صفحه 35 از 39 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 341 تا 350 , از مجموع 381
Like Tree159تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot DSC-H9 , DSC-H7 تاپيك جامع

كاربر جديد shamloo آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: سوني H7

نقل قول نوشته اصلی توسط Payman87 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم
    2 ماهی میشود که بنده یک عدد دوربین سونیh7 خریده ام اما مشكلاتی در كار كردن با این دوربین دارم كه خیلی ناراحتم میكند :
    1 . تصاویر نه چندان شارپ
    2.اعوجاج تصویر
    3. نویز زیاد
    4.فلاش نه چندان قوی
    و یكی دو مورد دیگر كه متاسفنه الان حضور ذهن ندارم ...
    ایا دوستانی كه مانند من از این دوربین استفاده میكنند هم مشكلاتی شبیه من دارند ؟
    بنده با شوق و ذوق زیادی اقدام به شروع عكاسی كردم ولی هر چقدر بیشتر با این دوربین كلنجار می روم نتیجه ی مطلوبی نمیگیرم و باید عرض كنم كه كمی نسبت به عكاسی دلسرد و ناامید شده ام ...
    لطفا اساتید محترم و دوستان راهنمایی بفرمایید .
    با تشكر.
    سلام
    یك نكته جالب اینكه منم یكی دو ماه پیش رفته بودم یك H9 بخرم فروشنده گفت تمام شده منم دقیقا كلی مقایسه كردم و گفتم بابا H7 خیلی هم خوبه.
    ولی در پاسخ شما دوست عزیر برای اینكه بررسی بیشترب بكنی و شاید به گارانتی مراجعه كنی باید بگم كه اتفاقا فلاش دوربین خیلی قوی است , تصاویر شارپ اند و نویز هم ندارند می توانی عكس های منو نگاه كنی ومقایسه كنی , خوشحال می شوم كه نتیجه را به من ایمیل كنی
    hossein@shamloo.ir
    لینك تصاویر :
    http://aks.akkasee.com/users/4411/photos/
    Payman87 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط shamloo نمایش پست ها
    سلام
    یك نكته جالب اینكه منم یكی دو ماه پیش رفته بودم یك H9 بخرم فروشنده گفت تمام شده منم دقیقا كلی مقایسه كردم و گفتم بابا H7 خیلی هم خوبه.
    ولی در پاسخ شما دوست عزیر برای اینكه بررسی بیشترب بكنی و شاید به گارانتی مراجعه كنی باید بگم كه اتفاقا فلاش دوربین خیلی قوی است , تصاویر شارپ اند و نویز هم ندارند می توانی عكس های منو نگاه كنی ومقایسه كنی , خوشحال می شوم كه نتیجه را به من ایمیل كنی
    hossein@shamloo.ir
    لینك تصاویر :
    http://aks.akkasee.com/users/4411/photos/
    با سلام.
    ابتدا یك توضیح: متاسفانه بنا به دلایلی ( مشكلات ویندوز و...) فعلا نمتیتوانم از ایمیل استفاده نمایم و در نتیجه با اجازه ی شما همین جا پاسخ پست شما را میدهم ... بهر حال میبخشید...
    اول از همه اینكه باید عرض كنم تصاویر زیبایی خلق نموده اید...تبریك عرض میكنم...
    اما ایكاش تصاویر با نور كمتر و در محیط های داخلی ( و ایزوی بالاتر ) را نیز در گالری قرار میدادید..و اگر عكسها در اندازه اصلی خود بودند بهتر میشد در مورد شارپنس و نویز قضاوت نمود و مقایسه انجام داد ..اگر لطف كنید این تصاویر و عكسهایی را كه در محیطهای كم نورتر و داخلی گرفته اید (با اندازه ی اصلی ) در این جا اپلود نمایید بی نهایت متشكر میشوم ( اگر برایتان زحمتی نیست )...بنده هم در طی یكی دو روز اینده عكسهای دوربینم را در این تاپیك قرار میدهم تا شما دوست عزیز و بقیه ی عزیزان لطف كنید و درمورد اشكالات احتمالی دوربین نظراتتان را ابراز بفرمایید.
    در اخر از لطف و توجه شما دوست عزیز نسبت به اینجانب بی نهایت سپاسگذارم.
    با تشكر.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

سلام.
    امروز واسه 13 رفتیم بیرون... یه مطلبی که باعث خوشحالیم از خرید H7 شد این بود که امروز 400 تا عکس گرفتم، 10 شات با فلاش داشتم ،از زوم بسیار استفاده کردم، 350 تا شات رو با ویزور زدم و LCD خاموش بود، 50 تا عکس رو Review کردم اما..... فقط یکی از چهار نشانگر باطری کم شد قبلا هم این تجربه رو داشتم و میدونم که نشانگر درسته و اگه همینجوری ادامه بدم تا حدود 1500 شات رو با همین شارژ میزنه

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

با سلام
    جناب قبادی ..دوست عزیز
    در چند پست قبل از شما سوالاتی را در باره ی چگونگی كار با دوربینم پرسیدم .. عرض كردم كه از این دوربین راضی نیستم .. و حتی تصمیم به تعویض ان داشتم.. اما با راهنمایی های مفید وارزنده ی شما توانستم بسیاری از مشكلات این دوربین را رفع كنم و به نتیجه ی تقریبا دلخواه برسم ..
    در اغلب مواقع از ایزوی پایین استفاده میكنم (80 یا 100 ) زیرا به این نتیجه رسیده ام كه ایزوی بالاتر برای من استفاده ای ندارد و چندان به كار من نمیاید...و همین مساله باعث كاهش نویز به میزان قابل توجهی میشود و اگر احتیاج به شارپنس بالا داشتم ان را با كمك نرم افزار زیاد میكنم ...
    و اما نكته مهمتر اینكه شما فرمودید كه دید عكاس مهمتر از ابزارش است واین نكته نگرش من را كاملا نسبت به مقوله عكاسی تغییر داده است... در حال حاضر ابتدا سعی میكنم كه با دید درست تصاویری زیبا ( البته در حد توان و دانش بسیار اندكم ) خلق كنم و سپس به سراغ مسایل فنی و اشكالات احتمالی عكس بروم ...
    در هر صورت منظور از این پست تشكر از شما دوست عزیز بود كه با راهنمایی های صحیح و ارزنده كمك شایانی در ایجاد علاقه و انگیزه ی دوباره در اینجانب انجام دادید.
    امیدوارم بتوانم باز هم از شما بیاموزم...
    با تشكر.
    پیمان عزیز....

منون از لطف شما...

بنده همیشه در خدمت تمام دوستان عزیز در فروم و سایت هستنم.امیدوارم بتوانم كمكی هر چند ناچیز به عزیزان بكنم.از اینكه به عكاسی باز هم علاقمند شدید بسیار بسیار خوشحال شدم.ابزار شما از بهترین ها است.انشالله منتظر كارهای زیبایتان خواهیم بود...

به امید موفقیت شما ....
    Payman87 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

با سلام .
    مشکل اعوجاج و دیستورت شدن تصویر را با کمک نرم افزار فوتوشاپ حل کرده ام اما تشخیص اعوجاج تا زمانی که خطوط صاف ( مانند دیوارو...) در تصویر وجود دارند امکان پذیر است واما زمانی که از پرتره و اشیا و مناظر در طبیعت که غالبا خطوطی ناصاف و غیر مستقیم دارند عکس میگیرم متاسفانه نمیتوانم میزان اعوجاج تصویر را تشخیص دهم.
    این مساله مخصوصا در هنگام عکاسی از چهره بیشتر نمایان میشود زیرا به وسیله ی چشم نمیتوان میزان اعوجاجی را که در چهره ی شخص بواسطه ی خطای لنز ایجاد شده مشخص کرد ( حداقل من نمیتوانم تشخیص دهم ) حال سوال بنده اینست که ایا راهی برای تعیین اینکه یک عکس تا چه میزان دچار اعوجاج شده است وجود دارد و ایا میتوان میزان استانداردی برای اصلاح دیستورشن بکار برد ؟یا اینکه باید از روش ازمون و خطا برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب استفاده نمایم؟
    باتشکر.

تشکر کرده
    14101

با سلام .
    مشکل اعوجاج و دیستورت شدن تصویر را با کمک نرم افزار فوتوشاپ حل کرده ام اما تشخیص اعوجاج تا زمانی که خطوط صاف ( مانند دیوارو...) در تصویر وجود دارند امکان پذیر است واما زمانی که از پرتره و اشیا و مناظر در طبیعت که غالبا خطوطی ناصاف و غیر مستقیم دارند عکس میگیرم متاسفانه نمیتوانم میزان اعوجاج تصویر را تشخیص دهم.
    این مساله مخصوصا در هنگام عکاسی از چهره بیشتر نمایان میشود زیرا به وسیله ی چشم نمیتوان میزان اعوجاجی را که در چهره ی شخص بواسطه ی خطای لنز ایجاد شده مشخص کرد ( حداقل من نمیتوانم تشخیص دهم ) حال سوال بنده اینست که ایا راهی برای تعیین اینکه یک عکس تا چه میزان دچار اعوجاج شده است وجود دارد و ایا میتوان میزان استانداردی برای اصلاح دیستورشن بکار برد ؟یا اینکه باید از روش ازمون و خطا برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب استفاده نمایم؟
    باتشکر.
    پیمان عزیز بهترین راه استفاده از نرم افزار DxO که بعد از دریافت باید پروفایل دوربین تان را بگیرید ( در داخل سایت موجود است ) و بعد به کمک این نرم افزار ارزشمند مشکل اعوجاج را تا حدود زیادی برطرف کنید.

نسخه کرک شده این نرم افزار در فروم وجود دارد.جستجو کنید و از همان آدرس آن را دریافت کنید.
    Payman87 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

سلام
    دوستان عزیز در یک فاصله ثابت و مشخص مثلا 3 متری اگه مقدار زوم اپتیکال از یه حدی بیشتر بشه دیگه دوربین نمیتونه فوکوس کنه.علتش چیه؟ و اینکه آیا فرمولی واسه محاسبه این مقدار هست یا خیر؟
    ممنون

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط dsc-h7 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز در یک فاصله ثابت و مشخص مثلا 3 متری اگه مقدار زوم اپتیکال از یه حدی بیشتر بشه دیگه دوربین نمیتونه فوکوس کنه.علتش چیه؟ و اینکه آیا فرمولی واسه محاسبه این مقدار هست یا خیر؟
    ممنون
    سلمان جان در چه مدی؟

در مد ماکرو که یقینا اینطور نیست.

اما حداقل فوکوس دوربین در مد های مختلف را باید بدانید.اما به نظرم نزدیک تر از 3 متر است.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    سلمان جان در چه مدی؟

در مد ماکرو که یقینا اینطور نیست.

اما حداقل فوکوس دوربین در مد های مختلف را باید بدانید.اما به نظرم نزدیک تر از 3 متر است.
    کاوه جان.. در همه مد ها همینجوره! چه Auto چه Manual و P ... البته اضافه کنم که گاهی اصلا فوکوس نمیکنه و گاهی فوکوس میکنه(کادر سبز میشه) اما تصویر کاملا آنفوکوسه !!
    راستی وقتی 15X زوم میکنیم این ماکرو رو فعال کنیم چه فرقی داره؟ من که همه حالتی عکس گرفتم هیچ فرقی نداشت.
    مثلا یه سوژه داریم در 1 متری..کادر رو هم با زوم 10 :::big grin::: مثلا میبندم...حالا هرچی جون میکنم فوکوس نمیکنه آقا راهش چیه؟
    راستی کاوه جان این حداقل رو نفرمودید چطور بفهمم؟

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

تا جایی که من میدونم مینیمم فاصله فوکوس شما در حالت نرمال حدود 50 سانتی متر و در حالت Tele حدود 120 سانتی متره
    یعی در حالت Tele حتی اگه در زوم 15 هم باشید باید بتونید روی سوژه هایی که در فاصله 120 سانتی متر و دورتر هستند فوکوس کنید

اما فوکوس اتوماتیک روی سوژه هایی با کنتراست خیلی بالا یا پائین
    یا همرنگ زمینه
    یا سوژه هایی که نسبت به پس زمینه فضای خیلی کمی رو اشغال میکنن ( مثل یک شاخه کوچک در یک پس زمینه وسیع )
    یا وقتی در نهایت زوم هستید
    معمولا به سختی یا به اشتباه روی پس زمینه انجام میشه و بهتره از فوکوس دستی استفاده کنید
    Rofougaran، minaei و Shamim تشکر می‌کنند.

صفحه 35 از 39 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 آخرینآخرین