صفحه 99 از 143 نخستنخست ... 49 89 95 96 97 98 99 100 101 102 103 109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر جديد meta858 آواتار ها
    تشکر کرده
    49

Wink

سلام
    بالاخره بعد از كلي تلاش با راهنمائي خوب و صميمانه مديران سايت موفق شدم در تالار گفتمان عضو شوم .سپاس فراوان
    من امروز تصميم براي خريد دوربين دارم بعد از 550d و d3000 پيشنهاد 90 d را به من دادند
    خيلي وقته كه كار نكردم و با اين رده دوربين تقريبا اصلا اشنائي ندارم .
    دوستان در صورت امكان راهنمائي و استادي بفرمائيد تا شايد .....
    تصميم به كار در زمينه صنعتي و عكاسي از مهد كودك و مدرسه و تفريحي (طبيعت) دارم (ببخشيد پررو شدم)
    لطفا بفرمائيد با چه لنز و تجهيزاتي
    سپاسگذارم
    ویرایش توسط meta858 : Tuesday 5 October 2010 در ساعت 09:06

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

شما مطمئن باشید توی این رنج قیمتی بهترین گزینه D90 هست
    چون هم لنز خوبی دارد (به نسبت قیمت) و هم دوربین خوبی است
    مگر آنکه ناز به پرینت با سایز بزرگ داشته باشید یا بودجه تون رو افزایش بدید (من آخرش با 1.550 550D و 15-85 خریدم که البته اگه به مگاپیکسل بیشتر نیاز نداشتم D90 میگرفتم با 16-85)
    Anoosh-Em و meta858 تشکر می‌کنند.
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

این پست رو من ظهر نوشتم اما اینترنت قطع شد و من آن را نگه داشتم تا بعدا بفرستم و خوشبخانه پاسخ لازم توسط دوستان داده شده است.

بدنه D90 که بدنه ای شناخته شده است و نیازی به صحبت اضافه تری راجب آن نیست.

اما در خصوص نوع عکاسی که قرار است انجام دهید. در واقع باید دید که چه لنز هایی لازم دارید.
    در واقع لنز 18-105 نیکون که در کنار D90 عرضه میشود ، به بهترین شکل نیازتان را در مورد عکاسی در مهد کودک .... و دیگر مصارف عمومی دیگر رفع خواهد کرد.
    اما برای عکاسی صنعتی شما احتیاج به لنز ماکرو دارید . که گزینه های خوبی در نیکون هست. مثلا Nikkor 105VR با قیمت 950 هزار تومان یا nikkor 60mm N با قیمت 750 هزار تومان

حتی ورژن قدیمی این لنز ها هم با قمیتی خیلی ارزان قابل تهیه هستند اگر نخواستید خیلی بابت آنها هزینه کنید چند لنز ماکرو هم هست مثلا mm 105 ورژن قدیم را تا 350 هزار تومان هم میتوانید پیدا کنید که کیفیت خوبی هم دارد. یا حتی 60mm ورژن قدیم.

ضمنا بدنه D7000 هم همین روز ها است که سرو کله اش در تهران پیدا شود. با توجه به امکاناتی که نیکون در نسل جدید بدنه هایش اضافه کرده آنهم فقط با 1100 دلار ارزش صبر کردن را نیز دارد.

موفق باشید

انوش
    Viper، t_tanhayam، king4 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد meta858 آواتار ها
    تشکر کرده
    49

Wink

:biggrin:دوستان ممنون از اينكه خيلي ساده و زيبا توضيح داديد .
    براي چاپ بزرگ تصاوير امكان بالا بردن رزوليشن با كامپيوتر بعد چاپ عكس هست يا نيست ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

درود بر دوستان سایت عکاسی
    من یک کارآموز عکاسی هستم که حدود 1ساله دارم تلمذ میکنم.دو مورد برای بنده پیش اومده:
    1- بین خرید CANON 50D و NIKON D90 گیر کردم. تو خیلی از سایتها مقایسشون کردم ولی به نتیجه خاصی نرسیدم.لطفآ راهنمایی کنید.
    2- این دوربین NIKON D90 رو متاسفانه نورنگار موجود نداره. میتونید راهنمایی کنید که از کجا می تونم با اطمینان و قیمت مناسب این دوربین رو تهیه کنم.
    با سپاس

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط delmon نمایش پست ها
    درود بر دوستان سایت عکاسی
    من یک کارآموز عکاسی هستم که حدود 1ساله دارم تلمذ میکنم.دو مورد برای بنده پیش اومده:
    1- بین خرید CANON 50D و NIKON D90 گیر کردم. تو خیلی از سایتها مقایسشون کردم ولی به نتیجه خاصی نرسیدم.لطفآ راهنمایی کنید.
    2- این دوربین NIKON D90 رو متاسفانه نورنگار موجود نداره. میتونید راهنمایی کنید که از کجا می تونم با اطمینان و قیمت مناسب این دوربین رو تهیه کنم.
    با سپاس
    بدنه وتعداد پیکسل کانون بهتره نیکون خوش دست تر سبکتر و فیلمبرداری هم داره با قیمتی پایینتر ولی هر دو مدل جایگزینشون داره میاد d7000 60dاگه بوجه هزینه ۲۰۰-۳۰۰ بیشتر میده صبر کنید اگه نه من باشم دست دوم تمیز میخرم چون اولین انتخابه جفت دوربین هارو تو دست امتحان کنین که با خرید نیکون یا کانون تا آخر محصولات اون شرکت خرید میکنین
    t_tanhayam تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

هندلینگ یک موضوع کاملا نسبیه باید اونها رو دست بگیرید تا به نتیجه برسید.اما بهتره درباره نوع عکاسی مورد علاقتون بیشتر توضیح بدید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.این دوبدنه امکانات متفاوتی دارن بسته به نوع عکاسیتون ممکنه به اونها نیاز داشته باشید یا برعکس.
    t_tanhayam تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    بدنه وتعداد پیکسل کانون بهتره نیکون خوش دست تر سبکتر و فیلمبرداری هم داره با قیمتی پایینتر ولی هر دو مدل جایگزینشون داره میاد d7000 60dاگه بوجه هزینه ۲۰۰-۳۰۰ بیشتر میده صبر کنید اگه نه من باشم دست دوم تمیز میخرم چون اولین انتخابه جفت دوربین هارو تو دست امتحان کنین که با خرید نیکون یا کانون تا آخر محصولات اون شرکت خرید میکنین
    بودجه من در حد 1,500 هست (البته برای دوربین و لنز).به دوربین دست دوم میشه اطمینان داشت؟! شما جایی رو سراغ دارید که بشه از اونجا تهیه کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    هندلینگ یک موضوع کاملا نسبیه باید اونها رو دست بگیرید تا به نتیجه برسید.اما بهتره درباره نوع عکاسی مورد علاقتون بیشتر توضیح بدید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.این دوبدنه امکانات متفاوتی دارن بسته به نوع عکاسیتون ممکنه به اونها نیاز داشته باشید یا برعکس.
    بیشتر سبک کار من عکاسی fashion و portrait هست. البته جسارتآ فکر میکنم موضوع عکاسی بیشتر مربوط به لنز باشه تا دوربین. ولی باز ممنون میشم اگه موردی به نظرتون میرسه راهنمایی بفرمایید.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط delmon نمایش پست ها

بیشتر سبک کار من عکاسی fashion و portrait هست. البته جسارتآ فکر میکنم موضوع عکاسی بیشتر مربوط به لنز باشه تا دوربین. ولی باز ممنون میشم اگه موردی به نظرتون میرسه راهنمایی بفرمایید.
    نکته همینجاست دوست عزیز.این تفکر که نوع عکاسی به لنز برمیگرده تقریبا غلطه.مثلا همین دو بدنه مذکور.یکی بدنه فلزی سیلینگ بهتر سرعت بیشتر شاتر و همینطور عکاسی پی در پی سریعتر داره(50دی) که این مزایا تقریبا کاربردی توی سبکی که شما فرمودید نداره. اما همین قابلیتها اون رو تبدیل به بدنه بهتری برای عکاسی حیات وحش یا حتی خبری میکنه.که خب شما به اون نیاز ندارید.پس همین دی نود90 به همراه لنز کیت گزینه بسیار مناسبی هست.در ادامه به فلاش سه پایه و یا حتی لنزهای بهتر و... هم نیازمندید.که خب عزیزان نیکونی بهتر میتونن راهنمایی کنن.
    با سقف بودجه ای که شما فرمودید و نوع عکاسی مورد علاقتون میتونید به بدنه های تقریبا مشابه مثل دی5000 هم فکر کنید که در اینصورت صرفه جویی قابل توجهی هم برای خرید لوازم جانبی مورد نیاز خواهید داشت.یا حتی منتظر ورود بدنه جدید نیکون دی3100 بشید که اون هم نسبت به امکانات قیمت مناسبی داره(بسته به قیمت اون بعد از وارد شدن به کشور)
    ویرایش توسط lamagra : Wednesday 13 October 2010 در ساعت 11:34
    t_tanhayam و delmon تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

lamagra از راهنمایی و نکات خوبی که عنوان کردید بسیار سپاسگزارم.
    حالا یه موضوع دیگه؛ d90 با لنز کیت 18-105 فروش میره که توی بحث لنزها خوندم که ظاهرآ لنز بدی نیست. ولی نمیدونم واقعآ فرقی با یه لنزی مثه Nikon 24-85mm F/2.8-4 AF D IF که معمولآ برای پرتره مناسب هست، داره یا نه.

صفحه 99 از 143 نخستنخست ... 49 89 95 96 97 98 99 100 101 102 103 109 ... آخرینآخرین