صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 195
Like Tree422تشکر

موضوع: Nikon D90 VS Canon 550D

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.g نمایش پست ها
    حرف انوش خان کاملا درسته ولی نسخه شما هم خیلی قاطع و یه طرفست.
    به لینکهای زیر دقت کنید (در خصوص image quality )
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ni.../verdict.shtml

http://www.cameralabs.com/reviews/Ca.../verdict.shtml

میبینید که به نظر این سایت کیفیت تصاویر 550 کانن بهتره.
    پس نسخه عمومی نپیچید.
    امیر جان خروجی دوربین ها که فقط مربوط به خروجی سنسور آنها میشود ، در سنسور سه چیز مورد ارزیابی قرار میگیرد:

1- عمق رنگ

2- دینامیک رنج

3- نویز

D90 هم نویز کمتر از خود نشون میده ، مخصوصا در ایزوهای بالا و هم داینامیک رنج بیشتری داره و

همچنین عمق رنگ بهتر ---- ( دی 90 سنسور بزرگتری هم دارد )

این ها دلایلی بنده برای نظر در رابطه با بهتر بودن خروجی D90 بوده ولی نمی دانم دلایل شما

چیست که اینگونه بیان میکنید (همینطوری که نمیشه ).

اگر به خصوصیات دو دوربین نگاه کنید میبینید که از این نظر ها D90 همچنان خیلی حرفهای برای

گفتن خواهد داشت. خصوصا در برابر 550D

این ها رو از نظر شخصی بیان نمی کنم ، تنها خصوصیات رفتاری دوربین اینها رو بیان میکنه ، پس

نظرم شخصی نیست که بخواد دوربین 550D رو به طور کامل رد کنه ، در صورتی که این دوربین نیز

در جای خود دوربین ارزشمندی است .

پس قبل از اظهار نظر لطفا کمی بیشتر توجه کنید ، این هم یک مقایسه ی دیگر که میتونید موارد بالا

رو اینجا هم چک کنید :

http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_550D-vs-Nikon_D90

این هم مقایسه ی دیگه که تو لینکه قبلی داده بودم :

http://www.dxomark.com/index.php/Cam...rand2%29/Nikon

در ضمن اون سایتی که شما معرفی کردی هیچ مقایسه ی رفتار به رفتاری انجام نداده و فقط به

صورت نوشتاری گفته که فکر نکنم به چنین چیزی بشه استناد کرد

موفق باشید
    ویرایش توسط Saeed Barikani : Tuesday 26 April 2011 در ساعت 13:06
    ashkan 78، Anoosh-Em، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

دوست عزیز چون دارم سعی میکنم دیگه درگیر بحثهای برندی نشم ترجیح میدم خیلی ادامه ندم.
    ولی مختصرا :1- خیر پارامترهای کیفیت تصویر فقط اینا نیست. و سایت DXO به عنوان تنها سایتی که ابن اعداد رو داره به تنهایی رفرنس خوبی نیست.
    2- مقایسه رفتاری فقط وقتی قبوله که با یک لنز بخصوص (و نه حتی دو لنز مشابه از برندی مثل سیگما یا .. ) پس چنین مقایساتی مشکل اساسی داره.
    3- کسی نگفت که دی 90 دوربین بدیه. کما اینکه کسی نمیتونه همین حرفو در برابر 550 دی بزنه.
    4- من این راه رو رفتم و پشیمونم. اینقدر به جزییات و مقایسه کردن فقط عکاسی شما رو ضعیف میکنه.
    5- باز هم به قول عزیزی بهترین دوربین دنیا همونیه که تو دست شماست. با عکسهاتون از دوربینتون دفاع کنید.
    6- موفق باشین.

(این مختصرم بود وای به روزی که بخوام مفصل توضیح بدم

شرمنده اساتید و بزرگترها واسه آف تاپیک.
    Anoosh-Em، lamagra، fazel graphic و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

در مورد جذاب تر بودن رنگها که بهتر است چیزی نگویم!
    اما بارها گفته شده ، دمای رنگ و وایت بالانس چیزی است که در زمانی که کار روی فایل خام Raw در حال انجام است تنظیم میشود حالا هر تنظیمی که دوربین بکار گرفته باشد در حین عکاسی کمترین فرقی نخواهد داشت. و پست پروسس %50 باقی عکاسی است.
    حال اگر کسی مبتدی باشد و توان پست پروسس ( ویرایش فایل های خام Raw در کامپیوتر ) را نداشته باشد
    و بخواهد همیشه با فرمت JPG عکاسی کند انوقت است که باید به پروسس خود دوربین اکتفا کند. و چنین شخصی میتوانست یک دوربین کامپکت هم برایش کافی باشد. در نتیجه جواب کوتاه و کافیه خیر که جناب سعید فرمودن کاملا درست است.

و باز همان طور که saeed b اشاره کردند ، مقایسه دوربین D90 که در رده ای بالاتر از دوربین 550d قرار دارد درست نیست.
    550d در رده خودش حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

اگر هم بنا باشد که رده دوربین ها را نادیده بگیریم و به چنین مقایسه ای دست بزنیم ، در تست های آزمایشگاهی که از سنسور دوربین ها شده ( در سایت DXo ) سنسور آنها هم اختلاف کیفیتی قابل توجهی به نفع D90 وجود دارد، البته بیشتر بودن مگاپیکسل در 550d میتواند برای کسی که قرار است چاپ عکس در ابعاد بسیار بزرگ ( بزرگتر از 80 سانتمتر ) داشته باشد ارجح تر باشد.

این فقط بخش بدنه هست عکاسی فقط بدنه نیست ، سهم بیشتر را در خروجی بهتر لنز خواهد داشت نه بدنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.g نمایش پست ها
    به لینکهای زیر دقت کنید (در خصوص image quality )
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ni.../verdict.shtml

http://www.cameralabs.com/reviews/Ca.../verdict.shtml

میبینید که به نظر این سایت کیفیت تصاویر 550 کانن بهتره.
    پس نسخه عمومی نپیچید.
    لینکهای شما رو به دقت بررسی کردم ، در مورد بدنه ها که خیلی تعریف و تمجید اضافه کرده بود و مشخصات روی کاغد بعضی دوربین ها را با هم مقایسه کرده و بر اساس آنهم قضاوت کرده بود ! مثلا اینکه یکی 4 فریم بر ثانیه عکس میگیره اون یکی 3.7 پس این بهتره ! و این 9 نقطه فوکاس داره اون 11 تا پس اون بهتره ....این 12 مگاپیکسل داره اون 18 تا پس اون بهتره ....

منو بیاد سایت دی جی کالا انداخت و البته جایی هم گفته نشده بود که کیفیت تصویر کدوم بهتره هرچند که فرقی هم نمیکنه.

پی نوشت: تا آمدم چیزی بنویسم کلی پست اضافه شد
    اصولا هیچگاه از چنین مقایساتی چیزی در نمیآید.
    نمیدانم چرا باید چنین تاپیکهایی باز گردد؟!

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 26 April 2011 در ساعت 13:38
    lamagra، Saeed Barikani، Hassan.K و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

ترجیح میدم ادامه ندم.
    fazel graphic، Lost Soul، M.Barani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

كاربر جديد light&shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

در مورد جذاب تر بودن رنگها که بهتر است چیزی نگویم!
    اما بارها گفته شده ، دمای رنگ و وایت بالانس چیزی است که در زمانی که کار روی فایل خام Raw در حال انجام است تنظیم میشود حالا هر تنظیمی که دوربین بکار گرفته باشد در حین عکاسی کمترین فرقی نخواهد داشت. و پست پروسس %50 باقی عکاسی است.
    حال اگر کسی مبتدی باشد و توان پست پروسس ( ویرایش فایل های خام Raw در کامپیوتر ) را نداشته باشد
    و بخواهد همیشه با فرمت JPG عکاسی کند انوقت است که باید به پروسس خود دوربین اکتفا کند. و چنین شخصی میتوانست یک دوربین کامپکت هم برایش کافی باشد. در نتیجه جواب کوتاه و کافیه خیر که جناب سعید فرمودن کاملا درست است.

و باز همان طور که saeed b اشاره کردند ، مقایسه دوربین D90 که در رده ای بالاتر از دوربین 550d قرار دارد درست نیست.
    550d در رده خودش حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

اگر هم بنا باشد که رده دوربین ها را نادیده بگیریم و به چنین مقایسه ای دست بزنیم ، در تست های آزمایشگاهی که از سنسور دوربین ها شده ( در سایت DXo ) سنسور آنها هم اختلاف کیفیتی قابل توجهی به نفع D90 وجود دارد، البته بیشتر بودن مگاپیکسل در 550d میتواند برای کسی که قرار است چاپ عکس در ابعاد بسیار بزرگ ( بزرگتر از 80 سانتمتر ) داشته باشد ارجح تر باشد.

این فقط بخش بدنه هست عکاسی فقط بدنه نیست ، سهم بیشتر را در خروجی بهتر لنز خواهد داشت نه بدنه.

انوش جان ممنون بابت این جواب موشکافانه ت...دقیقا جواب سوال من رو دادی!
    بله من هم این یه مدت خیلی روی لنزها و خروجی هاشون روی دوربین ها جستجو کردم...الان تقریبا می تونم با جرئت بگم تو این رنج قیمت نیکون D90 واقعا انتخاب بهتری هست چون تقریبا با یک قیمت نزدیک به 550 d یه دوربین در سبک و سیاق 50D canon با یک لنز 18-135(به جای 18-55 واقعا ضعیف) خواهی داشت
    تو عکاسی هر چه بیشتر هزینه کنی به طبع کیفیت بالاتر و شات دقیق تری خواهی داشت...به طبع اگر برای بدنه ای مثل 550D هم چیزی حدود 700 هزار تومان اضافه هزینه شه نتایج خارق العاده ای به همراه خواهد داشت اما بحث سر اینه که نیکون داستان ما با تجهیزات و لنز استاندارد خودش نیمی از این مسیر رو بدون هیچ گونه هزینه اضافه ای خواهد پیمود که این برای عکاسی مثل من که می خواد تازه شروع به شات زدن حرفه ای کنه و تو دنیا و دید هنری مد نظر خودش کمی پوست بندازه ، بدون شک بهترین انتخاب خواهد بود...
    Anoosh-Em، Saeed Barikani، fazel graphic و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

سلام
    خسته نباشید
    بخاطر این تاپیک ثبت نام کردم که از شما استادان و عزیزان بپرسم آخر کدوم دوربین رو بگیرم؟
    من نظرم روی 550دی هستش، از کنان هم کلن خوشم میاد
    بیشتر از 1 میلیون هم نمیخوام خرج کنم
    میخوام یه چیزی بگیرم که باسه بیشتر از 5 سال داشته باشمش، یکم شناخت توی عکاسی دارم و بیشتر برای مصرف خانوادگی و شخصی (طبیعت و بیرون خانه و این حرف ها) میخوام.
    البته توی سایت کم شاپ 1 ماه پیش میدیدم زده بود 930-940 الان زده 995 ؟
    قیمتش الان چنده دقیق؟
    من خارج از ایران هستم و قیمت کردم یکم بیشتر از 1000 دلاره! میخواستم تابستون بیام ایران بخرم یا همینجا بگیرم؟
    آخر 90دی یا 550دی؟
    NetNegar و ImanGH تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

پیش فرض Nikon D90

بنده از D90 استفاده میکنم و وقتی عکساشو (طبیعت) با عکسای 550D یکی از دوستام مقایسه میکنم کنون تصویر شفاف تری داره...با این حال D90 یه چیز دیگست من هنوز انتخابش میکنم...
    NetNegar، balex_kg و ImanGH تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

فرق این $921.50 Canon EOS 550D KIT 18, 7Mpix (22.2 х 14.8 mm), 18-55 IS , 3"LCD, SD/SDHC, USB
    با این
    Canon EOS 550D KIT 18Mpix (22.2 х 14.8 mm), 18-55 IS , 3"LCD, SD/SDHC, USB $855.00
    فقط 7 دهم مگاپیکسله؟

این 18-55 IS چیه؟ میشه توضیح بدید؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط balex_kg نمایش پست ها
    فرق این $921.50 Canon EOS 550D KIT 18, 7Mpix (22.2 х 14.8 mm), 18-55 IS , 3"LCD, SD/SDHC, USB
    با این
    Canon EOS 550D KIT 18Mpix (22.2 х 14.8 mm), 18-55 IS , 3"LCD, SD/SDHC, USB $855.00
    فقط 7 دهم مگاپیکسله؟

این 18-55 IS چیه؟ میشه توضیح بدید؟
    نخير فرقشان فقط قيمت دو فروشنده مختلف است.

55-18 IS لنز كيت اين دوربين است. لنز زوم از فاصله كانوني 18 تا 55 ميليمتر با لرزشگير (IS)
    NetNegar و balex_kg تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    نخير فرقشان فقط قيمت دو فروشنده مختلف است.

55-18 IS لنز كيت اين دوربين است. لنز زوم از فاصله كانوني 18 تا 55 ميليمتر با لرزشگير (IS)
    شما این لیست رو ببینید، از یه جا هستن، که چرا قیمت ها متفاوت هستن، مثلا یه جا من دیدم تو اینترنت زده بود 700، یجا 800 یجا بالای 1500
    Canon 550D KIT 940.00 0.00

Canon EOS 550D KIT 18,7Mpix (22.2 х 14.8 mm), 18-55 IS , 3"LCD, SD/SDHC, USB 921.50 0.00 19.04.11

Canon EOS 550D KIT 18Mpix (22.2 х 14.8 mm), 18-55 IS , 3"LCD, SD/SDHC, USB 855.00 0.00 19.04.11

CANON EOS 550D EF-S 18-55IS KIT 887.00 0.00 19.04.11
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین