صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 70
Like Tree173تشکر

موضوع: 15-85 یا 24-105 یا 24-70 یا ... برای 7D

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

پیش فرض پاسخ : 15-85 یا 24-105 یا 24-70 یا ... برای 7D

سلام دوستان
    من خودم 7D بهمراه 24-70 و 70-200 f4 is دارم . اجازه بدید از منظر دیگر به نوع انتخاب بنگرم .
    1- اولا هر دو لنز که دارم بسیار خوب هستند ولی در عین حال گران قیمت . اگر در اتلیه با این لنز ها کار کنید مشکلی نیست . ولی گاهی ادم برای دل خودش میخواهد عکاسی کند ، مثلا لب دریا و توی کوه و دشت و دمن و غیره ... اونوقت این لنز های عزیز امکان صدمه دیدنشان بالا می رود و مقرون به صرفه نیست که از این لنز ها بعنوان walkaround استفاده شود . من الان در فکر لنز سوم برای دم دستی هستم .
    2- ترکیب این دولنز من را وادار می کند که به کرات لنزها را روی دوربین عوض کنم . اگر 24-105 بجای 24-70 داشتم به مراتب تعداد تعویض لنز کاهش می یافت . یا اگر لنز با کیفت خوب در رنج 18-135 پیدا بشه هم تعویض لنز کمتر خواهد شد هم walkaround مسئله اش حله .
    3- من بیشتر عکاسی پرتره کار میکنم و همینطور که یکی از دوستان اشاره کرد ، همه از کیفیت عکس هایم حتی وقتی با لنز های معمولی و ارزان قیمت هم عکس میگیرم کاملا راضی هستند و تفاوتی در آن نمی بینند . یعنی تمام بحث های کیفیتی لنز ها وقتی وارد گود می شوند که چند نفر عکاس حرفه ای بخواهند راجب به عکس ها نظر بدهند ، نه مشتری.

نتیجه گیری من (شاید هم درست نباشد ) : 70-200 & 24-105 & یکعدد لنز walk around مثلا 18-200
    behrang_shadow تشکر می‌کند.

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

با سلام خدمت عزیزان
    فکر میکنم انتخوابم 24-70 شده باشه.
    در همین رابطه قبلا سوال کرده بودم که با کراپ کردن تصویر نمیشه کادر بسته تری داشت، که یکی از دوستان گفت نه/ چون پرسپکتیو فرق میکنه اون نتیجه رو نمیده/ اما توی این مطلب از سایت عکاسی سوالی رو که پرسیده بودم رو تایید کرده / بنا براین به این نتیجه رسیدم که میشه با فاصله صحیح سپس کراپ کردن تصویر (اگه تا 3/1 تصویر رو هم کراپ کنم باز عکسی با حدود 12 مگاپیکسل دارم، که برای اکثر موارد کفایت میکنه) کادر بسته تری ایجاد کرد. (در صورت نیاز به داشتن کادر کاملا بسته)
    http://www.akkasee.com/articles/12609

حالا با این فرض که 24-70 داریم 2 سوال دارم:
    بین لنزهای 85mm f1.8 - 100mm f2 - 100mm macro
    1. اگر تصمیم به خرید یکی از لنزهای بالا داشته باشید کدام رو و به چه علت برای آتلیه انتخاب می کنید؟(برای تکمیل فوکال لنت)
    2. آیا یکی از لنزهای بالا کفایت میکنه یا باید (یا بهتره) 70-200 اف4 ای اس خرید و یا انتخاب بهتری هم وجود داره؟(کیفیت بهتر/اقتصادی تر)

با تشکر

تشکر کرده
    357

با سلام
    2 نمونه عکس میزارم با کادر برابر یکی با لنز 24-105 فاصله کانونی 105 مم و دیگری با کادر مشابه با لنز 50 مم 1.8 / (یک توضیح: با لنز 24-105 با دیاف برابر با 50 هم عکس گرفتم که چون حالت سوژه با هم فرق میکرد عکسی با کادری مشابه با دیاف 8 رو گذاشتم (تفاوتی در کیفیت نداشتند)).

50 mm

24-105

تو حالت 2 تا عکس تفاوت مشهوده؟ (از نظر دوری و نزدیکی به سوژه) آیا تفاوت قابل توجهی دیده میشه؟

و حالا کیفیت 2 تا عکس با کراپ 100%

50

24-105

50

24-105

کیفیت بالا تر (و عالی) 50مم f1.8 مشهوده.
    وضعیت 24-105 در 70 مم هم به همین منوال بود/ در فاصله کانونی 50 و پایینتر وضعیت قدری بهتره.

حالا اگه 24-70 در اختیار داشته باشم و با کادری بسته تر رو 70مم عکس بندازم (و اگه لازم شد مقداری هم تصویر رو کراپ کنم) نباید مشکلی وجود داشته باشه. نهایتا میشه یه پرایم 85 یا 100 مم هم اضافه کرد/

لطفا در این خصوص نظرات و دیدکاههای خودتون رو مطرح کنید.
    ویرایش توسط behrang_shadow : Friday 30 July 2010 در ساعت 12:44

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

این اختلاف به خاطر پرایم بودن و سریع بودن لنز 50 می باشد ( ولی یک فرضی نیست که همیشه صادق باشد )
    عموما لنز های سریع شارپنس بالاتری به نسبت لنز های دیگر در دیاف فرضی دارند
    اگر این تست را نیز با لنز های 85 و 70-200 اف 4 هم انجام دهید لنز 85 شارپتر خواهد بود

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    این اختلاف به خاطر پرایم بودن و سریع بودن لنز 50 می باشد ( ولی یک فرضی نیست که همیشه صادق باشد )
    عموما لنز های سریع شارپنس بالاتری به نسبت لنز های دیگر در دیاف فرضی دارند
    اگر این تست را نیز با لنز های 85 و 70-200 اف 4 هم انجام دهید لنز 85 شارپتر خواهد بود
    چيزي كه در اين دوعكس از ديدگاه من بسيار مشهود تر است، تفاوت واضح پرسپكتيو صورت در دو عكس است!
    در عكسي كه با 50 ميليمتر گرفته شده، بيني سوژه بزرگتر ديده مي شه...در حاليكه در عكس 105 ميليمتر، عكس وضعيت بهتري داره
    شخصا استفاده از لنز پرايم رو در استوديو براي پرتره، خيلي راه حل مناسبي نمي دونم...اين رو در حالي مي گم كه خودم در گذشته آنالوگ، با دو لنز پرايم عكاسي پرتره انجام مي دادم.
    اون شارپنس بيشتر (در حد تفاوت اين دو لنز)، زماني اهميت پيدا مي كنه كه مشتري تمام كارها رو در سايز 100-70 سانت سفارش چاپ بده و شما هم اديت مناسب كار رو خيلي وارد نباشيد و مشتري عكسها رو با ذره بين از شما تحويل بگيره و ...
    چون انتخاب ايجاد كننده تاپيك به 70-24 قطعي شده، ديگه بحث محاسن 105-24 رو پيش نمي كشم
    ولي از زماني كه من شخصا از 105-24 در استوديو استفاده مي كنم، روزگار شيريني رو سپري مي كنم
    با آرزوي موفقيت
    NASSIRI4080، M.A.ZEYNALI، Hamid Moradi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر آشنا CanonEOS آواتار ها
    تشکر کرده
    76

سلام.دوست من این چه مقایسه ای است؟بله 50 اف 1.8 شارپ است اما همه چیز شارپنس نیست.شما 7دی را انتخاب کردید که قدرت خود را در شکار پرنده ها و

صحنه های ورزشی نشان میدهد و از این فکوس پرسرعت میخواهید در اتلیه استفاده کنید؟

در انتخاب لنزهایتان بیشتر دقت کنید.یک زمانی 24-105 در این فروم پرستیده میشد الان کمتر از 50 شده!نقد ها و نظرهای غیر تخصصی را دور بریزید.

موفق باشید
    alitavakoli، citizen6000، Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیروان خوشبین
    Canon 1DsIII+24-70+100-400-Canon 400D+10-22

تشکر کرده
    357

با سلام
    مدتیه که سرم شلوغ بود و تو سفر بودم نتونستم آن لاین بشم.
    تو انتخاب لنز به نتایج جدیدی برای خودم رسیدم که مطرحشون میکنم تا شاید بدرد کسی بخوره:

والا چون تا قبل از این 7دی هیچ تجربه ای تو کار با slr ها نداشتم رو کیفیت لنز خیلی حساس بودم (دوربین slr like هم که داشتم لنزش L بود [Powershot pro1] )رو همین حساب بود که چون قبلا با این دوربین ها و نتایج تصویرشون تو کار تجربه ای نداشتم، فقط دنبال لنزهای سری L می گشتم و بهترینش، تو این مدت 2 تا مراسم عروسی داشتم و با دوربین 7دی و لنز 50مم که داشتم تو آتلیه عکس انداختم، چون برای عکس قدی لنز نداشتم مجبور شدم یه لنز 18-55 هم از یکی بگیرم،
    نتیجه: وقتی عکسها رو که با 2 لنز گرفتم با هم مقایسه میکنم با اینکه تو کامپیوتر میشه متوجه تفاوت کیفیت دو لنز شد ولی در چاپ به سختی میشد فهمید کدوم عکس مال کدوم لنزه (منظورم از نظر کیفیت عکس تو چاپه) واسه همین به نظرم رسید بیش از حد لازم رو کیفیت لنز گیر داده بودم، الان همون 50 مم رو نگه داشتم (چون واقعا تو این مدت از راحتی عکاسی باهاش تو نور کم لذت بردم) و یه 15-85 هم خریدم که کیفیتش واقعا عالیه، در جه واید 24 مم واقعا رویاییه (مخصوصا تو فیلم برداری و عکاسی منظره) و با داشتن لرزش گیر 4 استاپی (در حالت های عمومی با سوژه ثابت) 2 استاپ از 24-70 جلو میفته.

مونده برای آینده که دارم باز هم روی 2 تا آپشن تحقیق و بررسی میکنم:
    EF 100mm f2.8 L Macro vs EF 70-200 F4 L IS
    تا ببینیم چی میشه
    nadersharp تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط behrang_shadow نمایش پست ها
    با سلام
    مدتیه که سرم شلوغ بود و تو سفر بودم نتونستم آن لاین بشم.
    تو انتخاب لنز به نتایج جدیدی برای خودم رسیدم که مطرحشون میکنم تا شاید بدرد کسی بخوره:

والا چون تا قبل از این 7دی هیچ تجربه ای تو کار با slr ها نداشتم رو کیفیت لنز خیلی حساس بودم (دوربین slr like هم که داشتم لنزش L بود [Powershot pro1] )رو همین حساب بود که چون قبلا با این دوربین ها و نتایج تصویرشون تو کار تجربه ای نداشتم، فقط دنبال لنزهای سری L می گشتم و بهترینش، تو این مدت 2 تا مراسم عروسی داشتم و با دوربین 7دی و لنز 50مم که داشتم تو آتلیه عکس انداختم، چون برای عکس قدی لنز نداشتم مجبور شدم یه لنز 18-55 هم از یکی بگیرم،
    نتیجه: وقتی عکسها رو که با 2 لنز گرفتم با هم مقایسه میکنم با اینکه تو کامپیوتر میشه متوجه تفاوت کیفیت دو لنز شد ولی در چاپ به سختی میشد فهمید کدوم عکس مال کدوم لنزه (منظورم از نظر کیفیت عکس تو چاپه) واسه همین به نظرم رسید بیش از حد لازم رو کیفیت لنز گیر داده بودم، الان همون 50 مم رو نگه داشتم (چون واقعا تو این مدت از راحتی عکاسی باهاش تو نور کم لذت بردم) و یه 15-85 هم خریدم که کیفیتش واقعا عالیه، در جه واید 24 مم واقعا رویاییه (مخصوصا تو فیلم برداری و عکاسی منظره) و با داشتن لرزش گیر 4 استاپی (در حالت های عمومی با سوژه ثابت) 2 استاپ از 24-70 جلو میفته.

مونده برای آینده که دارم باز هم روی 2 تا آپشن تحقیق و بررسی میکنم:
    EF 100mm f2.8 L Macro vs EF 70-200 F4 L IS
    تا ببینیم چی میشه
    احتمالا شما 13در18 چاپ کردید که تفاوتی ندیدید! وقتی لازم بشه سایز بزرگ چاپ کنید متوجه تفاوت خواهید شد. هرچند عقیده دارم برای مجالس 18-55 زیاد هم هست!
    و البته که همه مجلسی کار نیستند و از یک لنز L در وقت و شرایط خودش انتظارات خاص یک لنز حرفه ای را دارند..
    SinaVT و behrang_shadow تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

دوست من اجازه بدهید اصلا با شما هم عقیده نباشم حکایت لنز و دوربین دقیقا حکایت باند دستگاه صوتی و سیستم پخش است مهمترین عامل در تعیین میزان شارپنس ، اعوجاج تصویور ، پرس پکتیو ، کیفیت و وضوح تصویر و همه و همه لنز است مگر می شود تفاوتی حاصل نشود حتی در چاپ سایز کوچک!!!
    وقتي چيزي نداري ببازي ، پس پيروزي!

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

سلام
    جناب behrang_shadow من تاپیک رو از اول تا بحال خوندم.
    خواستم بقول جناب حسینی در حد دوگوله هام کمک کنم :

1- فکر می کنم تعویض لنز در مراسم عروسی لقمه را دور سر چرخوندن باشه. تو آتلیه رو کار ندارم و تخصص آتلیه هم ندارم ولی کافیه با چند تا از دوستان فوروم یا عکاس آتلیه صحبت کنید.
    پس بهتر نبیست به فکر یک بادی تو رنج 550D باشید که هم جنبه اقتصادی داره هم کیفیت.

2- این روزها یک چند صد ماهی طول می کشه عکس عروس و داماد رو تحویل بدهند.
    ( خدا همسر حسین عبادتی رو بیامرزه که عکساش رو ندید و ....)
    پس به فکر After Processing باشید و کیفیت چاپ و کاغذ. مطمئنا این موارد مهمتر از لنزه و چشم مشتری به
    کیفیت کاغذ و چاپ.
    این روزها هم که تکنولوژی چاپ و Resize خداییش بالاست

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین