صفحه 7 از 22 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 220
Like Tree379تشکر

موضوع: Sony NEX Series

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

ریویوی DXO از NEX3:
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...sors/Sony/NEX3
    و البته NEX-5 :
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...sors/Sony/NEX5

یه خورده با NEX-5 کار کردم . از بزرگترین مشکلاتش اینه که به دلیل کمبود دکمه های میانبر روی بدنه هی مجبور میشی از قابلیت تاچ استفاده کنی که باعث میشه هر تنظیم ساده ای بیش از مدت معمول طول بکشه و هم اینکه باتریش زودی خالی بشه . یکی از ضعف های بزرگ دیگرش هم اینه که تقریبا همه چیزش پرتابله و موقعی که مثلا اون فلاش رو نصب میکنیم ، هم خیلی زشت میشه و هم دیگه از شکل یه "دوربین حرفه ای در قالب کامپکت" در میاد . من نمیدونم چی میشد اگه یه فلاش کوچولو رو این بدنه میذاشتن (مثلا یه فلاش با سایز فلاش CAMERA PHONE) ... خداییش دنیا به آخر نمی رسید . البته دوربین خوبیه و اینا ضعف هایی هست که تو آغاز هر راهی دیده میشه (یه مثال ملموس اگه بخوام بزنم میتونم به آیفون اشاره کنم که با کلی دلخوشی خریداری میشد ولی بعد که روشنش می کردیم ، مشاهده میشد که مسج فوروارد نمیکنه) . با همه ی اوصاف منتظر میمونم تا ببینم سر NEX-7 قرار چه بلایی بیاد !!!
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    ریویوی DXO از NEX3:
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...sors/Sony/NEX3
    و البته NEX-5 :
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...sors/Sony/NEX5

یه خورده با NEX-5 کار کردم . از بزرگترین مشکلاتش اینه که به دلیل کمبود دکمه های میانبر روی بدنه هی مجبور میشی از قابلیت تاچ استفاده کنی که باعث میشه هر تنظیم ساده ای بیش از مدت معمول طول بکشه و هم اینکه باتریش زودی خالی بشه . یکی از ضعف های بزرگ دیگرش هم اینه که تقریبا همه چیزش پرتابله و موقعی که مثلا اون فلاش رو نصب میکنیم ، هم خیلی زشت میشه و هم دیگه از شکل یه "دوربین حرفه ای در قالب کامپکت" در میاد . من نمیدونم چی میشد اگه یه فلاش کوچولو رو این بدنه میذاشتن (مثلا یه فلاش با سایز فلاش CAMERA PHONE) ... خداییش دنیا به آخر نمی رسید . البته دوربین خوبیه و اینا ضعف هایی هست که تو آغاز هر راهی دیده میشه (یه مثال ملموس اگه بخوام بزنم میتونم به آیفون اشاره کنم که با کلی دلخوشی خریداری میشد ولی بعد که روشنش می کردیم ، مشاهده میشد که مسج فوروارد نمیکنه) . با همه ی اوصاف منتظر میمونم تا ببینم سر NEX-7 قرار چه بلایی بیاد !!!
    جناب Persian.boy عزیز

مطمین هستید که NEX دارای صفحه تاچ اسکرین است؟ چنان با قاطعیت نوشتید که من را به شک انداختید و گفتم شاید در این چند وقت این قابلیت را داشته اما من استفاده نکرده ام. به خاطر این یک سرچی در نت کردم...
    راستش لازم می دانم از فعالیت خوبی که در فروم دارید تشکر کنم و در کنارش خواهش کنم اگر ممکن است قبل از نوشتن یک پست در مورد مطالبی که می نویسید مطمین شوید.
    در این چند سال همیشه از نوشته های علمی و متین اعضای فروم استفاده کرده ام و دوست دارم این فضای علمی، و دور از نوشته های سطحی متداول در سایر فرومهای فارسی باقی بماند و روز به روز کیفیت آن بهتر شود.
    باز هم از فعال بودن شما و سعی در تولید محتوا در فروم عکاسی تشکر می کنم
    persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط nalibre نمایش پست ها
    جناب Persian.boy عزیز

مطمین هستید که NEX دارای صفحه تاچ اسکرین است؟ چنان با قاطعیت نوشتید که من را به شک انداختید و گفتم شاید در این چند وقت این قابلیت را داشته اما من استفاده نکرده ام. به خاطر این یک سرچی در نت کردم...
    راستش لازم می دانم از فعالیت خوبی که در فروم دارید تشکر کنم و در کنارش خواهش کنم اگر ممکن است قبل از نوشتن یک پست در مورد مطالبی که می نویسید مطمین شوید.
    در این چند سال همیشه از نوشته های علمی و متین اعضای فروم استفاده کرده ام و دوست دارم این فضای علمی، و دور از نوشته های سطحی متداول در سایر فرومهای فارسی باقی بماند و روز به روز کیفیت آن بهتر شود.
    باز هم از فعال بودن شما و سعی در تولید محتوا در فروم عکاسی تشکر می کنم
    درود بر شما

از انصافتون در نقد سپاسگذارم . سرعت تولید محتوی از سوی اینجانب ، اخیرا موجب ایجاد غلط های سهوی در متن و نیز ایجاد کج تابی شده است . این اشکالات در تست های فنی من دیده نمی شود اما هنگامی که به اینگونه مطالب می رسیم ، شک و شبهه دو چندان می شود . نمونه ی بارز این مطلب ، اشاره ام به زوم بهتر در یکی از لنز های کانن بود که اصولا من چنین منظوری نداشتم اما سرعت پاسخگویی موجب ایجاد چنین اشتباهی شد . و اما متن مورد اشاره از سوی من :

از بزرگترین مشکلاتش اینه که به دلیل کمبود دکمه های میانبر روی بدنه هی مجبور میشی از قابلیت تاچ استفاده کنی که باعث میشه هر تنظیم ساده ای بیش از مدت معمول طول بکشه و هم اینکه باتریش زودی خالی بشه .
    اگر این جمله اینگونه تغییر می کرد ، شاید کج تابی ایجاد نمی شد :

از بزرگترین مشکلاتش اینه که به دلیل کمبود دکمه های میانبر در حالت مطلوب مجبور میشی از قابلیت تاچ استفاده کنی که خوب چنین قابلیتی نیست که این ضعف بزرگ و نبود دکمه های میانبر باعث میشه هر تنظیم ساده ای بیش از مدت معمول طول بکشه و هم اینکه باتریش زودی خالی بشه .
    قسمت های نارنجی رنگ ، افزونه هایی هستن که باید موقع تایپ اضافه میشد تا نه خواننده به اشتباه بیوفته و نه صدق بودن تست و نیز راستی خود من زیر سوال بره . ولی خب چنین اتفاقی نیوفتاد . قطعا اگر من بینشی مبنی بر وجود قابلیت تاچ در این مدل داشتم ، اونو به عنوان یه مزیت در پست 53 در همین صفحه ذکر میکردم و روشنه که من چنین ادعایی ندارم ... اما اشتباه کاملا از منه و از اینکه امتیاز مطلبم تا این حد منفیه از همه عذر میخوام . مطمئننا در این فروم آنقدر استاد و بزرگ هست که به وجود این شاگرد کوچک و حقیر نیازی نباشه . شاید سکوت و نبود من تا مدتی و نیز تمرین بیشتر در تایپ بتونه پس از چند ماه ، این ایرادو رفع کنه و نیز از شور و شوق من برای ارسال سریع رو پست بکاهه . تا اون موقع همه رو به خدا می سپارم . دوباره از این که در این مدت تا به این درجه همه رو اذیت کردم و به زحمت انداختم (خصوصا انوش خان و آقای قبادی) عذر میخوام .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    NetNegar و mmdmmd تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

با سلام
    اول اینکه زیاد در مورد ژاپنی یا تایلندی بودن دوربین حساسیت به خرج ندین ! اگه زیرش بنویسه ژاپن ولی تایلندی باشه از کجا می فهمید که تایلندی ؟
    دوم اینکه وقتی دوربینی رو خواستین بخرید ببینید به درد شما می خوره یا نه !
    مثلا این دوربین برای مسافرت و سفر و عکاسی خیابانی خوبه نه برای اتلیه و طبیعت چون می تونید یک SLR بهتر به این قیمت بگیرید !
    این دوربین بیشتر برای اینکه کوچک شده SLR هست این همه طرفدار داره !
    وقتی می خواهید دوربینی بخرید در باره رقیب این دوربین هم تحقیقی بنمایید!

http://www.mobile724.com/article.aspx?aID=1,464.0

http://www.dpreview.com/products/Oly...oly_ep1/review

http://www.dpreview.com/products/Oly...oly_ep2/review

اگه خوب دقت کنید این دوربینها هم به نسبت قیمت بهتر کمتر از nex 5 و nex 3 نیستن .
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

اتفاقا دقیقا به خاطر همینه که ارزندس . چون اولا ep1 اصلا تو بازار نیست و جای اون EPL1 با قیمت حدود 900 تومن هست که اونم بدون فلاش عرضه میشه که بخوای فلاش هم بگیری 1100 آب میخوره اونم با سنسور 4/3 اینچ در مقابل APC . تو برند پاناسونیک هم همینطور فقط G10 تو این قیمت هست که اونم سنسورش 4/3 هست و کیفیت LCD پاینتر و غیر متحرک و ظریف نبودن دوربین. تو ایران قیمت دوربین خیلی بالاتر از کشورهای دیگس اگه NEX با قیمت جهانیش که حدودا 600 تومن برای NEX5 با لنز 18-55 هست عرضه میشد واقعا جای خیلی از دوربینهای کامپکت پایینتر از خودش مثل g12 و p7000 رو میگرفت .
    ویرایش توسط bahri-d : Wednesday 6 April 2011 در ساعت 08:40
    behzad_milad، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

با سلام خدمت اقای بحری باید بگویم فرمایش شما درست می باشد لاکن من با اندکی عجله در نوشتن مطلب مدل دوربین را اشتباهی زدم
    که شما درست نوشتید .
    حال ادامه
    PEN E-PL2
    vs
    Sony NEX-5
    در مقایسه سایت dpreview امتیاز هر دو دوربین 71 می باشد

1.jpg

به نسبت قیمت البته در خارج از کشور

در سایت امازون

Olympus PEN E-PL2 559.00$
    و

Sony Alpha NEX 698.00$

هردو با یک لنز

درباره فلاش هم باید بگویم این مشکل هم حل شده

3.jpg

برتریهایی در سونی به این دوربین هم وجود دارد

مثل کیفیت ال سی دی و سنسور !
    ولی در کل رقیب خوبی برای سونی هست .

مطلب کلی اینکه چرا دوربینی که 698 دلار قیمت دارد باید در ایران
    945.000 تومان فروخته شود ؟

bahri-d، farzadb2 و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ali1143070 آواتار ها
    تشکر کرده
    2

سلام!
    من چند روزیه یه nex-3 خریدم،
    واقعاً دوربین خوبیه،
    من که خیلی باهاش حال کردم،:biggrin:
    فقط نداشتن چشمیش خیلی آزارم میده،
    باعث میشه زود باطری خالی کنه،
    می خواستم بپرسم لوازمش(مثل چشمی و...) توی تهران هست یا نه؟!
    اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم.
    ویرایش توسط ali1143070 : Wednesday 25 May 2011 در ساعت 19:01

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1143070 نمایش پست ها
    سلام!
    من چند روزیه یه nex-3 خریدم،
    واقعاً دوربین خوبیه،
    من که خیلی باهاش حال کردم،:biggrin:
    فقط نداشتن چشمیش خیلی آزارم میده،
    باعث میشه زود باطری خالی کنه،
    می خواستم بپرسم لوازمش(مثل چشمی و...) توی تهران هست یا نه؟!
    اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم.
    درود
    بله ... می تونید برای تهیه ی لوازم جانبی این دوربین به نمایندگی های شرکت بازرگانی ایران در سراس کشور از جمله تهران مراجعه بفرمایید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

كاربر جديد ali1143070 آواتار ها
    تشکر کرده
    2

باتشکر فراوون از پاسختون!
    نه بابا تو اصفهان که هیچیشو ندارن!:(
    میگن چون جدیده هنوز لوازمش نیومده!
    آخه کجاش جدیده؟!

كاربر آشنا majid babaian آواتار ها
    تشکر کرده
    33

کلا" نمونه عکسهاشو مخصوصا" توی ایزوهای بالا نسبت به رقباش تو این سری عالیه
    نسبه به قیمتش (NEX-3) به کیفیت خروجی اش می ارزه....هر چی باشه یه آلفاست و مشخصاتش حرفه ایه
    سونی توی این سری بر خلاف مدلهای حرفه ای خودش،ظاهرا"لرزشگیر Steady Shot رو روی لنز قرار داده!!!! (جلوی لنزش نوشته:OSS - Optical Steady Shot)
    persian.boy تشکر می‌کند.

صفحه 7 از 22 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین