صفحه 2 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 104
Like Tree309تشکر

موضوع: Nikon D300s یا Nikon D7000

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط omid mohebbi نمایش پست ها
    سپاسگزارم جناب صفر زاده عزیز
    این موارد کمی برام گنگ بود که با توضیحات شما متوجه اون شدم خیلی ممنونم.
    کاربرد اون دکمه تشکر برای همین مواقع هست. نهایتا اگر خیلی حس کردید که لازمه متن تشکر بفرستید می تونید از پیام خصوصی استفاده کنید.

الان خرید تو این رنج خطریست. یکدفعه میبینی چند روز دیگه D400 اومد همرده ها رو کنار زد .
    حتی در صورت معرفی D400 که بنا بر شایعات موجود تا 5-6 ماه دیگه هم نخواهد بود, باید توجه کنید که ایشون فرمودند بودجه ای در حد 1600 دارند. احتمالا تا 10-11 ماه دیگه نمیشه توقع دیدن یک D400 در این رنج قیمت در ایران رو داشت.
    Rouzbeh Ehsani، M.R.Mir و hmirzaei تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

حتی در صورت معرفی D400 که بنا بر شایعات موجود تا 5-6 ماه دیگه هم نخواهد بود, باید توجه کنید که ایشون فرمودند بودجه ای در حد 1600 دارند. احتمالا تا 10-11 ماه دیگه نمیشه توقع دیدن یک D400 در این رنج قیمت در ایران رو داشت.
    با قیمت شاید بشه راه اومد اما با زمان همیشه نمیشه کنار اومد. 6 ماه یک عمره. حق با شماست.
    FD master

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

برای ایشان بهترین گزینه همان D7000 است ، حتی در 6 ماه آینده که احتمالا D400 که آنهم با قیمت بالای 1800 برای بدنه خالی معرفی خواهد شد ، که از نظر کیفیتی همان D7000 خواهد بود فقط بخاطر قرار داشتن در کلاسی بالاتر امکانات کلاس خود را خواهد داشت ( حال اینکه این امکانات بیشتر ،اساسا برای نوع مصرفشان آیا کاربرد خواهد داشت... که بعید میدانم ترمز بلند پروازی ها را باید جایی کشیدو واقع بینانه تر نگریست - یکی نیست به خودم بگه )

همان فرقی که االان d90 با D300s دارد D7000 هم با D400 خواهد داشت. اما قدر مسلم D7000 نسل جدید تر است و اگر مشخصات آنرا بررسی کنید خواهید دید که در چه مواردی نسبت به D300s و D90 ارتقاء یافته است

در واقع بین دو بدنه ای که شما فرمودید انتخاب کاملا واضح هست. مگر اینکه حتما بخواهید در کلاس D300s دوربین بر دارید که در آن صورت میتوانید مردد باشید که الان D300s بخرید یا منتظر D400 بمانید ( البته با بودجه بیشتر ) اما در غیر این صورت d7000 بهترین انتخاب خواهد بود.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 13 February 2011 در ساعت 21:20
    Rouzbeh Ehsani، aidin594، Mohamad_Ali و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه movahedian آواتار ها
    تشکر کرده
    642

با سلام
    عمدتا کار عکاسی طبیعت میکنم به ندرت با سوژه های سریع سروکار دارم البته با وجود دوربین قبلیم که آنالوگ(NIKON F5 ) بود در همه زمینه ها نیازم رو براورده میکرد لنزم 28-70و 35 -135

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط movahedian نمایش پست ها
    با سلام
    عمدتا کار عکاسی طبیعت میکنم به ندرت با سوژه های سریع سروکار دارم البته با وجود دوربین قبلیم که آنالوگ(NIKON F5 ) بود در همه زمینه ها نیازم رو براورده میکرد لنزم 28-70و 35 -135
    درود

اگر منظورتان از طبیعت ، عکاسی لند اسکیپ باشد ( منظره ) بیشتر به کادر واید احتیاج دارید. در کراپدار نیکون 10-24 و 12-24 را دارد و در فول فریم هم لنز بسیار محبوب 14-24 را دارد. یادتان باشد بدنه ها میآیند و می روند اگرحرفه ای ترین بدنه را هم بخرید 4 سال بیشتر
    ( شاید هم 2 سال ) در نهایت مهمانتان نیست. اما لنز های خوب و ماندگار هستند که برای شما روی بدنه های آینده تان کار خواهد کرد. لنز هایی که فرمودید دارید ، اگر موتور فوکاس نداشته باشند روی بدنه هایی که موتور فوکاس نداشته باشند اتوفوکاس نخواهند داشت اما روی D90 و بالاتر که بدنه موتور فوکاس دارد مشکلی نخواهد داشت اما سرعت فوکاسی که روی D90 خواهید داشت کمتر از سرعت فوکاسی است که روی D300 خواهید داشت. در مورد D7000 موتور فوکاس دارد اما اطلاعیی ندارم که مثل D90 است یا مثل D300 اینها را گفتم که اگر لنز هایتان موتور فوکاس ندارند و سرعت فوکاس برایتان مهم است این موضوع را در مقایسه بین D7000 و d300s در نظر داشته باشید.

اما کلا نظرم روی D7000 هست ضمنا لنز های با ارزشی هم دارید

موفق باشید

انوش
    Mohamad_Ali، hmirzaei، arzm و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

سلام به همه ی دوستان عزیز .... این موضوع D300s و d7000 دیگه زیادی مغز من رو درگیر کرده ...

جدای برتری های D7000 روی کاغذ . مخواستم ببینم این چیزی که من حس میکنم رو شما هم حس میکنید یا نه ؟!

اینکه 99% عکس هایی از D300s میبینم یه جورایی اشباع رنگ داینامیک و کنتراست بهتری داره .. البته میدونم که این ها همه بستگی به ادیت و لنز هم داره اما همه ی سمپل هایی که در جاهای مختلف میبینم همینطور هست ...

خواستم ببینم این تلقین هست یه جورایی یا درسته ؟ چون گاهی اوقات برتری روی کاغذ اون چیزی نیست که در عمل ووجود داره ...

نظر شما چیه ؟
    ----
    راجب این قسمت از حرف های دوست عزیز انوش : "اینها را گفتم که اگر لنز هایتان موتور فوکاس ندارند و سرعت فوکاس برایتان مهم است این موضوع را در مقایسه بین D7000 و d300s در نظر داشته باشید." خواستم بپرسم که مگه D300s موتور اتوفوکاس نداره ؟

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط PixelWorld نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان عزیز .... این موضوع D300s و d7000 دیگه زیادی مغز من رو درگیر کرده ...

جدای برتری های D7000 روی کاغذ . مخواستم ببینم این چیزی که من حس میکنم رو شما هم حس میکنید یا نه ؟!

اینکه 99% عکس هایی از D300s میبینم یه جورایی اشباع رنگ داینامیک و کنتراست بهتری داره .. البته میدونم که این ها همه بستگی به ادیت و لنز هم داره اما همه ی سمپل هایی که در جاهای مختلف میبینم همینطور هست ...

خواستم ببینم این تلقین هست یه جورایی یا درسته ؟ چون گاهی اوقات برتری روی کاغذ اون چیزی نیست که در عمل ووجود داره ...

نظر شما چیه ؟
    ----
    راجب این قسمت از حرف های دوست عزیز انوش : "اینها را گفتم که اگر لنز هایتان موتور فوکاس ندارند و سرعت فوکاس برایتان مهم است این موضوع را در مقایسه بین D7000 و d300s در نظر داشته باشید." خواستم بپرسم که مگه D300s موتور اتوفوکاس نداره ؟

دوست عزیز قرار نیست کسی با دی300 یا دی7000 در مد اتوماتیک عکس بگیرد که پیش فرض کنتراست یا اشباع رنگ یکی بر دیگری اهمیت و ارجحیت داشته باشد. شما به راحتی میتوانید تنظیم پیش فرض را هر جور خواستید تنظیم کنید. هر دو دوربین بسیار عالی هستند. من این مثال را بارها در اینجا تکرار کردم که این دو دوربین مثل دو اتومبیل می مانند که یکی 400 کیلومتر در ساعت سرعت میگیرد و دیگری 420 کیلومتر در ساعت و رانندگی بسیاری از ما به نصف سرعت مربوطه هم نیاز ندارد.
    برای شخص من ارگونومی دی300 و راحتی ان در دست مهم است ممکن است برای دیگری وزن و حجم کمتر دی7000 مزیت باشد.
    هر کدام را بخرید اشتباه نکرده اید.

موتور فوکوس هم هر دو دوربین دارند.
    ashkan 78، Anoosh-Em، Ali Talebi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط PixelWorld نمایش پست ها

نظر شما چیه ؟
    ----
    سنسور و خروجی d7000 قطعا بهتر از d300s هست و دینامیک رنجه بهتری داره در مورد موتور فوکوس منظور انوش این بوده که d300s تو فوکوس با لنزهای بدون موتور از d7000 بهتر عمل میکنه هر دو دوربین موتور فوکوس دارند جفت دوربین هارو من زیاد کار کردم d300s معمولا خوشدست تر هست ولی d7000 انتخاب در کل بهتری هست حتی اگه قیمت هر ۲ یکی بود من d7000 انتخاب میکردم
    ashkan 78، Anoosh-Em، Mr.vAhiD.DI و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

مگاپیکسل و داینامیک رنج D7000 بیشتر و بهتر از D300s است، که برای عکاسی پرتره و منظره مناسب است.
    فوکوس کاملتر و بهتر و سرعت عکاسی پیاپی و خوش دست بودن دوربین D300s باعث میشه که شما خیلی سریعتر از D7000 از سوژه‌های متحرک عکاسی کنین.
    موردی که کمتر کسی دقت می‌کنه جایگاه دکمه‌ها روی بدنه D300s است که سرعت عمل را بسیار افزایش میده (نسبت به D90 یا D7000).
    نکات ریزی هم مثل نوع مموری که دوربین استفاده می‌کنه و ... هم وجود داره که سرعت عمل D300s رو بهتر می‌کنه.
    بهنام کامل و جامع پاسخ داد
    مواردی را بهش اشاره کرد که معمولا موقع ارزیابی فراموش میشوند
    اگر تنها و تنها برای عکاسی پرتره و منظره میخواهید , D7000 انتخاب برتری خواهد بود شکی در این نیست
    من قبلا که تنها D90 را داشتم بارها شده بود که در مراسمات خانوادگی ,مجالس و حتی عکاسی حیات وحش ,عکاسی در محل های سرپوشیده با نور کم ,عکاسی ورزشی به اهمیت موارد دیگری که بهنام اشاره کرد آگاه شده و عملا تجربه کرده بودم
    یک بار که به دعوت یکی از دوستان رفتم برای عکاسی از مسابقه بسکتبال... ,عملا نتونستم عکاسی کنم
    و یا روزی عروسی بودم d90 هم همرام بود و نور هم کم بود باز نتونستم عکاسی کنم(مشکلات نویز در ایزوی بالا و سرعت کم فوکوس و یا گیجی فوکوس در نور کم..)
    از وقتی با D3s عکاسی میکنم احساس میکنم دنیای دیگری است
    چندی پیش یک گزارش تصویری تهیه میکردم برای یکی از خبر... قسمتی از عکاسی در محیط سرپوشیده و نسبتا کم نور سالن تمرین و حین تمرین ورزشکار بود با ایزوی حتی 12800 عکاسی میکردم با خیال راحت کوچکترین مشکلی از لحاظ فوکوس نداشتم ,عمرا بشه در چنین محلهایی با d90 و یا حتی D7000 عکاسی کرد
    حتی من قبل از خرید d3s به 5dmII هم فکر کردم ولی بعدا به این نتیجه رسیدم که برتریهای d3s مانند عملکرد ایزوی بهتر و فوکوس بهتر هندلینگ بهتر و..بیشتر به کارم میاد تا برتریهای 5dmII که عبارتند از رزولوشن بیشتر و اندکی کیفیت تصویر بهتر و یا ویدیوی بهتر که اصلا به کارم نمیاد
    چون تنها کار منظره و طبیعت نمیکنم و به عنوان یک علاقه مند به عکاسی و آماتور دوست دارم از هر چیزی عکاسی کنم و تجربه کنم ,یاد بگیرم ;)
    که در اینصورت رزولوشن بیشتر 5dmii به نوعی دردسر ساز نیز خواهد شد(زمان بیشتر برای پروسس ,هارد و غیره) همچنین با درنظر گرفتن این نکته که بسیار کم اتفاق می افتد که چاپهایی بزرگتر از 60x90 سانتی متری داشته باشم.
    این شد که به خرید d3s گرایش پیدا کردم
    ولی همین امروز و با توجه به شرایط امروز البته ,اگر بخوام دوربینی برای استفاده در آتلیه و حتی صرفا برای عکاسی از طبیعت و منظره به صورت حرفه ای ,بگیرم در خرید 5dmII شک نخواهم کرد
    (بعید هم نیست همین کار را بکنم)
    خلاصه اینکه قبل از خرید تمامی موارد را در نظر بگیرید خصوصا اولویتها را تا بعدها به مشکل برنخورید

تشکر کرده
    12235

درود

حالا که چنین تاپیکی دوباره بالا آمده بد نیست تا تجربه ای که چندی پیش از D7000 برایم حاصل شد عرض کنم:

هفته قبل به اتفاق یکی از دوستان که بتازگی D7000 خریداری کرده اند رفتیم کوه

در یک هوای کاملا صاف آسمان بدون یک لکه ابر و گرم زیر سایه یک درخت توقف کردیم تا نفسی تازه کنیم که دوستمان گفت تکان نخورید از شما عکس بگیرم !

منهم گفتم آخه چیزی از این عکس در نمیاد که ! بک گراند به شدت نورانی ما زیر سایه درخت... صورتها سیاه خواهد شد یا بک گراند اور اکسپوز میشه یا صورت ما اندر اکسپوز...

ایشان بدون توجه به گفته های بنده کار خود را ادامه داد و عکس را گرفت و گفت نه خوب شد... من با ناباوری گفتم ببینم با کمال تعجب دیدم نه بک گراند اور اکسپوز شده بود و نه صورت ها ما در تاریکی سایه درخت بودیم نور نا مناسبی داشت! چیزی که تقریبا با دوربین های نسل قبلی ممکن نیست.

فورا یادم افتاد دینامیک رنج 13.9 دوربین D7000 اینجا خودش را نشان میدهد

اگر شد اون عکس را از دوستم میگیرم و اینجا میگذارم.

موفق باشید

انوش
    FARIDSANI، M. Beyrami، shenasi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین