربینهای فیلم برداری تجربیات عالی دارد، در این زمینه مطمئنا دستگاه بی عیب و نقص تری خواهد داد. این حرکت اولیه، را فقط یک شروع در نظر بگیرید.

5- این دستگاه اساسا نمی تواند جایگزین camcorder‌ها شود، حتی با وجود مسائل فوق الذکر.

6- امیدوارم با این توضیحات دیگر دوستان نگویند که
    الف- چرا فیلمبرداری دوربینهای slr-like را جدی نمی‌گرفتید و حالا این همه پست؟
    که گفتیم چرا و چه فرقی دارند.

ب- چرا این دستگاه شتر گاو پلنگ را جدی می‌گیرید؟
    چون دقیقا به همین علت، آن دو ویژگی عالی، بدون هیچ هزینه ای در اختیار عکاس خواهد بود.

ج- چرا نیکون را اینقدر بالا بردید و اگر سونی و پاناسونیک بود بهشان دشنام می‌دادید!؟
    این سوال نشانه این است که به موارد فوق توجه نشده است. مطمئن باشید که هر شرکتی این کار را می‌کرد، مورد توجه واقع می شد. البته این مساله به این معنا هم نیست که نیکون این کار را بی عیب و نقص انجام داده است. فقط صرف معرفی چنین ویژگی، نیاز بود که در موردش صحبت شود. شاهدش هم اینکه با وجود اینهمه توضیحات قبلی، بحث‌های بعدی نشانه این بود که بازهم به اصل قضیه توجه نشده است.

7- راهنمای کامل ویدیو برای عکاسان دیجیتال را بخوانید:
    کد:
    http://www.luminous-landscape.com/tutorials/video-primer.shtml
    Arash، Amir Mohebi، yasin-m و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دیروز خ جمهوری بودم و دوربین فیلمبرداری SONY HD که حالت Night هم داشت و در محیط کاملاً تاریک فیلم میگرفت از 840 تومن بود تا 1,100 که دومیش عکس 10.2 مگاپیکسل هم ثبت میکرد. این بین فقط تفاوت لنز میمونه که باید ببینیم چقدر برای فیلم اهمیت داره.
    آقای روشن توضیحات کاملی دادند اما برای اینکه اشکالی باقی نماند:

حالت عکاسی و یا فیلمبرداری شب رو اگر دیده باشید هیچ ارتباطی به ایزوی بالا نداره...(هرچند که اونهم می‌تونه کاربرد خودش رو داشته باشه)
    لنزهای متنوع عکاسی در کنار سایز سنسور است که ارزش خاصی پیدا می‌کند.
    Tooraj تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

این هم افاضات جناب کن راکول

کد:
    http://www.kenrockwell.com/nikon/d90.htm
    Arash، Mashhadi Vahid و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    این هم افاضات جناب کن راکول
    .
    .
    .