صفحه 17 از 22 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 220
Like Tree379تشکر

موضوع: Sony NEX Series

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط OptiX نمایش پست ها
    سلام

در مورد سوال اول : لنزی را که فاقد پایدار ساز تصویر است از طریق یک تبدیل به بدنه ای که آنهم فاقد سیستم پایدار ساز است وصل کرده و بی هیچ مشکلی شروع به عکاسی می کنیم با این تفاوت که به علت فقدان سیستم پایدارساز تصویر ممکن است کارمان دشوارتر شود (هر چه فاصله کانونی بیشتر باشد فقدان پایدارساز محسوس تر خواهد بود).

و اما در مورد سوال دوم : من تجربه ای در مورد استفاده از این تبدیل و لنزهای آلفا روی بدنه NEX ندارم و جواب دقیقی به پرسش شما نمی توانم بدهم ولی مطمئنا سرعت فوکوس مجموعه لنز 200-55 + تبدیل ، از سرعت فوکوس لنز کیت دوربین شما که مجهز به موتور SSM است بیشتر نخواهد بود.
    باتشکر
    1- ایا در بازار لنزقیمت مناسب از سایر برندها هست که بدون تبدیل بر روی این دوربین ها وصل و استفاده کرد . در این صورت ادرس یا نمایندگی را اعلام فرمایید .
    2- آبا با تبدیل لنز سونی میتوان از لنزی که سیستم پایدار داشته باشد مثل لنز اصلی از سیستم ÷ایدار آن استفاده نمود.

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط ab1hosini نمایش پست ها
    باتشکر
    1- ایا در بازار لنزقیمت مناسب از سایر برندها هست که بدون تبدیل بر روی این دوربین ها وصل و استفاده کرد . در این صورت ادرس یا نمایندگی را اعلام فرمایید .
    2- آبا با تبدیل لنز سونی میتوان از لنزی که سیستم پایدار داشته باشد مثل لنز اصلی از سیستم ÷ایدار آن استفاده نمود.
    سلام

1- در ایران فعلا خیر.

2- هیچکدام از لنز های سونی آلفا پایدارساز تصویر ندارند. (پایدار ساز روی سنسور دوربین آلفا قرار دارد). برخی از مدلهای لنزهای سیگما ماونت آلفا پایدار ساز تصویر دارند و می توان با استفاده از تبدیل از آنها روی بدنه NEX استفاده کرد. پایدارساز تصویر هم کار می کند ولی HSM احتمالا از کار می افتد.
    mmdmmd تشکر می‌کند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

با سلام با توجه به موارد ذیل دیگر به این نمیتوان گفت که یک دوربین بتوان براحتی یک لنز خوب برای آن پیدا کرد .

كاربر همراه sherlockHolmes آواتار ها
    تشکر کرده
    104

به نظرتون ارزش داره که 18-55 و 55-200 + کانورتور سونی رو بدم و یه پولی روش بزارم و لنز 18-200 رو بگیرم ! توی نمایندگی سونی با 18-200 کار کردم خیلی خوب بود ! (زیادی خوب بود یعنی)
    /
    بزرگترین حسن سری نکس نه کیفیتشون بلکه کوچیک بودنشونه . چند روز پیش من یه ویلونیست آماتور توی خیابون شکار کردم که عالی بود . اگه نکس نداشتم همیشه حسرت اینکه چرا از این نوازنده چیزی ضبط نکردم به دلم میموند .
    اینم ویدئو :
    http://myuploadcenter.com/behnam/91.6.16%20003.avi
    زیر نور ضعیف یه تیر برق گرفته شد . واقعا بعد از دیدن فیلم به نکس افتخار کردم . با لنز 16 گرفتم !
    merdax، E.Fattahi، hamid415 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهنام

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

خود سونی هم گفته که لنز 18 200 برای فیلمبرداری بهینه شده . اگه 16 رو داری و کیفیت 18 200 به اندازه بزرگش میچربه بگیرش . چون خیلی وقتهام واقعا نمیشه هی لنز رو عوض کنی .

تشکر کرده
    605

سلام

یک شرکت دیگر نیز تبدیلی برای استفاده از لنزهای کانن EF/EF-S به سونی E با حفظ قابلیت اتوفوکوس عرضه نمود.

نسبت به تبدیلی که قبلا در این پست معرفی کردم بیش از صد دلار ارزانتر است. ارائه تبدیلهایی برای استفاده از لنز های نیکون F و کنتاکس G بر روی دوربینهای سونی نکس با حفظ قابلیت اتوفوکوس نیز در برنامه این شرکت است.

SONY A6000 + 18-55

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1334

سلام
    دوستان غزیز میشه بگید
    1 این لنزهای منوال چطور روی نکس کار میکنند؟(یا لینک مناسب بدید)
    2 نوردهی توسط دوربین تنظیم میشه یا اونم دستیه؟
    من مطالب پراکندهای خوندم و اینطور دستگیرم شد که با هر لنز دارای رینگ دیافراگم (البته با تبدیل مربوطه) کار میکنه و فقط فکوس دستیه که اونم با وجود امکانات ویژه نکس خیلی هم دوست داشتنیه.

تبدیل سراغ دارید؟یک ماکروی ارزون و با کیفیت دستی اگه بشه عالیه...!

تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط aro1355 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان غزیز میشه بگید
    1 این لنزهای منوال چطور روی نکس کار میکنند؟(یا لینک مناسب بدید)
    2 نوردهی توسط دوربین تنظیم میشه یا اونم دستیه؟
    من مطالب پراکندهای خوندم و اینطور دستگیرم شد که با هر لنز دارای رینگ دیافراگم (البته با تبدیل مربوطه) کار میکنه و فقط فکوس دستیه که اونم با وجود امکانات ویژه نکس خیلی هم دوست داشتنیه.

تبدیل سراغ دارید؟یک ماکروی ارزون و با کیفیت دستی اگه بشه عالیه...!
    سلام

خیلی راحت. یک تبدیل نکس به ماونت مورد نظر (مثلا کانن FD یا مینولتا SR و ...) تهیه کنید و لنزتون رو روش ببندید. گزینه release w/o lens را در منوی setup فعال کنید و کار تمام است. نور سنجی را در مد دستی M یا تقدم دیافراگم A انجام دهید. فوکوس هم که مشخصا به صورت دستی انجام میشود که اونهم با استفاده از Focus Peaking به راحتی قابل انجام است. تبدیل را فکر میکنم در ناصر خسرو بتوانید پیدا کنید. یه مغازه ای بود تو زیر زمین پاساژ ایران پگاه که از این تبدیلها داشت.

لنزهای ماکرو 50 و 100 را هم عموما در ناصر خسرو میتوانید پیدا کنید. قیمت هم که کاملا بستگی به انصاف فروشنده دارد. یه لنز نرمال با دباف باز هم تهیه کنید بد نیست.
    aro1355 تشکر می‌کند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

اگر کیت نکس 5 ان رو از نمایندگی های سونی بخرید داخلش تبدیل لنزهای آلفا سونی به نکس هست که اتوفوکوس رو هم به همراه لنزهای آلفا بهتون میده ...
    تبدیل های دیگه ای هم هست تو بازار که در حال حاضر اکثرشون اتوفوکوس رو برای لنزهای برندهای دیگه نمیدن ... قیمت تبدیل ها هم تقریبا 30 دلار هست البته یه مدل هم شرکت المانی novoflex داره که توی ناصر خسرو هم یکی از مغازه ها داشت ولی بسیار گرون هست به قیمت 480 تومان و البته این تبدیل هم اتوفوکوس نداره
    aro1355، OptiX و 1986 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza orang نمایش پست ها
    اگر کیت نکس 5 ان رو از نمایندگی های سونی بخرید داخلش تبدیل لنزهای آلفا سونی به نکس هست که اتوفوکوس رو هم به همراه لنزهای آلفا بهتون میده ...
    سلام

البته توجه داشته باشید که تبدیل LA-EA1 فقط در صورت استفاده از لنزهای آلفا که موتور فوکوس داخلی دارند (SAM یا SSM ها) قابلیت اتوفوکوس دارد و با سایر لنزها فوکوس بصورت دستی باید انجام شود.
    شاهین اکبری، ali_ab، Elend و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55

صفحه 17 از 22 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... آخرینآخرین