صفحه 23 از 32 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 312
Like Tree681تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot HX100V

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

با توجه به اینکه من به عکاسی ورژشی علاقه دارم از طرف سایت هواداران تیم فوتبال صنعت نفت ابادان به عنوان عکاس امسال در لیگ برتر حضور دارم البته اگه تا هفته دیگه کارتم از تهران بیاد .با همین دوربینم قصد دارم عکس بگیرم.اگه اساتید نظری درباره عکاسی از رویدادهای ورزشی دارند من خوشحال میشم استفاده کنم. اینم یه عکس با زوم 15 اپتیکال و سرعت شاتر 1000 بدون فلش و ایزو 1600در عصر در یکی از تمرینات تیم نفت ابادان

DSC00953.jpg
    ehsan_1029 و mrif100 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ghaffar آواتار ها
    تشکر کرده
    50

پیش فرض من از این انتخاب راضی هستم

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    در نظر یک آماتور و یک حرفه ای ، بدترین اتفاقی که می تونه برای یک عکس بیوفته ، روتوش ناخواسته و بدون کنترل عکاسه . اگر چنین باشه که شما می فرمایید ، در واقع سونی HX100V رو در حدّ یک کامپکت 200 تومنی که برای جلب نظر کاربر مبتدی دست به پردازش مصنوعی می زنه ، پایین اورده . اینجوری پس دیگه چه چیزیش شبه حرفه ایه ؟
    با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    من هم مثل ali6803 نوشته های شما را کمی جانبدارانه احساس می کنم. روتوش اتوماتیک دوربین برای جلب نظر کاربر یکی از تنظیماتیه که کنترلش دست کاربره و تنها در یک حالت از حالت های SCN وجود داره البته آن هم با انتخاب کاربر.
    باور کنید روتوش این عکاس های حرفه ای که من دیدم هم خیلی بهتر از روتوش اتوماتیک این دوربین نیست. پردازش مصنوعی یکی از انتخابهایی است که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ی یک کاربر معمولی می شود.
    بابت این دوربین با لنز همراهش هم کمتر از نصف قیمت دوربین های حرفه ای امروزی باید بپردازیم.
    اگر قیمت دوربینی 200 تومن بود هیچ دلیلی بر بد بودن آن نیست و پول زیاد دادن بابت دوربین های حرفه ای و استفاده نکردن از امکانات آن( به هر دلیلی ) برای کاربران معمولی هم جز پول هدر دادن نیست.
    تمام نقطه ضعف هایی که از این دوربین نوشته اید واقعیتی است که من شخصا با آگاهی از آن ها و تحقیق بیش از یک هفته، آن را انتخاب کرده ام و از انتخابم هم راضی هستم.
    مشخصات این دوربین به همراه نقطه قوت و ضعف هایش در پست اول همین تاپیک نوشته شده (شما مقایسه کنید) و اینجا فکر می کنم نظر کسانی که این دوربین رو دارند برای کسانی که قصد خرید دارند مهم تر باشه تا یک نظریه ی علمی و فنی.

نکات قوت و ضعف دوربین برای یادآوری و مقایسه ی آن ها، نوشته شده در پست اول توسط جناب اکبری:

اول خبرهای بد :

- عدم پشتیبانی از external flash و فقدان hot shoe
    - نبود یک فرمت غیر فشرده مثل RAW یا TIFF
    - استفاده از همان سنسورهای کوچک 2.3/1 اینچی ( فکر کنم hx100 بدترین رکورد Pixel density را با 58 MP/cm² به جا گذاشت )
    __________________________________________________ ____

احتمالا تا همینجای کار عده ای دلسرد شدند اما خبرهای خوب درباره این دوربین زیاده :

- سنسور 16 مگاپیکسل Exmor R CMOS
    - رینگ دستی دو کاره قابل سوئیچ واسه زوم کردن و فوکوس + دکمه زوم اتومات
    - زوم 30X با لنز 810-27 م.م از سری Carl Zeiss Vario-Sonnar T با ساختار 11elements در 10 گروه
    - لرزشگیر لنز Optical SteadyShot with Active Mode
    - محدوده دیافراگم F2.8 (W)-5.6 T
    - فیلمبرداری FULL HD 60p : 1920 x 1080 24Mbps ( که 60p بودنش واسه کامپکتها بی سابقه است )
    - پانورامای 40 مگاپیکسلی 10480X4096 + پانورامای 3 بعدی
    - DSLR Speed . سونی یک مد فوکوس سریع در عرض 0.1 ثانیه را ادعا کرده.
    - عکسهای 3D شانزده مگاپیکسلی
    - HDR اتوماتیک
    - GPS
    - تولید یک عکس کم نویز با ادغام چند عکس پیاپی به صورت خودکار
    - عکاسی پیوسته 10fps در حالت 16MP و خبر بد، محدودیت بافر تنها برای 10 عکس میباشد.
    - سرعت شاتر 4000/1 تا 30 ثانیه
    - دو مد portrait در تایمر خود کار (نمیدونم چه کار میکنه شاید تشخیص لبخند باشه)
    - برد فلاش 12.7 متر واسه auto iso که فکر کنم تو کامپکتها رکورد باشه
    - lcd فوق العاده سه اینچی 920k.pixels با قابلیت چرخش به بالا و پایین
    - منظره یاب 200 کیلو پیکسلی Ferroelectric Liquid Crystal یا FLC
    - باتری شارژی NP-FH50 و درگاه مموری SD/SDHC/SDXC Memory Stick Duo/Pro Duo/ Pro HG Duo
    ehsan+، ali6803، mandy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

این دوربین یکی از بهترین دوربینهای سوپر زوم با امکانات فوق العاده هست و کیفیت عکس آن خوب هست که البته این را مدیون نرم افزار خوب سونی می باشد که نویز عکسها رو بخوبی کاهش میده و برای کسانی که عکاسی رو نمی خوان حرفه ای ادامه بدن و عکس کم نویز میخوان یک انتخاب خوب هست.
    نقاط ضعف این دوربین ممکنه برای خیلی ها مهم نباشه(هر چند برای من مهم هست و هنوز هم بین این دوربین و hs20 فوجی حتما فوجی رو انتخاب می کنم) و حوصله کار کردن با فرمت raw رو نداشته باشن(گذاشتن فرمت raw در دوربین به نرم افزار اون برمی گرده که در بعضی از مدلهای کنون با هک رو دوربین گذاشتن اما فکر کنم سونی اون رو نمیذاره فقط هم به این خاطر که به خاطر عدم مداخله نرم افزار عکسهایی به شدت نویزی بیرون میده و یک نقطه ضعف بدتر میشد)
    با این همه من امکاناتی از این دوربین رو خیلی دوست دارم:
    1)hdr اتوماتیک
    2)برد فلاش بالا که به خاطر عدم داشتن هات شو در این دوربین الزامی هست(البته میشه در حالت اسلیو از فلاش استفاده کرد)
    3)فیلمبرداری خوب با فوکوس سریع
    اما ضعف مهم این دوربین نداشتن شیار برای نصب فیلتر هست که از نظر من خیلی مهم هست و محدودیتهای زیادی به همراه داره
    در کل من خرید این دوربین رو به کسانی که به عکاسی علاقه دارن و قصد خرید دوربین حرفه ای در آینده ندارن و برای مصارف خانوادگی توصیه می کنم
    ghaffar، ali6803 و ehsan_1029 تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

[QUOTE=persian.boy;226039].
    یک دوربین حرفه ای چیزی فراتر از قابلیت تعویض لنز و فرمت raw دارد که دلیلی ندارد بیش از همین تذکر ، روی آن بحث شود
    باید ببینیم که دنبال چه چیزی میگردیم اگر واقعا دنبال یک دوربین حرفه ای و با کیفیت عکس بالا هستیم که اصلا نباید تو رده ی slr like ها دنبالش بگردیم یا حد اقل دنبال دوربین هایی بریم که کیفیت عکس بالایی داشته باشن مثل g12 , lx5 ولی حالا که در این رده دنبال دوربین هستیم پس حتما باید خیلی حرفه ای هم نباشیم و دنبال یک کیفیت مطلوب عکس و فیلم برداری مناسب باشیم پس حتما مثل حرفه ای ها هم نباید خیلی نیازی به امکانات حرفه ای دوربین داشته باشیم و اصلا شاید از همین رو باشه که اکثر دوربین های ساخته شده در این رده نه هات شو دارن و نه شیار لنز ونه فرمت raw , واصلا فرمت raw به چه درد میخوره اگه بخواد نویزی باشه همانند hs20 و (اگر کاربران استفاده کننده از این رده دوربین ها این فرمت raw براشون مهم نباشه )

در واقع سونی HX100V رو در حدّ یک کامپکت 200 تومنی که برای جلب نظر کاربر مبتدی دست به پردازش مصنوعی می زنه ، پایین اورده . اینجوری پس دیگه چه چیزیش شبه حرفه ایه ؟

فکر کنم این حرف در مورد این دوربین یکم بی انصافی باشه که دوربینی با این همه امکانات عالی و حتی حرفه ای رو تا این حد پایین بیاریم که با یک دوربین 200 تومنی که نه تنضیمات دستی داره ونه رینگ زوم دستی ونه فلاش به این قدرت مندی ونه فیلمبرداری به این عالیی که شاید تا این لحضه در دوربین های دیجیتال بی نظیز باشه ونه لنز با کیفیت بالای carl ziss , ... مقایسه کنیم
    ghaffar، ali6803 و ehsan_1029 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود به دوباره به تمام دوستان حاضر در بحث

عجیبه .از نظر فیلم برداری که فوق العاده عالیه بدون شک .عکسها هم من با فوجی H20 مقایسه کردم سونی خیلی بهتر بود من خودم تا پای خرید فوجی رفتم اما با مقایسه این رو انتخاب کردم
    در ابتدا باید عرض کنم که کیفیت عکس هر دوی این مدل ها بسیار خوبه (HS20 و HX100) . این گزاره رو هم که فرمودید کیفیت عکس سونی خیلی بهتر از فوجی هست رو هم نمی تونم بپذیرم . اگر سند و مدرکی دارید ، لطفا ارایه کنید . البته توجه کنید که صحبت اصلی من بر سر امکاناته ، نه کیفیت عکس و فیلم . یه سوال دارم ... اصلا به نظرتون SLR Like یعنی چی ؟

این دوربین خیلی چیزها داره که بقیه سوپر زومها شاید نداشته باشند بقیه برند ها هم شاید اپشنهایی داشته باشند که این مدل نداشته باشه اما شما چنان زدی تو سر جنس که
    عزیز دل ! بنده که خصومت شخص با سونی ندارم که ؟! دوستان شاهدن که چقدر من به هیبرید ها و DSLR های سونی علاقه دارم . منتها این دلیل نمیشه وقتی دوربینی نه چندان دلچسب رو می بینم ، دست به تعریف و تمجید بردارم . بحثی که درباره ی سوپر زوم فرمودید رو هم خواهشا در میان گفتگومون وارد نکنید ؛ چرا که درسته که HX100 سوپر زوم هم به حساب میاد ولیکن در اصل ، سونی اونو SLR Like فرض کرده . صحبت من اینه که رده ی شبه حرفه ای ، مقیاس و درجه ی خودشو داره . یک SLR like "باید" بتونه در کنار ارایه ی کیفیتی بهتری از کامپکت ، امکاناتی شبیه SLR رو ارایه بده . اما این دوربین واقعا کدام یک از امکانات مذکور رو عرضه کرده ؟ من نمی گم که دوربین بده ... خیر . صحبت من اینه که نمی تونم اونو SLR Like به حساب بیارم . حالا اگه شما دلیلی برای رد کردن صحبت من دارید ، بفرمایید .

در ضمن من عکسهای این دوربین رو نشون چند تا از اساتید انجمن عکاسی شهرمون دادم ...واقعا تعریف کرده و از این مدل به نیکی یاد کردند.شما رو دیگه نمیدونم!!!!!!!!!!
    موافقم . HX100 دوربین گرون ولی واقعا خوبیه . البته یک بار دیگه تکرار می کنم که SLR like نیست .

این دوربین محصول خیلی خلی خوبیه اما میتونست بهترین بشه اما به علت کمبودهایی که مهرزاد اشاره کردند اینگونه نشد ( البته برای بعضی ها وجود هیچ یک ضروری نیست ) . من از طرف خودم و ( اگر اجازه بدهند) ایشون، کیفیت تصاویرش رو در کلاس خودش کاملا تائید میکنم.
    تا بحال ندیدم آقای پارسی در بحثی از چیزی جانبداری بیجا کند، به نظر شما اینگونه آمده.
    جناب اکبری با خط به خطّ گزاره هاتون موافقم . از لطفتون هم بسیار سپاسگذارم ... مرسی :)

روتوش اتوماتیک دوربین برای جلب نظر کاربر یکی از تنظیماتیه که کنترلش دست کاربره و تنها در یک حالت از حالت های SCN وجود داره البته آن هم با انتخاب کاربر.
    راستش خود من هم خیلی تعجب کردم . برای بنده قابل قبول نبود که دوربینی در این کلاس ، پردازش مصنوعی داشته باشه . خوشبختانه با این توضیح شما و دوست خوبمون آقا علی ، شبهه ی من از عرایض جناب غفار بر طرف شد .

باور کنید روتوش این عکاس های حرفه ای که من دیدم هم خیلی بهتر از روتوش اتوماتیک این دوربین نیست. پردازش مصنوعی یکی از انتخابهایی است که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ی یک کاربر معمولی می شود.
    برای یک مبتدی بله . ولی برای یک آماتور یا حرفه ای ، قطعا ویژگی فوق یک نکته ی منفی محسوب میشه .

فکر کنم hx100 بدترین رکورد Pixel density را با 58 MP/cm² به جا گذاشت
    اینقدر ها که می فرمایید ، سنسورش بد نیست . البته می تونست بهتر باشه ولی تا همین جاش هم قابل قبوله .

اصلا فرمت raw به چه درد میخوره
    متاسفانه چون اهمیت فرمت خام رو نمی دونید ، چنین چیزی می فرمایید .بدون RAW ، شما نمی تونید به دینامیک رنج بالایی دست پیدا کنید . همچنین داده هایی که در قالب خام به دست شما می رسند ، به وضوح تمیزتر و کم نویز تر هستن . در حالت JPEG ، دوربین شما تنظیماتی رو برای عکس مثل WB اعمال می کنه که بعد از ثبت ، دیگر تغییر نخواهند کرد ولی در حالت RAW ، شما این برتری رو در اختیار دارید تا در صورت استفاده از تنظیمات اشتباه مثل همون WB ، اونو تغییر بدید . در مورد سایه ها هم ، حقیقت تلخی که وجود داره اینه که JPEG تنها 0.02% از سایه های موجود در یک فایل RAW رو حفظ می کنه . هنوز نیاز هست توضیح بدم ؟ RAW چیزی نیست که مبتدی ازون خوشش نیاد یا حرفه ای عاشقش باشه . RAW فرمتیه که تمام جزییات رو ثبت می کنه و اگر کاربری واقعا بخواد "عکاسی" کنه . مجبوره به سمت فرمت خام بره .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : raw vs jpeg
    شاهین اکبری، ehsan+ و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

یک سوال برای من پیش امده.اینکه سونی لنز واید مناسبی نداره در مقابل فوجی درسته؟این مسئله چقدر میتونه تاثیر گذار لاشه در کیفیت عکس و ایا اصلا تاثیرش اونقدر هست که به چشم بیاد؟و اگر این مشکل وجود داره کجاها میتونه مشکل ساز بشه؟این مورد رو اگر دوستان توضیح بدن ممنون میشم

تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط me.amor نمایش پست ها
    یک سوال برای من پیش امده.اینکه سونی لنز واید مناسبی نداره در مقابل فوجی درسته؟این مسئله چقدر میتونه تاثیر گذار لاشه در کیفیت عکس و ایا اصلا تاثیرش اونقدر هست که به چشم بیاد؟و اگر این مشکل وجود داره کجاها میتونه مشکل ساز بشه؟این مورد رو اگر دوستان توضیح بدن ممنون میشم
    3 میلی متر خیلی هم مهم نیست اما سونی در ابتدای محدوده لنزش اعوجاج زیادی داره که تا 35 خوب میشه.در کل بستگی به نوع عکاسیتون داره برای عکاسی خانوادگی و منظره 35 هم خوبه هر چند برای منظره اگه کمتر بود بهتر بود
    persian.boy تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

اگر اشتباه نکنم ، فوجی 3 میلی متر وایدتره . این مساله ، مشکلی پیش نمیاره ولیکن کمی شما رو در عکاسی از آثار معماری و نیز در عکاس در عکاسی از فضای درونی ساختمان محدود و اذیت خواهد کرد . دلیلش هم اینه که هرچه شما واید بیشتری در اختیار داشته باشید (هرچه فاصله ی کانونی به صفر نزدیک تر بشه ، اصطلاحا واید تر میشه) ، در واقع دید گسترده تری رو نیز در اختیار خواهید داشت . 3mm خیلی زیاد نیست ولی در هر صورت تفاوت محسوسی رو برای شما در بر خواهد داشت .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : لطف کنید و ازین پس سوالاتی که در رابطه با مقایسه ی HS20 و HX100 دارین رو در این تاپیک مطرح بفرمایید .
    Miri تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1367

سلام
    رینگ دستی دو کاره قابل سوئیچ واسه زوم کردن و فوکوس + دکمه زوم اتومات
    اگه میشه بیشتر توضیح بدین.یعنی رینگ زوم دستی داره یا منظورتون دکمه زوم کنار شاتر هست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    51

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    سلام

اگه میشه بیشتر توضیح بدین.یعنی رینگ زوم دستی داره یا منظورتون دکمه زوم کنار شاتر هست
    منم بعد از کلی تحقیق بین این دو دوربین فوجی و سونی چون کیفیت فیلم و جی پی اس برام خیلی مهم بود دوربین سونی را انتخاب کردم و از انتخابم کاملا راضیم.(فکر می کنم برای یک اماتور انتخاب خوبی باشه که هم می خواد کیفیت عکس و فیلم را با هم داشته باشه و هم حوصله سروکله زدن با فرمت خام را نداشته باشه هرچند اگر از فرمت خام پشتیبانی می کرد خیلی خوب بود)
    در مورد سوال شما:
    در عکس زیر کلیدی را که با رنگ قرمز مشخص کردم اگر بالا باشد میتوان از زوم دستی استفاده کرد و اگر پایین باشد میتوان از فوکوس دستی بهره برد.
    نکته ای که متوجه شدم این بود که در هر دوصورت از زوم غیر دستی هم می توان استفاده کرد و در حال فیلم برداری اگر روی حالت فوکوس دستی باشد دوربین فوکوس اتوماتیک نمی کند و باید دستی فوکوس شود در غیر این صورت فوکوس خودکار دوربین به کار می افتد.
    HX100Vlcd_open_side.jpg
    ghaffar، ehsan+، ali6803 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 23 از 32 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... آخرینآخرین