صفحه 11 از 14 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 139
Like Tree601تشکر

موضوع: Sony A7 & A7r

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

Question A7 یا 6D؟

یکی از دوستان در مورد تعویض 6D با A7 به خاطر نشون دادن نقاط فوکوس در حالت Manual برای کار با لنزهای Manual Prime پنتکس، زایس و لایکا سؤال کرده که دیدم می تونه موضوع خوبی برای بحث جمعی باشه:

مهمترین ویژگی 6D اینه که یکی از کم نویزترین فول فریمهای با قیمت پایینه که تا حالا ساخته شده. در تصویر پایین، مقایسه نویز اون در ایزوی 25600 رو با A7 و 5D MIII نسبت به دوربین مرجع Phase One IQ180 گذاشتم که ادعای سایتهای مختلف مبنی بر کم نویز بودن 6D رو ثابت می کنه.
    A7 هم توی مدتی که باهاش کار کردم، نشون داده که دوربین خوبیه و خروجی عکس و فیلم قابل توجهی میده. اما سوییچ کردن از یه DSLR به یه Mirrorless مثل مهاجرت به یه کشور دیگه است که تجربه کاملاً جدید و متفاوتیه و عین مهاجرت، نیاز به بررسی دقیق داره.
    اگه بدنه بزرگ و خوش دست، چشمی اپتیک، GPS و عمر باتری بسیار بالای 6D براتون حیاتیه، باید بگم که تأمل بیشتری بکنید. چون A7 اینا رو نداره.

خلاصه مزایای A7:
    - برای خرید یه مجموعه فول فریم جمع و جور و سبک با لنز کیت قابل قبول همراهش و لوازم جانبی معمول، هزینه متعادلی باید پرداخت کرد و لازم نیست آدم خونه و ماشینش رو بفروشه!
    - داینامیک رنج خیلی خوب
    - عملکرد ایزوی عالی تا 6400 و خوب تا 12800
    - سیستم فوکوس خودکار هایبرید بسیار سریع و دقیق با 117 نقطه که همزمان از الگوریتمهای PDAF و CDAF استفاده می کنه
    - قابلیت فوکوس دستی بسیار انعطاف پذیر
    - چشمی الکترونیک با کیفیت عالی که حجم اطلاعات بسیار بالایی رو به طور همزمان در اختیارتون میذاره
    - پوشش 100 درصدی چشمی الکترونیک
    - تراز دو محوره Pitch و Roll

- قابلیت Time Lapse با استفاده از نرم افزار Remote Control روی لپ تاپ
    - قابلیت کنترل دوربین با موبایل یا تبلت به صورت Wi-Fi
    - قابلیت نصب App به صورت مستقیم از اینترنت روی دوربین
    - صفحه نمایش متحرک که عکاسی از زوایای بالا و پایین رو راحت میکنه
    - کیفیت
    اپتیک و ساخت قابل قبول لنز کیت

خلاصه معایب A7:
    - عمر کوتاه باتری که با روشن کردن WiFi، اوضاع بدتر هم میشه و حتماً نیاز به باتری اضافه و آداپتور تغذیه از برق شهر خواهید داشت!
    - تعداد لنزهای سری FE سونی و زایس (لنزهای Native این خانواده) در مقایسه با سازندگان دیگه فعلاً کمه، اما به تدریج داره زیاد میشه. البته با آداپتور میشه از لنزهای قدیمی سونی و زایس یا حتی کنون و نیکون استفاده کرد. اما بسته به نوع لنز و آداپتور، ممکنه امکاناتی مثل فوکوس خودکار یا PDAF دیگه در دسترس نباشه.
    - اتصال آداپتور به عنوان واسطی بین بدنه و لنز، احتمال Offcenter شدن تصویر رو داره و مزیت (FDB (Flange Back Distance کوتاه A7 رو از بین می بره.
    - جای عجیب و غریب دکمه Menu !
    - عدم عملکرد چند قابلیت مهم فلاشهای External سونی مثل AF Illuminator، ADI, FEL Lock (البته مختص A7 تنها نیست و تمام خانواده A7 و NEX این عیب رو دارن)
    - عدم عملکرد سیستم فوکوس Phase Detect در دیافهای بسته تر از f/9 و همچنین با لنزهای غیر سونی و حتی لنزهای قدیمی سونی (این مورد برای دوستانی که می خوان از لنزهای غیر Native استفاده کنن، خیلی خیلی مهمه)
    - نداشتن فلاش سرخود
    - گریپ گوچک
    - دکمه های نزدیک به هم

این مقایسه از نظر کیفی، کم و بیش برای مهاجرت از هر دوربین سیستم DSLR به ML یا برعکس صدق می کنه، منتها مقایسه کمی پارامترهای هر دوربین دیگه متفاوت میشه.
    با توجه به سطح قیمتهای فعلی و افت قابل توجه ارزش هنگام فروش به صورت دست دوم، قبل از فروش مجموعه بدنه و لنز و فلاش و ... برای خرید مجموعه سیستم جدید، باید برای بررسی جوابگویی سیستم جدید به نیازها و توقعات شخصی وقت گذاشت تا ضرر و پشیمونی به همراه نداشته باشه.

usef، Amin Zarif، Nima Sadigh و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

پیش فرض ّFirmware نسخه 2.0 برای A7/A7S/A7R/A6000

امروز Firmware نسخه 2.0 برای A7/A7S/A7R/A6000 منتشر شد.
    با نصب این نسخه، راه اندازی دوربینهای فوق سریعتر خواهد شد.
    در مورد میزان این بهبود، سایت سونی چیزی نگفته.
    خودم که نصب کردم، تفاوت رو اندازه می گیرم.
    nima_7878، nsaba، OptiX و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ali ka آواتار ها
    تشکر کرده
    23

سلام
    شرمنده اگر جای مناسبی سوالم را مطرح نمی کنم
    برای سونی آلفا 3000 هم Firmware یا آپدیتی هست ؟ از کجا قابل دریافت هست ؟
    سپاسگزارم
    صداقت ، بهترین سیاست است.
    Sony Alpha 3000

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

دوست عزیز میتونید برید رو سایت سونی بخش ساپورت از اونجا میتونید چک کنید برای دوربینتون فریمور جدیدی هست یا نه Sony eSupport - Cameras - Alpha NEX & DSLR - Support
    Shadows تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود
    یکی از بستگانم دوربین سونی نکس 5r داره با ۳ لنز ۱۸ ۲۰۰ و ۵۰ میلیمتری اف ۱.۸ برای a mount
    که با تبدیل e مونت بهش وصل میشه، الان قصد خرید سونی آلفا ۷ دارد، آیا می تونه از اون لنزها استفاده کنه
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    یکی از بستگانم دوربین سونی نکس 5r داره با ۳ لنز ۱۸ ۲۰۰ و ۵۰ میلیمتری اف ۱.۸ برای a mount
    که با تبدیل e مونت بهش وصل میشه، الان قصد خرید سونی آلفا ۷ دارد، آیا می تونه از اون لنزها استفاده کنه
    سلام
    بله باید تبدیل LA-EA3 یا LA-EA4 را تهیه کنند
    Moty تشکر می‌کند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط OptiX نمایش پست ها
    سلام
    بله باید تبدیل LA-EA3 یا LA-EA4 را تهیه کنند
    سپاس از شما
    فقط آیا با تبدیل برروی سرعت فوکوس و فپکوس تاثیر گذار هست یا خیر؟
    .
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    سپاس از شما
    فقط آیا با تبدیل برروی سرعت فوکوس و فپکوس تاثیر گذار هست یا خیر؟
    .
    سلام مجدد
    تبدیل LA-EA3. را فقط میشه با لنزهای SSM و SAM استفاده کرد و لنزهای فاقد موتور فوکوس داخلی با این تبدیل اتوفوکوس نخواهند داشت. فوکوس هم توسط دوربین و به روش CDAF خواهد بود که احتمالا خیلی سریع نیست. تبدیل LA-EA4 در حقیقت یک ماژول. SLT هست. و با کلیه لنزهای ماونت A کار میکنه در این حالت فوکوس PDAF توسط خود تبدیل انجام میشه و سرعت فوکوس هم خوب است.فقط عنایت داشته باشید که کلیه لنزهایی گه نام بردید کراپدار هستند و استفاده از آنها روی فول فریم خیلی جالب نیست
    Moty، S_Mahdi و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

با سلام خدمت همه ؛من چند سال هست که فقط مطالعه میکنم و از مطالب سایت استفاده میکنم ؛ولی دیدم دوستان دارن در مورد سونیa7 راهی رو میرن که من رفتم گفتم توضیحاتی رو بگم خدمتتون و این رو عرض کنم که فاصله تبلیغات با واقعیات زمین تا آسمان است . یعنی کن راکول یک حرف درست تو عمش زده باشه این حرف بوده که گفته این دوربین شوخیه و اسباب بازی . من به این حرفها هیچ توجهی نکردم تا این دوربین رو خریدم .دلم ÷ره از این دوربین ؛قبلا با فولل فریم کنون و نیکون کار کردم و الان این دوربین رو بعنوان دوربین دومم انتخاب کردم . این دوربین و کلا این سری یعنی A7 -A7R-A7S تمامشون فارق از برتیریها و نقاط ضعفی که دارن یه مشکل اساسی دارن و اون نویز هست ؛ نویزی که قبل از اینکه عکس رو بندازید در LCD موج میزنه و فرقی نمیکنه که شما با ایزوی 100 عکس بندازید یا با ایزوی 25600 ؛میزان نویز که یک میزان یکسان هست که تگر کراپ 100 درصد بگیرید از عکستون ؛مات میشید از نویز ؛من اوش فکر کردم مشکل دوربین منه؛به 2 تا A7دیگه تست کردم با A7R تست کردم با A7S تست کردم اصلا این نویز روی LCD موج میزنه تو تمام عکس ها هست فرق نمیکنه چه در روز و چه در شب و کل سطح عکس رو میپوشونه ؛ با سامسونگ NX1000 تست کردم با سامسونگ NX300 تست کردم دیدم خیر این مشکل برای من هست ؛ تمامی نمونه عکسهایی که چه دوستان در این بخش و چه در سایتهای خارجی گذاشتند این مشکل رو دارا هست ؛ مشکل دوموایت بالانس این دوربین گیجه گیجه ؛البته کن راکول این رو هم گفته بود ؛ ولی من به آن توجهی نکرده بودم ؛گفته درسته که سنسور نیکون و کنون ساخت سونی هست ولی الگوریتم و اون رمز و راز ساختار رنگ هنوز در انحصار این دو شرکت هست ؛واقعا وایت بالاس این دوربین شوخیه ؛روی اتو وایت بالانس که خلاصه خلاص . الان دارم متوجه میشم که تمامی تستهای سایتهای معتبر روی سه پایه و درون لابراتوار هست برای همین دوربین در این تست ها مشکلی رو نشون نمیده ؛و به این نتیجه رسیدم که کارشناسان سونی قطعا این دوربین رو نگرفتن دستشون برن تو خیابون تست کنن ؛ داینامیک رنجش رو که اصلا فکر نمیکردم اینقدر پایین باشه .یک دوربین زیبا و سبک و فول فریم ولی در باطنش خالیه ؛البته کیفیت فیلم برداریش عالیه ولی بحث عکس و چیپ پردازش عکس به کل با فیلم برداری فرق میکنه ؛دوستان نخرید این دوربین رو ؛افرادی که قبلا فول فریم کنون و نیکون رو تجربه کردنند نامید خواهند شد.

كاربر همراه MohammadRanjbar آواتار ها
    تشکر کرده
    5166

نقل قول نوشته اصلی توسط korosh kabir نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه ؛من چند سال هست که فقط مطالعه میکنم و از مطالب سایت استفاده میکنم ؛ولی دیدم دوستان دارن در مورد سونیa7 راهی رو میرن که من رفتم گفتم توضیحاتی رو بگم خدمتتون و این رو عرض کنم که فاصله تبلیغات با واقعیات زمین تا آسمان است . یعنی کن راکول یک حرف درست تو عمش زده باشه این حرف بوده که گفته این دوربین شوخیه و اسباب بازی . من به این حرفها هیچ توجهی نکردم تا این دوربین رو خریدم .دلم ÷ره از این دوربین ؛قبلا با فولل فریم کنون و نیکون کار کردم و الان این دوربین رو بعنوان دوربین دومم انتخاب کردم . این دوربین و کلا این سری یعنی A7 -A7R-A7S تمامشون فارق از برتیریها و نقاط ضعفی که دارن یه مشکل اساسی دارن و اون نویز هست ؛ نویزی که قبل از اینکه عکس رو بندازید در LCD موج میزنه و فرقی نمیکنه که شما با ایزوی 100 عکس بندازید یا با ایزوی 25600 ؛میزان نویز که یک میزان یکسان هست که تگر کراپ 100 درصد بگیرید از عکستون ؛مات میشید از نویز ؛من اوش فکر کردم مشکل دوربین منه؛به 2 تا A7دیگه تست کردم با A7R تست کردم با A7S تست کردم اصلا این نویز روی LCD موج میزنه تو تمام عکس ها هست فرق نمیکنه چه در روز و چه در شب و کل سطح عکس رو میپوشونه ؛ با سامسونگ NX1000 تست کردم با سامسونگ NX300 تست کردم دیدم خیر این مشکل برای من هست ؛ تمامی نمونه عکسهایی که چه دوستان در این بخش و چه در سایتهای خارجی گذاشتند این مشکل رو دارا هست ؛ مشکل دوموایت بالانس این دوربین گیجه گیجه ؛البته کن راکول این رو هم گفته بود ؛ ولی من به آن توجهی نکرده بودم ؛گفته درسته که سنسور نیکون و کنون ساخت سونی هست ولی الگوریتم و اون رمز و راز ساختار رنگ هنوز در انحصار این دو شرکت هست ؛واقعا وایت بالاس این دوربین شوخیه ؛روی اتو وایت بالانس که خلاصه خلاص . الان دارم متوجه میشم که تمامی تستهای سایتهای معتبر روی سه پایه و درون لابراتوار هست برای همین دوربین در این تست ها مشکلی رو نشون نمیده ؛و به این نتیجه رسیدم که کارشناسان سونی قطعا این دوربین رو نگرفتن دستشون برن تو خیابون تست کنن ؛ داینامیک رنجش رو که اصلا فکر نمیکردم اینقدر پایین باشه .یک دوربین زیبا و سبک و فول فریم ولی در باطنش خالیه ؛البته کیفیت فیلم برداریش عالیه ولی بحث عکس و چیپ پردازش عکس به کل با فیلم برداری فرق میکنه ؛دوستان نخرید این دوربین رو ؛افرادی که قبلا فول فریم کنون و نیکون رو تجربه کردنند نامید خواهند شد.

اگر دوربین رو در اختیار دارید و امکان تست براتون هست من و سایر دوستان ممنون میشیم حد اقل چند شات با حساسیت های مختلف در ایزو های 100-400-800-1600-3200 -6400 قرار بدین.
    a.g g.a، obsidiyan و Alias_239 تشکر می‌کنند.

صفحه 11 از 14 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 آخرینآخرین