صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 139
Like Tree601تشکر

موضوع: Sony A7 & A7r

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

پیش فرض چند نکته راجع به لیست لنزهای فول فریم مونت E

چند نکته راجع به لیست لنزهای فول فریم مونت E:
    1) لنزهای زایس Loxia 50 F2.0 و Loxia 35 F2.0 قراره به ترتیب 5 روز دیگه (22 ژانویه) و 20 روز دیگه (5 فوریه) وارد بازار بشن که البته فوکوس دستی هستن و دارای قیمتهای افسانه ای!

2) دلواپسی برند کره ای نسبتاً جدید و بسیار موفق Samyang (همون Rokinon یا Bower) برای مونت FE میشه گفت از خود سونی و زایس هم بیشتره! جالبه که توی ایران هم نمایندگی داره. حیف که برای سونی لنز اتوفوکوس نداره و فوکوس دستی لنزی مثل پرایم 85 توی F1.4 هم داستانی برای خودش!

3) این پرایم زایس FE 55mm F1.8 توی تمام سایتها از لحاظ شارپنس گرد و خاکی بپا کرده! مثلاً DXO بهش امتیاز 42 داده که میشه رتبه 19 در چارت کلی تمام لنزها که رتبه اولش زایس Otus 55mm F1.4 روی بدنه نیکون D800E هست.

4) توی سایت DXO وفتی لنزهای تست شده فقط روی بدنه های سونی رو فیلتر کنید، همین لنز جمع و جور و سبک میشه رتبه اول!
    توجه کنید که قیمت Otus 55mm F1.4 حدود 4000 دلاره و این حدود 1000 دلار!
    میشه گفت توی لنزهای FE برای عکاسی پرتره و خیابانی، یکی از بهترین انتخابهاست.
    yaghoobi، nima_7878، Christ Melikian و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhosain نمایش پست ها
    آقا جمال در خدمتیم، خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم ...
    دوست عزیز ممنونم از توضیحات کاربردی شما
    اگر پاسخ سوالات رو بفرمایید ممنون میشم
    سوال دیگری هم دارم که در رابطه با لنز کیت این دوربین 28-70 هست
    ایا لنز خوبیست و شارپنس خوبی داره ؟؟ مزیت و ضعف لنز هم بفرمایید ممنون میشم
    Amirhosain تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    49

Lightbulb بررسی لنز سونی FE 28-70 3.5-5.6 (بخش اول)

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنونم از توضیحات کاربردی شما
    اگر پاسخ سوالات رو بفرمایید ممنون میشم
    سوال دیگری هم دارم که در رابطه با لنز کیت این دوربین 28-70 هست
    ایا لنز خوبیست و شارپنس خوبی داره ؟؟ مزیت و ضعف لنز هم بفرمایید ممنون میشم
    برای طولانی نشدن پست، پاسخ شما رو در 3 بخش میدم:

بخش اول:
    با استفاده از DXO اگه لنز مورد بحث یعنی سونی FE 28-70 3.5-5.6 با قیمت حدودی 300 دلار رو در کنار زایس APO 55 1.4 با قیمت حدودی 4000 دلار به عنوان مرجع و خدای شارپنس و لنز زایس FE 55 1.8 با قیمت حدودی 1000 دلار رو به عنوان لنزی که قیمتش خیلی فضایی نیست و شارپنس خیلی خوبی داره و رتبه 19 رو در این سایت داره مقایسه کنیم، می بینیم که شارپنس، شاخص گذردهی (T-Stop)، اعوجاج، افت شعاعی (Vignetting) و CA این لنز نسبت به دو تا زایس دیگه حرفی برای گفتن نداره. اما به این نکات هم باید توجه کرد:
    1) DXO بهترین نقطه عملکرد هر لنز رو برای تعیین رتبه انتخاب می کنه.
    2) DXO همیشه عملکرد ترکیبی لنز و بدنه رو درنظر می گیره که APO 55 بهترین نقطه عملکرد رو نیکون D800E داره، اما متأسفانه مونت سونی نداره و برای همین، روی بدنه های خانواده سونی A7 تست نشده.
    3) قیمت این لنز خیلی کمتر از دو لنز زایس هست.

yaghoobi و jamal.s تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    49

Lightbulb بررسی لنز سونی FE 28-70 3.5-5.6 (بخش دوم)

اگه با ابزار مقایسه لنز DP، این لنز رو با زایس FE 55 1.8 مقایسه کنیم، می بینیم که نمودار شارپنس با حدود 3000LPPH شروع خوبی از مرکز داره.
    اما با حرکت به سمت کناره های لنز با وجود اینکه لنز 55 همین شارپنس رو تا حدود 1/3 از مرکز هنوز حفظ می کنه، اما 70-28 با شیب شروع به افت می کنه.
    در مورد Vignetting و CA نگرانی کمتری وجود داره، چون پروفایل تمام لنزهای FE به صورت نرم افزاری برای بدنه های خانواده A7 تعریف شده و به صورت خودکار، این ایرادات در خروجی JPG برطرف میشه.
    جالبه که در مورد لنزهای سری FE، شما در منوهای دوربینهای خانواده A7 گزینه تصحیح اعوجاج (Distortion Compensation) رو اصلاً نمیتونید غیر فعال کنید. اما گزینه های CA Compensation و Shading Compensation (معادل همون Vignetting Correction در ادبیات سونی!) قابل فعال یا غیرفعال شدن هستن.
    به این نکته هم توجه داشته باشید که دیافراگم سونی 70-28 از F3.5 شروع میشه و زایس 55 از F1.8 و برای مقایسه، مجبور شدم که 55 رو تا F5.6 ببندم، چون استاپ F3.5 برای 55 روی ابزار مقایسه DP نیست.

ویرایش توسط Amirhosain : Sunday 18 January 2015 در ساعت 14:31 دلیل: عدم نمایش فایلهای پیوست
    yaghoobi، a.g g.a، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

اگه با ابزار مقایسه لنز DP، این لنز رو با زایس FE 55 1.8 مقایسه کنیم، می بینیم که نمودار شارپنس با حدود 3000LPPH شروع خوبی از مرکز داره.
    اما با حرکت به سمت کناره های لنز با وجود اینکه لنز 55 همین شارپنس رو تا حدود 1/3 از مرکز هنوز حفظ می کنه، اما 70-28 با شیب شروع به افت می کنه.
    در مورد Vignetting و CA نگرانی کمتری وجود داره، چون پروفایل تمام لنزهای FE به صورت نرم افزاری برای بدنه های خانواده A7 تعریف شده و به صورت خودکار، این ایرادات در خروجی JPG برطرف میشه.
    جالبه که در مورد لنزهای سری FE، شما در منوهای دوربینهای خانواده A7 گزینه تصحیح اعوجاج (Distortion Compensation) رو اصلاً نمیتونید غیر فعال کنید. اما گزینه های CA Compensation و Shading Compensation (معادل همون Vignetting Correction در ادبیات سونی!) قابل فعال یا غیرفعال شدن هستن.
    به این نکته هم توجه داشته باشید که دیافراگم سونی 70-28 از F3.5 شروع میشه و زایس 55 از F1.8 و برای مقایسه، مجبور شدم که 55 رو تا F5.6 ببندم، چون استاپ F3.5 برای 55 روی ابزار مقایسه DP نیست.

با تشکر از شما
    فایلهای پیوست قابل رویت نمیباشد
    Amirhosain تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    49

پیش فرض بررسی لنز سونی FE 28-70 3.5-5.6 (بخش سوم)

خارج از اعداد و نمودارها، مزایا و معایب لنز کیت سونی FE 28-70 F3.5-5.6 OSS که روی A7 و A7 II هست رو میشه اینطور خلاصه کرد:

مزایا:
    - شارپنس عالی در مرکز و خوب در کناره ها برای این کلاس لنز
    - تثبیت کننده تصویر یا همون OSS که سونی میگه تا 3.5 استاپ جبران کاهش سرعت رو داره
    - بوکه خوب برای این کلاس لنز
    - بالانس فیزیکی و ظاهری خوب روی بدنه A7
    - وزن سبک (البته این مورد از دید خیلیها خودش یه عیبه، چون نشون میده که در ساختار لنز به جای فلز، بیشتر از پلاستیک استفاده شده.)
    - Weather Sealed متناسب بدنه های خانواده A7
    - کارکرد نرم و روان رینگهای فوکوس و زوم
    - قیمت مناسب

معایب:
    - دامنه محدود زوم 70-28 میلیمتری
    - شروع دیاف از F3.5 که اون رو جزء لنزهای کند قرار میده.
    - اعوجاج بالا در لبه ها قابل مشاهده در خروجی RAW (خروجی JPG در خود دوربین به صورت نرم افزاری تصحیح میشه و نگران کننده نیست.)
    - رینگ فوکوس نسبتاً کوچک که به خصوص وقتی هود رو برعکس بستید، دسترسی بهش برای فوکوس دستی راحت و خوش دست نیست.
    yaghoobi، ALI.Barutkub، D.Daneshmand و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    با تشکر از شما
    فایلهای پیوست قابل رویت نمیباشد
    خواهش می کنم، دوباره ارسال کردم. درست شد.
    ویرایش توسط Amirhosain : Sunday 18 January 2015 در ساعت 14:32
    jamal.s تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

در خصوص سرعت فوکوس این دوربین که مطرح شد، به دنبال راهنمایی دوستمون Amirhosain به سایت Digital Cameras, Digital Camera Reviews - The Imaging Resource! مراجعه کردم و جدول خلاصه زیر را تهیه کردم:
    Camera Speed Comparison_resize_resize.jpg

جالب اینجاست که سرعت این دوربین از Nikon D7100 بیشتره. البته اون سایت اطلاعات زیادی ارائه میکرد که من اینجا خلاصه ای را ذکر کردم. در مورد اینکه چقدر میشه به اطلاعات این سایت اعتماد کرد خواهشا اساتید راهنمایی کنند.
    ویرایش توسط nima_7878 : Monday 19 January 2015 در ساعت 12:02
    Amirhosain، yaghoobi، Nima Sadigh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

مزایای چشمی الکترونیکی:
    - نمایش حجم زیادی از اطلاعات مثل تنظیمات، تراز دوبعدی (Level Gauge) و هیستوگرام و اخطارها و ... به صورت همزمان یا طبقه بندی شده مثل صفحه نمایش اصلی که این مورد به دلیل عدم ارتباط بین چشمی اپتیکی و سنسور، قابل پیاده سازی به صورت کامل نیست.
    - حذف ساختار حجیم و سنگین آینه
    - دیدن Preview عکس نهایی قبل از ثبت به همراه کلیه افکتها و تنظیمات
    - قابلیت استفاده در شرایط محیطی خاص که استفاده از صفحه نمایش اصلی ممکن نیست.
    - سوییچ خودکار بین چشمی و صفحه نمایش با نزدیک شدن یا دور شدن چشم
    درود
    صحبت از مزیایا و معایب EVF شد این مساله به ذهنم رسید، که در تاریکی وضعیت آن (در میرورلس ها) به چه صورت است؟
    فرضا در تاریکی های شب و بدور از آلودگی نوری که حتی با چشم هم بسختی... در این مواقع ترجیح خودم استفاده از آینه بجای تصویر زنده و حتی بالا بردن حساسیت برای دید بهتر است، یعنی با آینه دید بهتری برای کادربندی دارم.
    اضافه میکنم که در این مواقع، نور کمتر اطلاعات کم ویزور هم کمک کننده خواهد بود.
    ارادتمند
    Amirhosain و a.g g.a تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_7878 نمایش پست ها
    در خصوص سرعت فوکوس این دوربین که مطرح شد، به دنبال راهنمایی دوستمون Amirhosain به سایت Digital Cameras, Digital Camera Reviews - The Imaging Resource! مراجعه کردم و جدول خلاصه زیر را تهیه کردم:
    Camera Speed Comparison_resize_resize.jpg

جالب اینجاست که سرعت این دوربین از Nikon D7100 بیشتره. البته اون سایت اطلاعات زیادی ارائه میکرد که من اینجا خلاصه ای را ذکر کردم. در مورد اینکه چقدر میشه به اطلاعات این سایت اعتماد کرد خواهشا اساتید راهنمایی کنند.
    مقایسه خوب و جالبی بود، ممنون.
    سایت IR شهرت DP رو نداره، اما در تکمیل و معتبر بودن مطالب و بررسیهاش شکی نیست.
    این اعداد هم در مورد A7S و A7R که هر دو فوکوس هایبرید ندارن و فقط CDAF دارن، جالبه:

A7S FAFIC Electronic First Curtain Shutter Enabled: 0.178s

A7S FAFIC Electronic First Curtain Shutter Disabled: 0.320s

A7R FAFIC: 0.359s

(FAFIC: Full Auto Focus Image Capture)

تمام سایتهای بررسی دوربین به صدای خیلی زیاد شاتر A7R به خاطر نداشتن همین EFCS اشاره کردن که به درد عکاسی بی سروصدا نمیخوره!
    nima_7878 و a.g g.a تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین