صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 139
Like Tree601تشکر

موضوع: Sony A7 & A7r

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

پیش فرض مقایسه چشمیهای اپتیکی و الکترونیکی

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    درود
    صحبت از مزیایا و معایب EVF شد این مساله به ذهنم رسید، که در تاریکی وضعیت آن (در میرورلس ها) به چه صورت است؟
    فرضا در تاریکی های شب و بدور از آلودگی نوری که حتی با چشم هم بسختی... در این مواقع ترجیح خودم استفاده از آینه بجای تصویر زنده و حتی بالا بردن حساسیت برای دید بهتر است، یعنی با آینه دید بهتری برای کادربندی دارم.
    اضافه میکنم که در این مواقع، نور کمتر اطلاعات کم ویزور هم کمک کننده خواهد بود.
    ارادتمند
    درود بر شما؛
    تصویری که شما از OVF می بینید، در حقیقت برداشت چشم از سوژه و تحلیل مغز از اونه که برای ما آشناتره، اما لزوماً تصویر نهایی که سنسور از سوژه ثبت می کنه نیست و حتی می تونه خیلی متفاوت باشه. چون چشم و مغز هر کدوم مکانیسمهای بسیار پیچیده ای برای سازگار شدن با تاریکی دارن.
    اما خوبی EVF اینه که شما دارید مستقیماً خروجی سنسور که تقریباً همون فایل RAW میشه رو می بینید، نه برداشت مغز از سوژه رو.
    در ضمن، نتیجه افزایش حساسیت (ISO) و امکاناتی مثل هیستوگرام، خروجی افکتهای تصویری و تراز دوربین و Zebra Pattern و سایر پارامترهای پردازشی سنسور رو توی OVF نمیشه دید.
    yaghoobi، Nima Sadigh، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    49

Lightbulb لنز جدید برای مونت FE خانواده A7

در این اوضاع کمبود لنزهای سونی و زایس مونت FE برای خانواده A7، باید گوشه چشمی هم به سازندگان دیگه داشت!
    شرکت کره ای Samyang که لنزهاشو تحت برندهای Rokinon و Bower هم به بازار میده، لنز فول فریم جدید 135mm F2.0 برای مونتهای A و E سونی و همچنین سایر مونتهای رایج با قیمت 550 دلار تولید کرده.
    از منحنی MTF این لنز و همچنین نظرات خوبی که در مورد لنزهای قبلی این شرکت، به خصوص 85mm F1.4 گفته شده، میشه گفت که نباید لنز بدی برای خانواده A7 باشه.
    البته با توجه به فاصله کانونی این لنز، باید به نداشتن سیستم کاهش لرزش و نداشتن فوکوس خودکار توجه داشت. (OSS لنز برای A7 II لازم نیست، چون سنسورش داره، خوبشم داره، 5 جهته!)
    به نمای پشت اون دقت کنید، نداشتن کنتاکت یعنی عدم تبادل هیچ نوع اطلاعات با بدنه.

yaghoobi، OptiX، ALI.Barutkub و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_7878 نمایش پست ها
    در خصوص سرعت فوکوس این دوربین که مطرح شد، به دنبال راهنمایی دوستمون Amirhosain به سایت Digital Cameras, Digital Camera Reviews - The Imaging Resource! مراجعه کردم و جدول خلاصه زیر را تهیه کردم:
    فایل پیوست 65604

جالب اینجاست که سرعت این دوربین از Nikon D7100 بیشتره. البته اون سایت اطلاعات زیادی ارائه میکرد که من اینجا خلاصه ای را ذکر کردم. در مورد اینکه چقدر میشه به اطلاعات این سایت اعتماد کرد خواهشا اساتید راهنمایی کنند.
    كار خوبي كرديد و اين جدول ارزشمند را اينجا قرار داديد.
    IR يكي از معتبرترين و دقيق ترين سايتهاي بررسي دوربين است. و برخي از اطلاعات و تستهاي اين سايت در هيچ منبع ديگري ديده نمي شود. قسمتهاي exposure و performance اين بررسي منحصر به فرد است.
    nima_7878، a.g g.a، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    كار خوبي كرديد و اين جدول ارزشمند را اينجا قرار داديد.
    IR يكي از معتبرترين و دقيق ترين سايتهاي بررسي دوربين است. و برخي از اطلاعات و تستهاي اين سايت در هيچ منبع ديگري ديده نمي شود. قسمتهاي exposure و performance اين بررسي منحصر به فرد است.
    ارزشمند هستش به شرط اینکه درست باشه.اولا چطوری سرعت فوکوس رو با دقت هزارم ثانیه محاسبه می کنند(حتی فشار دادن دکمه شاتر زمان بر است) ثانیا چه طوری dslr ها و phase-detection رو پشت سر mirroless ها قرار داده در صورتی که یکی از ایرادت بدون اینه ها(حداقل با تکنولوژی فعلی) سرعت فوکوس پایین تر هستش. اگه به جدول بالا نگاه بندازید خطاهای تابلویی وجود داره.مثلا در مورد 70D سرعت در حالت فوکوس کامل و prefocus برابر هستش یعنی بادی عملا در صفر هزارم ثانیه!!! فوکوس میکنه.

در مورد این تستهای IR قبلا در یکی از تاپیکها(تا جایی که یادم هستش d800) بحث شده.به نظر من اعداد و ارقام اصلا قابل دفاع نیستند.
    Amirhosain، nima_7878 و کوروش تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

ظاهرا از ابزارهایی که خودشان طراحی کرده اند برای محاسبه سرعت فکوس استفاده میکنند. محاسبات هم بر مبنای متوسط گیری از چند تست است.
    گویا از عکسالعمل دوربین که از طریق یو اس بی ویا صدای دوربین و غیره انجام میشود این اقداد تخمین زده میشود. اینکه چقدر دقیق است جای سوال دارد اما بر خلاف بقیه تستها، رفرنس خوبی است که توسط ماشین انجام شده است و احتمالا با خطای قابل قبولی برای مقایسه کلی صحیح است.

در مورد قرار دادن اس ال ارها و میرورلسها هم اشکالی وجود ندارد!!! مگر میرورلسها از phase detection استفاده نمیکنند؟!! بفرض هم نکنند، برای مصرف کننده که بین دوبدنه در حال انتخاب است مهم سرعت و دقت فکوس است حالا از هر تکنولوژی که باشد، چه phase detection, چه dual pixel یا ترکیب phase detection و فکوس کنتراستی در میررلسها یا ...
    nima_7878، a.g g.a و siber تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    ارزشمند هستش به شرط اینکه درست باشه.اولا چطوری سرعت فوکوس رو با دقت هزارم ثانیه محاسبه می کنند(حتی فشار دادن دکمه شاتر زمان بر است) ثانیا چه طوری dslr ها و phase-detection رو پشت سر mirroless ها قرار داده در صورتی که یکی از ایرادت بدون اینه ها(حداقل با تکنولوژی فعلی) سرعت فوکوس پایین تر هستش. اگه به جدول بالا نگاه بندازید خطاهای تابلویی وجود داره.مثلا در مورد 70D سرعت در حالت فوکوس کامل و prefocus برابر هستش یعنی بادی عملا در صفر هزارم ثانیه!!! فوکوس میکنه.

در مورد این تستهای IR قبلا در یکی از تاپیکها(تا جایی که یادم هستش d800) بحث شده.به نظر من اعداد و ارقام اصلا قابل دفاع نیستند.
    یادمه یک جایی خوندم (احتمالا سایت DP بود) که شرکت فوجی ادعا کرده دوربین X-T1 ظرف 0.08 ثانیه فوکوس میکنه که با عددهای ارائه شده توسط سایت تفاوت کمی داره. یعنی اینکه بدون آینه ها دارند راه خودشونو پیدا میکنند و اینجا هم سریعترین بدون آینه ها فهرست شده اند. این سایت سرعت فوکوس آینه دارها رو در شرایط Live view هم ارائه کرده بود ولی اونقدر پایین بود که ارزش ارائه و درج در جدول رو نداشت.
    ارادتمند.
    a.g g.a و siber تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها

تا موقعی که سیستم فوکوس PD یا PDCD هایبرید باشه، چه ارتباط معنا داری بین سرعت فوکوس و تکنولوژی ساخت (ML یا DSLR) وجود داره؟
    فقط میشه گفت سنسورهای جداگانه فوکوس در DSLR ها سابقه سعی و خطای طولانی تری در طراحیشون داشتن تا به بلوغ امروز رسیدن، اما سیستمهای هایبرید On-Chip CDPD در ML ها هم به زودی به این بلوغ طراحی و سرعت می رسن.
    مهم نوع سیستم فوکوس هست، نه وجود یا عدم وجود آینه.
    yaghoobi، a.g g.a، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    49

Lightbulb بررسی لنز کیت A7

لینک ترجمه یه بررسی نسبتاً کامل لنز کیت A7 از سایت ژاپنی DCWatch.
    البته نمودارهای تخصصی سایتهای SLRGear یا PhotoZone رو نداره.
    در مجموع در کلاس قیمتی زیر 500 دلار، لنز خوبی ارزیابی شده.
    yaghoobi، a.g g.a، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    49

پیش فرض نمونه های A7 بدون ویرایش

عکسها مستقیماً خروجی دوربین هستن، بدون هیچ ویرایش و دستکاری.
    سایز بزرگ عکسها رو اینجا گذاشتم.
    البته شدت دستکاری عکسهای بقیه در Flickr در حدیه که بیشتر به نمایشگاه هنر گرافیک شبیه تا عکاسی!
    راستی نظر دوستان در مورد اون بحث قدیمی حد و مرز ویرایش و دستکاری عکس چیه؟ الان قدرت PS و سایر نرم افزارها در حدیه که حتی بدون وجود فایل هم میشه اصلاً یه عکس زیبا درست کرد!!!
    پس هنر عکاس چی میشه؟ اگه قرار باشه کادربندی، انتخاب سوژه، نورسنجی، زوم و ... همه بعداً توی نرم افزار انجام بشه، هنوزم اسمش هنر عکاسیه یا میشه مهارت در کار با نرم افزار؟

DSC00530-r.jpg
    Red Partial Color

DSC00525-r.jpg
    Rich Tone Mono

DSC00529-r.jpg
    ویرایش توسط Amirhosain : Saturday 31 January 2015 در ساعت 03:44
    yaghoobi، nsaba و zarfam تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    49

پیش فرض کدوم نیکون، کدوم سونی؟

یکی از دوستان به صورت خصوصی سؤالی رو مطرح کرده که چون صندوق پیام شخصی اش پر شده، ارسال جواب به صورت خصوصی ممکن نیست. البته، موضوع خصوصی هم نیست و می تونه بحث خوبی باشه:

"آیا بین آ7 و آ7 مارک 2 و آ7آر تفاوتهای زیادی از نظر فکوس است من یک دوربین میخوام که تقریبا همه کاره باشد. من عکاس مستند اجتماعی و پرتره های محیطی هستم ضمن اینکه به شاخه لانگ اکسپوژر هم علاقه زیادی دارم من نظرم بیشتر به روی آ 7 آر بوده ولی ظاهرا فکوس آ7 و آ7 مارک 2 بهتر است . آیا این تفاوت فاحش است یعنی با آ7آر مشکل زیادی خواهیم داشت در فکوس . و یا اینکه برای عکاسی لانگ اکسپوژر کلا قید این دوربین را بزنم و سراغ دی 800 یا دی 810 یا نهایتا دی 750 نیکون برم گرچه به عقیده من حس میکنم دوربین های میروللس برای لانگ اکسپوژر مناسبترند ولی خوب مطمئن نیستم هنوز."

اینجور مواقع که انتخاب بین تعداد زیادی دوربین هست، اول از همه باید مسیر اصلی رو مشخص کنیم تا تعداد انتخابها کم بشه. البته دوربین همه کاره هم وجود نداره و همینه که خرید دوربین رو شخصاً برای اینجانب، هر بار به یه مطالعه چند ماهه سایتها و بازار و حتی شایعات دوربینهای در راه تبدیل می کنه!
    نیکونهایی که اسم بردین، همه DSLR هستن و سونیها همه ML. داشتن یا نداشتن آیینه و چشمی اپتیک و تفاوت وزن و حجم و قیمت، اصلی ترین تفاوت بین 3 نیکون و 3 سونی فوق است.
    برای اینکه پست طولانی و خسته کننده نشه، مقایسه نکات اصلی رو مطرح می کنم و اگه لازم شد، وارد جزییات هر کدوم خواهیم شد:

تفاوتهای ساختاری 3 نیکون و 3 سونی که هر کدام مزایا و طرفداران خاص خودش را داره:
    - وجود مکانیسم آیینه در DSLR ها و عدم وجود آن در ML ها
    - چشمی اپتیک در DSLR ها و الکترونیک در ML ها
    - سیستم لرزشگیر روی سنسور A7 II و نبودن آن روی سنسور بقیه 5 دوربین. برای 5 تای بقیه، لنز باید از نوع OSS (سونی) یا VR (نیکون) باشه
    - بودن Low Pass Filter روی سنسورهای A7 و A7II و نبودن آن روی سنسورهای بقیه 4 دوربین
    - به طورکلی DSLR از ML همپایه خودش سنگینتر و بزرگتره، بعضیا به همین ویژگی میگن «خوش دستی بیشتر» و بعضیا به همین میگن «سنگین و جاگیر»، کاملاً شخصیه و برتری فنی نمیشه حسابش کرد. (شخصاً به هیچوجه طرفدار سبک و کوچک سازی افراطی که تازگی مدشده نیستم. چون اگه دوربین زیادی سبک و کوچیک باشه، هم دکمه ها و کنترلرهای دستی بدنه کوچیک یا حدف میشه و هم ضربان قلب و نفس کشیدن هم براش لرزش ایجاد می کنه!!!)

برتریهای عمومی 3 دوربین نیکون نسبت به 3 دوربین سونی:
    - سرعت فوکوس بیشتر (بین 6 دوربین از همه سریعتر D750 و از همه کندتر A7R)
    - نویز کمتر در ایزوهای بالا (از همه بهتر D750)، مناسب برای Long Exposure
    - تعداد بسیار بیشتر انتخابهای موجود برای لنز (وضعیت فعلی)
    - عمر باتری بسیار بیشتر
    - گریپ بزرگتر
    - شاتر با صدای نسبتاً کمتر (به خصوص در مورد سونی A7R، صدای بلند شاتر و به تبع اون ایجاد لرزش خفیف در بدنه به خاطر نداشتن Electronic First Curtain Shutter میتونه برای عکاسی بدون جلب توجه در محیطهای خیلی ساکت و همچنین لنزهای Long Tele مشکل ساز باشه)
    - رند بازار ایران چه برای خرید و چه برای فروش (بیشتر اساتید اینجا طرفدار کنون و بعد نیکون هستن!)

برتریهای عمومی 3 دوربین سونی نسبت به 3 دوربین نیکون:
    - قیمت تقریبی یه مجموعه کامل سونی ML شامل بدنه، لنز و تجهیزات جانبی بین نصف تا 2/3 همپایه DSLR نیکون اون هست.
    - تعداد نقاط فوکوس بیشتر (به استثنای A7R که از 5 دوربین دیگه کمتره)
    - داینامیک رنج بهتر در سمت Shadows، مناسب برای پرتره
    - وزن کمتر
    - بدنه کوچکتر
    - مد فیلمبرداری دارای کیفیت بهتر و امکانات بیشتر
    - App با قابلیتهای بیشتر برای تغییر پارامترهای اصلی و ثبت و انتقال عکس از طریق WiFi توسط گوشی موبایل یا تبلت (هم Android و هم Ios)
    - قابلیت نصب App روی دوربین به صورت مستقیم از PMH سونی
    Christ Melikian، m.daneshpayeh، OptiX و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین