صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 139
Like Tree601تشکر

موضوع: Sony A7 & A7r

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    این نویز در ویرایش برای شبیه سازی نگاتیو به عکسها اضافه شده است. این پترن نویز معمولا عکسهای سیاه و سفید را کمی چشم نوازتر میکند. بیاد روزگار نگاتیو!
    در مورد امکانات این سری جای بحث زیاد است اما گفتگویی نیست که جزو کم نویزترین بدنهها هستند.
    من فکر نمیکنم ؛حرف شما درسته ولی جنس این نویز متفاوت هست با اونچه که شما میگید بعد در عکس ایزوی 640 که رنگی هست و یه عکس معمولی گرفته شده چه ویرایشی ؛شما عکس رو نگاه کنید ؛نویز تو بافتش هست ؛ من خودم نزدیک غروب آفتاب با ایزوی 200 عکس گرفتم ویرایشم نکردم همینه ؛نویز تو بافت این دوربین هست بالای 1600 که دیگه واقعا خوب نیست.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

من وظیفه داشتم به عنوان کسی که این دوربین 1 ماه دستم بود این مطالب رو اطلاع بدم ؛جوندرآمد ما به ریال هست و باید به دلار هزینه کنیم ؛ حال افرادی که بنظر اونها این دوربین مناسب کارشون هست میتونن تهیه کنن و از اون استفاده کنن ولی من که قبلا از نیکون D700 استفاده میکردم ؛و کنون 5D MARKII و دوربینهای مختلفی از دوستان دستم بوده این واقعا اون انتظارات اولیه من رو بر اوورده نکرد ؛حالا هر که میگه خوبه بره بخره مبارکش باشه .و به خوبی ازش استفاده کنه .
    Majix و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

یه نمونه دیگه میزارم ؛ببینید شما با هر فول فریمی عکس بندازین روی ایزوی 100 در روز ؛وقتی کراپ بگیرین و تصویر رو بزرگ کنین و بزرگ و بزرگتر کنین نهایت تصوی مربع ؛مربع میشود ؛شطرنجی میشه ؛ حالا شما این عکس رو نگاه کنین ؛خواهش میکنم در رزولیشن نهایی ؛ من هیچ حرفی نمیزنم ولی یک دوربین فول فریم با ایزوی100 در روز باید اینطوری باشه ؛ وقتی میگم نویز تو بافتش هست منظورم اینه .https://www.flickr.com/photos/294184...62948/sizes/o/

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

بی زحمت چند تا از عکس هایی که قبلا با دوربینتون گرفتید رو آپلود کنید ....
    مهدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    بی زحمت چند تا از عکس هایی که قبلا با دوربینتون گرفتید رو آپلود کنید ....
    سلام چون عکسها همگی خانوادگی هستند امکان آپلود نیست ؛ چون دوربین بیرونم کنون هست . ولی شما میتونید بسیاری از نمونه عکسها رو در سایتهای مختلف ببینید ؛ این مسئله مختص دوربین من نیست ؛ با چند تا مدل دیگر هم تست شده و در تالارهای خارجی مباحث جدی در مورد این مسئله بیان شده است ؛ جدیدا سونی اقدام به حذف لینکها و صفحاتی میکنه که در این مورد صحبت میکنند . نظر بسیاری از کارشناسان بین المللی در دنیای عکاسی بسیار متفاوت با نظر اولیه اونها بوده ؛ و جالب اینجاست چون برد تمام مدلهای این سری یکی هست و فقط سنسور عوض شده این اشکال در تمامی مدلهای این سری وجود داره ؛ و سونی گیج شده 24 مگاپیکسل میزنه بعد 36 بعد میاد 12 حالا رو 46 اصلا نمیدونه داره چکار میکنه ؛بیشترین میزان فروش دوربین دست دوم در آمازون و ایبای مربوط به همین سری هست با میانگین 1 ماه استفاده .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

اینم چند تا عکس A7R که وظعیتش به مراتب بدتر از سونی A7 هست به علت مگاپیکسل بالاتر
    https://www.flickr.com/photos/428164...41825/sizes/o/ ایزوی 500
    https://www.flickr.com/photos/428164...58058/sizes/o/ ایزوی 250
    https://www.flickr.com/photos/151074...25823/sizes/o/ ایزوی 800
    https://www.flickr.com/photos/794832...28536/sizes/o/ ایزوی 200
    https://www.flickr.com/photos/472563...33486/sizes/o/ ایزوی 1600 دیگه اینها که سیاه و سفید نیستند که برای اینکه قدیمی بشن مثل نگاتیو های قدیم .

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط korosh kabir نمایش پست ها
    بله برای شما که پول بابت این دوربین ندادین جالب شد https://www.flickr.com/photos/279166...67334/sizes/o/
    سوتفاهم نشه دوست عزیز. جالبیش به این خاطره که تا حالا هیچکس این مسأله رو مطرح نکرده بود. حتی عزیزانی که این دوربین رو دارن و تو سایت هم عضو هستن. فکر کنم جمع و جوری و دینامیک رنج این بدنه همه چیز رو تحت الشعاع خودش قرار داده! از جناب آقای Amirhosain هم که این بدنه رو دارن ، خواهش میکنم نظر خودشون رو اعلام بفرمایند.
    بازم ممنون از شما جهت اطلاع رسانی
    Amirhosain، a.g g.a، MohammadRanjbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    سوتفاهم نشه دوست عزیز. جالبیش به این خاطره که تا حالا هیچکس این مسأله رو مطرح نکرده بود. حتی عزیزانی که این دوربین رو دارن و تو سایت هم عضو هستن. فکر کنم جمع و جوری و دینامیک رنج این بدنه همه چیز رو تحت الشعاع خودش قرار داده! از جناب آقای Amirhosain هم که این بدنه رو دارن ، خواهش میکنم نظر خودشون رو اعلام بفرمایند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    خواهش میکنم من این رو از روی طنز گفتم . ببینید قطعا تعداد افرادی که این دوربین رو در ایران خریداری کردنند بسیار کمتر از جهان هست ؛ بنابراین بازخوردهای داخل ایران با خارج متفاوت هست ؛کلا مگر چند تا مغازه در تهران این دوربین رو میفروشند ؛ حالا مقایسه کنید با کنون و نیکون و فوجی .ببینید این دوربین یکسری مسائل داره که میشه باهاش کنار اومد کم هم نیستند ؛واردش نمیشم ؛دوست من هم داره همون اول که اومد خرید خیلی گرون ؛این مشکلات رو هم داره ولی باهاش کنار میاد ؛افرادی که در ایران این دوربین رو میخرند ؛اطلاع دارند دست دوم این دوربین بسیار سخت معامله میشه و مشتری خاص داره ؛برای همین باهاش کنار میان ؛ولی خارج از کشور هزاران نفر این رو خریدنند و میان از معایب و برتریهاش تو تالارهای خارجی میگن ؛نمونه میزارن بحث میکنن ؛اگر هم خواستن راحت میفروشند. ولی من واقعا با هر چیزش کنار بیام با بافت نویزیش نه ؛روز اولی که خریدم ؛اولین عکس با یکی از حرفه ای های این عرصه انداختم ؛متوجه شدم مشکلش رو ؛و اساسی ضد حال خودم؛با اینکه خیلی از این حرفهایی که الان میزنم اطلاع داشتم بازم خریدم چون شیفته اون شده بودم .

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

دوست عزیز من ریویوهای زیادی از این بدنه دیده ام. در فرومهای خارجی هم زیاد سرک میکشم. تابحال هیچ بحثی در این مورد مشاهده نکرده ام! لطفا چند نمونه از این بحث ها را که میفرمایید لینک کنید تا ما هم ببینیم.
    در مورد عکسهای سایت فلیکر عرض کنم که معیار مناسبی نیستند. به این دلیل که همه ادیت شده اند و شرایط را عکاسی هم مشخص نیست. بهترین کار مراجعه به نمونه های معتبر است. مثلا عکسهای سایتهای dpreview و یا imaging-resource که هر دو نمونه هایی هم در شرایط خیلی خوب و هم نور کم دارند و نمونه ها قابل مقایسه با بدنه های دیگر هستند. نه در این دو سایت و نه سایتهای مشابه و نه در ریویو های مختلف چیزی در این مورد وجود ندارد. حداقل من که ندیده ام!
    a.g g.a، hosein1973 و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    دوست عزیز من ریویوهای زیادی از این بدنه دیده ام. در فرومهای خارجی هم زیاد سرک میکشم. تابحال هیچ بحثی در این مورد مشاهده نکرده ام! لطفا چند نمونه از این بحث ها را که میفرمایید لینک کنید تا ما هم ببینیم.
    در مورد عکسهای سایت فلیکر عرض کنم که معیار مناسبی نیستند. به این دلیل که همه ادیت شده اند و شرایط را عکاسی هم مشخص نیست. بهترین کار مراجعه به نمونه های معتبر است. مثلا عکسهای سایتهای dpreview و یا imaging-resource که هر دو نمونه هایی هم در شرایط خیلی خوب و هم نور کم دارند و نمونه ها قابل مقایسه با بدنه های دیگر هستند. نه در این دو سایت و نه سایتهای مشابه و نه در ریویو های مختلف چیزی در این مورد وجود ندارد. حداقل من که ندیده ام!
    سلام عرض میکنم ؛من این دوربین 1 ماه دستم بود روی ایزوی 100 بعد از ظهر نویز شدید ؛همین نویز روی ایزوی 800 ؛روی ایزوی 1600 و بالاتر فرقی نمیکنه ؛اتفاقا بنظر من معیار مناسب عکسهای فلیکر و سایتهایی هستنند که یوزرهای متعدد عکس آپ میکنن نه سایتهایی که در شرایط لابراتوار عکس میگیرند ؛ اتفاقا من به این سایتهایی که میفرمایید خیلی توجه کردم ؛ درسته dpreview اذعان کرده کیفیت عکس این دوربین در jpg زیاد تعریفی نداره ولی در maging-resource که این دوربین بهترین دوربین هست یعنی بانیکون d750 مقایسه کرده با تمان دوربینها campare کرده تو همشون a7 بهتره ؛اتفاقا یکی از سایتهایی که من رو مجاب کرد این دوربین رو بخرم همینimaging-resource بود .dxomark که در مقایسه از هر نظر A7 رو برتر از لایکا M240 دونسته در تمام نمونه هایی که من دیدم و مقایسه هایی که من دیدم لایکا خیلی سرتره ؛نتایج و نمره دهی سایتها به همین راحتی نیست ؛مسائل تجاری در اونها به صورت مستقیم تاثیر داره.در صورتی که دوست عزیز دوربین رو من و شما و بقیه مردم جهان هنگامی که میخرند در لابراتوار که از اون استفاده نمیکنن ؛در شرایط نوری مختلف استفاده میکنن ؛سنسور این دوربین به شدت حساس به نور هست ؛کدوم یک از این سایتهایی که فرمودید این مسئله رو ذکر کردنند ؛بلکه یوزرهایی که از این دوربین استفاده کردنند به این مسئله اشاره داشتند.در کل من امروز فروختم این دوربین رو با یکسری بدیهاش با اون فیلم برداری عالیش ؛فروختمش ؛شاید یه لایکا m240 دست دوم از اونور بخرم , دیگه من نظری ندارم در مورد این دوربین ؛ افرادی که دارن در مورد مسائلش صحبت کنن .
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.

صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین