صفحه 8 از 20 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 195
Like Tree422تشکر

موضوع: Nikon D90 VS Canon 550D

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

پیش فرض پاسخ : کدام بهتر است؟ D90 یا 550D یا ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

عجب !

لطفا راجب به مطالبی که با قرمز مشخص شده خودتان بررسی کنید تا غلط یا درست بودن مطالبی که فکر کنم مقصودتان از مطرح کردن آنها در جهت کمک به کاربران بود ، اول برای خودتان روشن گردد.
    نظر خودتون رو برای 1 میلیون تومان اعلام کنید
    با توجه به اینکه من تا یک سال قراره با لنز کیت سر کنم
    دوستان کنونی هم لطف کنن اگه می تونن لنزی با قابلین رقابت با 18-105 نیکون توی این بازه قیمتی معرفی کنند
    انوش جان خود شما هم لطف کن پیشنهادتو بگو
    اگه امکان داره یه مقایسه کوچیک هم بین D90 و 40D بکنن دوستان چون واقعا باهاش این چد روز کار کردم خیلی خوب بود 40D
    حیف که فیلمبرداری نداره

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

نقل قول نوشته اصلی توسط yas.0917 نمایش پست ها
    دوستان کنونی یه لطف بکنن قبل از اینکه ای حرفها رو بزنن و منو پشیمون بکنن یه لنز خوب در حد 18-105 برای 550D معرفی کنند
    من خودم توی کامپکت که واقعا کنون رو بیشتر از نیکون قبول دارم ولی گویا توی SLR باید با دید باز تری به مسئله تفاوت ها نگاه کرد
    همه تون رو دوست دارم
    منظور شما رو یه لنز در حد 18-105 نمی فهمم ؟ منظورتون رنج هست یا قیمت یا کیفیت یا ؟؟
    یعنی دوربین رو برا اساس لنز می خواید انتخاب کنید ؟
    اگر بحث فیلمبرداری هست که دیگه صحبت کردن در مورد 40d بی معنی هست !
    بهتره نیازهاتون رو مشخص کنید و بعد اقدام به تصمیم گیری برای خرید کنید
    علی اسلامیان

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    منظور شما رو یه لنز در حد 18-105 نمی فهمم ؟ منظورتون رنج هست یا قیمت یا کیفیت یا ؟؟
    یعنی دوربین رو برا اساس لنز می خواید انتخاب کنید ؟
    اگر بحث فیلمبرداری هست که دیگه صحبت کردن در مورد 40d بی معنی هست !
    بهتره نیازهاتون رو مشخص کنید و بعد اقدام به تصمیم گیری برای خرید کنید
    کاملا منظورم کیفیت هست (البته رنجش جوری نباشه که برای پرتره و منظره به مشکل بخورم)
    اگه رنج هم باشه که دیگه بهتر
    من نگفتم 40D می خوام گفتم از توی دست گرفتن و کار باهاش لذت بردم
    یکی از دلیل های نخریدنش هم فیلمبرداریه
    ممنون دوست عزیز
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط CanonEOS نمایش پست ها
    سلام.شما 550دی بخرید که هم جدیدتر است و هم سنسور بهتری دارد.

معایب دی90=فقط کمی بزرگتر از 550دی است و کیفیت ساخت معمولی(پلاستیک خشک بازیافتی!) دارد.

سرعت فوکوس معمولی و استفاده از نقطه ی مرکزی در منوال فوکوس(با کنن کار کنید متوجه منظور بنده میشوید)

فیلم برداری معمولی و بی کیفیت در مقابل 550دی.

لایو ویو ضعیف و سرعت پایین(نا روانی تصویر کاملا مشهود است) و زوم دیجیتال بی کیفیت و بدون درج میزان بزرگنمایی.

18-105 یک لنز کاملا معمولی-مونت پلاستیک-نداشتن نشانه گر فاصله.اینها یعنی ارزان سازی و کیفیت پایین.همان 18-55 با بازه بیشتر.فوکوس معمولی(اگر این لنز AF_S است پس 70-200 چیست؟سوپر موتور؟!)-لرزشگیر معمولی و پر سروصدا-تصاویر معمولی.

حال چرا این همه این دوربین تبلیغ میشود؟چون نیکون دوربین دیگری در این رده فعلا ندارد.شما یک دی 90 و یک 40دی یا 50دی دستتان بگیرید تفاوت را متوجه میشوید.حتی یک 550دی که دوربین فوقالعاده ای است.

لنزها هم کنن پیشتاز است.نیکون یک 70-200 با کیفیت داشت که انرا هم کنن تولید کرد.هر چه هم امروز نیکون تولید میکند کنن خیلی وقت است دارد.24-120 و 28-300 و...

نیکون لنزهای قدیمی دارد.اما شما حاضرید بابت یک 80-200 مثلا 900 تومن پول بدهید؟وقتی میتوان با 750 یا 1200 در کنن 70-200 اف 4 داشت؟

سری گلد رینگ هنوز نفر کم دارند برای رویارویی با تیم سری ال!

پیروز و فیروز باشید
    سلام بر دوست عزيزم جناب آقاي خوشبين

من تا حالا نديده بودم حتي متعصب ترين طرفداران دو برند، طرف مقابل را به اين صورت بيرحمانه مورد تاخت و تاز قرار دهند.
    تك تك جمله هاي شما را مي توان به راحتي نقض كرد. چه در مورد بدنه ها و چه در مورد لنزها.
    اگر من از چيزي خوشم بيايد يا براي من نسبت به رقبا كارايي بيشتري داشته باشد دليلي بر تعميم آن و نسخه پيچي براي ديگران نيست؛ مخصوصا كساني كه مي خواهند براي اولين بار مبلغ زيادي هزينه كنند و تجربه زيادي هم براي انتخاب خود ندارند.
    بهتر نيست در يك فروم كه خود ما با خواندن مطالب آن بسيار آموخته ايم و تجربيات زيادي هم اندوخته ايم، كمي محتاط تر و مستدل تر صحبت كنيم؟
    nmroshan، Arash، Persian و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط yas.0917 نمایش پست ها
    نظر خودتون رو برای 1 میلیون تومان اعلام کنید
    با توجه به اینکه من تا یک سال قراره با لنز کیت سر کنم
    دوستان کنونی هم لطف کنن اگه می تونن لنزی با قابلین رقابت با 18-105 نیکون توی این بازه قیمتی معرفی کنند
    انوش جان خود شما هم لطف کن پیشنهادتو بگو
    اگه امکان داره یه مقایسه کوچیک هم بین D90 و 40D بکنن دوستان چون واقعا باهاش این چد روز کار کردم خیلی خوب بود 40D
    حیف که فیلمبرداری نداره
    درود

اگر همین حالا بخواهید خرید کنید که بین گزینه های موجود فکر کنم انتخاب مشخص باشد ، اما اگر میتوانید کمی صبر کنید تا این بدنه های جدید از راه برسد ( هر چند که ممکن است به دلیل جدید الورود بودن کمی گرانتر عرضه شوند اما ارزشش را خواهد داشت) اگر نه کمی دست نگه دارید اکنون نیکون d3100 را معرفی کرده که در مقدماتی ترین سطح قرار دارد اما امکانات بسیار زیادی را به آن اضافه کرده که یک انقلاب محسوب میشود به طوریکه این تجهیزات با این قیمت در این رده ادم رو شگفت زده میکند خوب مسلما ادامه این روند تا چند روز دیگه در 22 سپتامبر برگذاری فتو کنیا و معرفی D95 که آنهم در همین ادامه تقعیرات جالبی که نیکون داده بسیار دیدنی خواهد بود تا همین جای کار 18-105 نیکون با توجه به تست های انجام شده و نتیجه بدست آمده و رزولوشن بالایی که دارد و قیمت کم آن با توجه به جنسی که دریافت میکند ( چون چنین لنزی راحت میتوانست تا دوبرابر هم قیمت داشته باشد و باز هم جذاب باشد ) روی این بدنه جدید D95 خیلی خوب خواهد بود البته شایعه عرضه ورژن جدید این لنز هم مطرح شده که اگر صبر کنیم تا چند روز دیگه همه چیز روشن میشود.

در هر صورت وقتی دیگه چیزی به فتوکنیا نبوده بهتر است صبر کنید مگر آنکه بخاطر پروژه ای مجبور باشد هم اکنون خرید کنید و یا قصد سفری را داشته باشید فرضا خارج از کشور و احتیاج فوری به دوربین دارید. در این مدت هم بهتر است از مطالب خوبی که در سایت در بخش مقاله و در فروم هست مطالعه بفرمایید قبل از اینکه سوال هایی را مطرح بفرمایید که قبلا به درستی جواب آنها داده شده.

موفق باشید

انوش
    M. Beyrami و aminashtari تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام بر دوست عزيزم جناب آقاي خوشبين

من تا حالا نديده بودم حتي متعصب ترين طرفداران دو برند، طرف مقابل را به اين صورت بيرحمانه مورد تاخت و تاز قرار دهند.
    تك تك جمله هاي شما را مي توان به راحتي نقض كرد. چه در مورد بدنه ها و چه در مورد لنزها.
    اگر من از چيزي خوشم بيايد يا براي من نسبت به رقبا كارايي بيشتري داشته باشد دليلي بر تعميم آن و نسخه پيچي براي ديگران نيست؛ مخصوصا كساني كه مي خواهند براي اولين بار مبلغ زيادي هزينه كنند و تجربه زيادي هم براي انتخاب خود ندارند.
    بهتر نيست در يك فروم كه خود ما با خواندن مطالب آن بسيار آموخته ايم و تجربيات زيادي هم اندوخته ايم، كمي محتاط تر و مستدل تر صحبت كنيم؟

دوستان دو طرف، صحبتهای جناب پویان را تذکر رسمی فروم در نظر بگیرید.
    Navid7h، Farid-Gh، M.Meghdari و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا CanonEOS آواتار ها
    تشکر کرده
    76

سلام بر عزیزان

پویان جان بنده قصد تاخت و تاز ندارم!بی رحمانه؟مگر اینجا میدان جنگ است؟هر چه با ارامش توضیح داده میشود عزیزان خریدار بیشتر دچار دودلی میشوند.گاها باید حقایق را طور دیگری گفت.
    بنده برای آموختن در این فروم عضو شده ام.و خیلی برایم بهتر است تا با شما بحث کنم و اگر اشتباهی دارم مشخص شود.اصرار دارم در این مورد اگر قابل میدانید پاسخ دهید چون من همین الان دی90 و 18-105 را در اختیار دارم و تا چند روزی نزد من امانت هستند.من واقعیت ها را گفتم و اگر غیر از این است بفرمایید

تا همین جای کار 18-105 نیکون با توجه به تست های انجام شده و نتیجه بدست آمده و رزولوشن بالایی که دارد و قیمت کم آن با توجه به جنسی که دریافت میکند
    این نمودارها را فتوزون ارائه میدهد و جالب اینجاست با این همه امار طلایی فقط 2 ستاره به اپتیکال این لنز میدهد و واقعیت هم همین است.کن راکول هم میگوید 400دلار برای لنزی با این کیفیت و مونت پلاستیکی و این سرعت فوکوس گران است.چرا به آن توجه نمی کنید؟!

این را با قاطعیت میگویم که اگر همین لحظه بدانم فلان دوربین مثلا پنتاکس بیشتر و کاراتر از انتخاب الان من است لحظه ای درنگ نمیکنم.من تعصب فقط روی ایرانی بودنم دارم!
    دوستان دو طرف، صحبتهای جناب پویان را تذکر رسمی فروم در نظر بگیرید.
    جناب اقای دکتر روشن,آن افرادی باید این صحبت ها را جدی بگیرند که با بوق و کرنا کردن یک دوربین یا هر موضوع دیگری این فروم را تک بعدی کرده اند.اگر تشخیص میدهید
    بحثی نباید صورت بگیرد که امری دیگر است و تکلیف را مشخص میکند
    سیروان خوشبین
    Canon 1DsIII+24-70+100-400-Canon 400D+10-22

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

به گفته دوست خوبم من فردا میرم d90 خودمو می فروشم و یه canon 550d میخرم.ضمنا18-105 به نسبت قیمت لنز بسیار خوبیست.بسیاری از بچه های همین فروم این لنز رو دارند و از آن استفاده می کنند.و راضی هم هستند.قبل از نگاه به سایت فتوزون و اختصاص نیم ستاره به این لنز یه نگاهی به تاپیک این لنز در سایت خودمون بیاندازید.

كاربر آشنا aminashtari آواتار ها
    تشکر کرده
    252

سلام
    آقای خوشبین
    در مورد قسمتهایی از صحبتهای شما که اطلاعاتی راجع بهش دارم، توضیحاتی رو عرض میکنم.
    فکر میکنم همه دوستان بر این که کیفیت ساخت بدنه حداقل entry levelهای نیکون بهتر از کنن هست، اتفاق نظر داشته باشند. البته اگر بشه دی90 و 550 دی رو در رده entry level دسته بندی کرد. هر دو بدنه رو خودم باهاشون کار کردم و کاملاً این مورد مشهوده!
    واقعاً اصطلاح "ناروانی تصویر" رو اولین باره که میبینم. فکر نمیکنم در ریویوهای معتبری که خوندم کسی به این مورد اشاره کرده باشه. اگر هست بفرمایید ما هم مطلع بشیم.
    لنز 18-105 آکبند به قیمت 300 هزار تومان قابل تهیه هست که کاملاً قیمت منصفانه و قابل رقابت هست.
    نقل قول از شما :"کن راکول هم میگوید 400دلار برای لنزی با این کیفیت و مونت پلاستیکی و این سرعت فوکوس گران است.چرا به آن توجه نمی کنید؟!"
    ضمن اینکه در مورد کیفیات اپتیکی دوستانی که در همین فروم بصورت کاملاً ملموس و در طول مدت زیاد از این لنز استفاده کردند میتونن نظر بدند که فکر میکنم نظرشون خیلی متفاوت و معتبرتر باشه از دو ستاره سایت فوتوزون!

فکر نمیکنم لنزهای 70-200 اف4 کنون و 70-200 اف2.8 نیکون اصلاً در یک رده باشند( جدای از بحث برتری یا کاستیهاشون نسبت به هم ) که بتونیم باهم مقایسشون کنیم.
    نقل قول از شما: "نیکون لنزهای قدیمی دارد.اما شما حاضرید بابت یک 80-200 مثلا 900 تومن پول بدهید؟وقتی میتوان با 750 یا 1200 در کنن 70-200 اف 4 داشت؟"

"لنزها هم کنن پیشتاز است.نیکون یک 70-200 با کیفیت داشت که انرا هم کنن تولید کرد"
    من اطلاعی از این مورد ندارم. اما آیا 70-200 مشهور نیکون تولید کنن است؟! دوستانی که اطلاعات دارند لطف کنن پاسخ بدن.

در نهایت بنده اصلاً منکر سنسور عالی 550d و یا جدیدتربودن یا کیفیت بالاتر فیلمبرداری اون نسبت به دی90 نمیشم، اما اینگونه اظهار نظرهای تند شما میتونه تاثیر بدی در یک مخاطب مبتدی بذاره و شاید اون رو بی جهت از یکی از دو برند بیزار کنه.
    ImanGH تشکر می‌کند.
    NIKON D5000+18-55 kit lens+Nikkor50mm F1.8 D+ BRAUN Flash(sca-340 M)+Unomat Tripod+Some Flash Accessories
    امین

كاربر آشنا CanonEOS آواتار ها
    تشکر کرده
    76

سلام.دوستانی که دوربین دارند هیچ.صحبت برای کسانی است که میخواهند خرید کنند.

واقعاً اصطلاح "ناروانی تصویر" رو اولین باره که میبینم.
    نیازی نیست جایی بخوانید.دی 90 در لایو ویو در واقع در مد فیلمبرداری قرار دارد.من هنگاه عکاسی از ماه با اینکه فوکوس 100-400 دقیق است اما از زوم لایو ویو کمک میگیرم و این تفاوت کیفیت زوم دیجیتال و روان بودن تصویر کاملا مشخص است.لایو ویو
    نیکون گویا با سرعت 24 حرکت میکند!
    ضمن اینکه در مورد کیفیات اپتیکی دوستانی که در همین فروم بصورت کاملاً ملموس و در طول مدت زیاد از این لنز استفاده کردند میتونن نظر بدند که فکر میکنم نظرشون خیلی متفاوت و معتبرتر باشه از دو ستاره سایت فوتوزون!
    حق با شماست دوستان ما در فروم ازمایشگاه دارند و تست های استاندارد انجام میدهند!حال اگر بخواهید بگویید فلان لنز کنن بد است-حتی اگر همه تایید کنند-فتوزون معتبر میشود!
    فکر نمیکنم لنزهای 70-200 اف4 کنون و 70-200 اف2.8 نیکون اصلاً در یک رده باشند
    جدا؟!من کجا این صحبت را کردم؟
    اما آیا 70-200 مشهور نیکون تولید کنن است؟!
    وقتی احساسی برخورد میکنید همین میشود و مطالب را درست نمیخوانید.منظور این بود که نیکون 70-200 با کیفیتی دارد و کیفیت 70-200 اف 2.8 ای اس کنن خوب نبود و اینجا برتری با نیکون بود که انرا هم کنن رفع کرد یعنی ورژن دو 70-200 کنن را تولید کرد که کیفیتی بینظیری دارد.

در نهایت بنده اصلاً منکر سنسور عالی 550d و یا جدیدتربودن یا کیفیت بالاتر فیلمبرداری اون نسبت به دی90 نمیشم، اما اینگونه اظهار نظرهای تند شما میتونه تاثیر بدی در یک مخاطب مبتدی بذاره و شاید اون رو بی جهت از یکی از دو برند بیزار کنه.
    بنده هم منکر دی90 نیستم.از پرفروشترین دوربین ها بوده.اما توجه بیش از حد به این دوربین و غیرقابل قیاس خواندن این دوربین و لنز 18-105 کمی دور از انصاف است.

پی نوشت:دوستان دی90 بخرند و بیخیال ما شوند!
    ImanGH تشکر می‌کند.
    سیروان خوشبین
    Canon 1DsIII+24-70+100-400-Canon 400D+10-22

صفحه 8 از 20 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین