صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 70
Like Tree173تشکر

موضوع: 15-85 یا 24-105 یا 24-70 یا ... برای 7D

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط behrang_shadow نمایش پست ها
    با سلام
    مدتیه که سرم شلوغ بود و تو سفر بودم نتونستم آن لاین بشم.
    تو انتخاب لنز به نتایج جدیدی برای خودم رسیدم که مطرحشون میکنم تا شاید بدرد کسی بخوره:

والا چون تا قبل از این 7دی هیچ تجربه ای تو کار با slr ها نداشتم رو کیفیت لنز خیلی حساس بودم (دوربین slr like هم که داشتم لنزش L بود [Powershot pro1] )رو همین حساب بود که چون قبلا با این دوربین ها و نتایج تصویرشون تو کار تجربه ای نداشتم، فقط دنبال لنزهای سری L می گشتم و بهترینش، تو این مدت 2 تا مراسم عروسی داشتم و با دوربین 7دی و لنز 50مم که داشتم تو آتلیه عکس انداختم، چون برای عکس قدی لنز نداشتم مجبور شدم یه لنز 18-55 هم از یکی بگیرم،
    نتیجه: وقتی عکسها رو که با 2 لنز گرفتم با هم مقایسه میکنم با اینکه تو کامپیوتر میشه متوجه تفاوت کیفیت دو لنز شد ولی در چاپ به سختی میشد فهمید کدوم عکس مال کدوم لنزه (منظورم از نظر کیفیت عکس تو چاپه) واسه همین به نظرم رسید بیش از حد لازم رو کیفیت لنز گیر داده بودم، الان همون 50 مم رو نگه داشتم (چون واقعا تو این مدت از راحتی عکاسی باهاش تو نور کم لذت بردم) و یه 15-85 هم خریدم که کیفیتش واقعا عالیه، در جه واید 24 مم واقعا رویاییه (مخصوصا تو فیلم برداری و عکاسی منظره) و با داشتن لرزش گیر 4 استاپی (در حالت های عمومی با سوژه ثابت) 2 استاپ از 24-70 جلو میفته.

مونده برای آینده که دارم باز هم روی 2 تا آپشن تحقیق و بررسی میکنم:
    EF 100mm f2.8 L Macro vs EF 70-200 F4 L IS
    تا ببینیم چی میشه
    با سلام
    بهرنگ جان با در نظر گرفتن فرمايشات جناب حاجي آبادي عزيز كه خوب تجربه آتليه خوبي هم دارند چند نكته وجود دارد:
    1- در شرايط آتليه كه نور بسيار خوب است لنزها نزديك به هم -- و البته در حد انتظار -- حركت ميكنند.
    2- بايد ديد چه پارامترهايي براي عكاس در انتخاب لنز وجود دارد.
    3- ميزان حساسيت هر چند بر روي منحني ها متفاوت باشد و علمي ولي آيا اگر نياز كاربر را برطرف نمايد و برايش مطلوب اصرار به رجوع به اصل علمي چه كاربردي ميتواند داشته باشد.
    4- لنز 50 درست است كه با لنزهاي گران قيمت قابل قياس نيست ولي تقريبا لنزي بسيار فراتر از قيمتش است. اگر ماونت پلاستيكي و كيفيت ساخت پايين آن نبود شايد قيمتي 4 برابر اين داشت.
    5- جناب بهرنگ قصد مقايسه لنزي را با هم نداشته بلكه هدفش دريافت خروجي كه با كمترين هزينه مقصودش را كامل نمايد است و البته تقريبا بيشتر صحبتها در انتخاب كيفيت لنز -- در صورتي كه به همين سايت حداقل رجوع شود -- شارپنس است.
    6- بنده خودم حتي در شارپنس اين مقايسه را انجام دادم و خروجي من نيز برتري در شارپنس 50 بود -- براي پرتره --. تنها ضعف اين لنز سافتي نسبي در اف 1.8 است و تا 2.5 كيفيت خروجي سافتي دارد و شبيه يك جور مه گرفتگي و ضمنا گيجي در فوكوس كه كمتر مورد اعتماد قرار ميگيرد آنهم در مجالس.
    7- كيفيت خروجي به بادي نيز بسيار وايسته است. جناب خوشبين خروجي بر روي بادي شما قطعا با بادي 7دي يا پايينتر متفاوت است.
    8- انتخاب لنز و دقت در آن مستلزم هزينه هنگفتي است. چه كسي اينجا ميتواند بگويد لنز مثلا 70-200 اف 2.8 دو بدتر از اف 4 همين لنز است؟ ولي آيا توان خريد پارامتر ديگري نيست كه در انتخاب تاثيرگذار باشد؟ هر فردي كيفيت به قيمت را ميخواهد به بهترين وجهي تكميل نمايد.
    9- توهين نباشد --- هنر اصلي گرفتن عكسهايي با تجهيزات عرف است. بسياري عكاسان عكسهايي را با تجهيزات معمولي گرفته اند كه ما اصلا نگاه به اين تجهيزات نميكنيم.
    10- تعويض لنز مسئله ديگريست كه اين معضل زحمت خود فرد را زياد ميكند.
    11- جناب بهرنگ اين مقايسه آخر لنز 70-200 جنرال با يك لنز ماكرو هدف چيست؟ آيا تنها براي پرتره مدنظر شماست يا چون فاصله كانوني مشتركي دارند؟

اين مسائل تنها نظرات شخصي بنده بوده و قصد جسارت يا توهين به كسي را نداشتم .
    با تشكر
    ویرایش توسط nadersharp : Monday 27 September 2010 در ساعت 09:29
    Mehdi Rojaie، siavash_f، Farhad71 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajiabadi نمایش پست ها
    احتمالا شما 13در18 چاپ کردید که تفاوتی ندیدید! وقتی لازم بشه سایز بزرگ چاپ کنید متوجه تفاوت خواهید شد. هرچند عقیده دارم برای مجالس 18-55 زیاد هم هست!
    و البته که همه مجلسی کار نیستند و از یک لنز L در وقت و شرایط خودش انتظارات خاص یک لنز حرفه ای را دارند..
    بله، در چاپ 13در18 منظورم بود، حدود کیفیت 18-55 برای همه مشخصه، و کاملا منظورم همین بود، البته 15-85 به کلی با اون متفاوته و شارپنس بالاتری نسبت به 24-105 و یکسری پارامترهای پایینتر از 24-70 داره.

تشکر کرده
    357

"11- جناب بهرنگ اين مقايسه آخر لنز 70-200 جنرال با يك لنز ماكرو هدف چيست؟ آيا تنها براي پرتره مدنظر شماست يا چون فاصله كانوني مشتركي دارند؟"
    فقط صحبتم برای عکاسی پرتره هستش، (+نیم نگاهی برای فیلمبرداری)

"5- جناب بهرنگ قصد مقايسه لنزي را با هم نداشته بلكه هدفش دريافت خروجي كه با كمترين هزينه مقصودش را كامل نمايد است و البته تقريبا بيشتر صحبتها در انتخاب كيفيت لنز -- در صورتي كه به همين سايت حداقل رجوع شود -- شارپنس است."
    بله، زدید توی خال.

در مورد تعویض لنز که/ حتماً کار اشتباهیه حین مراسم همچین کاری انجام بدیم /به هزار و یک علت،از روز اول تو فکر اضافه کردن یک یا دو 550دی در آینده بودم (البته سوء تفاهم نشه، همونجور که گفتم 50% احتیاجم برای فیلمبرداریه، علاوه بر عکاسی).
    nadersharp تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    357

Question

بله، در چاپ 13در18 منظورم بود، حدود کیفیت 18-55 برای همه مشخصه، و کاملا منظورم همین بود، البته 15-85 به کلی با اون متفاوته و شارپنس بالاتری نسبت به 24-105 و یکسری پارامترهای پایینتر از 24-70 داره.
    امروز این لنز رو توی آتلیه یکی از دوستان امتحان کردم، نتایج بطور بدی دور از انتظار بود، شفافیت بسیار پایینتر از 24-105 بود (در 70 مم و f8 , 0/166s) انگار توی عکس لرزش ایجاد شده باشه وقتی تو خونه با فلاش اکسترنال دیاف 5.5 و سرعت 60/0 عکس میگیرم تصویر کاملاً شارپه!!!
    نمی دونم مشکل از کجا ناشی شده؟!
    باید چند روز دیگه یک سری تست مجدد انجام بدم، یعنی ممکنه لنز مشکل داشته باشه؟ یا لرزشگیرش تداخلی تو گرفتن عکس ایجاد کرده باشه؟

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

امروز این لنز رو توی آتلیه یکی از دوستان امتحان کردم، نتایج بطور بدی دور از انتظار بود، شفافیت بسیار پایینتر از 24-105 بود (در 70 مم و f8 , 0/166s) انگار توی عکس لرزش ایجاد شده باشه وقتی تو خونه با فلاش اکسترنال دیاف 5.5 و سرعت 60/0 عکس میگیرم تصویر کاملاً شارپه!!!
    نمی دونم مشکل از کجا ناشی شده؟!
    باید چند روز دیگه یک سری تست مجدد انجام بدم، یعنی ممکنه لنز مشکل داشته باشه؟ یا لرزشگیرش تداخلی تو گرفتن عکس ایجاد کرده باشه؟
    سلام آقا بهرنگ این قضیه برای من هم پیش اومده بود :

http://www.akkasee.com/forum/showthr...l=1#post175160
    behrang_shadow تشکر می‌کند.
    فرهاد برنجی

تشکر کرده
    2187

جناب بهرنگ عزيز تست جالبي را انجام داديد.
    ضمنا فرهاد جان نيز به نكته جالبي اشاره كرديد كه هر كدام از ما ممكن بود به اين دليل برخورد نماييم.
    اگر اشتباه نكنم لنز 15-85 به سيستم راه اندازي لرزشگير با سنس سه پايه مجهز است. يعني قاعدتا وقتي دوربين روي سه پايه قرار دارد بطور اتوماتيك لرزشگير بايد خاموش شود. (لااقل برداشت بنده از اين سيستم اين است) ضمن اينكه يك جايي يادم هست خواندم حين عكاسي روي پايه در شرايط آتليه حتما لرزشگير را خاموش نماييد.---فكر ميكنم خود فرهاد جان به اين مسئله اشاره نموده بودند)
    به هر حال فكر ميكنم از كيفيت لرزشگير 15-85 كه جديدتر و با قابليت بهتري نسبت به 24-105 هست نكته مهمتر اين قابليت سنس سه پايه هست كه با هم تفاوت دارند.
    ضمنا فرهاد جان و جناب بهرنگ آيا براي راديو تريگر از هر دو روش اتصالاز طريق كابل و هات شو امتحان نموده ايد؟
    نظر دوستان عزيزم چه هست؟
    ویرایش توسط nadersharp : Wednesday 29 September 2010 در ساعت 09:11
    Farhad71 و behrang_shadow تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

سلام نادر خان
    در مورد این جمله متوجه منظورتون نشدم:

ضمنا فرهاد جان و جناب بهرنگ آيا براي راديو تريگر از هر دو روش اتصالاز طريق كابل و هات شو امتحان نموده ايد؟
    نظر دوستان عزيزم چه هست؟
    یعنی فرستنده رادیو فلاش رو روی هات شو نبندیم و با کابل آف کمرا فرستده روبه هاتشو وصل کنیم ؟ یا بدون رادیو فلاش و فقط با سیم سینک فلاش ها رو تریگر کنیم ؟ ( دیگه نمیشه گفت رادیو تریگر ) .در حالت تریگر با سیم سینک و بدون استفاده از فرستنده رادیو فلاش روی هات شو بنده مشکلی نداشتم .
    در هر صورت
    من به 70-24 دسترسی ندارم .با اون فلاش تریگری که تست کردم فقط روی 85-15 تاثیر منفی میگذاشت و روی 105-24 و 200-70 بی تاثیر بود و بخوبی کار میکرد .توی اون حالتی هم که برای 85-15 تست میکردم بخش سنسور سه پایه اش در حالت بدون استفاده از رادیو فلاش بنظرم کاملا محسوس عمل میکرد.نکته مهم و جالب برام این بود که حتی وقتی از فلاش های اتلیه ام استفاده نمیکردم و مثلا توی محیط آوت در بودم باز هم وجود رادیوفلاش روی هات شو سیستم لرزش گیر رو بهم میزد و ثبت کاملا فلو میشد.نتیجه گرفتم که فرستده رادیو فلاش تاثیر مخرب داشته و بس.جالب اینکه همون ست رادیو فلاش رو به یکی از دوستانم دادم ( که 85-15 ندارد ) و ایشان تاکنون طی کار با لنز های مختلف هیچ شکایتی نکرده اند.

موفق باشید
    Hajiabadi، yaghoobi، Viper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    به هر حال فكر ميكنم از كيفيت لرزشگير 15-85 كه جديدتر و با قابليت بهتري نسبت به 24-105 هست نكته مهمتر اين قابليت سنس سه پايه هست كه با هم تفاوت دارند.
    نادر خان
    لنز 105-24 هم داراي لرزشگير با سيستم تشخيص سه پايه هست
    اين مورد در دفترچه راهنماي لنز قيد شده
    ولي من روي سه پايه، با خاموش كردن لرزشگير، نتايج شارپتري داشته ام
    فعلا...
    yaghoobi، Navid7h، Farhad71 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad71 نمایش پست ها
    سلام نادر خان
    در مورد این جمله متوجه منظورتون نشدم:

یعنی فرستنده رادیو فلاش رو روی هات شو نبندیم و با کابل آف کمرا فرستده روبه هاتشو وصل کنیم ؟ یا بدون رادیو فلاش و فقط با سیم سینک فلاش ها رو تریگر کنیم ؟ ( دیگه نمیشه گفت رادیو تریگر ) .در حالت تریگر با سیم سینک و بدون استفاده از فرستنده رادیو فلاش روی هات شو بنده مشکلی نداشتم .
    در هر صورت
    من به 70-24 دسترسی ندارم .با اون فلاش تریگری که تست کردم فقط روی 85-15 تاثیر منفی میگذاشت و روی 105-24 و 200-70 بی تاثیر بود و بخوبی کار میکرد .توی اون حالتی هم که برای 85-15 تست میکردم بخش سنسور سه پایه اش در حالت بدون استفاده از رادیو فلاش بنظرم کاملا محسوس عمل میکرد.نکته مهم و جالب برام این بود که حتی وقتی از فلاش های اتلیه ام استفاده نمیکردم و مثلا توی محیط آوت در بودم باز هم وجود رادیوفلاش روی هات شو سیستم لرزش گیر رو بهم میزد و ثبت کاملا فلو میشد.نتیجه گرفتم که فرستده رادیو فلاش تاثیر مخرب داشته و بس.جالب اینکه همون ست رادیو فلاش رو به یکی از دوستانم دادم ( که 85-15 ندارد ) و ایشان تاکنون طی کار با لنز های مختلف هیچ شکایتی نکرده اند.

موفق باشید
    فرهاد جان منظور بنده اتصال راديو تريگر از طريق كابل همراه آن به فيش فلاش كنار دوربين است.
    ضمنا كيوان جان بنده بر اساس منبه digital picture عرض كردم
    Image Stabilization? / Stops? / Tripod Sensing? Y / 3 Stops / براي 24-105
    Image Stabilization? / Stops? / Tripod Sensing? Y / 4 / Y براي 15-85
    Farhad71 تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    357

ممنون از جناب برنجی و نادرخان عزیز.
    (عکس هارو با رادیو فلاش و بدون سه پایه گرفته بودیم)
    ویرایش توسط behrang_shadow : Wednesday 29 September 2010 در ساعت 19:16
    nadersharp تشکر می‌کند.

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین