صفحه 19 از 22 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 220
Like Tree379تشکر

موضوع: Sony NEX Series

كاربر همراه
    تشکر کرده
    67

دقیقن موقع خرید متوجه تفاوت های Nex5ها شدم که پسوندهای K , C , D ,... بخاطر محتویات کیت سونیه که یکی با 18-55ه یکی 18-55+16اف2.8ه ... و تو کارایی بدنه تفاوتی نداره!

نقل قول نوشته اصلی توسط pkr_legend نمایش پست ها
    من واقعن گیچ شدم ، انقدر مدل های مختلف داره! الان با بودجه ی حدود 2 میلیون چه نکسی رو پیشنهاد می کنید؟(با امکان اینکه سفارش بدم از دوبی بیارن)
    pkr_legend تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

[prevQUOTE=pkr_legend;330022]من واقعن گیچ شدم ، انقدر مدل های مختلف داره! الان با بودجه ی حدود 2 میلیون چه نکسی رو پیشنهاد می کنید؟(با امکان اینکه سفارش بدم از دوبی بیارن)[/QUOTE]

Nex5n d یعنی با دو لنز 18-55 و16 nex 5n y هم موجوده که اگر اشتباه نکنم با دو لنز 18-55 و 55-210 میباشد که از بودجه ی شما بیشتر میشود
    pkr_legend تشکر می‌کند.

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad 1985 نمایش پست ها
    سلام
    nex-3c نو تو بازار پیدا میشه اگر هست چه قیمته ؟
    نمایندگی های مرکزی سونی و ناصر خسرو

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

نبود ویوفایندر در بعضی مدلها مثل 5N ایجاد مشکل نمی کنه؟ مثلا در عکاسی ماکرو
    و ویوفایندری که به صورت option در بازار هست عملکردش چطوره؟کسی استفاده کرده؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

سلام دوستان . به تازگی دوربین نکس 6 سونی رو خریداری کردم و سوالی درباره مبدل لنزهای آلفا به نکس دارم . همونطور که میدونید دو نسخه 1 و 2 از مبدل LA-EA تولید شده و طبیعتا نسخه دوم بهتر و البته گرون تر هست.
    من تجهیزاتم نیکون هست و البته یک دوربین نکس 6 و قصد داشتم لنز 80-400 نیکون رو در آینده خریداری کنم که مباحث تاپیک لنز 70-400 سونی و توضیحاتی که دوستان داده بودن رو خوندم و نسبت به این لنز مشتاق شدم با توجه به قیمت کمتر و کیفیت بهتری که نسبت به همتای نیکونی خودش داره .
    سوالی که دارم این هست که اگر بخوام از لنز 70-400 سونی بر روی نکس 6 استفاده کنم به نظرتون کدام مبدل الفا به نکس مناسب تر هست نسخه 1 یا 2 ؟ میدونم که نسخه 1 اتوفوکوس روی لنزهای قدیمی و منوال سونی یا مینولتا رو نمیده ولی دقیقا نمیدونم که ترکیب مبدل نسخه 1 با لنزهای سری جدید سونی که موتور فوکوس داخلی دارن تفاوتی با نسخه 2 مبدل از نظر سرعت فوکوس و دقت داره یا نه ؟ حداکثر استفاده احتمالی من از لنزهای الفا سونی محدود به 3 یا چهار مدل از لنزهای جدید نظیر 16-80 یا همین 70-400 خواهد بود .
    و به نظرتون آیا عاقلانه هست که از ترکیب 70-400 سونی بر روی بدنه نکس استفاده بشه و کسی از دوستان تجربه کار با 70-400 بر روی سری نکس رو داشته ؟ یا برای دسترسی به حداکثر کارایی این لنز حتما باید از این لنز بر روی بدنه های سری الفا نظیر a77 استفاده کرد .
    همونطور که میدونید نسخه 2 این مبدل در ایران نیست و قیمت جهانی اون هم تقریبا دو برابر نسخه 1 هست به نظرتون توجیهی برای خریداری نسخه 2 این مبدل بر روی لنزهای سری جدید سونی که موتور فوکوس داخلی دارن از نظر سرعت و دقت فوکوس هست یا نه . در جستجویی که در گوگل داشتم این مطالب رو هم از بعضی سایت ها دیدم که اگر دوستان توضیحات کامل تر درباره این مطالب دارن ممنون میشم بنویسن اینجا .

The EA2 by far!!!! The EA2 is bigger and much more expensive. BUT, unless you plan on using the A mount lenses as manual focus lenses, I wouldn't get the EA1. The auto focus of A mount lenses is PAINFULLY slow with the EA1.

With the EA2, the NEX essentially becomes a Sony SLT camera. You will lose some light going to the sensor (just like in the SLT cameras), but the AF speed gains are well worth it.
    SONY LA-EA2 or SONY LA-EA1 for NEX-6? - Dyxum forums - Page 1

noob question what is the difference between LA-EA1 vs LA-EA2: Sony NEX Talk Forum: Digital Photography Review

تشکر .

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

یک خبر خوب برای دارندگان دوربین های سری nex سونی از این به بعد لنز های ef کنن رو میتونن روی دوربین های خود سوار کنند
    Sony NEX System : Canon EF lens to Sony NEX Speed Booster
    First Impressions: Metabones Speed Booster: Digital Photography Review
    Moty تشکر می‌کند.
    به راستی که امروز روز عمل است و حسابی در کار نیست و فردا روز حساب است و عملی در کار نیست

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza orang نمایش پست ها
    سوالی که دارم این هست که اگر بخوام از لنز 70-400 سونی بر روی نکس 6 استفاده کنم به نظرتون کدام مبدل الفا به نکس مناسب تر هست نسخه 1 یا 2 ؟ میدونم که نسخه 1 اتوفوکوس روی لنزهای قدیمی و منوال سونی یا مینولتا رو نمیده ولی دقیقا نمیدونم که ترکیب مبدل نسخه 1 با لنزهای سری جدید سونی که موتور فوکوس داخلی دارن تفاوتی با نسخه 2 مبدل از نظر سرعت فوکوس و دقت داره یا نه ؟ حداکثر استفاده احتمالی من از لنزهای الفا سونی محدود به 3 یا چهار مدل از لنزهای جدید نظیر 16-80 یا همین 70-400 خواهد بود ...
    حتما تفاوت وجود دارد چون در EA1 فوکوس توسط خود دوربین انجام میشود (Contrast Detection AF) ولی در EA2 اینکار توسط آینه نیمه شفاف و ماژول فوکوس موجود در خود تبدیل انجام میشود (Phase Detection AF). واضح است که PDAF هنوز هم از بهترین الگوریتمهای CDAF سریعتر عمل میکند. به On Sensor PDAF دوربین نکس 6 هم خیلی امیدی نیست.

در ضمن لنز 80-16 که مرقوم فرمودید اصلا موتور فوکوس نداره و با EA1 اتوفوکوس نمیدهد. احیانا منظورتون 50-16 نبوده؟

... و به نظرتون آیا عاقلانه هست که از ترکیب 70-400 سونی بر روی بدنه نکس استفاده بشه و کسی از دوستان تجربه کار با 70-400 بر روی سری نکس رو داشته ؟ یا برای دسترسی به حداکثر کارایی این لنز حتما باید از این لنز بر روی بدنه های سری الفا نظیر a77 استفاده کرد ...
    به این سوال جواب صریحی نمیشود داد. به نظر شما فقدان سیستم پایدار سازی تصویر (SSS) در 400 میلیمتر آزار دهنده نیست؟ ارگونومی و هندلینگ ترکیب این لنز و دوربین و تبدیل برای شما مناسب است؟ سرعت عکاسی پیاپی چطور؟ ....

پاسخ این سوالها و نتیجه گیری به عهده خودتان است.

موفق باشید
    hamid415 و alireza orang تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

ممنونم OptiX عزیز از پاسخ تون . تردید خودم هم درباره همین برتری Phase Detection نسبت به کنتراست دکتشن بود که پس از کلی سرچ تو اینترنت چند تا مطلب درباره تفاوت این دو نوع فوکوس پیدا کردم و همونطور که شما هم فرمودید در مبدل نسخه 2 فوکوس سریع تر و با دقت بهتری انجام میشه .

درباره لنز 16-80 اطلاع دقیقی ندارم و فکر میکردم موتور فوکوس داخلی داره . اما درباره نکس 6 خب بدنه نکس 6 مثل سایر دوربین های سونی در درون خودش لرزشگیر داره و درباره سرعت عکاسی پیاپی هم که نکس 6 میتونه 10 فریم در ثانیه عکاسی کنه و از نظر ارگونومی و هندلینگ اگرچه تجربه عملی نداره ولی مزیتی که داره سبک تر شدنش هست و البته نیاز به تک پایه برای لنز هست اگرچه به نظر میرسه بدون تک پایه هم بشه در شرایط نوری خوب شات زد مخصوصا در مد عکاسی پر سرعت نکس 6 .
    تست نکس 5 با مبدل نسخه 1 و لنز 70-400 نسخه 1 که البته ویدیویی هم در این صفحه هست که برای من باز نشد ولی توضیحات به همراه عکس هست
    Sony Nex-5n with LA-EA1 Lens Adapter and the Sony 70-400mm f/4-5.6 G SSM Lens – HD Video Preview/ Tutorial and Sample Photos | SonyAlphaLab.com | Sony DSLR Reveiws, Alpha, Nex, SLT, Cyber-Shot, Sony Lens Reviews

این هم توضیحاتی همراه با فیلم فلش درباره دو نوع فوکوس Phase Detection و Contrast detection به زبان انگلیسی . از طریق فیلم فلش به خوبی میشه مکانیسم عملکرد این دو نوع روش فوکوس رو فهمید.
    Autofocus: phase detection

Autofocus: contrast detection
    OptiX تشکر می‌کند.

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

...اما درباره نکس 6 خب بدنه نکس 6 مثل سایر دوربین های سونی در درون خودش لرزشگیر داره ...
    سلام

ممنون از توضیحاتتون. در مورد سیستم پایدار ساز تا آنجا که میدانم و روی دوربین خودم (5N) هم چک کردم چیزی روی بدنه وجود ندارد. اکثر لنزهای E ماونت هم اگر دقت کرده باشید پایدارساز اپتیکی دارند که نشاندهنده عدم وجود این سیستم در خود بدنه است.

موفق باشید
    aro1355 تشکر می‌کند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1334

سلام
    در تکمیل فرمایش OptiX عزیز سیستم پایدار ساز در سری آلفا روی بدنه واز نوع Sensor-shift Image Stabilization است.
    در سری Nex پایدار سازی صرفا توسط لنز( های مجهز به این سیستم) است.
    OptiX تشکر می‌کند.

صفحه 19 از 22 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین