صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 107
Like Tree135تشکر

موضوع: نیکون دی 3000 یا کانن 1000 دی؟

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

پیش فرض پاسخ: نیکون دی 3000 یا کانن 1000 دی؟

سلام.ببخشید دخالت میکنم اما میدانید اشکال این سردرگمی چیست؟

اینکه فقط و فقط پشت کامپیوتر و در اینترنت مقایسه انجام پذیرد.شما اگر روزی به طبیعت بروید و یک SLR داشته باشید با 18-55 و

بخواهید از همه چیز عکس بگیرید(لنداسکیپ-پرنده و ...)چنان از دوربینتان متنفر میشوید که...

یا اگر بروید و چند لنز بخرید اما ندانید دقیقا از چه میخواهید عکس بگیرید یا به عبارتی تفننی عکاسی کنید!فقط

وقتتان را بابت تعویض مکرر لنز هدر میدهید.

اما اگر میدانید فقط پرنده ها را میخواهید یک 400مم بخرید و لذتش را ببرید یا اگر فقط

یک 135 بگیرید و باز هم لذتش را ببرید!

اما اگر از هر چیزی عکس میگیرید و میخواهید دوربینی سبک و همراه داشته باشید با هزینه ای معقول,شک

نکنید و لایک تهیه کنید.میتوانید نظر عزیزانی که در کنار SLR از لایک استفاده میکنند را هم جویا شوید

موفق باشید
    ویرایش توسط Soheil Qoddusi : Monday 29 March 2010 در ساعت 17:43
    farhad44، artara74، aidin594 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

بنده هم همیشه به عنوان نظر شخصی به دوستان عرض می کنم که با با بودجه های زیر 1.2 میلیون تومان (و غیر قابل ازدیاد) به فکر DSLR نباشند.

پی نوشت : دوستان تورو خدا به SLR Like نگویید لایک ( کاوه خدا خفه ات نکنه :) )
    yaghoobi، raffi، aidin594 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.

چشم!SLR LIKE:biggrin:

جناب حسینی استاد بنده , همیشه از راهنمایی شما استفاده کرده ام اما با این قسمت:

همیشه به عنوان نظر شخصی به دوستان عرض می کنم که با با بودجه های زیر 1.2 میلیون تومان (و غیر قابل ازدیاد) به فکر DSLR نباشند.
    نظرم کمی متفاوت است.ضمن احترام به شما و نظرات ارزشمند شما,اما اگر شخصی از روی اگاهی و تسلط(چیزی که بنده ندارم)

بخواهد نیاز خودش را در حد این بودجه برطرف کند میتواند.میتواند 350دی بگیرد و یک 18-200!میتواند دی 90 بگیرد

و 18-105 و...هر دو حدود 1الی 1.1 میشود.و لنزهای ارزانی که میشناسیم...

این رقمی که شما میفرمایید ممکن است فرد تازه کاری را به اشتباه بیندازد و فکر کند برای عکاسی حرفه ای

باید حتما با رقم بالایی(گرچه امروزه میلیون شده است هیچ) وارد شود و خدای نکرده بحث فنی و نگاه عکاسانه و

خلاقانه را کنار بگذارد و متمایل شود به ابزارگرایی:confused:

ای کاش خود من هم از اول با همین AE-1 شروع میکردم.انوقت میفهمیدم برای تک تک هزینه هایی که انجام میدهم

دقیقا باید چه چیزی دریافت نمایم.

ببخشید که پستم بی ربط به تاپیک بود و قطعا از حوصله ی جناب حسینی خارج است بنده را قابل دانسته و این

بحث را ادامه بدهند:biggrin:.من اماده ی یادگیری از همه ی اساتید هستم که این مدت بنده را تحمل کرده اند.و دوست دارم

بدانم دوستمان در آخر دوربین میخرند یا خیر...!

باتشکر
    ویرایش توسط Soheil Qoddusi : Tuesday 30 March 2010 در ساعت 01:43
    farhad44، aidin594 و saed_violin تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Av-Tv نمایش پست ها
    .........

جناب حسینی استاد بنده , همیشه از راهنمایی شما استفاده کرده ام اما با این قسمت:

نظرم کمی متفاوت است.ضمن احترام به شما و نظرات ارزشمند شما,اما اگر شخصی از روی اگاهی و تسلط(چیزی که بنده ندارم)

بخواهد نیاز خودش را در حد این بودجه برطرف کند میتواند.میتواند 350دی بگیرد و یک 18-200!میتواند دی 90 بگیرد

و 18-105 و...هر دو حدود 1الی 1.1 میشود.و لنزهای ارزانی که میشناسیم...
    .......
    البته مبناي بنده هم چيزي در همين حدود D90 و 105-18 بود و با اينكه نظر شخصي هم را گفتم؛ از روي تجربه ي اين چند ساله در فوروم هاي فارسي عرض كردم چون دوستاني كه وارد دنياي DSLR مي شوند معمولا از كامپكت و Slr Like شروع كرده اند و براي رسيدن به رنج هاي فواصل كانوني آن دوربين ها و فلاش و سه پايه و ... معمولا دچار مشكل مالي مي شوند و مدت ها به يك بدنه و يك لنز 55-18 اكتفا مي كنند و اغلب ديده ام كه دلزده مي شوند و نه راه پس مي يابند و نه راه پيش.

به نظرم جنگ اول به از صلح آخر است و كسي كه علاقمند واقعيست و تسلط كافي دارد خودش مي داند كه چه بايد بكند و آن دسته ي دوم گاهي نياز به ترساندن دارند :biggrin:

بگذريم كه برعكس آن؛ بسيار دوستاني را اينجا و آنجا مي بينيم كه تجهيزات خيلي گران قيمتي خريده اند كه حتا در مورد اصول اوليه كار با آن مشكل دارند. چند روز پيش در يك فروشگاه عكاسي با دوستي برخورد كردم كه دوربين 500D با لنز 250-55 كه رويش بسته شده بود را براي پرسيدن سوالات ابتدايي در مورد تنظيمات نزد فروشنده آورده بود. به عنوان مثال يكي از سوالاتش اين بود كه چرا وقتي تصوير را جلو مي آورد و عكس مي گيرد تصوير ثبت شده با آنچه در LCD مي بيند متفاوت است و به قول خودشان زوم ندارد. من كنجكاو شدم و ماندم تا منظورشان را متوجه بشوم (خودم را به كار ديگري مشغول نشان دادم) دست آخر متوجه شدم كه دوستمون به جاي زوم كردن با لنز؛ از ديجيتال زوم موقع preview درLCD براي زوم كردن استفاده مي كند و سوالش اين است كه چرا چنين تصويري ثبت نمي شود؟
    اين روزها ديدن دوستاني كه از مفاهيم پايه اي نظير فاصله ي كانوني و ديافراگم و سرعت شاتر و .... كاملا بي خبر و بي اطلاعند و مثلا 7D مي خرند و روي مود Auto عكس مي گيرند بسيار عادي و مرسوم است.

بابت آف تاپيك پوزش مي خواهم و اين بحث را متعاقبا به تاپيك "بحث هاي بي ربط به تاپيك مربوطه" منتقل خواهم كرد.
    yaghoobi، LightBox، Austin.A و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

پيرو فرمايشات جناب حسيني
    اينجانب پس از خريد slr و هزينه نمودن حدود 1 ميليون ناقابل .( مطابق پيش بيني قبلي)به اين نتيجه رسيدم كه تازه اين ب بسم ا... است .چون :

1- حداقل به يك لنز با رنج متوسط و كيفيت قابل قبول نيازمندم (البته قصد بر اينست كه فعلا" به تله و اولترا وايد فكر نكنم )كه دست كم به اندازه بدنه با لنز كيت بايد هزينه كنم و صد البته در آينده تله و اولترا وايد هم مطرح خواهند بود .

2- كمبود حداقل لوازم جانبي مثلا" يك سه پايه مطمئن ، فلاش ،كيف ، رم پشتيبان ،ريموت و فيلترهاي مختلف رو به مرور احساس ميكنم .

3- جالب اينجاست كه يكي از بزرگترين معضلات بنده در حال حاضر فقدان سيستم كامپيوتري مناسب ، براي پردازش فايلهاي RAW است .(انتظار اين يكي رو نداشتم)

با تمام اينها نبايد اين نكته رو فراموش كرد كه قرار هم نيست كسي كه قصد كوچ كردن از دنياي كامپكتها رو به يك رده بالاتر داره يكباره نيازمند slr با لنز هاي مختلف و امكانات متعدد شود .اما همواره در نظر داشته باشيد كه خريد slr اولين و كمترين اقدام در ورود به دنياي عكاسي حرفه اي بوده و امكانات مورد نياز به مرور و با ادامه حركت در اين مسير مشخص خواهند شد .
    yaghoobi، farhad44، Kamal و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

لایو ویو همچین چیز جالبی هم نیست 1000 دی هم داره اما فکر نکم 10 بار تا حالا استفاده کرده باشم
    وقتی تو ویزور رو نگاه میکنی حس عکاسی دست میده

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط saed_violin نمایش پست ها
    لایو ویو همچین چیز جالبی هم نیست 1000 دی هم داره اما فکر نکم 10 بار تا حالا استفاده کرده باشم
    وقتی تو ویزور رو نگاه میکنی حس عکاسی دست میده
    با سلام.
    البته چون شما استفاده نمی کنین نمیشه گفت چیز جالبی نیست.سلیقه ها و استفاده ها متفاوتند.بهتره قبل ارائه چنین نظراتی از عبارت "به نظر من" استفاده کنین.;)
    شرمنده از بابت اف تاپیک
    ویرایش توسط Mehran Fani : Thursday 1 April 2010 در ساعت 23:05
    Navid7h و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran.fani نمایش پست ها
    با سلام.
    البته چون شما استفاده نمی کنین نمیشه گفت چیز جالبی نیست.سلیقه ها و استفاده ها متفاوتند.بهتره قبل ارائه چنین نظراتی از عبارت "به نظر من" استفاده کنین.;)
    شرمنده از بابت اف تاپیک
    سلام مهران
    چشم
    به نظر من تو عکاسی اصلا خوب نیست آدم وقتی میتونه با ویزور کارش رو راه بندازه از لایو ویو استفاده کنه ،
    چون دوربین های اس ال آر بالای نیم کیلو وزن داره و گاهی هم به یک کیلو میرسه و ممکنه دست لرزش داشته باشه برای همین بهتر هست ((به نظر من )) از خود ویزور استفاده کنه :biggrin:

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط saed_violin نمایش پست ها
    سلام مهران
    چشم
    به نظر من تو عکاسی اصلا خوب نیست آدم وقتی میتونه با ویزور کارش رو راه بندازه از لایو ویو استفاده کنه ،
    چون دوربین های اس ال آر بالای نیم کیلو وزن داره و گاهی هم به یک کیلو میرسه و ممکنه دست لرزش داشته باشه برای همین بهتر هست ((به نظر من )) از خود ویزور استفاده کنه :biggrin:
    سلام

بله براي عكاسي نرمال روي دست شما درست مي فرماييد. من به شخصه در موقعيت هاي خاص مثل عكاسي از اجسام كه زياد انجام مي دهم و عكاسي مكرو (هر دو روي سه پايه) از لايو ويو استفاده مي كنم.

2 ماه پيش براي تهيه ي يك آلبوم از كارهاي هنري همسرم بايد در عرض يكي دو ساعت نزديك 400 تا عكس مي گرفتم و اگر قرار بود روي دست و با نگاه كردن از ويزور اين كار رو مي كردم دچار عوارضي چون مچ درد و چشم و سر درد مي شدم ولي با استفاده از سه پايه و لايو ويو اين پروژه ممكن شد.
    Navid7h، Ali Talebi، saed_violin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

بله براي عكاسي نرمال روي دست شما درست مي فرماييد. من به شخصه در موقعيت هاي خاص مثل عكاسي از اجسام كه زياد انجام مي دهم و عكاسي مكرو (هر دو روي سه پايه) از لايو ويو استفاده مي كنم.

2 ماه پيش براي تهيه ي يك آلبوم از كارهاي هنري همسرم بايد در عرض يكي دو ساعت نزديك 400 تا عكس مي گرفتم و اگر قرار بود روي دست و با نگاه كردن از ويزور اين كار رو مي كردم دچار عوارضي چون مچ درد و چشم و سر درد مي شدم ولي با استفاده از سه پايه و لايو ويو اين پروژه ممكن شد.
    آقا فرهاد :biggrin: من منظورم عکاسی دستی بود نه آتلیه یا عکاسی که قرار هست با سه پایه انجام بشه
    چون رو سه پایه باید دولا راست بشه آدم
    البته شما دقیقا درست می فرمائید بنده چون زیاد رو سه پایه عکس نمیگیرم
    امیدوارم جسارت بنده رو ببخشید
    برای شما و همسرتون آرزوی موفقیت و سلامتی میکنم

صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین