صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 107
Like Tree135تشکر

موضوع: نیکون دی 3000 یا کانن 1000 دی؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: نیکون دی 3000 یا کانن 1000 دی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    خیلی دوست دارم که صادقانه بدون بکار بردن کلمات کاربران و مدیران بفرمایید خودتان با من چه مشکلی دارید تا من از بابت آن از شما عذر خواهی کنم.

انوش خان واقعا از اینکه موضوع را شخصی میکنید متاسفم. بنده هم دوبار جنابعالی را زیارت کرده ام و هر بار هم از زیارتتون خوشوقت شدم (هر بار هم که دوربین نیکورمت عزیزم را نگاه می کنم دعاتون می کنم) ولی امیدوار بودم که متوجه باشید که من هر عرضی که اینجا می کنم و هر عملی که انجام می دهم برای نظم و قابل اطمینان بودن مطالب فوروم است.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه I Mis آواتار ها
    تشکر کرده
    120

سلام!!!
    داشتن يه اس ال آر بنا به حرفه اي بودن نييست...
    حتي اس ال آر با لنز هاي خفن ( قيمت هاي نجومي ) هم نشانه ي حرفه اي بودن نيست...
    البته تمام اينها اثر دارند ولي خروجي حرفه اي مهمه...
    خودتون رو درگير اينگونه مسايل و افكار و اصطلاحات نكنيد ...
    مهم هنر عكاسي و درك هنري است..
    وگرنه اگه به من هم يه 7دي بدن نمي تونم عكس بگيرم....
    CANON EOS 400D Digital & 18-55 & 55-250 & 100-400

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط sina.pahlavan نمایش پست ها
    وارد شدن به هر کاری وقت و هزینه دارد ولی باید از یک جایی شروع کرد.
    آقای نوید حسینیان، من قبلاً با کامپکت و لایک کار کرده ام. بیشتر با کامپکت و لایک به صورت قرضی! ولی وارد دنیای اس ال ار نشدم و با اصطلاحات آن آشنا نیستم.
    elend عزیز شما وقتی وارد یک رشته تحصیلی می شوید، تمام امکانات مالی و غیر مالی آینده را از قبل تامین می کنید! خوب عکاسی هم همین طور است! به نظرم در آینده با توجه به نیازم لوازم جانبی آن را تهیه می کنم.

فقط این موضوع را مشخص کنید که؛ نیکون دی 3000 و لنز روش،( 18-55 ) نیاز عکاسی منظره طبیعت و اجتماعی یک عکاسی که تازه وارد دنیای حرفه ای شده است را تامین می کند!؟

جناب پهلوان
    سلام
    آقای نوید حسینیان، من قبلاً با کامپکت و لایک کار کرده ام. بیشتر با کامپکت و لایک به صورت قرضی! ولی وارد دنیای اس ال ار نشدم و با اصطلاحات آن آشنا نیستم.
    اگر سو تفاهمی پیش آمد و من در تحلیل نوشته های شما دچار اشتباه شدم عذرخواهی میکنم. با اینکه هنوز هم نخریدن هیچ دوربینی را به شما پیشنهاد میکنم ولی "صلاح مملکت خویش، خسروان دانند " ....

فقط این موضوع را مشخص کنید که؛ نیکون دی 3000 و لنز روش،( 18-55 ) نیاز عکاسی منظره طبیعت و اجتماعی یک عکاسی که تازه وارد دنیای حرفه ای شده است را تامین می کند!؟
    به نظر من بله !
    عکاسی اجتماعی : اگر میخواهید مثلا دوربین خود را به همیشه به همراه داشته باشید و سوژه های نابی در اجتماع شکار کنید (آن هم در تهران و آن هم با شرایط فعلی ) خود را آماده برخورد با هر نوع نیروی با لباس رسمی و بی لباس بکنید.

موفق باشید

پی نوشت:
    چون دیدم چندین بار از فونت های بزرگ و رنگی استفاده کرده اید و دوستان هم متذکر شدند خواستم توضیح کوچکی اضافه کنم.
    در فروم ها و چت ها و بلاگ ها و ... استفاده از فونت های Bold و رنگهای تند این حس را در کاربر خواننده القا میکند که شما دارید فریاد میزنید.مثل استفاده از حروف بزرگ در نوشته هایی به زبان انگلیسی !
    Amir Abdolpanah و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا sina.pahlavan آواتار ها
    تشکر کرده
    0

از دوستان عزیز ممنونم.

جناب نوید حسینیان، سوتفاهمی پیش نیامد، از شما بخاطر راهنمای صریح و کامل تان ممنونم.
    من می دانم عکاسی حرفه ای بسیار گسترده و پیچیده است. اما من هم می خواهم به اندازه خودم و با توجه به نیازم از این هنر بهره مند شوم. به نظرم دوربین های لایک باعث می شود انسان محدود شود و بعد از یک مدت نتواند از دوربینش استفاده درست مطابق با پیشرفت خودش داشته باشد.
    در رابطه با عکس های اجتماعی هم من در تهران ساکن نیستم و در شهرستان و گاهی هم در مشهد عکاسی می کنم.
    در مجموع چه پیشنهادی دارید؟ آیا خرید لایک را توصیه می کنید، یا اس ال ار و همزمان بالابردن دانش؟ یا همچنان نخریدن دوربین و مطالعه!؟

جناب فانی، فکر می کنم هیچ تفاوتی بین یک دوربین اس ال ار لایک با دوربین نیکون دی 3000 با لنز 18-55 نیست، با این تفاوت که دی 3000 را می توان بعدها با اضافه کردن لنز با توجه به نیاز ارتقا داد ولی با محدودیت یک دوربین لایک باید ساخت و یا به زیر قیمت آن هم به صورت فاحش و افحش فروخت.

جناب انوش و حسینی عزیز این امکان فلاش در حال حاضر و شاید بعدها هم به دردم نمی خورد، در نتیجه نیازی هم به آن احساس نمی کنم.

آی میس خان با فرمایش شما موافقم.

در کل داشتن یک دوربین حرفه ای خود به خود عکاس را مجبور می کند مطالعه و در نهایت دانش عکاسی خود را هم ارتقا دهد چیزی که در سایر دوربین ها اتفاق نمی افتد.

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

در مجموع چه پیشنهادی دارید؟ آیا خرید لایک را توصیه می کنید، یا اس ال ار و همزمان بالابردن دانش؟ یا همچنان نخریدن دوربین و مطالعه!؟
    سلام آقای پهلوان.
    نوید عزیز راهنماییهای ارزشمندی برای شما نوشتند و همه را کاملا تایید می کنم.
    من هم پیشنهاد می کنم دوربین مورد نظرتان را بخرید البته الان کمی بازار آشفته است. یک ماه دیگر موقع خرید است. (D3000 هم انتخاب بسیار خوبی است)
    فکر می کنم مطالب زیر را در فروم یکبار نوشته ام ولی دوست دارم تجربه خودم را برای شما هم بگویم :
    18 ماه پیش من هم مثل شما می خواستم اولین دوربین SLR را بخرم. البته آن زمان پاسخ سوالات خودم را در مقالات و پستهای قبلی کاربران فروم می یافتم.
    از آنجایی که همه دوربینهای آن زمان ( D60 , 1000D , 450D , ...) را بررسی کردم و عیب و نقص چشمگیری در آنها پیدا نکردم، نهایتا D60 را انتخاب کردم (فقط به خاطر خوشدست بودن) و فوق العاده از انتخابم راضی بودم. بعد از یک سال که مقدمات اولیه عکاسی را تا حدودی با این دوربین فراگرفتم، به دلایلی تصمیم به آپگرید گرفتم و این دوربین را با 150 هزارتومان زیر قیمت فروختم.
    باور کنید با وجود مزایای بیشتر بدنه 50D ، اگر هنوز D60 را هم داشتم و قرار بود برای عکاسی بیرون بروم ، بین 50D و D60 اغلب نیکون را (به دلایل متعددی) انتخاب می کردم!
    (از آنجایی که باور دارم تفکرات رقابتی و تعصبات کور برندی نزد هیچ یک از کاربران علی الخصوص مدیران عزیز وجود خارجی ندارد، اعترافات فوق را با خیال راحت نوشتم. ;) )
    farhad44 و Navid7h تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Talebi نمایش پست ها
    ....... از آنجایی که باور دارم تفکرات رقابتی و تعصبات کور برندی نزد هیچ یک از کاربران علی الخصوص مدیران عزیز وجود خارجی ندارد، اعترافات فوق را با خیال راحت نوشتم.

برای اینکه خیالتون رو راحت کنم عرض می کنم که اگر الآن قصد انتخاب برند داشتم به احتمال قوي نیکن را انتخاب می کردم (هر چند الان هم دوربین ندارم و راه برای بازگشت هست !) ولی عقیده ‌ی شخصی ام این است که در رده انتری لول هنوز کنن در صورتي كه در آينده برنامه خاصي نداشته باشيد بهتر است.

نیکن الان در رده حرفه ای و نیمه حرفه ای حرف های زیادی برای گفتن دارد و انتخاب عاقلانه ايست ولی در رده انتری لول و کامپکت و SLR Like نيكن خيلي قابل توصیه نیست .
    ویرایش توسط farhad44 : Tuesday 23 March 2010 در ساعت 22:34
    Navid7h، BERLANO، Ali Talebi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

از دوستان عزیز ممنونم.

جناب نوید حسینیان، سوتفاهمی پیش نیامد، از شما بخاطر راهنمای صریح و کامل تان ممنونم.
    من می دانم عکاسی حرفه ای بسیار گسترده و پیچیده است. اما من هم می خواهم به اندازه خودم و با توجه به نیازم از این هنر بهره مند شوم. به نظرم دوربین های لایک باعث می شود انسان محدود شود و بعد از یک مدت نتواند از دوربینش استفاده درست مطابق با پیشرفت خودش داشته باشد.
    در رابطه با عکس های اجتماعی هم من در تهران ساکن نیستم و در شهرستان و گاهی هم در مشهد عکاسی می کنم.
    جناب پهلوان
    سلام

داشتن هر دوربینی بهتر از نداشتن و از دست دادن فرصت عکاسی است.
    پیشنهاد کردم کمی صبر کنید تا قیمت ها کمی متعادل شود چون از 15-20 اسفند قیمت ها به نظرم عجیب غریب بود. به احتمال بسیار زیاد بعد از عید و با وجود آن نمایشگاه قیمت ها متعادل و حقیقی تر می شود.
    پیشنهاد کردم در این فرصت کمی بیشتر مطالعه کنید تا بهتر بتوانید خودتان تصمیم بگیرید.

اما در مورد خرید
    نوشته هایم در مورد خرید دوربین و برندها مخصوصا SLR LIKE فقط و فقط نظر شخصی من است، ممکن است کاملا غلط باشد.

در مورد Compact ها اگر بخواهم انتخاب کنم
    فقط از برند Canon خرید می کنم ( از سال 81-82 از A70 داشته ام و برای دوستان و همکاران هم خرید کرده ام. آخریش هم G11 !
    اما در مورد SLR LIKE
    شخصا علاقه ای به SLR LIKE ها ندارم . اولین و مهمترین دلیلم هم Electronic Viewfinder آنهاست. هیچ نظری هم در مورد این دسته از دوربین ها ندارم. با چندین مدل از آنها (Sony و Canon و Fuji ) کمی کار کرده ام.
    من
    در شرایط برابر مالی ترجیح میدهم یک SLR از برندهایی مثل Canon Nikon و یا ... داشته باشم آن هم Entry Level به جای یک SLR LIKE بسیار پیشرفته. خیلی دلیل منطقی و علمی هم ندارم! یک Compact پیشرفته مثل Canon G11 را هم به SLR LIKE با چنیدین برابر زوم و کیفیت بهتر، ترجیح میدهم.

در مورد SLR ها بین Canon , Nikon
    خودم کمی با 350D کار کرده ام حدود یک سال Canon EOS 400D داشته ام و حدود 1.5 سال است که Canon EOS 40D دارم.

بین Canon EOS 1000D و Nikon D3000 انتخاب من Canon است .

بین 450D و 500D از برند کنون و D5000 از برند نیکون اگر فیلمبرداری مهم نباشد من 450D را انتخاب میکنم و در غیر این صورت D5000 را انتخاب میکنم ( البته واقعا تفاوت چندانی ندارند.)
    Canon 550D بسیار جدید است اصلا نمیدانم چگونه است.

اگر الان دوربین و تجهیزات نداشتم، بین Nikon D90 و Canon 50D با توجه به نیازهایم انتخابم صد در صد Nikon D90 بود. (بدنه سبکتر، کوچکتر، Wireless Flash Commander ، لنز کیت خوب و وجود دو غریبلک مجزا برای کنترل شاتر و دیافراگم در بدنه ای با اندازه نه چندان بزرگ ... )

به نظرم Canon EOS 7D و Nikon D300s اصلا Entry Level نیستند و بدنه های حرفه ای حساب می شوند. باید بسیار بسیار دقیق تر انتخاب کرد.

در مورد برند Olympus
    به نظرم با توجه به اندازه و ابعاد ،وزن، لنز کیت های همراه آن و لرزش گر داخل بدنه و ....
    برای کسی که نمیخواهد خیلی خرج لنز بکند و احتیاج به یک دامنه تقریبا کامل از فوکال لنت دارد به نظرم E520 + 14-42 + 40-150 با هزینه ای معقول بسیار، بسیار مناسب است. ( جدا از مسائل فروش و .... در ایران )

در مورد Pentax و Sony هم اصلا نظری ندارم. (نه تجربه ای از استفاده از این برندها دارم و نه علاقه ای. باید نظر دوستانی که از این برندها استفاده کرده اند را جویا شوید.)

امیدوارم در انتخاب خود موفق باشید و با هر دوربینی که خریدید عکاسی کنید و لذت ببرید.
    farhad44، Amir Abdolpanah، arash1988 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

با سلام
    توضیحات دوستان و تجارب شخصی آنها واقعا کامل و ارزنده بود
    فقط نکته کوچکی را به جناب پهلوان یادآور شوم و آن اینکه d3000 یا 1000d حتی با یک لنز بسیار بی کیفیت و ارزان اصلا با لایک ها برابر نیستن و چندین اختلاف فاحش دارند که کیفیت بسیار بهتر - عمق میدان و سرعت عکاسی پیاپی و کیفیت فلاش سرخود و کیفیت چشمی و...... و چندین اختلاف دیگر که همگی باعث برتری بسیار فاحش دوربینهای حرفه ای نسبت به لایکها هستند اما نکته اینجاست که استفاده از دوربینهای حرفه ای هم سختی بیشتر (چه در حمل و نقل و چه در تنظیمات )و هم هزینه بسیار بیشتری میطلبد که این موضوع باعث مشکل بودن انتخاب این نوع دوربینهاست که این مورد در لایکها وجود ندارد
    موفق باشید
    شناسی
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

سلام چندباره
    شما دقیقا توی همون گرداب ذهنی افتادید که من هم افتاده بودم.
    من بینsx20 و slr ها گیر افتاده بودم و همیم راهنمایی دوستان سایت به این نتیجه رسیدم که اگر بعدها پولی بدستم رسید برای لنز slr تهیه کنم و همین طور هم شد.
    و اولین دوربین slr من نیز کنون 1000 بود که دوربین خوبی یرای من بود.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Nikon D3000

سلام

شماره ي April مجله ي Popular Photography كه مي تونيد از لينك زير داونلودش كنيد:

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1919

دوربين Nikon D3000 رو مورد تست قرار داده و 4 صفحه ريويو در موردش نوشته. نويسنده ي مقاله كه نام نوشته اش رو Dear or No Deal گذاشته اصل رو بر اين گذاشته كه آيا اين دوربين با توجه به قيمت خيلي پايينش انتخاب مناسبي براي اونايي كه بودجه ي كمي دارند هست يا نه.

نويسنده نهايتا نتيجه گيري كرده كه با توجه به محدوديت هاي اين دوربين كه براي بعضي از آنها دليلي هم پيدا نكرده (اينكه همزمان نمي تواند فايل RAW و Fine Jpeg بگيرد) در برابر Canon 1000D با رزولوشن بهتر و اتوفوكوس سريعتر و نويز كنترل شده تر قابل توصيه نيست و حتا عنوان شده كه Sony A330 را بايد بالاتر از اين دوربين قرار داد.

از اشكالات ديگر اين دوربين نيز به عدم وجود بركتينگ و Live View اشاره شده.

نكته ي عجيب ديگري كه ذكر كرده اين بوده كه User's Manual اين دوربين بسيار ناقصه و حتا index هم نداره.
    hooshmand shokoohi و saed_violin تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین